25.03.24 Na lekcji biologii uczniowie klasy 7b w ramach mini projektu wykonywali model płuc oraz budowy układu oddechowego. Mechanizm wentylacji płuc przeprowadzony wzorowo.

14.03.24  W naszej szkole odbył się Sejmik Ekologiczny z elementami języka angielskiego. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Eliza Leszczyńska-Rogalska z ZUO w Elblągu, która wygłosiła prelekcję na temat funkcjonowania ZUO oraz tematyki GOZ. W drugiej części spotkania edukacyjnego uczniowie zmagali się z konkurencjami ekologicznymi z akcentem języka angielskiego. Podczas spotkania wykorzystano nagłośnienie oraz aparat fotograficzny Canon z projektu #Laboratorium Przyszłości oraz tablety. W imprezie wzięło udział 30 uczniów.

Oto wyniki:

I miejsce SP15

II miejsce SP25

III miejsce SP16

IV miejsce SP3

Gratulujemy i dziękujemy za udział

07.03.24 W #Ekopracowni pojawiła się zgniatarka do butelek plastikowych i puszek.

29.02.24 Teoria już była i nadszedł czas na praktykę. Protisty pod mikroskopem w klasie 5d.

28.02.24 Modele protistów wykonane przez uczniów klasy 5b: Nikolę, Filipa, Lenę i Amelię.

26.02.24 Uczniowie klasy 5d: Julian Kartoszewicz, Jakub Borkowski, Ola Krysik i Natalia Wąs wykonali modele protistów.

13.02.24 Dziś uczniowie klasy 3c sprawdzali jak wygląda ucho, oko, szkielet, skóra oraz gdzie znajdują się narządy ciała człowieka. Liczyliśmy ile żeber ma każdy z nas i ile kręgów. Najwięcej zabawy było przy składaniu modelu człowieka. Nie wszystkie narządy nam pasowały. Po wielu próbach udało nam się !!!

12.02.24 Dziś uczniowie klasy 3a poznawali budowę wewnętrzną człowieka. Bardzo przydatna była nasza #Ekopracownia, gdzie uczniowie mogli przyjrzeć się budowie niektórych części ciała.

09.01.24 Budowa i działanie serca w klasie 7c z wykorzystaniem modeli i atlasów anatomicznych.

07.12.23 Układ oddechowy w klasach IV- wizualizacja pracy płuc z wykorzystaniem modelu budowy płuc.

04.12.23 Budowa i działanie serca w klasie VIIa i VIIb z wykorzystaniem modelu budowy serca i atlasów anatomicznych.

27.11.23 Wyróżnienie Karoliny Goryczkiewicz (6a) i Demetriusza Zubacza w wojewódzkim konkursie fotograficznym z cyklu z cyklu Podróże w naturze „Leśne reminiscencje - w poszukiwaniu czystego powietrza”, motto: „Najpiękniejszy jest las najzwyklejszy”. Konkurs w sposób istotny wpisuje się w założenia Programu Czyste Powietrze, ponieważ prowadzi do wniosku, że ochrona lasów i ich dobrostan ma istotne znaczenie dla utrzymania jakości życia na Ziemi.

27.11.23 Na dzisiejszej lekcji przyrody uczniowie klasy 4b wykonywali preparaty mikroskopowe ze skórki cebuli i przeprowadzali obserwację mikroskopową tego preparatu.

23.11.23 Bakterie z jamy ustnej i jelitowe (pałeczka okrężnicy), gronkowiec ropotwórczy, pałeczka duru brzusznego na zajęciach biologii w klasie Vd - utrwalamy umiejętność pracy z mikroskopem.

25.10.23 Komórka zwierzęca w klasie 5d z wykorzystaniem modelu komórek w #Ekopracowni

25.10.23 Metoda naukowa w klasach siódmych "Jakie właściwości nadają kościom sole mineralne?”.

24.10.23 Tkanki zwierzęce pod mikroskopem w klasie 6c.

06.10.23 Metoda naukowa w klasach piątych - Jak sól wpływa na tkanki ogórka i ziemniaka?

03.10.23 Dzieci z kl 1a (25 uczniów) odwiedziły pracownię przyrodniczą, gdzie mogły pracować  z mikroskopami. Świat mikro okazuje się fascynujący. Zajęcia z mikroskopem, jego budowa, oglądanie preparatów z zasobów pracowni pod mikroskopem.

28.09.23

Dziś uczniowie klasy 3a odwiedzili naszą Ekopracownię. Wszystkim bardzo spodobał się wystrój gabinetu, jednak największe zainteresowanie wzbudziły mikroskopy. Uczniowie oglądali przyniesione liście oraz inne preparaty np. skórę i jajo żaby, jelito cienkie, końcówki korzeni. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały.

26.09.23

Wielki dzień w 3c. Gościliśmy dziś w nowej Ekopracowni. Podczas zajęć badaliśmy co owoce skrywają w środku. Korzystaliśmy z nowych mikroskopów. Czuliśmy się jak odkrywcy. Bardzo nam się podobało.

21.09.23

Uczniowie klasy 4bcd na lekcji przyrody mieli okazję  poznać przyrządy i pomoce przyrodnika. Największą radość sprawiły uczniom jednak obserwacje mikroskopowe preparatów trwałych z wykorzystaniem mikroskopów w naszej nowej pracowni przyrodniczej.

20.09.23

Na lekcji biologii uczniowie klas siódmych na podstawie modelu skóry wskazywali warstwową budowę skóry. Chociaż skóra ma maksymalnie kilka milimetrów grubości, jej budowa jest bardzo złożona, o czym uczniowie już wiedzą ...

15.09.23

Sprzątanie Świata

Co roku nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata.

Od pierwszego worka zebranego w czasie finału w 1994 roku mija dokładnie 30 lat! Tak – to już 30. finał, który odbył się pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Z raportów z poprzednich akcji wynika, że od początku w polskiej edycji Clean Up The World wzięło udział ponad 20 milionów uczestników. To oraz fakt, że odbywa się ona nieprzerwanie od 30 lat, czyni tę akcję tak wyjątkową w skali świata.