NASZE DZIAŁANIA W PAŹDZIERNIKU 2022

03.10.22 Codey Rocky to mały robot, który potrafi bardzo wiele. Tym razem uczniowie z klasy 2a i 2c bawili się razem. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie robotów w taki sposób, by uśmiechały się, smuciły, wydawały z siebie dźwięki, by potrafiły przyspieszyć oraz zatańczyć wokół siebie. Roboty otrzymaliśmy w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości. Zadanie sprawiło uczniom wiele radości. Niedługo kolejne zajęcia. Uczniowie dalej będą poznawały funkcje robota. W zajęciach uczestniczyło 45 uczniów.

03.10.22  Dzięki zakupionym przyrządom w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości lekcja fizyki była dużą atrakcją. Uczniowie klasy 7b przyswajali wiedzę dotyczącą wielkości fizycznych, jednostek, dokonywali pomiarów. W zajęciach uczestniczyło18 osób. 


03.10.22 Zajęcia koła fotograficznego w ramach #LaboratoriumPrzyszłości. W zajęciach uczestniczyło w 6 osóbNa zajęciach przygotowywaliśmy się do sobotniego festynu. Uczyliśmy się, jak robić zdjęcia portretowe oraz jak korzystać z dyktafonu.

04.10.22 W ramach #LaboratoriumPrzyszłości  uczniowie kl. V b  przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania i zasady higieny osobistej podczas przygotowania posiłków. Wykonane przez dzieci kanapki szybko zniknęły z talerzy. W zajęciach uczestniczyło 23 uczniów.

04.10.22 Uczniowie klasy Ic uczestniczyli w zajęciach warsztatowych nt. "Wybieramy się w podróż z naszą panią na wymarzoną planetę". Celem zajęć było poznanie planet układu słonecznego oraz zaprojektowanie planety marzeń. Podczas zajęć nauczyciel wykorzystał zestaw kart 4D Smarty, zakupiony w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości.Uczniowie mieli możliwość obejrzenia planet jako trójwymiarowy obiekt, który może się poruszać. Pod wpływem pozytywnych emocji dzieci stworzyły wspaniały świat, na który zaprosiły swoją panią. W zajęciach uczestniczyło 23 uczniów.

 05.10.22 Dzisiejsza informatyka w klasie 5a to spotkanie z robotami, które otrzymaliśmy w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Uczniowie doskonale opanowali podstawowe wiadomości i umiejętności. Doskonałą zabawą, był berek robotów. W zajęciach uczestniczyło 11 osób.

 05.10.22  #LaboratoriumPrzyszłości- zajęcia kulinarne w klasie 2d. Podczas zajęć dzieci wykonywały owocowe szaszłyki. Było smacznie, zdrowo, kolorowo i ... wesoło. W zajęciach uczestniczyło 27 osób. 

06.10.22 Stawiamy na zdrowe odżywianie - poznajemy układ trawienny człowieka. Uczniowie, dzięki koszulce, którą otrzymaliśmy w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości i aplikacji Virtuali-Tee, mieli możliwość zajrzeć w głąb swojego ciała i zobaczyć układ pokarmowy. Dzięki pięknie zaprojektowanej rzeczywistości rozszerzonej i niesamowitym doświadczeniom edukacyjnym 3D  obserwowali układ  trawienny za pomocą w pełni wciągającego wideo 360. Przekonali się, że warto się zdrowo odżywiać, by  dbać o swoje narządy. W zajęciach uczestniczyło 24 uczniów.

07.10.22 Tematem zajęć przeprowadzonych  7 października  w klasie  1a były "Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe". W zajęciach wzięły udział  24 osoby. Celem zajęć było:   wdrażanie do systematycznego spożywania owoców, wdrażanie do nawyku mycia rąk przed przygotowaniem posiłku oraz przed jego spożyciem oraz pogłębienie wiedzy kulinarnej. Szaszłyki wyglądały apetycznie i tak też smakowały. 

08.10.22 W sobotę, w czasie festynu rodzinnego  " Dbamy i mamy ", członkowie koła fotograficznego wykonywali jesienne zdjęcia w fotobudce. Przeprowadzali również wywiady wśród uczestników festynu wykorzystując dyktafon otrzymany w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości. Uczestniczyło 6 osób.

