Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Eksperyment w matematyce
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


NOC BIBLIOTEK 2019

V edycja Nocy Bibliotek już za nami. Pomimo tego, że impreza przypadła na sobotnio-niedzielną noc (5/6.10.2019 r.), szkoła tętniła życiem. Punktualnie o godzinie 19.00 uczniowie klasy Va zasiedli w klasie (niestety biblioteka szkolna jest zbyt mała, aby pomieścić tyle osób) przed ekranem, aby uczestniczyć w transmisji inauguracji akcji. Po części oficjalnej dzieci rozpoczęły zabawę. Punktem wyjściowym był podział na 5 zespołów, które miały za zadanie stworzenie własnego plakatu ilustrującego ideę imprezy i zinterpretowanie hasła towarzyszącego akcji, czyli „Znajdźmy wspólny język”. Jak się okazało fantazja dzieci jest nieograniczona i w ten sposób powstało pięć przepięknych plakatów zachęcających do uczestnictwa w imprezie. Po pracy twórczej postanowiliśmy się trochę wyciszyć przy ciekawej lekturze. Następnie wspólny posiłek pozwolił zregenerować siły na tyle, aby młodzi czytelnicy przystąpili do rozwiązywania krzyżówek, rebusów oraz innych zagadek literackich. Zmęczenie dało jednak o sobie znać i po przygotowaniu noclegu, ułożyliśmy się wygodnie, aby obejrzeć film towarzyszący akcji pt. „Ptyś i Bill”. O ósmej trzydzieści w niedzielę, trochę zmęczone i niewyspane, ale szczęśliwe i zadowolone dzieci zostały odebrane przez rodziców.

Zobacz zdjęcia...

Edukacyjna śmieciarka
Departament Ochrony Środowiska UM w Elblągu informuje, iż w dniu jutrzejszym tj. 12.10.2019r. w Elblągu na parkingu krytej pływalni Dolinka przy ul. Moniuszki 25 w godzinach od 10:00 do 16:00 będziemy gościć w naszym mieście edukacyjną śmieciarkę Miecię. Miecia jest zwykłą śmieciarką – to dziecięca bohaterka i przyjaciółka dorosłych, która już z daleka przyjaźnie „uśmiecha się”, zapraszając młodszych i starszych do poznania jej bliżej. We wnętrzu Mieci zaaranżowano wystawę pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. Odwiedzający mogą nie tylko zobaczyć, ale także poczuć i dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych jest zamontowana na górze śmieciarki zjeżdżalnia oraz gry zręcznościowe, sprawdzające wiedzę na temat segregacji odpadów. Na wejściu zawieszona jest zgniatarka – każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki PET, której dalszy etap obserwować może w śmieciarce.

Zapraszamy do mobilnej strefy edukacyjnej!!

Lekcja muzyczna
10 października w naszej szkole odbył się koncert - lekcja muzyczna. Uczniowie, niemal wszystkich klas, w dwóch turach wysłuchali wspaniałych kompozycji muzyki klasycznej, rozrywkowej i jazzowej. BLASZANE ALE DREWNIANE to temat koncertu, który przybliżył uczniom historię instrumentów dętych.

Jubileusz szkoły


Napisali o nas...

Napisali o nas...

Napisali o nas...

60-lat minęło...


Zobacz zdjęcia...

Uczymy się podróżować

Uczniowie klasy IIc byli gośćmi ZKM. Dzieci podczas spotkania uczyły się korzystania z rozkładu jazdy, zasad podróżowania oraz zachowania w autobusie. Zajęcia zakończyła podróż autobusem komunikacji do… szkoły.
Dziękujemy ZKM oraz firmie ARRIWA za zorganizowanie spotkania


Zobacz zdjęcia...

