W dniu dzisiejszym delegacja naszej szkoły - Pani Dyrektor Izabela Milusz, uczennice Dominika Dul z klasy 6a, Zuzanna Gradowska z klasy 7c oraz dwoje nauczycieli -  wzięła udział w uroczystej Gali rozdania nagród w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych Do Hymnu, która odbyła się w Kinie Kultura w Warszawie.


To IV edycja bardzo prestiżowego wydarzenia, które promuje  śpiew oraz znajomość  polskich pieśni patriotycznych wśród uczniów szkół podstawowych, zorganizowanego  przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa, złożona ze znakomitych pedagogów, profesorów uczelni muzycznych, autorytetów polskiej chóralistyki.
Uroczystość uświetnili wyjątkowi goście, pomysłodawca projektu i przewodniczący komisji konkursowej  profesor Krzysztof Kozłowski, Pan Rafał Wiśniewski Dyrektor Narodowego Centrum Kultury oraz główni jurorzy a wśród nich profesor Aleksandra Grucza-Rogalska i profesor Roman Grucza, których mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole.
Przypominamy, że Szkoła Podstawowa nr 16 zajęła I Miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. To wielki sukces i wyróżnienie, które motywuje nas do udziału w kolejnych edycjach.