Nasza szkoła kolejny rok z rzędu uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym Trzymaj Formę organizowanym  przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności.

Uczniowie klas siódmych i ósmych w ramach realizacji projektu badawczego Trzymaj formę - nasze zdrowie w naszych rękach przygotowali prezentacje multimedialne związane z wpływem odżywiania na zdrowie człowieka. Celem projektu było poznanie przyczyn i skutków wyzwań zdrowotnych współczesnego świata. Młodzież w swoich pracach podjęła tematykę niedożywienia, marnowania  żywności, chorób cywilizacyjnych, zaburzeń odżywiania, uzależnień. Prezentacje multimedialne były przedstawiane podczas lekcji i przerw międzylekcyjnych.
Dzięki realizacji projektu uczniowie dostrzegli współczesne problemy zdrowotne na świecie oraz poznali działania profilaktyczne, które pozwolą im zachować zdrowie np. unikanie nałogów, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, unikanie stresu.