08.10.22  W czasie festynu rodzinnego "Dbamy i mamy" podczas doświadczeń ekologicznych (przyrodniczych), wykorzystano lunety i teleskopy  pozyskane w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości. Celem było znalezienie obiektu przyrody ożywionej i nieożywionej na wyznaczonym terenie i podanie dokładnych jego danych/cech (widoczne tylko w znacznym przybliżeniu). Udział wzięło ok. 100 osób (dzieci i rodzice).

10.10.22 Wykorzystanie maty edukacyjnej uzyskanej z  projektu #LaboratoriumPrzyszłości. Pierwszaki kodowały, wykorzystując Photony oraz przeliczały. W zajęciach wzięło udział 25 dzieci z 1a.

10.10.22 Uczniowie klasy II d uczyli się sterowania robotami Codey Rocky, które otrzymaliśmy w ramach #LaboratoriaPrzyszłości. Nagrodą za dobrze wykonane zadanie był uśmiech Rockego. W zajęciach uczestniczyły 24 osoby.

10.10.22 Dzięki interaktywnej koszulce Virtuali-Tee  otrzymanej z projektu #LaboratoriumPrzyszłościuczniowie klasy 1d odkrywali jak funkcjonuje ludzkie ciało. Poznali organy znajdujące się w układzie pokarmowym. W zajęciach uczestniczyło 20 osób.  

13.10.22  Dzisiejszy dzień dzieci z klasy 2a rozpoczęły od wspólnego śniadania. W ostatnich dniach dużo rozmawialiśmy na temat zdrowego odżywiania, o owocach, warzywach, zdrowym pieczywie. Dlatego dzisiejsze śniadanie to zdrowy orkiszowy, żytni, razowy chleb, masło oraz konfitury, dżemy, powidła zrobione przez babcie i mamy. Potem dzieci na tabletach otrzymanych z projektu #LaboratoriaPrzyszłości, szukały informacji jak zrobić dżem, konfitury, powidła. Jednak najważniejszy dla nas był wspólnie spędzony czas. W zajęciach uczestniczyło 21 osób. 

18.10.22  #Laboratoria Przyszłości. Dziś uczniowie klasy 2 d spotkali się ponownie z robotami Rocky. Tym razem wykorzystując funkcję "Narysuj i jedź" dzieci utrwalały pojęcia liczby parzyste i nieparzyste. I choć roboty czasem płatały figle, zadania zostały wykonane doskonale. Podczas pracy było wiele pozytywnych emocji. W zajęciach uczestniczyło 25 uczniów.

20.10.22  Dwudziestu uczniów z klasy 6a przygotowało kolorowe i zdrowe śniadanie przy użyciu sprzętu z programu #LaboratoriumPrzyszłości. Serwowane były tosty i kanapki na gorąco. Dopełnieniem była sałatka warzywna pełna witamin i minerałów. Przy gorącej herbatce utrwalano znajomość funkcji witamin i źródła ich pochodzenia.

20.10.22 W ramach #LaboratoriumPrzyszłości, klasa 6b brała udział w zajęciach kulinarnych. Celem naszych zajęć było rozwijanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz zrozumienie potrzeby spożywania zdrowych produktów potrzebnych do zachowania zdrowia. Uczniowie wykonali owocowe szaszłyki, sałatkę owocową i tosty. W zajęciach uczestniczyło 20 uczniów.

20.10.22 W czasie zajęć koła fotograficznego korzystaliśmy z aparatu Canon uzyskanego w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłościCelem zajęć była nauka wykonywania zdjęć z rozmytym tłem. Uczestniczyły 4 osoby.

24.10.22 W czasie zajęć koła fotograficznego korzystaliśmy z laptopa uzyskanego w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości. Na zajęciach wybieraliśmy najlepsze zdjęcia wykonane w czasie sesji fotograficznej w szkolnym ogrodzie, a następnie poddawaliśmy je podstawowej obróbce. W zajęciach uczestniczyły 4 osoby.

25.10.22 Zabawy z robotami w 4d. Uczniowie poznali dziś małe, ale niezwykłe pomysłowe robociki w ramach #LaboratoriumPrzyszłości. Było dużo śmiechu i koleżeńskiej pomocy, gdyż  wszystkie zadania były w języku angielskim. W zajęciach uczestniczyło 12 osób.