Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Eksperyment w matematyce
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego "Mój pupil"
25 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu fotograficznego „Mój pupil”. W konkursie wzięły udział 32 osoby, które nadesłały 79 zdjęć. Przewodniczący jury, Tomasz Wyrwas, wręczył dyplomy oraz nagrody laureatom konkursu:
I miejsce – Nikodem Klajn z SP9
II miejsce – Antonina Paluszkiewicz z SP16
III miejsce – Julita Sądej z SP14


Wyróżnienie – Julia Czaja z SP16

Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia najlepszych zdjęć, które zaprezentowano na wystawie.

Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom.

Cieszymy się, że tak liczna grupa uczniów wzięła udział w konkursie


Zobacz zdjęcia...

Szkoła do Hymnu

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.

Z poważaniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN"Szkoła Pamięta" - podziękowanie za udział w akcji!

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Łączę wyrazy szacunku

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN".

Zostań wolontariuszem- zaproszenie od Szefa Sztabu

"Kochani zagrajmy razem...

Czekamy na Was od 12 listopada...do 10 grudnia


Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu podjęła się organizacji XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Już 12 stycznia 2020 roku po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Inicjatywy Jurka Owsiaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Tegoroczny temat finału: „Będziemy zbierali pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej".

Zapraszam Państwa do bycia -
Wolontariuszem XXVIII Finału WOŚP !!


Ilość miejsc jest ograniczona !!


Rejestracja wolontariuszy /dwie ścieżki rejestracji/:

1. W Sztabie: Zgłaszamy się w siedzibie Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego 17/26, zabieramy ze sobą: zdjęcie, dowód lub inny dokument tożsamości oprócz danych osobowych podajemy adres e-mail, nr telefonu komórkowego oraz wyrażamy pisemną zgodę na przetwarzanie danych osobowych. W przypadku osób nieletnich dodatkowo zabieramy ze sobą opiekuna prawnego, który na miejscu podpisze zgodę na wasze uczestnictwo w XXVIII Finale WOŚP w Elblągu.

2. Rekrutacja online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem.

Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

Rejestracją wolontariuszy XXVIII Finału WOŚP w Elblągu zajmuje się:

Regionalne Centrum Wolontariatu ul. Związku Jaszczurczego 17/26
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 18.00


W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod numerem tel. 600 384­-230

Szef Sztabu

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu

Bogusław Milusz".

Udział uczniów w Akcji BohaterON-włącz historię

BohaterON-włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W tym roku wzorem lat ubiegłych również uczniowie klas V-VIII naszej szkoły wzięli udział w powyższym wydarzeniu. Uczniowie po głębszym zapoznaniu się z biogramami powstańców, wykonali następnie własnoręcznie kartki, które później wypisali i wysłali. Zdarzyły się również listy adresowane do konkretnych uczestników Powstania warszawskiego. Powyższa akcja ma na celu uwrażliwienie uczniów na postawę i losy bohaterów powstania.

#SzkołaDoHymnu

#SZKOŁADOHYMNU

Uroczyste obchody Święta Niepodległości

z udziałem naszych uczniów.


Zobacz zdjęcia...

Wycieczka klasy 2c do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2

W środę uczniowie klasy IIc odwiedzili Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 2 znajdującą się przy ulicy Browarnej. Podczas pobytu dzieci poznały najczęstsze przyczyny pożaru w domu, zapoznały się ze znakami ewakuacyjnymi oraz przeciwpożarowymi. Uczyły się także udzielania pomocy osobie, na której pali się ubranie. Mali strażacy ubrani w mundury udali się także do mieszkania, w którym wybuchł pożar. I choć była to tylko symulacja, „pożar” w mieszkaniu wywarł na dzieciach ogromne wrażenie.

Pamiętajmy - z ogniem nie ma żartów.Zobacz zdjęcia...

"Szkoła do hymnu"
Mazurek Dąbrowskiego liczy 222 lata. Jest nadal żywym symbolem polskości i ducha narodu. Może sprawiły to słowa Józefa Wybickiego, a może poruszająca melodia mazurka, jednak bez względu na przyczyny, hymn pozostaje jedną z najwyżej cenionych przez Polaków wartości.
Akcja wspólnego śpiewania hymnu Polski przez szkoły to kontynuacja zeszłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, zorganizowanej z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku, w naszej szkole, zostało zorganizowane uroczyste wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie wszystkich klas, ubrani na galowo, zgromadzili się w szkolnej sali gimnastycznej, by zaśpiewać najlepiej jak potrafią cztery zwrotki hymnu. O godzinie 11.11 rozległy się dźwięki pieśni, której słowa ułożył Józef Wybicki – patron naszej szkoły.Międzyszkolny konkurs "Zagadki przyrodnicze"
Dnia 05 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja międzyszkolnego konkursu „Zagadki przyrodnicze”. Uczniowie klas czwartych zmagali się w formie zabawy z zagadkami przyrodniczymi w formie testu, rebusów i wykreślanek. Dodatkowo nasi goście wzięli udział w pokazach doświadczeń fizyczno-chemicznych przygotowanych przez panią Iwonę Statek wraz z uczniami z klasy VIIIa.
Poniżej prezentujemy wyniki:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu (opiekun Małgorzata Światkowska)
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu (opiekun Katarzyna Ciekot)
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu (opiekun Agnieszka Tomaszewska-Burek)

Wyróżnienia zdobyli:
Szkoła Podstawowa nr 3 i 4 w Elblągu (opiekun Ewa Barcikowska-Bielska)
Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu (opiekun Joanna Tykarska-Mazurkiewicz)

Dziękujemy uczniom wraz z opiekunami za udział a zwycięzcom gratulujemy wiedzy przyrodniczej, chemicznej i fizycznej.

Serdecznie zapraszamy za rok na kolejną edycję !!!


Zobacz zdjęcia...

Ślubowanie klas pierwszych

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 16 są już pełnoprawnymi uczniami!

05 listopada br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień! W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym,odświętnie ubrani, w biretach na głowach pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, pomagać słabszym i młodszym oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Wicedyrektor Mariola Wiśniewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przekonać wszystkich, że są na to gotowe. W tym roku ze względu na Jubileusz 60 lecia naszej szkoły pierwszaki musiały udowodnić, że bardzo dobrze znają naszą szkołę-od jej patrona, tarczy czy maskotki, po imię naszej Pani Dyrektor. Dzieci zaskoczyły wszystkich dużą widzą na
temat naszej szkoły i wspaniale zaprezentowały swe umiejętności wokalne.

Wszystkim pierwszakom życzymy samych wspaniałych dni w murach naszej
szkoły, dużo sukcesów i wielu powodów do radości!


Zobacz zdjęcia...

III festiwal pieśni patriotycznej w Elblągu
W dniu 4 listopada w MDK w Elblągu odbyła się trzecia edycja konkursu pieśni patriotycznych. Na scenie wystąpiło wielu uczestników w trzech kategoriach wiekowych, a wśród nich duża grupa przedstawicieli naszej szkoły. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Występujący zmierzyli się z wymagającym, ale i bardzo popularnym repertuarem, przedstawiając go szanownemu Jury w składzie: aktor, trębacz, wokalista w jednej osobie Pan Sergiej Kriuczkow, jedna z najpopularniejszych autorek bajek dla dzieci Pani Wioletta Piasecka, dyrektor MDK Pani Edyta Lichacz oraz Pan Rafał Wawrzyk.
Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli i pokazali się z jak najlepszej strony, zajmując następujące lokaty:
- w kategorii klas 1-4
II miejsce solistka Anna Malewicz z klasy 3b
III miejsce zespół Mały Młody Patriota z klasy 1a
Wyróżnienie TRIO czyli Nadia, Wiktoria i Martynka z klasy 1c
- w kategorii klas 5-8
I miejsce solistka Zosia Zelonka z klasy 8a
II miejsce zespół SZESNASTKI czyli Magda, Alicja, Joanna, Patrycja, Julia, Zuzanna z klasy 7c
Wyróżnienie solistka Izabela Gromulska z klasy 5a

Zobacz zdjęcia...

Szkoła do hymnu


Szkoła nasza przyłączyła się do akcji „Szkoła do hymnu”. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. uczniowie naszej szkoły oraz wszyscy pracownicy szkoły odśpiewają 4-zwrotkowy hymn narodowy.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Czytaj więcej...

Wizyta klasy 7a na cmentarzu
W czwartek, dzień przed Świętem Zmarłych, klasa 7a odwiedziła cmentarze, by upamiętnić Tych, którzy odeszli. Na elbląskiej Agrykoli pochowana jest ofiara Grudnia 1970 roku, Zbyszek Godlewski, który oddał swoje młode 18-letnie życie w walce o wolność Ojczyzny. To on jest bohaterem ballady o Janku Wiśniewskim, którą śpiewają Jacek Kaczmarski i Kazik Staszewski. Znamy Zbyszka Godlewskiego z lekcji historii i języka polskiego. Jesteśmy dumni z możliwości oddania hołdu nad jego grobem.

Zobacz zdjęcia...
Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa I- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej