Dnia 13 maja gościliśmy w swoich murach Teatr historyczny, który uświetnił nasze zajęcia prowadzeniem zajęć edukacyjno – historycznych z cyklu „Żywe Lekcje Historii”, adresowanych do uczniów szkół podstawowych.

Programy zajęć przedstawione przez prowadzących dostosowane były do podstawy programowej, poruszały zagadnienia wychowania patriotycznego łącząc jednocześnie ze sobą niezłą zabawę z wiedzą. Tematy omówione podczas zajęć dotyczyły „Rycerzy za czasów Piastów” oraz „Długi wiek XIX - jako droga ku niepodległości”. Zaangażowanie uczniów w przedsięwzięcie i branie w nim czynnego udziału z wykorzystaniem cudownych strojów pozwoliło przenieść się w owe czasy.
Przedstawienie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy licznie przybyli by z innej perspektywy poznać naszą historię.