Międzyszkolny Konkurs Literacki zorganizowany przez nauczycieli polonistów skierowany był do uczniów klas VII-VIII. Miał on na celu zwrócenie uwagi młodzieży na szanowanie i pielęgnowanie otaczającego nas świata przyrody oraz na zmiany, jakie następują w naszym świecie w związku z kryzysem klimatycznym.

Nadesłane prace przedstawiały przykłady literackie, w których inspirująca przyroda była tłem a niekiedy bohaterem wydarzeń. Wypracowanie konkursowe należało napisać  w wybranej formie: rozprawki, przemówienia, listu otwartego lub opowiadania. Liczył się oryginalny pomysł!!!

Wyniki konkursu:
I Miejsce:  Karolina Mrochem SP14, Julia Czaja SP16
II Miejsce:  Lena Januszkiewicz SP16, Zofia Roczkowska SP16
III Miejsce:  Amelia Szawara SP16, Zuzanna Gradowska SP16, Waleria Mrulewicz SP16
Wyróżnienia:  Nadia Rękas SP16, Maja Woźnicka SP16, Lena Siembor SP16, Roksana Orzechowska SP16, Laura Siedlecka SP16.

Wszystkim Uczestnikom Gratulujemy sukcesów  oraz dziękujemy za udział w konkursie!!!