Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Walentynkowy zawrót głowy

Miniony czwartek i piątek obfitowały w ciekawe, energetyczne wydarzenia, które towarzyszyły obchodom święta Walentynek w naszej szkole. Uczniowie spędzali czas w swoim towarzystwie oraz z Wychowawcą, wychodząc do kina, na koncert walentynkowy, czy wymieniając się z innymi symbolicznymi walentynkami z sekretnymi wpisami. Czwartek 14 lutego był wyjątkowy…już na holu szkoły, jak zwykle, kipiała energia, tym razem w czerwonym kolorze. Zarówno uczniowie, jak i Panie Dyrektor oraz nauczyciele ubrali się w te zmysłowe barwy. Były serca, czekoladowe cukierki w tym jedynym kształcie oraz lizaki, gdzieniegdzie z prezentowych torebek wystawały, oczywiście czerwone, pluszaki. Część uczniów uczciła to święto, uczestnicząc w koncercie walentynkowym zorganizowanym przez ZPSM w Elblągu oraz Liceum Plastyczne z Gronowa Górnego. Niektórzy uczniowie pierwszy raz spotkali się z muzyką na żywo wykonaną przez orkiestrę składającą się z kilku sekcji instrumentów: smyczkowej, dętej oraz perkusyjnej, która akompaniowała kilkunastoosobowemu chórowi. Należy zwrócić uwagę, że byli to uczniowie klas licealnych. Poziom wykonanego spektaklu słowno- muzycznego był niesamowity. Największe przeboje, na przestrzeni trzydziestu lat, takich wykonawców jak Hanna Banaszak, Monika Brodka, Dawid Podsiadło i inne, w wyjątkowy sposób oddały atmosferę walentynkowego święta. Spektakl ten niósł ze sobą przesłanie MIŁOŚĆ DOBRO CZYNY. Nawiązywał do stylu życia współczesnego człowieka, skłonnego do krytyki innych, uwikłanego w najnowsze technologie, który zapomina o sprawach najważniejszych, czyli bezpośrednim kontakcie z innymi, tolerancji i pomocy potrzebującym.

Walentynki za nami, ale wiosna przed nami,

więc z zapasami energii idziemy do przodu!!!


Zobacz zdjęcia...

Z matematyką na co dzień
Został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs fotograficzny pt. Z matematyką na co dzień. Spośród nadesłanych 11 prac, nagrodzono trzy.

Laureaci konkursu to:
Ksawery Górecki (SOSW nr.1)
Dominika Ilnicka (SP12)
Dominik Kutra (SP4)


Dziękujemy uczniom za udział w konkursie,

a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


Zobacz zdjęcia...

Zajęcia kulinarne- walentynkowy stół

Walentynkowy stół to miejsce, przy którym można spotkać się z bliskimi osobami i w miłej, radosnej atmosferze spędzić czas. Nasza propozycja takiego stołu to piękny obrus z czerwonym motywem, delikatne światło świec oraz różne smakołyki. Na naszym stole nie zabrakło pysznych ciasteczek, serduszkowych lizaków oraz mini babeczek z serkiem mascarpone i truskawkową galaretką. Miłym akcentem na stole również była serduszkowa dekoracja.

Życzymy Wspaniałych Walentynek !!!


Zobacz zdjęcia...

Liga Młodych Matematyków

Dnia 9 III 2019 r. w naszej szkole odbędzie się Rejonowego Konkursu Matematycznego „Liga Młodych Matematyków”, pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga, pana Witolda Wróblewskiego. Pomysłodawczynią i organizatorką tego konkursu jest pani Teresa Cichosz.

Nadrzędnym celem konkursu jest rozwijanie u uczniów zainteresowań i uzdolnień matematycznych, jak również sprawdzenie ich poziomu wiedzy i umiejętności.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

Liga Młodych Matematyków- regulamin...
Scenariusz konkursu...

Bal karnawałowy


08.02.2018 w piątek odbył się długo oczekiwany przez naszych uczniów "Karnawałowy Bal Gwiazd". Zaraz po przyjściu na salę wszyscy uczniowie brali aktywny udział w ozdabianiu sali gimnastycznej i wieszali przygotowane przez siebie gwiazdeczki, aby już po chwili śpiewać i tańczyć w rytmie największych hitów. Po konkurencjach i zabawie przyszedł czas na wybór Gwiazdy i Gwiazdora Balu. Po długich naradach jury wybrało zwycięzców, którymi zostali Nadia z klasy I "D" oraz Kacper z III "A". Wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że świetnie się bawiły, a ich uśmiechy i wspaniała zabawa w 100% to potwierdziły.

