W sobotę 22marca 2023 r.  odbyła się XIX edycja konkursu Liga Młodych Matematyków. Konkurs od kilku lat objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Elbląga Pana Witolda Wróblewskiego.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło łącznie 61 uczniów  z 18 szkół: SP1, SP9, SP6, SP11, SP12, SP14, SP15, SP16, SP 18, SP 19, SP 21, SP 23,Zespół Szkół Pijarskich ,  SP w Nowakowie, SP w Milejewie , SP w Łęczu , SP w Gronowie Górnym , SP nr 2 z Pasłęka.

Laureatami konkursu zostali :

KLASA IV

I MIEJSCE -Lachowski Maciej SP 18 ( nauczyciel przygotowujący – Klucznik Karolina)

II MIEJSCE – Tokarska Zuzanna SP Gronowo Górne ( nauczyciel przygotowujący –Zubacz Orest)

III MIEJSCE – Stefański Karol SP Nowakowo( nauczyciel przygotowujący –Junikowska Małgorzata)

KLASA V

I MIEJSCE -Kolasa Szymon SP15 ( nauczyciel przygotowujący –Witkowska Małgorzata)

II MIEJSCE -Kaczmarczyk Michał SP16 ( nauczyciel przygotowujący –Cichosz Teresa)

III MIEJSCE -Marzec Zuzanna ZSP ( nauczyciel przygotowujący –Trykowska Natalia)

KLASA VI

I MIEJSCE-Wierzbicki Jan ZSP ( nauczyciel przygotowujący – Stankiewicz Danuta)

II MIEJSCE -Jarmużewski Filip SP1 ( nauczyciel przygotowujący –Fontasiewicz Izabela)

III MIEJSCE -Malewicz Anna SP16( nauczyciel przygotowujący –Gesek Justyna)

KLASA VII

I MIEJSCE -Bieg Michał ZSP ( nauczyciel przygotowujący – Szczudlińska Beata)

II MIEJSCE -Szyszkowska Małgorzata SP12 ( nauczyciel przygotowujący – Szczudlińska Małgorzata)

III MIEJSCE -Kotyński Teodor – SP19 ( nauczyciel przygotowujący – Joanna Klimczyk- Siwakowska)

Gratulujemy laureatom oraz nauczycielom przygotowującym uczniów do tego konkursu i życzymy osiągnięcia dalszych sukcesów.

Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród przewidziane jest na dzień 25. 04. 2023 r.

o godzinie 12.30 w SP nr 16 w Elblągu.

Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy: