Dnia 21 lutego 2023 roku odbyła się inauguracja programu "Naturalnie Elbląg" Elbląskiego Parku Technologicznego.

. EPT realizuje program wspólnie z Departamentem Ochrony Środowiska oraz Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu, a jego adresatami są przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych. W inauguracji udział wzięły nasze uczennice: Hania Miros z 6c oraz Weronika Owocka z 2b, które w ramach konkursu wykonały plakaty promujące ochronę środowiska w Elblągu, prace zostały wyróżnione i nagrodzone. Podczas spotkania odbyły się też interaktywne zajęcia dla uczniów z prezentacją wpływu człowieka na środowisko przeprowadzone przez Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT oraz pokazy doświadczeń chemicznych, w których wzięła udział Weronika.