Prawie 180 tys. zł. kosztowała modernizacja kuchni i stołówki w Szkole Podstawowej nr 16.

Akcja - Bezpieczni w ruchu drogowym w klasie 2a i 2c.

Dziękujemy wszystkim za kręcenie kilometrów w rywalizacji "Rowerowa stolica Polski".

We wtorek 20.09.2022r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie o tytuł Najlepszego Warmińsko - Mazurskiego Ortografa.

19 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W dniach 12-16 września 2022 roku obchodziliśmy Tydzień profilaktyki dla chorób zakaźnych.

17 września 1939 roku to jedna z najboleśniejszych dat w naszych dziejach. Obchodzimy dziś rocznicę napaści, jakiej 83 lata temu dopuścili się nasi wschodni sąsiedzi. Wojska ZSRR weszły na ziemie polskie na mocy tajnego paktu Ribbentrop-Mołotow, łamiąc tym samym postanowienia traktatu o nieagresji. Aby uczcić pamięć o tym wydarzeniu delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach.

Dnia 16 września 2022 roku w ramach 29. akcji Sprzątanie świata 2022 uczniowie klas 4-7 porządkowali nasz teren szkolny i jej okolice. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.