Nie trzeba inżynierów, żeby zbudować naprawdę trwałe wartości! Taka idea przyświecała tegorocznej edycji festynu rodzinnego pod hasłem ,,Budujemy mosty przyjaźni’’, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 16 w Elblągu.

28 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu odbył się festyn rodzinny. Celem imprezy była integracja środowiska lokalnego, dlatego hasło przewodnie brzmiało ,,Budujemy mosty przyjaźni’’. W szkole już dawno nie był tak tłoczno i gwarno, nawet przelotny deszcz nie przeszkodził rodzinom w  świetnej zabawie. Prowadzący festyn Łukasz Gesek rozgrzewał zgromadzonych i zachęcał do aktywności.

Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie szkoły zaprezentowali swoje talenty wokalne, aktorskie i taneczne. Na szkolnym placu można było podziwiać eksperymenty przygotowane przez młodych naukowców.  Rodziny rywalizowały  o tytuł ,,Super Rodziny’’ biorąc udział w konkursach wiedzy i konkurencjach sportowych. W festynie wzięli udział przyjaciele szkoły, którzy przygotowali przyjemne atrakcje. Zgromadzeni mogli spróbować specjałów pani Ewy z Ziołowego Dzbanka i wyruszyć na kulinarną podróż do Ukrainy. Wśród najmłodszych uczestników największym zainteresowaniem cieszył się dmuchany plac zabaw, studnio tatuażu i kolorowa wata cukrowa.

Podczas festynu odbyły się mecze piłki siatkowej, w których wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Organizatorzy zadbali o energię dla wszystkich budowniczych mostów przyjaźni. Szkolna kawiarenka serwowała ciasta i desery. Nie zabrakło również smakołyków dla wielbicieli wytrawnych potraw przygotowanych przez Elbląskich Szefów Kuchni. Szczególnie smakowity okazał się finał międzyszkolnego konkursu kulinarnego Master Chef.  

            To był niezwykle udany dzień! Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w sobotnim festynie i pomogli w organizacji imprezy. 

 Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu