Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Eksperyment w matematyce
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Dzień dyni

31 października niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni w naszej szkole została DYNIA. Korytarze przystrojono dyniami i wieloma dekoracjami, a wśród uczniów królował kolor pomarańczowy. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się od ogłoszenia konkursu na „Najpiękniejszą Dynię", którego laureatami zostali:

Klasy 0 - III
I m - ce – Igor Jankowski – II d
II m - ce – Kacper Fuk - oddział przedszkolny i Julia Fuk – III c
III m - ce – Mateusz Kopal – I c i Hubert Kopal III d

Klasy IV - VIII
I m - ce – Tomasz Bandurski – V c
II m - ce – Nikola Bętlewska – V c
III m - ce – Dominika Bujnik – IV b
Wyróżnienia – Maja Woźnicka V b oraz dynia- Chińczyk/Peruwiańczyk (niestety nie była podpisana – twórcę prosimy o kontakt)

Wszystkim dziękujemy za udział w zabawie.

Gratulujemy wspaniałych pomysłów !!!


Zobacz zdjęcia...

Nauczyciel przyjacielem dzieci
„Nauczyciel-przyjaciel dzieci” to tytuł międzyszkolnego konkursu literacko-plastycznego dla uczniów klas I-III, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 30 października w bibliotece SP nr 18. W konkursie brali udział uczniowie z następujących szkół: SP 4, SP 8, SP 9, SP 11, SP 14, SP 16, SP 18, SOSW nr 2. Jury oceniło prace plastyczne uczniów klas pierwszych oraz prace literackie - wiersze uczniów klas drugich i trzecich.

Gratulujemy naszym uczennicom: Alicji Skrzypiec z kl. IIc, laureatce III miejsca za pracę literacką i Zuzannie Zych z kl. Ic za zdobycie wyróżnienia w konkursie plastycznym.

Zobacz zdjęcia...

Akcja "Znicz"

Dnia 31 października wolontariusze z naszej szkoły oraz dziewczęta z klasy 5c i 5d udali się wraz z opiekunami na cmentarz, aby sprzątnąć opuszczone groby, zapalić znicz oraz pomodlić się za dusze zmarłych, których nikt nie odwiedza.

Szkoła pamięta...

„Jest coś, co mrokom się opiera…

Jest pamięć, a ona nie umiera…”


Biblioteka szkolna postanowiła włączyć się w tegoroczną akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Szkoła pamięta”. W związku z tym nauczyciele bibliotekarze, przy czynnym udziale chętnych uczniów z klas starszych, wykonali gazetkę upamiętniającą zmarłych nauczycieli ze szkoły, którzy na zawsze pozostaną w pamięci wdzięcznych uczniów.

Zobacz zdjęcie...


Uczniowie klasy 2b stworzyli sad społeczny

Dnia 25 października uczniowie klasy 2b, aktywnie spędzili czas na przyszkolnym osiedlu. Dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej "Zrzeszeni" dzieci zasadziły drzewa owocowe, tworząc tym samym sad społeczny, który będzie służył wszystkim mieszkańcom osiedla.

Bardzo dziękujemy Pani Annie Łebek
za zorganizowanie całej akcji.


Zobacz zdjęcia...

Klasyczny " Kalos Kagathos" z SP 16

"Czy można w tych "trudnych" dla młodego pokolenia czasach pogodzić bardzo dobre wyniki w nauce i w sporcie, będąc do tego przykładem wzorowego ucznia...? Zdecydowanie TAK !
Hubert Walczak uczeń klasy 8 B "Kalos Kagathos" z naszej szkoły w trakcie zawodów IV Elbląskiej Jesieni Pływackiej zdobył 1 złoty i 2 srebrne medale oraz w swojej kategorii wiekowej w klasyfikacji generalnej zajął 2 miejsce.
(50m st. dowolny 26" 70 złoty medal; 100m st. dowolny 1' 00" 16 medal srebrny; 50m st. motylkowy 30" 34 medal srebrny.

Hubert trenuje pływanie w UKP "Jedynka" pod okiem trenera Tomasza Wysockiego oraz w wolnych chwilach biega w sekcji Triathlonu MKS"TRUSO", ale przede wszystkim jest wzorowym uczniem z bardzo dobra średnią ocen w SP 16 Elbląg. Poza tym udziela się jako Wolontariusz przy organizacji imprez organizowanych przez SP16 oraz ELaktywnych.
Uczę Huberta od czwartej klasy i widzę jego ciągły, dynamiczny rozwój na poziomie ciała i umysłu. Z czystym sumieniem mogę postawić go za wzór do naśladowania dla całego młodego pokolenia".

Bogdan Tołwiński

Przedmioty codziennego użytku naszych dziadków i pradziadków.
Wynalazki ostatnich lat diametralnie zmieniły świat. Jak radzili sobie nasi przodkowie? Podczas zajęć dzieci poznały przedmioty codziennego użytku, które kiedyś należały do naszych dziadków i pradziadków i były wykorzystywane w codziennym życiu. Zajęcia przybliżyły pracę gospodyń, które same wyrabiały masło, piekły chleb, prały w zbiornikach wodnych przy użyciu tary, prasowały żelazkiem z rozgrzaną w środku szablą (potocznie nazwaną duszą). Obcowanie z tymi przedmiotami sprawia wrażenie przeniesienia w czasie, zwolnienia tempa i przybliżenie uczniom historii minionych lat.

Zobacz zdjęcia...

Elbląski oddział PCK wyróżnił najbardziej aktywnych wolontariuszy i ich mentorów

Rejonowa konferencja z nauczycielami i opiekunami szkolnych kół PCK w Elblągu odbyła się w piątek, 25 października, w Ratuszu Staromiejskim. Spotkanie było okazją do podsumowania działalność w roku szkolnym 2018/2019, a także omówienia założeń do pracy w środowisku szkolnym na rok obecny. Wśród wyróżnionych szkół znalazła się nasza „SZESNASTKA”. Zajęliśmy 2 miejsce w rejonie w akcji "Gorączka złota". Ponadto braliśmy udział w akcjach takich jak: „Czerwonokrzyska gwiazdka”, „Wielkanoc z PCK”.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom

za dobroć serca i chęć pomocy potrzebującym.


Czytaj więcej...

"Szkoła pamięta"
Zbliżają się dni, w których szczególnie pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Pamięć o zmarłych jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Te cele przyświecały uczniom klasy IIc, którzy w piątkowy poranek, 25 października, udali się na pobliski cmentarz, by uczcić pamięć dawnych mieszkańców naszego miasta.
Działania dzieci były jednocześnie odpowiedzią na akację ogłoszoną przez MEN - „Szkoła pamięta”.

Zobacz zdjęcia...

Szkolna Kasa Oszczędności

W naszej szkole istnieje SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) we współpracy z bankiem PKO.


Wstępna informacja z banku:

1. Program uczy uczniów oszczędzania, postaw przedsiębiorczych oraz promuje współpracę w grupie rówieśników.

2. Strona internetowa serwisu (sko.pkobp.pl) umożliwia uczniom sprawdzanie stanu oszczędności, lokowanie ich w wirtualnych skarbonkach i uzyskiwanie odznak za systematyczność w oszczędzaniu. Każdy uczeń, po założeniu konta SKO dostaje indywidualny login i hasło od pracownika Banku.
UWAGA: Dziecko do lat 13 nie może samodzielnie dysponować własnymi pieniędzmi, czyli np. nie wykona żadnych przelewów, dokona zakupów przez Internet, czy doładuje telefonu. Uczeń może jedynie podglądać stan środków na koncie SKO i decydować na jakie cele odkłada oszczędności.

3. Założenie konta to wypełnienie i podpisanie przez rodzica Oświadczenia o zgodzie na przystąpienie do SKO dostępne u Opiekuna SKO (nauczyciel nadzorujący program w Szkole wskazany przez Dyrektora Szkoły w umowie z Bankiem) bądź wychowawcy klasy. Rodzic i Opiekun SKO jako pełnomocnicy mają pełen dostęp elektroniczny do rachunku SKO dziecka.

4. KONTO JEST DARMOWE, środki są oprocentowane 2,5% w skali roku do kwoty 2500 zł, z tygodniową kapitalizacją odsetek. Nie ma konieczności pierwszej i kolejnej wpłaty na rachunek, a wpłat można dokonać gotówkowe u Opiekuna SKO (odnotowywane w książeczce SKO dziecka) albo bezgotówkowo np. z konta rodziców.

