NASZE DZIAŁANIA WE WRZEŚNIU 2022

15.09.22 w Międzynarodowy Dzień Kropki nasi kreatywni uczniowie z klasy 3a i 3d stworzyli swe własne nietypowe, gdyż interaktywne kropki, które skakały, ruszały się, czy zamieniały w bańki mydlane, a wszystko to dzięki wykorzystaniu tabletów uzyskanych w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratorium Przyszłości. W zajęciach uczestniczyło 45 osób.

19.09.22 Smacznie, zdrowo, kolorowo.  Uczniowie klasy 2c tworzyli zdrowe drugie śniadanie. Dzieci nauczyły się robić kanapki z warzywami. Było zabawnie i smacznie. W zajęciach uczestniczyło 25 uczniów.

23.09.22 Zdrowe kanapki kolorowe na drugie śniadanie w klasie 3b. Celem zajęć było promowanie zdrowego stylu życia, wdrażanie do spożywania różnorodnego pieczywa, nabiału, wędlin, warzyw. W zajęciach uczestniczyło 23 uczniów.

26.09.22 Pierwsze kot za płoty! Codey Rocky to uroczy robot służący do kodowania. Urządzenie to wzbudziło wielkie zainteresowanie wśród pierwszaków. Przed dziećmi długa droga, aby poznać wszystkie jego funkcje.

27.09.22   Tablet mój pomocnik. Praktyczne wykorzystanie kalkulatora w 2c. W zajęciach uczestniczyło 25 uczniów.

28.09.22 Dziś uczniowie klasy 2a dzień zaczęli od zrobienia przepysznych soków z jabłek, marchewek, bananów, pomarańczy i mandarynek. Był to duży zastrzyk witamin od rana. Obsługiwanie sokowirówki to żadna trudność. W zajęciach uczestniczyło 23 uczniów.

28.09.22 Dzień jabłka w 2c. Uczniowie szukali drogi do jabłka z wykorzystaniem photonów zakupionych w ramach projektu "Laboratoria przyszłości". W zajęciach uczestniczyło 25 uczniów.
28.09.22  W myśl zasady: Jedno jabłko dziennie trzyma lekarstwa z daleka ode mnie. Dzieci z klasy 2c wykonały smaczną biedronkę z czekoladowymi kropkami. Przekąska była smaczna, zdrowa i kolorowa. W zajęciach uczestniczyło 23 uczniów.
28.09.22 "Skończyłem? Co mogę jeszcze zrobić?" -to pytanie, które często zadają uczniowie po skończonej pracy.  W klasie 3d uczniowie, którzy szybciej skończyli zadanie mogą poćwiczyć rozwiązywanie działań matematycznych na tabletach otrzymanych z projektu Laboratorium Przyszłości. W zajęciach uczestniczył 23 uczniów.
28.09.22   Uczniowie klasy 8b zmienili się w reporterów i za pomocą dyktafonu zakupionego w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" przeprowadzali wywiady z koleżankami i kolegami z klasy. To była niezła zabawa, ale przede wszystkim praktyczne wykorzystanie języka angielskiego. W zajęciach uczestniczyło 15 uczniów.
29.09.22  Uczniowie klasy 2a dużo wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Dzięki otrzymanemu sprzętowi potrafią wyczarować wiele przysmaków. Dzień wcześniej korzystali z sokowirówki i zrobili przepyszne soki owocowo- warzywne. Natomiast dziś stworzyli "dziwne stworki" wykorzystując owoce, warzywa, ale nie tylko. Zresztą zachęcamy do obejrzenia zdjęć :) W zajęciach uczestniczyło 21 uczniów.