W najbliższą niedzielę (26.09) na rzece Elbląg zostaną zorganizowane regaty z udziałem modeli jachtów żaglowych RC. Zawody, które zostaną rozegrane między mostami na Starym Mieście, rozpoczną się o godz. 12. To będzie okazja, żeby zapisać się na szkolenie. Żaglówka jest łatwa w obsłudze i manewrowaniu. Dzięki kontrolerowi użytkownik reguluje ustawienie żagli, a także operuje sterem. W imieniu pomysłodawców projektu zapraszamy wszystkich chętnych.

Celem projektu jest między innymi stworzenie grupy dzieci i młodzieży, która będzie uczestniczyła w szkoleniu żeglarskim z wykorzystaniem modeli jachtów żaglowych RC, czyli sterowanych radiem.
Szkolenie na modelach jest doskonałym wstępem do zapoznania młodzieży z podstawami żeglarstwa. Zajęcia będą prowadzili Tomasz Bartnicki (nauczyciel I LO, jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa) oraz Tomasz Szuszkiewicz (konsultant ds. wychowania fizycznego WMODN w Elblągu, jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa). Szkolenie będzie się odbywało przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Horyzont działającym przy I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.
- Szkolenie na modelach jest tańszą formą tradycyjnego szkolenia żeglarskiego. Efektem zadania będzie uzyskanie podstawowej wiedzy teoretycznej i praktycznej z żeglarstwa i zainteresowanie młodzieży szkolnej tą dziedziną sportu – wyjaśnia Tomasz Bartnicki. - Zainteresowani szkoleniem mogą kontaktować się ze mną już teraz pod nr tel. 600-085-789 – dodaje.