W poniedziałek, 16 stycznia 2023 r., w naszej szkole  mieliśmy zaszczyt gościć Pana Marka Michalaka, autora wyjątkowej książki pt. „Opowieści o tym, co w  w  życiu ważne”.

Pan Marek Michalak to m.in. pedagog, wychowawca, nauczyciel akademicki, autor licznych publikacji o wychowaniu i prawach dziecka, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Kawaler Orderu Uśmiechu. W latach 2008-2018 pełnił funkcję Rzecznika Praw Dziecka i zainicjował uchwalenie przez Sejm Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka (20 listopada).

W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich.

Dzięki świetnemu kontaktowi Pana Marka z dziećmi oraz żywiołowej reakcji zgromadzonej publiczności spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczniowie dyskutowali o najważniejszych rzeczach w ich życiu, prawach dziecka oraz mogli obejrzeć prawdziwy Order Uśmiechu. Dowiedzieli się ciekawostek o życiu i pracy zaproszonego gościa. Po serii wielu pytań i odpowiedzi, dzieci ustawiły się w kolejce po autografy. Najwięcej frajdy sprawiła jednak możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Panem Markiem. Po spotkaniu zadowolone dzieci, z książkami z imienną  dedykacją i zdjęciami w telefonach, rozeszły się do klas.