„Starsi czytają młodszym” to cykliczna akcja czytelnicza organizowana przez Samorząd Uczniowski i bibliotekę szkolną, podczas której uczniowie klas starszych czytają swoim młodszym kolegom.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa oraz integrowanie się uczniów. Korzyści są obustronne. Maluchy nie tylko rozwijają zainteresowania czytelnicze, ale również wzbogacają słownictwo, ćwiczą koncentrację uwagi i pamięć, a także kształcą umiejętność wysławiania się. „Starszaki” natomiast doskonalą głośne, płynne czytanie oraz uwrażliwiają się na potrzeby innych i uczą się pomagać młodszym.
Do czytania wybraliśmy zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 lektury oraz książeczki z trzypoziomowej serii Książkożercy przeznaczonej dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.