,,Kiedyś to było…’’ Wspaniale! Okres dzieciństwa to zazwyczaj mnogość miłych i niezapomnianych wspomnień. Niektórzy z tęsknotą myślą o przeszłości i marzą o tym, żeby cofnąć się do lat młodości. W weekend była do tego doskonała okazja! O pozytywne wrażenia zadbała nasza szkoła podczas festynu rodzinnego, który odbył się w sobotę 27.05.2023 r.

Tegoroczny festyn odbywał się pod hasłem ,,I my kiedyś byliśmy dziećmi’’. Uczestnicy imprezy wzięli udział w podróży od 1970 roku do chwili obecnej. Rodzice i uczniowie szkoły zorganizowali wystawę rekwizytów z czasów młodości, a liczne plakaty przypominały o tym, co było modne, co w danym okresie było największym smakołykiem i kto zasłynął w poszczególnych latach. Na szkolnym parkingu pojawiły się także prawdziwe perełki motoryzacyjne. 

Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie szkoły zaprezentowali swoje talenty wokalne, aktorskie i taneczne. Do wspólnej zabawy zachęcał zgromadzonych Łukasz Gesek. Uczniowie i rodzice wzięli udział w pokazie mody, prezentując charakterystyczne ubiory poszczególnych dekad. W szkole można było podziwiać eksperymenty przygotowane przez młodych naukowców. Rodziny rywalizowały o tytuł „Super Rodziny”, biorąc udział w konkursach wiedzy i konkurencjach sportowych. Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w escape roomie „Powrót do przeszłości”.

Wśród najmłodszych uczestników największym zainteresowaniem cieszył się dmuchany plac zabaw, studnio tatuażu i kolorowa wata cukrowa. Dzieci chętnie uczestniczyły w aktywnościach zorganizowanych przez Akademię Młodego Sportowca z Pasłęka. W organizacji festynu wzięli udział przyjaciele szkoły z Parku Piekarczyka, Bajlandii i Krainy Zabaw Animi, którzy przygotowali dla dzieci  przyjemne atrakcje.

Podczas festynu odbyły się mecze piłki siatkowej, w których wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Organizatorzy zadbali o energię dla chętnych na powrót do przeszłości. Szkolna kawiarenka serwowała ciasta i desery, a Elbląski Klub Szefów Kuchni częstował wybitnymi cebularzami i podpłomykami. Szczególnie smakowity okazał się finał międzyszkolnego konkursu kulinarnego Master Chef.

Dziękujemy wszystkim za udział w festynie i wspólną zabawę!

Do zobaczenia za rok!