Drodzy Rodzice, Przyjaciele Szkoły
Rozpoczęło się głosowanie na zadania realizowane z budżetu obywatelskiego, w tym z ramienia naszej szkoły na wniosek organizacji "Happeningu - budujemy mosty przyjaźni". Projekt ma na celu zintegrowanie społeczności oraz firm lokalnych z naszą szkołą.

Do uczestnictwa zaproszeni zostaną uczniowie, rodzice, społeczność lokalna, w tym mieszkańcy okolicznych osiedli. Będzie to okazja do rozwijania więzi społecznych i społecznej integracji.

Uczestnicy "Happeningu - budujemy mosty przyjaźni" będą mieli okazję wziąć udział w wielu różnorodnych atrakcjach i formach zabawy, takich jak:
1. Festyn rodzinny z zaangażowaniem społeczności lokalnej oraz firm:
 turniej gier wieloformatowych,
 rywalizacje sportowe,
 pokaz tańca zorganizowany przez szkołę tańca Brodway,
 wspólne grillowanie z lokalnymi szefami kuchni,
 warsztaty kulinarne zorganizowane przez Krzysztofa Jaworskiego - Serowar Żuławski,
 laserowy Paintball,
 dmuchany plac zabaw,
 wata cukrowa,
 rodzinne muzykowanie z lokalnymi zespołami,
 pokaz iluzjonistów,
 pokaz talentów seniorów „Mam talent”,
 wspólne występy artystyczne rodziców z dziećmi,
 malowanie twarzy, zaplatanie warkoczy,
 modelowanie z balonów
 pokaz sprzętu Straży Pożarnej, Policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Celnej.
 i wiele innych niespodzianek.

2. Animacje, pokaz dronów, robotyka - przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu.

3. Podejmowanie różnego rodzaju przedsięwzięć, działań o charakterze integracyjnym wraz z okolicznymi spółdzielniami, wspólnotami mieszkaniowymi :
 Konkurs plastyczny „Osiedle marzeń”,
 Akcja „Razem sprzątamy świat”,
 Wspólne przeprowadzenie eliminacji do finału turnieju gier planszowych.

4. Warsztaty taneczne ze szkołą tańca Brodway - pokazy na happeningu.

5. Konkurs na szkolnego Masterchefa (eliminacje - finał odbędzie się podczas happeningu, gdzie w jury będą zasiadali przedstawiciele „Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni”.

Program jest bardzo bogaty i każdy na pewno znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie.

Głosujemy na zadanie dla okręgu wyborczego nr 5 MAŁE PROJEKTY / pozycja 4 - "Happening - budujemy mosty przyjaźni".
Głosy można oddawać:
- elektronicznie - przez stronę internetową: budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner
Zachęcamy do tej najprostszej i najszybszej formy głosowania.
- tradycyjnie - ze strony budzetobywatelski.elblag.eu można pobrać i wydrukować papierowe karty do głosowania. Są one dostępne w zakładce: Dokumenty do pobrania.
- tradycyjnie - poprzez karty do głosowania, które już od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) oraz w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25), czyli w tych samych miejscach co wnioski o ujęcie zadania w Budżecie Obywatelskim.
Wypełnione karty w formie papierowej należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) lub przynieść do szkoły.
Głosując należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz swoją datę urodzin. W przypadku osób niepełnoletnich , czyli dzieci także mogą oddać głos, należy wypełnić oświadczenie o wyrażeniu zgody przez przedstawiciela ustawowego osoby niepełnoletniej na udział w głosowaniu na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Dane, które Państwo przekazują w kartach papierowych i w formie elektronicznej
są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.

Link do zadań okręgu: https://boglosowanie.umelblag.pl/okreg/5

Liczymy jak co roku na Państwa wsparcie i głosy
Głosowanie potrwa do 29 sierpnia.