5. Program umożliwia wizyty pracowników Banku na lekcjach i wizyty uczniów w Oddziale Banku.

6. Posiadanie konta SKO umożliwia zarejestrowanie się i uczestnictwo w konkursach na stronie: szkolneblogi.pl

Opiekun SKO - Elżbieta Sambor

Wycieczka do Fromborka
W sobotę 26 października odbyła się wycieczka do Fromborka, podczas której uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać miejsca związane z życiem i pracą Mikołaja Kopernika. Odwiedziliśmy Muzeum Mikołaja Kopernika i uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej poświęconej naszemu wybitnemu rodakowi. Obejrzeliśmy wiele ciekawych eksponatów i dowiedzieliśmy się jak wszechstronnie wykształconym człowiekiem był Kopernik. Kolejnym punktem programu wycieczki był seans dydaktyczny w Planetarium. Podziwialiśmy obrazy nieba widoczne z dowolnego miejsca na Ziemi w różnych porach roku. Obserwowaliśmy drogę Słońca i planet oraz gwiazdozbiory. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Historii Medycyny, w którym mogliśmy zobaczyć ciekawe eksponaty aptekarskie i medyczne. Obejrzeliśmy cenne starodruki, dawne narzędzia chirurgiczne, plansze i modele anatomiczne oraz kolekcję starych naczyń aptecznych. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Eksperyment edukacją przyszłości- doposażenie bazy dydaktycznej elbląskich szkół podstawowych do rozwijania kompetencji matematyczno-przyrodniczych".

Zobacz zdjęcia...

Ogólnopolski Tydzień Karier
Dnia 25.10. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie kl.VIII a i b wysłuchali prelekcji Doradcy Zawodowego z PPP nr 1 na temat "Wielokulturowość kapitałem przyszłości " Temat trudny, ale bardzo ciekawie przekazany, wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieży.

Zobacz zdjęcie...

Zajęcia kulinarne- Śniadanie Daje Moc

Po raz kolejny w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia kulinarne. Dzisiejsza nasza propozycja to śniadanie. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Pożywne śniadanie jest gwarancją udanego, pełnego energii dnia. Jeżeli zapomnisz o zjedzeniu tego posiłku dopadnie Cię zmęczenie, senność, ból głowy, brak koncentracji. Idealne śniadanie powinno być tak przygotowane, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych takich jak: białko, tłuszcze i węglowodany. Propozycja naszego śniadania to biały ser, płatki kukurydziane, musli, konfitura truskawkowa, miód, mleko, jogurt naturalny, ogórki, pomidory, papryka, pełnoziarniste pieczywo oraz owoce.

Zobacz zdjęcia...


Mistrzowie tabliczki mnożenia klas II i III
Wyłoniliśmy już "Mistrzów tabliczki mnożenia" z klas II i III naszej szkoły! Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia i co najważniejsze opanowanie tabliczki mnożenia, które zwiększa sprawność rachunkową na poziomie szkoły podstawowej. W konkursie dla klas drugich i trzecich wzięło udział 16 uczniów, po dwoje uczniów z każdej klasy. W zmaganiach klas drugich obowiązywała umiejętność sprawnego dodawania-gdyż jak wiadomo, mnożenie to nic innego, jak właśnie dodawanie tych samych liczb, zaś w przypadku uczniów
klas trzecich znajomość tabliczki mnożenia w zakresie 100. Wszyscy uczniowie świetnie sobie poradzili, zaś najlepsi zostali wyłonieni w oparciu o poprawność i czas wykonanych zadań.
Najlepsi wśród uczniów klas drugich:
I miejsce-Borys Waga 2B
II miejsce- Jakub Witkowski 2d
III miejsce-Bartosz Świętoń 2c

Najlepsi uczniowie wśród uczniów klas trzecich:
I miejsce-Ania Malewicz 3b
II miejsce- Hania Miros 3c
III miejsce-Iga Januszkiewicz 3c

Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom i dziękujemy wszystkim
uczestnikom naszego konkursu życząc dalszych matematycznych sukcesów.


Zobacz zdjęcia...
Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa I- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej