W piątek, 10 listopada 2023 roku, uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole 105-tą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Apel składał się z spektaklu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów różnych klas oraz przedstawicieli SU klas 4-8. Jak co roku wzięliśmy udział w akcji #SzkołaDoHymnu, śpiewając o godzinie 11.11 Mazurka Dąbrowskiego. To projekt MEiN, który uświetnia, począwszy od 2018 roku,  już szósty raz, kolejne rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biorą w nim udział tysiące szkół w naszym kraju oraz placówek polonijnych za granicą..
Apel niepodległościowy jest tradycją naszej szkoły. To okazja zjednoczyć uczniów wszystkich klas we wspólnej refleksji o dziejach naszego narodu oraz Polski, która jest dla nas i minionych walczących o nią pokoleń, największą wartością.