Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Pierwszy numer "Naszej Szesnastki"
Prezentujemy pierwszy numer

Naszej Szesnastki,

gazetki szkolnej redagowanej przez uczennice z VIIc:
Sabinę Stępniewską, Zuzannę Orzechowską,
Justynę Samborską oraz Julię Kucińską


pod opieką pana Tomasza Wyrwasa.

Mamy nadzieję, że pierwsze wydanie
wszystkim się spodoba.

Super pomysł !!!

Dziękujemy dziewczynom i p. Tomkowi.

Czekamy na następne numery,
które będą zamieszczane w przygotowywanej zakładce.


Nasza Szesnastka...

Liga Młodych Humanistów

W piątek 23.03.2018r. w naszej szkole odbyła się IV edycja międzyszkolnego konkursu pod nazwą LIGA MŁODYCH HUMANISTÓW.
Z tej okazji gościliśmy uczestników 10 szkół podstawowych: SP 3 Braniewo, SP 5 Braniewo, ZS Jegłownik, SP 4 , SP 18, SP 6, SP 21, SP 11, SP 15, SP 16. Każdą placówkę reprezentowało dwoje uczniów.
Głównym celem konkursu było pogłębianie zainteresowań humanistycznych, motywowanie do poszerzania wiedzy oraz umożliwienie zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

1.miejsce- Nina Czarnecka (SP 21), Wiktoria Wyszomirska (SP 21)
2.miejsce- Natalia Engler (SP 18)
3.miejsce- Zofia Lachowicz (SP 3 Braniewo)


Wyróżnienie:
Patrycja Awtuch ( SP 15),
Klara Grzelak ( SP 3 Braniewo)


Gratulujemy wszystkim Uczestnikom oraz Opiekunom.


"Fishkobranie" konkurs języka angielskiego dla przedszkolaków
5 kwietnia 2018 r. w naszej szkole gościliśmy cudownych przedszkolaków z przedszkoli nr 3, 31, 34 oraz oddziału przedszkolnego z SP nr 16. Dzieci brały udział w konkursie języka angielskiego „Fishkobranie”. Naszych gości przywitała p. Dyrektor inaugurując I edycję tego wydarzenia dla przedszkoli. Konkurencje były różnorodne i sprawdzały wiedzę z ubrań, cyfr, zwierząt, kolorów, owoców, pogody. Wymagały także doskonałej pamięci, zdolności manualnych oraz szybkości. Dzieci spróbowały również swoich sił w konkurencjach sportowych. Brawurowo odśpiewały piosenki, których nauczyły się na zajęciach języka angielskiego. Wspólnie z wszystkimi uczestnikami zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w naszym ogromnym jeziorze pełnym rybek.
Po podsumowaniu wszystkich konkurencji okazało się, że I miejsce zajęła drużyna z Przedszkola nr 3, II- z Przedszkola nr 31, III- oddział przedszkolny z SP nr 16, zaś wyróżnienie otrzymały dzieci z Przedszkola nr 34. Najważniejsza była jednak super zabawa, a wszystkie dzieci otrzymały nagrody.
Bardzo dziękujemy p. Annie Kozakiewicz ze Szkoły Językowej „Akcent” za przyjęcie naszego zaproszenia do współpracy, a naszym gościom za ogromne zaangażowanie. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili i do zobaczenia za rok.

Zobacz zdjęcia...

"Moja niepodległa. Piosenki o Polsce"

Trzynastoosobowa silna grupa w składzie: Anna Malewicz, Maja Kierul, Iza Gromulska, zespół z klasy Ia - Ananaski, Zosia Zelonka, Anastazja Stryjewska, Daria Komoń i Iga Pawłowska- zaprezentowała naszą szkołę na konkursie wokalnym „Moja niepodległa. Piosenki o Polsce”, który odbył się w MDK w Elblągu. Uczennice przedstawiły znane i lubiane piosenki z repertuaru utworów patriotycznych - „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Ojczyzno ma”, „Wojenko, wojenko” i „Dziewczyna z granatem”, „Biały krzyż”, „Jedna chwila”, „Przybyli ułani pod okienko”. Dwie reprezentantki w różnych kategoriach wiekowych- Anna Malewicz i Zosia Zelonka zajęły I miejsce i otrzymały złoty mikrofon oraz dyplom, Maja Kierul zajęła III miejsce i także otrzymała złoty mikrofon oraz dyplom. Daria Komoń i Iga Pawłowska otrzymały wyróżnienie za oryginalną interpretację współczesnej aranżacji pierwotnie wykonanej przez Kasię Malejonek w rytmie rege o przejmujących i tragicznych losach wyklętej Inki. Laureatki i zdobywczynie I miejsca Ania Malewicz i Zosia Zelonka zaprezentują naszą szkołę na uroczystym koncercie 3 maja w CSE Światowid. Przypominamy, że uczennice naszej szkoły dzielnie i z sukcesami reprezentują SP nr 16 w konkursach organizowanych w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. To z tej okazji w naszym mieście inicjowane są najróżniejsze przedsięwzięcia, na których to akcentujemy, jak widać z sukcesami, naszą obecność.

Zobacz zdjęcia...

Zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury
6 kwietnia dzieci ze świetlicy popołudniowej ponownie były gośćmi Młodzieżowego Domu Kultury. Tematem dzisiejszych zajęć były zwierzęta świata. To dziś między innymi dzieci się dowiedziały, że każdy gatunek chce przede wszystkim przetrwać, a żeby to zrobić to jest w stanie wykształcić najbardziej osobliwe mechanizmy adaptacyjne. Uczestnicy zajęć swoimi oczami wyobraźni szkicowali oraz wypełniali kontury markerami olejnymi różnorodne gatunki zwierząt - te istniejące i te wirtualne. W efekcie powstały różne twory, czasem nieco dziwne, ale bardzo interesujące.

Zobacz zdjęcia...

Wesołych Świąt WielkanocnychInfomacja
29 marca 2018r. - 3 kwietnia 2018r. -

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA.


Pracuje świetlica, w godzinach 6.00- 16.30,

która sprawuje opiekę tylko nad dziećmi,

Rodziców pracujących.

Spotkanie wielkanocne z rodzicami

Dnia 26 marca 2018 roku w naszej świetlicy odbyło się spotkanie wielkanocne, na które zostali zaproszeni rodzice naszych świetlików. Po przybyciu wszystkich gości dzieci wprowadziły całą salę w atmosferę Świąt Wielkanocnych przedstawiając opowieść o trzech drzewach, które miały swoje marzenia i Pan Bóg spełnił je ale trochę w inny sposób niż one tego oczekiwały. Po przedstawieniu wszyscy sobie złożyli życzenia zdrowych i wesołych świąt w gronie rodzinnym a następnie dzieci wraz z rodzicami spędzili ze sobą wspólnie czas na rozmowach, grach i słodkim poczęstunku.

Zobacz zdjęcia...

Klasyczne hity
27 marca odbył się w naszej szkole koncert – lekcja muzyczna na temat KLASYCZNE HITY. W koncercie udział wzięli uczniowie klas 4 – 7. Lekcja zakończyła się konkursem wiedzy muzycznej. Zwyciężczynią została KAJA THIEL z klasy 7 a.

Gratulujemy.


Spotkanie Wielkanocne Świetlicy Popołudniowej
We wtorek 27 marca o godzinie 16:30 w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pod tytułem "Opowieść o trzech drzewach". Wystawiona inscenizacja została przygotowana przez naszych aktorów, czyli dzieci ze świetlicy popołudniowej. Przedstawienie obejrzało wielu zaproszonych gości między innymi Pani dyrektor, przedstawiciele Młodzieżowego Domu Kultury, Pan Pruszak. Wszystkich widzów zachwyciła dobra gra aktorów i świetne przygotowanie. Każda z postaci zagrała wyjątkowo i oryginalnie, a doskonałą grę dzieci uzupełniły stroje i scenografia.Spektakl był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym.Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Jak stary obyczaj każe, nie obyło się również od życzeń i prezentów jak również śmiesznego stukania się jajkami.

Zobacz zdjęcia...

Elbląg-Moją Małą Ojczyzną
W ramach nawiązanej współpracy ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej Anders w Umbrii zorganizowano w klasach: I b, I c, II a, II b ,III b, III c, III d, VII c cykl zajęć pod hasłem „Elbląg – Moją Małą Ojczyzną” w ramach projektu „ Budujemy mosty”. W poszczególnych klasach przeprowadzono zajęcia integracyjno – tematyczne mające charakter warsztatów, zajęć plastycznych, projekcji filmowych, zajęć literackich. Uczniowie poznawali legendy o Elblągu, historię Elbląga i okolic, wyszukiwali ciekawostki o rodzinnym mieście. Zorganizowano konkursy plastyczne nt. „Zabytki Elbląga”, „ Album o Elblągu”, na „Najciekawszy wiersz o Elblągu”. Konkursy podsumowano na apelu porządkowych z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Celami powyższych działań było zapoznanie uczniów z pojęciem „Patriotyzm lokalny”, wykształcenie wśród uczniów poczucia przynależności do społeczności lokalnej, rozbudzenie zainteresowań przeszłością i przyszłością Elbląga, promowanie regionu elbląskiego wśród polskich uczniów mieszkających we Włoszech.

Zobacz zdjęcia...

Wielkanocne warsztaty kulinarne klasy 1c

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne i czas pomyśleć o przygotowaniach. Jednym z symboli niezwykle silnie związanych z tradycją świąt wielkanocnych są znane jedynie w naszym kraju najwspanialsze ze wszystkich ciast - mazurki. Cieszą oczy swoim pięknem, a podniebienie - smakiem. Klasyczny mazurek ma kształt prostokąta i rozmiary kartki z zeszytu, jest niewysoki i... nie jemy go jak inne ciasta, tylko „pojadamy” małymi kawałeczkami, delektując się jego nadzwyczajnym smakiem. Dzieci z klasy 1c uczyły się piec mazurki i malować pisanki. Używając profesjonalnego sprzętu wałkowały ciasto, wycinały kształty, a po upieczeniu ozdabiały mazurki najpiękniej jak umiały. Ich ciasta wyglądały bardzo apetycznie. Równie pięknie prezentowały się wykonane własnoręcznie pisanki.

Wesołych Świąt !!!


Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej