Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD


9 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, w trakcie której nagrodzono laureatów konkursów- Liga Młodych Matematyków i Liga Młodych Humanistów. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: p. Małgorzata Sowicka ( Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu), p. Elżbieta Kurkiewicz( konsultant matematyki), p. Marlena Derlukiewicz ( konsultant języka polskiego) oraz w roli gospodarzy- p. Izabela Milusz i p. Marzena Otłowska ( Dyrekcja SP 16)
Uroczystość uświetnił występ uczennic, laureatek konkursu pieśni patriotycznej, Darii Komoń i Zosi Zelonki.
Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród zwycięzcom oraz podziękowań, skierowanych do nauczycieli, przygotowujących młodzież do udziału w konkursach.

Laureatami zostali:
- w części matematycznej
Klasy IV:
I. Miejsce -Laura von Ieperen ( SP 11)
II. Miejsce -Maciej Batko ( SP11)
III. Miejsce- Filip Gralewicz ( SP 21)
Klasy V:
I. Miejsce -Jakub Sielecki ( SP 14)
II. Miejsce - Hubert Głuchowski ( SP 1)
III. Miejsce- Marcin Lelujko ( SP 11)

-w części polonistycznej
I Nina Czarnecka ( SP21), Wiktoria Wyszomirska ( SP 21)
II. Natalia Engler (SP 18)
III. Zofia Lachowicz ( SP 3 Braniewo)

wyróżnienia:
Patrycja Awtuch ( SP 15), Klara Grzelak ( SP 3 Braniewo)

Gratulujemy Wszystkim Nagrodzonym, Nauczycielom i Rodzicom.
Dziękujemy Gościom za udział w uroczystości.

Zapraszamy za rok.


Zobacz zdjęcia...

Wyniki olimpiady OLIMPUS SESJA WIOSENNA 2018
Uczniowie klasy VIIa i uczennica klasy VIIb próbowali swoich sił w ogólnopolskim konkursie z biologii.
Poniżej przedstawiamy wyniki:
Piotr Lewandowski - 37 miejsce
Julia Kalkowska - 39 miejsce
Kornelia Kosińska - 41 miejsce
Zuzanna Rutka - 43 miejsce
Kaja Thiel - 44 miejsce
Amelia Korpalska - 46 miejsce
Justyna Juszkiewicz - 51 miejsce
Mateusz Łysko - 51 miejsce
Patrycja Brzezicka - 52 miejsce
Zofia Zubacz - 53 miejsce

Trening czyni mistrza:) Gratulujemy wyników!!!
Wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy uznania.

WYCIECZKA DO GDAŃSKA
W czwartek 10.05.2018r. kl. IVc i IVd wzięła udział w wycieczce do Gdańska. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od Centrum Hewelianum. Tu dzieci obejrzały wystawę o tematyce matematyczno- fizycznej, mogły badać, doświadczać, eksperymentować. Ciekawe okazały się również zajęcia „Łamigłówka”, rozwijające umiejętność kodowania oraz pracy w zespole. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Stare Miasto. Podziwialiśmy pomnik Neptuna, zabytkowe kamieniczki, kupowaliśmy pamiątki. Mile wspominamy też pobyt w manufakturze, w której można zobaczyć proces produkcji słodyczy oraz ich skosztować. Ostatnim punktem wycieczki był przejazd na Westerplatte, miejsce znaczące w naszej historii. To tu m. in. wspomina się wydarzenia związane początkiem II wojny światowej. Warto je poznać.

Koncert "Moja Niepodległa"
W dniu 3 maja na elbląskiej Starówce odbyły się uroczyste obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ważnym elementem obchodów był koncert „Moja Niepodległa”, którego hasłem przewodnim była WOLNOŚĆ. W koncercie udział wzięły reprezentantki naszej szkoły Ania Malewicz i Zosia Zelonka. Ich występ był nagrodą za zwycięstwo w konkursie „Moja Niepodległa.Piosenki o Polsce” organizowanym przez Spółdzielnię Socjalną IDEA oraz MDK w Elblągu. Ania piosenką „Jestem Polką i Polakiem” rozpoczęła uroczysty koncert, następnie Zosia zaśpiewała piękny, przejmujący utwór z repertuary Czerwonych Gitar pt. „Biały krzyż”. Obie uczennice wygrały także Interaktywną Audycję Muzyczną dla swoich koleżanek i kolegów ze szkoły o charakterze patriotycznym pt. ”Bitwa dźwięków”.

Zobacz zdjęcia...

Konkurs recytatorski "Moja ojczyzna"
07.05.18 uczennice klasy I a reprezentowały naszą szkołę w konkursie recytatorskim „Moja ojczyzna”. Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 18 i był kierowany do uczniów klas 0 -1 szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych. Nasze uczennice zaprezentowały następujące wiersze: Julia Pytkowska wiersz p.t.„Modlitwa polskiego dziewczęcia” W.Bełzy, Wiktoria Baradar wiersz p.t.„Polska” E.H.Krystek-Jonas, Natalia Lewandowska wiersz p.t. „Twój dom” W.Chotomskiej oraz Oliwia Lewandowska wiersz W. Bełzy „Ziemia rodzinna”. Uczennice wykazały się wspaniałym talentem recytatorskim.

Julia Pytkowska zajęła I miejsce,Wiktoria Baradar III miejsce zaś Oliwia i Natalia Lewandowskie zdobyły wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!


Zobacz zdjęcia...

Bierzemy udział w konkursach
W ostatnim tygodniu kwietnia reprezentacje uczniów klas piątych wzięły udział w dwóch międzyszkolnych konkursach polonistycznych: „Legendy naszego regionu”- to tytuł pierwszego z nich, który odbył się w SP 21. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały: Katarzyna Kowalska i Agatka Wawrzyniak.Uczennice wykazały się świetną znajomością legend oraz umiejętnością pracy zespołowej.
Znajomością zasad ortograficznych i językowych oraz treści historycznych musiały wykazać się uczennice kl. V: Emilka Gruszkiewicz, Zuzanna Kantorczyk i Julia Szulc.Wzięły one udział w konkursie językowo- logopedycznym „Jestem patriotą”, zdobywając III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pamiętamy o ważnych wydarzeniach

3 maja 2018 roku minęła 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość upamiętniająca to wydarzenie odbyła się w Katedrze p.w. Św. Mikołaja oraz na placu przed katedrą. Wzięła w niej również udział reprezentacja uczniów naszej szkoły. W części oficjalnej zgromadzeni mogli dowiedzieć się, jakie znaczenie ten czas miał dla historii naszego narodu. Następnie podziwialiśmy pokaz musztry wojskowej oraz wysłuchaliśmy pieśni w wykonaniu dzieci i młodzieży z elbląskich szkół.

Dzień Ziemi 2018 - End Plastic Pollution

Dnia 27 kwietnia 2018 roku w naszej szkole odbył się happening Dnia Ziemi. Uczniowie mieli do wykonania makietę do tematu: Walory przyrodnicze i turystyczne naszej Ziemi oraz strój ekologiczny. Z kolei reprezentanci klas IV-VII brali udział w zadaniach ekologiczno-przyrodniczych: zagadki przyrodnicze, krzyżówka ekologiczna, eksperymenty, segregacja śmieci, sprzątanie boiska szkolnego na czas, odgadywanie roślin znajdujących się w naszym szkolnym ogródku czy udział w grach planszowych. Zadania, które wykonywali w tym dniu nasi uczniowie były oceniane i punktowane przez jury.
Z przyjemnością informujemy, iż tytuł EKO-KLASA 2018 otrzymują:

KLASA IVC
KLASA VA
KLASA VIIB


Zwycięskie klasy otrzymały dyplomy i nagrody oraz słodkości za ciężką i rzetelną pracę!!! Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz wychowawcom za zaangażowanie w happening a naszym uczniom gratulujemy wiedzy przyrodniczo-ekologicznej!!

Uczniowie klas 0-3 natomiast spotkali się na dużej sali. Wszyscy z uwagą obejrzeli prezentację multimedialną o zagrożeniach dla naszej planety, a także dowiedzieli się jak możemy o nią zadbać. Wspólnie odśpiewaliśmy także hymn naszego Dnia Ziemi -piosenkę „Ziemia nasza planeta” i złożyliśmy przyrzeczenie, że zawsze będziemy o nią dbali. Po tym wszyscy wyruszyli do swoich sal aby tworzyć Ekoludki z surowców wtórnych. Uczniowie spisali się na medal, gdyż ekoludki wyszły wspaniałe. Kolejnym punktem tego dnia było ozdabianie „Naszej Ziemi” przed szkołą przez klasy pierwsze i drugie oraz przemarsz klas trzecich po ulicy Grunwaldzkiej, dzięki któremu uczniowie mogli zasygnalizować przechodniom konieczność dbania o naszą planetę prezentując plakaty z ekologicznymi hasłami oraz rozdając przygotowane na tę okazję ekologiczne ulotki.

Zobacz zdjęcia...

Wycieczka klasy Ia do Kadyn
26.04.18 klasa Ia wybrała się na wycieczkę do Kadyn. Naszym przewodnikiem była Pani Wiesława-leśnik z Nadleśnictwa Elbląg, która oprowadziła nas po rezerwacie przyrody, a także zaprowadziła nas na wieżyczkę widokową z której pierwszaki mogły podziwiać Zalew Wiślany. Po zdobyciu szczytu wzgórza klasztornego przyszedł czas na odpoczynek w szkółce edukacji leśnej "Buczyna", gdzie mogliśmy dowiedzieć się wiele o lesie, a także upiec samodzielnie kiełbaski-czym uczniowie byli zachwyceni. Po tym jak wszystkie brzuszki były już najedzone przyszedł czas na zabawę w leśnej scenerii-czyli leśny mecz piłki nożnej, śpiewanie piosenek i wesołe zabawy.

Zobacz zdjęcia...

Wyniki Ligi Młodych Matematyków

W sobotę 21 kwietnia w naszej szkole odbyła się

XV edycja konkursu Liga Młodych Matematyków.


Poniżej przedstawiamy wyniki osiągnięte

przez uczestników.


Jeszcze raz gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok ! ! !


Wyniki...


Półkolonie w naszej szkole.


Departament Edukacji i Sportu informuje,

że w okresie wakacyjnym będą organizowane półkolonie w następujących szkołach:


Półkolonie w elbląskich szkołach- terminy i placówki...


Karty będą wydawane w dniu 7 MAJA 2018 r. od godziny 8.00


Zainteresowani rodzice powinni zgłosić się osobiście do szkoły, która organizuje wypoczynek i pobrać kartę zgłoszeniową (jest potrzebny PESEL dziecka).


Festyn Służb Mundurowych
Szanowni Państwo,


W dniu 11 maja 2018 roku w godzinach 12:00 - 18:00 przy ul.Królewieckiej 169 w Elblągu, odbędzie się Festyn Służb Mundurowych.

W programie między innymi:
- konkursy z nagrodami, pokazy statyczne sprzętu i wyposażenia;
- Tor Przeszkód dla Rekrutów "Krew, Pot, Łzy" organizowane przez SRH Monte Cassino ze Szczecina ;
- Występ Orkiestry Wojskowej z Elbląga;
- Pokaz wyszkolenia i pracy psa służbowego SG, SW, SCS, PSP i Policji;
- Pokaz działania Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej;
- Pokaz działania ratownictwa technicznego zastępów PSP;
- Patrol pieszy w ubezpieczeniu i tymczasowy posterunek kontrolny;
- Pokaz wyszkolenia Wydziału Zabezpieczenia Działań MOSG;
- Pokaz KRAV-MAGI;
- Grupa Historyczna "Niepodległość" z Warszawy - Posterunek Powstańczy i Szpital Polowy;
- Żołnierska grochówka.

W imieniu wszystkich organizatorów serdecznie zapraszamy !


Zaproszenie od organizatorów...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej