Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Szkoła Promująca Zdrowie
Eksperyment edukacją przyszłości
Matematyka - indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Akademia wzorowej edukacji
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


XX Dzień Papieski TOTUS TUUS - CAŁY TWÓJ
Tegoroczny Dzień Papieski miał wyjątkowy charakter. Przede wszystkim dlatego, że odbywał się w okresie pandemii, ale również dlatego, że obchodziliśmy go w roku 100-lecia urodzin Jana Pawła II. Tegoroczne hasło Totus Tuus to słowa, które wybrał młody Karol Wojtyła jako zawołanie na całe swoje życie: mocą tych słów mogłem przejść przez doświadczenia strasznej wojny, straszliwą okupację nazistowską, a później także przez inne trudne powojenne doświadczenia. W ramach szkolnych obchodów Dnia Papieskiego uczniowie klasy 7a przygotowali prezentacje multimedialne o św. Janie Pawle II. Jednocześnie tegoroczny Dzień Papieski jest okazją do wzięcia udziału w internetowym konkursie wiedzy o papieżu Polaku.


Konkurs dostępny jest na stronie Link do konkursu...

Raj sałatkowy

Dziś w naszej stołówce odbyła się kolejna odsłona rewolucji na talerzu pod hasłem "Raj Sałatkowy". Podczas obiadu każdy uczeń mógł spróbować różnorodnych surówek w naszym warzywnym bufecie. Do wyboru była marchewka z groszkiem, buraczki, ogórki z cebulką i biała kapusta z rzodkiewką i jabłkami. Nasz bufet cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy ze smakiem zgłaszali się po dokładki! W trosce o prawidłowy rozwój naszych podopiecznych planujemy kolejne pyszne niespodzianki 😊

Zobacz zdjęcia...

Uniwersytet Dzieci

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 4b zostali studentami Uniwersytetu Dzieci w Klasie i będą brały udział w projekcie zatytułowanym Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje? W ramach projektu uczniowie będą realizować lekcje na podstawie 8 scenariuszy. Pierwszy już za nami - Czy można uczyć się szybciej?

Zobacz zdjęcia...

Zabawy na lodzie
Zabawy na lodzie 3d. Uczniowie z klasy 3d doskonalą swoje umiejętności łyzwiarskie. Przy dźwiękach muzyki uczą się, bawią a przede wszystkim są szczęsliwe.

Zobacz zdjęcia...

Kasztanowy dzień

Dziś uczniowie z klasy 2b przynieśli do klasy kasztany, które zadziałały na dzieci jak magnes. W każdej wolnej chwili podbierały kasztany, by się nimi pobawić. Takiej okazji nie mogliśmy zmarnować. Wymyśliliśmy „ kasztanowy dzień”, w którym różne aktywności miały wspólny mianownik - kasztany. Dzień był za krótki i nie zdążyliśmy zrobić nawet połowy działań, które wymyśliliśmy. Najpierw była kasztanowa rozgrzewka. Dziś wykorzystaliśmy do niej kasztanową ścieżkę sensoryczną. Ciekawe, że przejście po niej dla niektórych dzieci było przyjemnym, a dla innych bolesnym doświadczeniem. Było również turlanie kasztanów stopą i chwytanie ich palcami. Kolejnym pomysłem był sposób na liczenie. Dzieci chciały wiedzieć ile mamy kasztanów i proponowały różne sposoby na ich szybkie policzenie. Najpierw szacowaliśmy ile ich może być, a potem każdy wziął po 10 kasztanów. Najpierw liczyliśmy po 10, potem po 100.
Wspólnymi siłami policzyliśmy, że jest ich w sumie 1460.

"Jestem dumny, że jestem Polakiem"

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w mini projekcie „ Jestem dumny, że jestem Polakiem”. Głównym celem zajęć było kształtowanie patriotyzmu wśród Polonii mieszkającej za granicą. Słowa refrenu piosenki „ Jestem Polką i Polakiem” zainspirowały nas do odbycia wirtualnej podróży po całej Polsce- od morza do Tatr. Przemierzyliśmy polskie miasta, obejrzeliśmy ich najciekawsze zabytki, poznaliśmy tradycje, czy legendy. Dzieci przygotowały wspaniałe plakaty, albumy, zdjęcia, między innymi o Warszawie, Krakowie, Toruniu…. Poznały walory przyrodnicze Polski , największe jeziora , najwyższe pasma górskie. Przeprowadzono również turniej wiedzy o Polsce. Radość dzieci była ogromna, gdy wszystkie miasta mogły zaznaczyć na mapie. Podsumowaniem zajęć były wykonanie prace plastyczne, do wykonania których przydały się nasze paluszki. Młodzi Polacy z dumą opowiadali o urokach swojej ojczyzny.

Zobacz zdjęcia...

Zdrowy styl życia
W naszej szkole propagujemy zdrowy styl życia. Zwracamy szczególną uwagę na aktywność fizyczną, a zwłaszcza na różnorodne jej formy .Oto pierwsze kroki na lodzie w wykonaniu klasy II d, które nie są łatwe, ale dają dają dzieciom ogrom satysfakcji i frajdy.

Zobacz zdjęcia...

Dzień owoców

18.10 w klasie II d obchodziliśmy Dzień Owoców. Rozmawialiśmy o wartościach zdrowych produktów żywnościowych. Uczniowie w grupach wykonali jadłospis, którego jednym ze składników były owoce. Naszym bohaterem w tym dniu było jabłko, które dzieci uwieczniły w pracach plastycznych, w zadaniach matematycznych i w innych aktywnych formach pracy. To był dzień pełen wrażeń.

Zobacz zdjęcia...

Dzień Nauczyciela

Nauczycielem jest ten, kto z trudnych rzeczy potrafi uczynić łatwe". (R.W.Emerson)


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Pragnę złożyć wszystkim pedagogom

oraz pracownikom szkoły

serdeczne podziękowania za ich dydaktyczny

oraz wychowawczy trud.

Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz inne dni w roku szkolnym

będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację

i wychowanie tych, którzy są przyszłością i nadzieją narodu – naszych dzieci.

Życzę Państwu, aby niełatwa misja pedagoga i wychowawcy

przynosiła jak najlepsze efekty, satysfakcję i radość.

Aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły zawsze

zaufanie i szacunek uczniów.Dyrektor Szkoły Izabela MiluszBudżet obywatelski
Prosimy o głosy !!!


To już IX edycja Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie startuje od 12 października i potrwa do 25 października br.

Wybierz: Okręg nr 5/ małe/ "Od projektu do efektu – aktywizacja i integracja społeczności lokalnej"

Głosy będzie można oddawać w szkole, elektronicznie lub tradycyjnie poprzez ankiety, które już od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą na terenie miasta.

LinkZebrania z rodzicami online.


Ze względu na sytuację epidemiologiczną zebrania z rodzicami 15. 10 (czwartek) odbędą się online. Nauczyciele- wychowawcy wyślą do Państwa linki do zalogowania.

Zapraszamy wszystkich na spotkanie

Współpraca z Włochami
Od najmłodszych lat dzieci recytują wierszyk rozpoczynający się słowami: "Kto ty jesteś? Polak mały." To taka pierwsza, mała lekcja patriotyzmu. W ramach realizacji projektu 6.0 ze Szkołą Polonijną w Umbrii uczniowie klasy 1c w dniu 7.10.20 podjęli działania promujące nasz kraj. Przygotowali piękne prezentacje najciekawszych miast i zabytków Polski. Podróżowali po mapie śpiewając piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Poznali legendę o powstaniu państwa polskiego. Dokańczali zdanie: Jestem dumny, że jestem Polakiem bo… . Z dużym zaangażowaniem uczniowie układali puzzle godła polskiego i wykonywali flagę Polski.

Warto, by dzieci przyswajały sobie wiadomości o swojej ojczyźnie, a także dowiadywały się czegoś więcej o kraju, w którym żyją. Warto uświadamiać dzieciom, że są częścią grupy ludzi, z którą łączy je pochodzenie i wspólny język.

Zobacz zdjęcia...

JESIENNA SPIŻARNIA
Koniec lata to jeden z najbardziej obfitych okresów w roku. W naszych ogrodach i na straganach znajduje się ogromne bogactwo warzyw i owoców. Produkty, które zgromadzimy w naszej spiżarni są pełne smaków i aromatów, które wzbogacają nasze posiłki.
Podczas dzisiejszych zajęć dzieci zapoznały się z niektórymi warzywami i owocami, dzięki którym możemy wzmacniać odporność naszego organizmu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się że warzywa i owce można przygotować na wiele sposobów, a dania z nich wykonane są zawsze kolorowe, apetyczne, a przede wszystkim bardzo zdrowe. Można je spożywać na surowo, dusić, piec, zapiekać, faszerować czy gotować. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto wprowadzić warzywa i owoce do swoich posiłków, nie martwiąc się przy tym o ich kaloryczność. Poznały również receptury przetwarzania warzyw i owoców.

Zobacz zdjęcia...

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Dzieci w świetlicy szkolnej obchodziły Dzień Chłopaka. Tego wyjątkowego dnia zorganizowaliśmy wiele zabaw i konkursów. Dzieci bawiąc się ćwiczyły precyzję w tańcu i sprawność z zabawach integracyjnych.
Obdarowaliśmy też naszych chłopców pięknymi muchami oraz słodkim upominkiem.
Ten dzień był pełen wrażeń, atrakcji i dobrej zabawy.

Jeszcze raz wszystkim chłopcom życzymy samych radosnych chwil.


Zobacz zdjęcia...

Ważne
Od dnia 2 października do dnia 7 października- włącznie

Orlik będzie nieczynny.

Sprzątanie Świata
Dnia 18 i 21 września 2020 roku uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w tegorocznej akcji "Sprzątanie świata - Polska 2020". Hasło brzmi: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję. I my także wyruszyliśmysprzątać okolice i teren naszej szkoły zachowując przy tym wszelkie środki ostrożności!

W związku z organizowaną 27. akcją „Sprzątanie świata – Polska 2020”, Departament Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego serdecznie zaprasza uczniów elbląskich szkół do udziału w tym przedsięwzięciu. Z uwagi na pandemię została zmieniona forma tegorocznej akcji. W ramach konkursu,
zgodnie z obecnym hasłem, należy nagrać maksymalnie 1,5 minutowy filmik.
Forma dowolna, jednak wykonanie musi być indywidualne - dopuszcza się pomoc rodziny, rodzeństwa, nie ma to być jednak wykonanie grupowe.

Konkurs przeprowadzony będzie w 4 kategoriach wiekowych:
• Przedszkola
• Klasy podstawowe I-IV
• Klasy podstawowe V-VIII
• Liceum/technikum

Nagrany film na nośniku CD, CDRW, czy DVD należy dostarczyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „KONKURS Departament Ochrony Środowiska” do pani Magdaleny Szkutnik do dnia 25 września 2020 roku (do godziny 11.30). Do filmiku należy dołączyć następujące informacje: imię i nazwisko, klasa,
nazwa placówki, do której uczęszcza osoba biorąca udział w konkursie.

Wyniki konkursu opublikowane zostaną na stronie internetowej Urzędu Miejskiego oraz przesłane do placówek oświatowych.

Zachęcamy do udziału w konkursie!!


Zobacz zdjęcia...

Narodowe Czytanie w naszej szkole
Akcja Narodowe Czytanie jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W trakcie dziewiątej odsłony, 5 września 2020 roku, czytany był dramat Juliusza Słowackiego "Balladyna" – wybitne dzieło polskiego romantyzmu.
"Balladyna" to utwór znany uczniom, omawiany obecnie w klasie 7 lub 8 jako lektura obowiązkowa.
Społeczność naszej szkoły również włączyła się w tę wspaniałą akcję, mającą na celu rozwijanie czytelnictwa.

Dziękujemy uczennicom klasy 8a za przygotowanie ciekawego spotkania :-),

na którym gościli przedstawiciele najstarszych klas.

Zebrania z rodzicami
HARMONOGRAM ZEBRAŃ 03.09.2020


Godz.16.00
Gabinet Klasa
50 2a
60 2b
54 2c
52 2d
51 3a
39 3b
41 3c
42 3d

Godz.18.00
Gabinet Klasa
40 4a
58 4b
39 4c
55 5a
43 5b

Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa I- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin stołówki szkolnej.
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Projekty
Zdalna szkoła+

Zdalna szkoła

Szkoła Promująca zadrowei

Eksperyment edukacją przyszłości

Eksperyment w matematyce

Rok dla niepodległej

Szkoła Wierna Dziedzictwu

Projekty 4-6 Ogólnopolski Maraton Czytelniczy

Czytam sobie. Pierwsza klasa!

XII edycja programu Akademia Bezpiecznego Puchatka

Ze szkoła we Włoszech 6.0;

Gang słodziaków

Zdrowo jem, więcej wiem

Pokonujemy bariery ucząc się i bawiąc

Mamy kota na punkcie mleka

Przygody Kota Ciepłosława

Program dla szkół

BOhaterOn

Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej