Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Eksperyment w matematyce
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Runmageddon Junior Gdańsk 29.09.2019
Kolejny udany start uczniów z klasy 8 B Kalos Kagathos w Runmageddonie Gdańsk, który odbył się 29.09.2019. Trzeci raz zawodnicy zmierzyli się z trasą o długości 2 km i piętnastoma przeszkodami. Wysiłek, współpraca i dobra zabawa - oto cały klimat biegów przeszkodowych.

Pozdrawiam Bogusław TołwińskiXIX Dzień Papieski
W dniu 16 października 2019 roku o godzinie 10.00 w Kościele pod wezwaniem bł. Franciszki Siedliskiej odbył się XIX Dzień Papieski nt. "Wstańcie - chodźmy!". Uczniowie klas 0 - 8, nauczyciele i Pani Dyrektor uczestniczyli w tej uroczystości. Ksiądz Jerzy przywitał wszystkich zebranych i przybliżył życiorys Jana Pawła II. Uczniowie klasy 6a (Stanisław i Liwia) poprowadzili uroczystość, podczas której Ania Malewicz z klasy 3b zaśpiewała piosenkę pt."Lolek", a chórek z naszej Parafii wraz ze zgromadzonymi uczniami zaśpiewali ulubioną pieśń Papieża "Barkę". Podczas uroczystości została wyświetlona również prezentacja ukazująca zdjęcia i wypowiedzi Papieża, przygotowana przez Panią Wisławę Zander.

Zobacz zdjęcia...

Dbamy i mamy

12 października to dzień 7 edycji Eko-spartakiady Dbamy i Mamy. Zabawa w formie konkursów polegała na zbieraniu diamentów, których maksymalna ilość wynosiła 60. Ta liczba nie była przypadkowa, nawiązywała do 60-tego jubileuszu powstania naszej szkoły, który obchodziliśmy uroczyście kilka dni temu. Konkursy przygotowane przez nauczycieli w gabinetach lekcyjnych związane były z ekologią; ćwiczyliśmy na platformach edukacyjnych, rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy zdrowe potrawy, testowaliśmy urządzenia, które w przeszłości ułatwiały życie… Malowaliśmy plakaty o wymownej treści ...CZŁOWIEK JEST ODPOWIEDZIALNY ZA ZIEMIĘ, CZŁOWIEK KOCHA PRZYRODĘ I NATURĘ!!! CZŁOWIEK SEGREGUJE ŚMIECI itd.

Zabawa była przednia, konkurencje ciekawe, był tez moment na poćwiczenie Zumby i tańca Disco…a na sam koniec wszyscy uczniowie pobiegli ku zdrowiu. Kolejna edycja proekologicznej spartakiady DBAMY I MAMY za nami. Uczniowie aktywnie spędzili czas na zabawie, ale także nauce oraz podniesieniu świadomości, że świat i przyroda są w naszych rękach i tylko rozsądne korzystanie z jego dóbr uchroni nas przed jego degradacją.

Zobacz zdjęcia...

EKS Mlexer
Nabór do szkółki tenisa stołowego.


Elbląski Klub Sportowy Mlexer prowadzi nabór do szkółki tenisa stołowego. Zajęcia prowadzone są w środy w godzinach 16.00- 17.15. Odpłatność wynosi 20 zł miesięcznie.

Zapraszamy


Zobacz więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 14 października, odbyła się uroczysta akademia dotycząca Dnia Edukacji Narodowej. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu. Następnie prowadząca, Martyna Sowijak, przedstawiła krótko historię Dnia Edukacji Narodowej. W programie akademii była humorystyczna scenka, w której uczennice klasy VI a i VI c oraz VII c przedstawiły postacie nauczycieli z przymrużeniem oka. Następnie przekazano życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły. Zostali obdarowani również drobnymi upominkami. Popis umiejętności wokalnych zaprezentowała uczennica klasy 3 b – Anna Malewicz z piosenką jubileuszową z okazji 60- lecia naszej szkoły, a talenty taneczne przedstawiła Roksana, uczennica klasy Vd w układzie disco dance.

Zobacz zdjęcia...

Dzień Nauczyciela

Nauczycielem jest ten, kto z trudnych rzeczy potrafi uczynić łatwe". (R.W.Emerson)


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Pragnę złożyć wszystkim pedagogom

oraz pracownikom szkoły

serdeczne podziękowania za ich dydaktyczny

oraz wychowawczy trud.

Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz inne dni w roku szkolnym

będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację

i wychowanie tych, którzy są przyszłością i nadzieją narodu – naszych dzieci.

Życzę Państwu, aby niełatwa misja pedagoga i wychowawcy

przynosiła jak najlepsze efekty, satysfakcję i radość.

Aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły zawsze

zaufanie i szacunek uczniów.Dyrektor Szkoły Izabela MiluszNOC BIBLIOTEK 2019

V edycja Nocy Bibliotek już za nami. Pomimo tego, że impreza przypadła na sobotnio-niedzielną noc (5/6.10.2019 r.), szkoła tętniła życiem. Punktualnie o godzinie 19.00 uczniowie klasy Va zasiedli w klasie (niestety biblioteka szkolna jest zbyt mała, aby pomieścić tyle osób) przed ekranem, aby uczestniczyć w transmisji inauguracji akcji. Po części oficjalnej dzieci rozpoczęły zabawę. Punktem wyjściowym był podział na 5 zespołów, które miały za zadanie stworzenie własnego plakatu ilustrującego ideę imprezy i zinterpretowanie hasła towarzyszącego akcji, czyli „Znajdźmy wspólny język”. Jak się okazało fantazja dzieci jest nieograniczona i w ten sposób powstało pięć przepięknych plakatów zachęcających do uczestnictwa w imprezie. Po pracy twórczej postanowiliśmy się trochę wyciszyć przy ciekawej lekturze. Następnie wspólny posiłek pozwolił zregenerować siły na tyle, aby młodzi czytelnicy przystąpili do rozwiązywania krzyżówek, rebusów oraz innych zagadek literackich. Zmęczenie dało jednak o sobie znać i po przygotowaniu noclegu, ułożyliśmy się wygodnie, aby obejrzeć film towarzyszący akcji pt. „Ptyś i Bill”. O ósmej trzydzieści w niedzielę, trochę zmęczone i niewyspane, ale szczęśliwe i zadowolone dzieci zostały odebrane przez rodziców.

Zobacz zdjęcia...

Edukacyjna śmieciarka
Departament Ochrony Środowiska UM w Elblągu informuje, iż w dniu jutrzejszym tj. 12.10.2019r. w Elblągu na parkingu krytej pływalni Dolinka przy ul. Moniuszki 25 w godzinach od 10:00 do 16:00 będziemy gościć w naszym mieście edukacyjną śmieciarkę Miecię. Miecia jest zwykłą śmieciarką – to dziecięca bohaterka i przyjaciółka dorosłych, która już z daleka przyjaźnie „uśmiecha się”, zapraszając młodszych i starszych do poznania jej bliżej. We wnętrzu Mieci zaaranżowano wystawę pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale także poczuć i dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na górze śmieciarki zjeżdżalnia oraz gry zręcznościowe, sprawdzające wiedzę na temat segregacji odpadów. Na wejściu zawieszona jest zgniatarka – każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki PET, której dalszy etap obserwować może w śmieciarce.

Zapraszamy do mobilnej strefy edukacyjnej!!

Lekcja muzyczna
10 października w naszej szkole odbył się koncert - lekcja muzyczna. Uczniowie, niemal wszystkich klas, w dwóch turach wysłuchali wspaniałych kompozycji muzyki klasycznej, rozrywkowej i jazzowej. BLASZANE ALE DREWNIANE to temat koncertu, który przybliżył uczniom historię instrumentów dętych.

Jubileusz szkoły


Napisali o nas...

Napisali o nas...

Napisali o nas...

60-lat minęło...


Zobacz zdjęcia...

Uczymy się podróżować

Uczniowie klasy IIc byli gośćmi ZKM. Dzieci podczas spotkania uczyły się korzystania z rozkładu jazdy, zasad podróżowania oraz zachowania w autobusie. Zajęcia zakończyła podróż autobusem komunikacji do… szkoły.
Dziękujemy ZKM oraz firmie ARRIWA za zorganizowanie spotkania


Zobacz zdjęcia...

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019
Kolejny rok z rzędu nasza szkoła przystąpiła do akcji Sprzątanie świata – Polska 2019. W dniach 16-26 września 2019 roku uczniowie klas 1-8 sprzątali teren wokół naszej szkoły oraz Bażantarnię. Hasło przewodnie tegorocznej akcji "SPRZĄTAMY- NIE ŚMIECIMY-ZMIENIAMY!" ma skłonić do nas wszystkich do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z otaczającego środowiska oraz do podejmowania działań mających na celu ograniczenie ilości odpadów, a także do zmiany naszych indywidualnych nawyków (np. do rezygnacji z jednorazowych plastików). Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata odbyła się po raz 26, a koordynator akcji w Polsce - Fundacja Nasza Ziemia obchodzi w tym roku 25-lecie powstania.

Konkurs na "Superchłopaka".

W dniu 30 września z okazji „Dnia Chłopakaodbył się szkolny konkurs na Superchłopaka podczas którego tytułem uhonorowano kilku naszych kolegów. Uczestnicy imprezy wykonywali zadania z różnych dziecin życia m. in. gastronomii, kosmetologii, krawiectwa, a także wykazali się wiedzą tzw. wiedzą ogólną. Była to świetna zabawa dla wszystkich uczestników, także dla dziewcząt, które wspierały swoich kolegów. Organizatorami konkursu był Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, dobry humor i świetną zabawę. Nagrodą był słodki poczęstunek i oczywiście otrzymany tytuł.

Nagrodzonym „Superchłopakom” Gratulujemy!

Samorząd Uczniowski


Zobacz zdjęcia...
Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa I- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej