W I półroczu bieżącego roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 . Jest to program uchwalony przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez finansowe wspieranie organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W związku z tym szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 15 tysięcy złotych (przy trzech tysiącach wkładu własnego) na zakup nowości wydawniczych oraz wyposażenia biblioteki. Biblioteka szkolna wzbogaciła się o 390 nowych, pięknie wydanych książek na łączną sumę 7 500,00 zł. Dzięki zakupionym elementom wyposażenia czytelnia zyskała nowoczesny wygląd, co sprawiło, że dzieci chętniej i liczniej przebywają w bibliotece. Ponadto nauczyciel bibliotekarz otrzymał niezbędny do codziennej pracy sprzęt komputerowy  umożliwiający opracowanie zbiorów, przygotowywanie materiałów edukacyjnych oraz prowadzenie zajęć z dziećmi.

Wszystkie zakupione rzeczy oraz podjęte działania przyczyniły się do wzrostu zainteresowania czytelnictwem i biblioteką.