Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sportu. 

 Uczniowie klas 0 – III zaprezentowali stroje z różnych dyscyplin sportowych biorąc udział w pokazie mody sportowej. Podczas przerwy każda z klas przygotowała ciekawe ćwiczenia z wybranymi rekwizytami. Na apelu najmłodsi zaprezentowali okrzyki sportowe, plakaty wykonane indywidualnie lub w zespołach promujące sport. Uczniowie wykazali się również wiedzą uczestnicząc w quizie ze znajomości przysłów o sporcie. Rozwiązanie zagadek również nie przysporzyło im  żadnej trudności. W klasach pojawiły się jadłospisy dla sportowców oraz zdrowe przekąski zakończone degustacją. Podczas zajęć wychowawcy przygotowali swoim uczniom różnorodne improwizacje ruchowe, tańce, gry i zabawy sportowe. W tym dniu odbył się także bieg po zdrowie zakończony owocowym poczęstunkiem. Mamy nadzieję, że hasło „ Sport to zdrowie” będzie przyświecało naszym uczniom każdego dnia. Natomiast starsze klasy rywalizowały na sali gimnastycznej, gdzie odbywał się turniej siatkówki, przeciąganie liny, wyścigi rzędów, gra w dwa ognie i zagadki tematyczne o sporcie, w której uczniowie musieli wykazać się swoją wiedzą. 

Dzień był przepełniony zdrową rywalizacją. Na twarzach uczniów dominował uśmiech i radość :)