02.10.23 Nasz chleb. Dziś uczniowie 3c rozmawiali o różnych rodzajach chleba i jego wartościach odżywczych. Informacji szukaliśmy w encyklopedii i w Internecie. Na koniec było smacznie. Nastąpiła degustacja. Chleb z miodem lud dżemem to najsmaczniejsze drugie śniadanie. Mniam. Wykorzystano tablety i aparat z #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach wzięło udział 23 uczniów.

04.10.23 Już od jedenastu lat idea troski o środowisko przyświeca festynom ekologicznym pod nazwą ,,Dbamy i mamy’’ organizowanym w naszej szkole. ,,Ekokulturalni to my’’ to podstawowe hasło akcji ekologicznej, które wybrzmiało tym roku. Tegoroczny festyn odbył się już w piątek 6 października 2023 r. Akcja jak co roku odbyła się w ramach współpracy z Hipermarketem E. Leclerc. Podczas uroczystości całe rodziny uczestniczyły w przygotowanych konkursach. W rywalizacji rodziny przystąpiły do różnych konkurencji o tematyce ekologicznej. Wykonując zadania uczestnicy musieli wykazać się kreatywnością, sprawnością fizyczną i wiedzą z zakresu ochrony środowiska.  Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Podczas festynu uczniowie szkoły zaprezentowali swoje talenty. Zgromadzeni goście uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ekologiczne doświadczenia oraz nasza kawiarenka. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i wspaniałą zabawę! Wykorzystano sprzęt pozyskany w ramach projektu #Laboratorium Przyszłości ( nagłośnienie, aparat fotograficzny firmy Canon, sprzęt kuchenny) W imprezie wzięło udział około 250 osób

09.10.23 Uczniowie klasy 5a odświętnie ubrani z kotylionem nad sercem i słowami pieśni w pamięci,  na lekcji informatyki tworzyli notatkę na temat akcji ,, Do hymnu'' #Laboratorium Przyszłości. Zdjęcia wykonano aparatem firmy Canon. W zajęciach wzięło udział 14 uczniów.

09.10.23 #Laboratorium Przyszłości. W dniu dzisiejszym społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła udział w VI edycji ogólnopolskiego konkursu „DoHymnu” organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Uroczystość odbyła się w Kościele p.w. bł. Franciszki Siedleckiej w Elblągu. Uczniowie zaśpiewali z pamięci hymn Polski Mazurka Dąbrowskiego oraz dwie pieśni patriotyczne, Rotę oraz Hymn Szarych Szeregów. Wykonali zadanie wzorowo!!! O wynikach konkursu dowiemy się na końcu listopada. W imprezie wzięło udział 640 uczniów.  #Laboratorium Przyszłości ( nagłośnienie, aparat fotograficzny firmy Canon)

10.10.23 #Laboratorium PrzyszłościDziś na dodatkowych rozwijających zajęciach z matematyki uczniowie klasy 3a zajęli się kodowaniem. Zadanie jak się okazało było bardzo proste i nie sprawiło uczniom żadnej trudności. Najważniejszy był uśmiech po wykonanym zadaniu. Brawa dla wszystkich:) W zajęciach wzięło udział 22 uczniów.

10.10.23 #Laboratorium PrzyszłościKlasa 1 c wykorzystała roboty Codey Rocky otrzymane z programu Laboratorium Przyszłości do utrwalenia umiejętności dzielenia wyrazów na głoski i sylaby. Wesołe robociki bez wątpienia sprawiły, że głoskowanie to była świetna zabawa. W zajęciach brało udział 24 uczniów.

11.10.23 #Laboratorium Przyszłości. Klasa 4b podczas zajęć informatyki, zajęła się tworzeniem kodów QR. Zabawa była doskonała. Uczniowie kodowali wiadomości do siebie. Oczywiście umieścili i opublikowali informację dla swojej wychowawczyni, ale także  i dla innych uczniów i rodziców. Wykorzystano aparat fotograficzny pozyskany z projektu.

12.10.23  Klasa 1 c bardzo lubi wesołe zabawy z tabletami i robotami Codey Rocky, które nasza szkoła uzyskała z programu #Laboratorium Przyszłości. 24 uczniów utrwalało dodawanie i odejmowanie właśnie z ich pomocą świetnie się przy tym bawiąc. Bo nauka poprzez zabawę to jest to!

17.10.23 #Laboratorium Przyszłości. Dzieci z klasy 3a od kilku dni przygotowują się do jesieni. Wczoraj drukowały przepiękne, kolorowe liście długopisami 3d, dziś drukowały liście na drukarce 3D. Teraz mają doskonałe szablony do odrysowywania. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.

17.10.23 Wprowadzenie do lekcji nie zawsze musi wyglądać tak samo. Uczniowie klasy 1c rozpoczęli lekcję o zmysłach od rozwiązania zagadek, które były ukryte w kopertach, do których trzeba było dojechać naszymi ulubionymi robocikami Codey Rocky, które uzyskaliśmy z programu #Laboratorium Przyszłości. W zajęciach brało udział 23 uczniów.

18.10.23 #Laboratorium Przyszłości.  W ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy 3c wybrali się do straży pożarnej. Poznaliśmy zadania, które musi wykonać strażak. Wiemy na czym polega jego praca i czy jest trudna. Teraz my musimy zdecydować czy to jest praca dla któregoś z nas.  Zdjęcia wykonano aparatem z projektu. W zajęciach wzięło udział 22 uczniów.

26.10.23 Uczniowie klas II a i II c uczestniczyli w zajęciach integracyjnych pt. Jesienne wyścigi robotów" z #Laboratorium Przyszłości. Podczas zajęć wykorzystano tablety i photony. W zajęciach brało udział 46 uczniów.

26.10.23 W klasie 1a dzieci mówiły jak ważne dla koncentracji jest utrzymanie porządku wokół siebie. Uczniowie współpracowali w grupach zbierając zabawki na macie, Pomagały im w tym Photony oraz tablety. Dzieci programowały trasę robota tak, by zebrać jak najwięcej zabawek i nie wpaść w pułapkę „Bałagana”.  Do zajęć wykorzystano sprzęt z projektu #Laboratorium Przyszłości.  W zajęciach wzięło udział 25 uczniów.