W dniach 12-16 września 2022 roku obchodziliśmy Tydzień profilaktyki dla chorób zakaźnych.

W ramach akcji tematem przewodnim było przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Uczniowie klas 4-7 zapoznali się z edukacyjnym filmem dotyczącym profilaktyki chorób zakaźnych oraz codziennie uczestniczyli w edukacyjnych spotkaniach poświęconych chorobom zakaźnym: takich jak: błonica, krztusiec, odra, ostre nagminne porażenie dziecięce (poliomyelitis) oraz wirusowe zapalenie wątroby typu A, a także szczepień przeciwko COVID-19. Materiały informacyjne zostały przygotowane przez Główny Inspektorat Sanitarny. W ramach akcji na drzwiach gabinetów lekcyjnych uczniowie umieścili swoje hasła zachęcające do mycia rąk oraz mogli wziąć udział w konkursie plastycznym: uczniowie klas 4-6 mogli w konkursie pod tytułem: „Z wirusami na wesoło” a uczniowie klas 7-8 w konkursie pod tytułem: „Dlaczego warto się szczepić?”.

Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych!!

Niebawem ogłosimy wyniki!!!