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019
Kolejny rok z rzędu nasza szkoła przystąpiła do akcji Sprzątanie świata – Polska 2019. W dniach 16-26 września 2019 roku uczniowie klas 1-8 sprzątali teren wokół naszej szkoły oraz Bażantarnię. Hasło przewodnie tegorocznej akcji "SPRZĄTAMY- NIE ŚMIECIMY-ZMIENIAMY!" ma skłonić do nas wszystkich do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z otaczającego środowiska oraz do podejmowania działań mających na celu ograniczenie ilości odpadów, a także do zmiany naszych indywidualnych nawyków (np. do rezygnacji z jednorazowych plastików). Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata odbyła się po raz 26, a koordynator akcji w Polsce - Fundacja Nasza Ziemia obchodzi w tym roku 25-lecie powstania.

Konkurs na "Superchłopaka".

W dniu 30 września z okazji „Dnia Chłopakaodbył się szkolny konkurs na Superchłopaka podczas którego tytułem uhonorowano kilku naszych kolegów. Uczestnicy imprezy wykonywali zadania z różnych dziecin życia m. in. gastronomii, kosmetologii, krawiectwa, a także wykazali się wiedzą tzw. wiedzą ogólną. Była to świetna zabawa dla wszystkich uczestników, także dla dziewcząt, które wspierały swoich kolegów. Organizatorami konkursu był Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, dobry humor i świetną zabawę. Nagrodą był słodki poczęstunek i oczywiście otrzymany tytuł.

Nagrodzonym „Superchłopakom” Gratulujemy!

Samorząd Uczniowski


Zobacz zdjęcia...

Zajęcia kulinarne-jesienne kiszonki

Jesienią i zimą na próżno szukać dobrych i smacznych warzyw. Sięgamy wtedy po potrawy, których najlepszą opcją wydają się kiszonki. Kiszenie to metoda utrwalania warzyw, owoców czy grzybów polegająca na fermentacji mlekowej. Kiszonki to skarbnica probiotyków, minerałów i witamin. Uodparniają oraz pozwalają szybciej zwalczać przeziębienie. Na zajęciach w świetlicy, dzieci podjęły się kiszenia ogórków, kalafiora, marchewki, rzodkiewki, cebuli i cukinii.

Zobacz zdjęcia...

Jubileusz 60- lecia naszej szkołyEksperyment w matematyce

Gmina Miasto Elbląg rozpoczyna realizację projektu pt. Matematyka – indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020. Projekt wdrażany jest w 15 elbląskich szkołach podstawowych, w tym również w naszej szkole.


80. rocznica Polskiego Państwa Podziemnego
27 września uczniowie szkoły wzięli udział w miejskich obchodach 80 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. "Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży Jej honoru i o wyzwolenie Jej z niewoli walczyć ze wszystkich sił, aż do ofiary mego życia" - to fragment przysięgi, jaką 80 lat temu składali żołnierze Armii Krajowej, zbrojnego ramienia Polskiego Państwa Podziemnego. W czasie uroczystości przemawiał wicewojewoda warmińsko- mazurski Sławomir Sadowski, a Pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej, Polskiego Państwa Podziemnego złożono wieńce i kwiaty, wybrzmiał Apel Pamięci: - Chwała bohaterom.

Zobacz zdjęcia...

Budżet obywatelski
Prosimy o głosy !!!


To już VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie startuje od poniedziałku 23 września i potrwa do 20 października br.

Wybierz: Okręg nr 5/ małe/ "Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina- są gry, które łączą pokolenia"

Głosy będzie można oddawać w szkole, elektronicznie lub tradycyjnie poprzez ankiety, które już od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą na terenie miasta.

Link do głosowania ...Europejski Tydzień Kodowania
W związku z Europejskim Tygodniem Kodowania (#CodeWeek2019) zapraszamy do udziału w Elbląskich Dniach Kodowania, które inauguruje konferencja „Elbląska szkoła eksperymentu-kodowanie, programowanie” 3 października 2019 r.

Elbląskie Dni Kodowania - warsztaty i zajęcia prowadzone dla uczniów i nauczycieli elbląskich szkół i przedszkoli - będą trwały od 7 do 11 października i prowadzone będą dla grup wiekowych przez:

Przedszkole nr 11, ul. Kopernika 2, tel.625-80-60,
Szkołę Podstawową nr 19, ul. Urocza 4, tel.625-86-60,
Technikum Mechaniczne, ul. Komeńskiego 39, tel. 625-64-77.

Zapraszamy
Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej