We wrześniu 2022 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu ekologiczno-charytatywnego „Zbieram to w szkole”.  Ideą tej akcji jest zbiórka różnego rodzaju surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, która określana jest "pomocą bez pieniędzy". Jest to nie tylko ekologiczna edukacja dzieci i młodzieży lecz przede wszystkim pomoc środowisku naturalnemu oraz wsparcie recyklingu, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci. Zbieramy co niepotrzebne czy popsute, a dające się poddać recyklingowi, czyli:

- złom srebra - czyli np. porwane łańcuszki, bransoletki, kolczyki bez pary, pierścionki bez oczek

- "małe" elektrośmieci - stare telefony komórkowe, tablety, laptopy

- klocki LEGO - najlepiej z opakowaniami i instrukcjami

- zegarki tarczowe - (nie zbieramy zegarków ściennych i typu "budzik)

- "dobre monety" - pieniądze z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używane czy wycofane z obiegu

Środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży lub recyklingu są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie i Tanzanii oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii.

Zachęcamy do udziału w akcji!!

Zachęcamy do udziału w akcji!!