"Karnawałowy Bal Gwiazd" klas 4-8 odbył się po południu. Prawdziwych Gwiazd na parkiecie nie brakowało. Zabawa była wystrzałowa, najlepsi tancerze oraz Ci, którzy zaskoczyli nas swoim strojem, zostali nagrodzenia słodkimi upominkami. Szalone tańce szybko dobiegły końca, czekamy na następną okazję, by wspólnie i tak energetycznie spędzić czas :-)

Zobacz zdjęcia...

Dni Otwarte Szkoły

Przypomnienie


Od jutra, 04.02.2019 roku

uczniowie przychodzą do szkoły wg nowego planu lekcji.

Międzyszkolny konkurs plastyczny

Został już rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny "Bohater z mojego otoczenia" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 12 w Elblągu. Ogromny sukces odnieśli uczniowie klasy II A, którzy otrzymali nagrodę główną-Klaudia Kowalska oraz Mateusz Piechocki.

Utalentowanym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zimowe eksperymenty
W czwartek przed feriami, odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 31. Przygotowaliśmy dla nich eksperymenty naukowe z wodą i lodem. Podczas spotkania maluchy wykonywały w grupach doświadczenia zgodnie z instrukcją. Odwiedziły krainę Tęczowej Burzy, wykonały prywatną chmurkę oraz lodową tęczę. Dowiedziały się także, dlaczego kakao i sól „wędrują” po słoiku. Na zakończenie stwierdziły, że naukowiec ma bardzo ciekawe życie.

Radosne i zarażone chęcią dalszego eksperymentowania ze słodkimi

niespodziankami udały się do przedszkola


Zobacz zdjęcia...

Ferie


Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Życzymy Wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych!!!

Dyrekcja szkoły

"A CHRISTMAS CARD"
Pragniemy Państwa poinformować, że międzyszkolny konkurs plastyczny "A CHRISTMAS CARD", zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 16 w Elblągu został rozstrzygnięty. Wpłynęło dużo ślicznych kartek świątecznych z wielu elbląskich szkół podstawowych za co bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY.
A oto wyniki:
W kategorii klas IV:
1 miejsce – Robert Wasiak SP 18
2 miejsce – Jakub Dębiec SP 12
3 miejsce – Lena Siembor SP 16

W kategorii klas V:
1 miejsce – Helena Mierzejewska SP 12
2 miejsce – Jakub Cieśla SP 16
3 miejsce – Nikola Stolarczyk SP 12

W kategorii klas VI:
1 miejsce – Katarzyna Kowalska SP 16
2 miejsce – Oliwia Bieszke SP 12
3 miejsce – Dagmara Beksa SP 16

W kategorii klas VII
1 miejsce – Adrianna Cieślak SP 1
2 miejsce – Karolina Biernacka SP 12
3 miejsce – Alicja Kurowska SP 12

W kategorii klas VIII:
1 miejsce – Oliwier Niewiadowski SP 12
2 miejsce – Wiktoria Lewandowska SP 12

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Nagrody zostaną przekazane do szkół po feriach zimowych.
Organizatorzy.


APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
W dniu dzisiejszym odbył się apel podsumowujący wyniki nauczania, indywidualne osiągnięcia uczniów oraz zaangażowanie nauczycieli realizujących projekty i zdobywających kolejne certyfikaty dla szkoły.
Jak się okazało mijający semestr był owocny i uczniowie odnieśli sukcesy naukowe, sportowe oraz w działalności na rzecz wolontariatu. Najwyższe średnie osiągnęły klasy: 5a-4,97; 4a-4,95; 6c-4,92. Najlepsza średnia w szkole to 6.00, o tym kto ją uzyskał, dowiemy się na Gali Prymusa. Pani Dyrektor Izabela Milusz podziękowała za tak wysokie wyniki nauczania, życzyła udanych ferii zimowych oraz zwróciła uwagę na zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa.Pierwszy semestr trwającego roku szkolnego już prawie za nami, po feriach zaczynamy kolejny, w którym uczniowie nie zwolnią tempa, bo jak było widać, na dzisiejszym podsumowaniu, są utalentowani, ambitni i zależy im na realizowaniu swych celów zarówno w nauce, sporcie jak i działalności społecznej.

27 Finał WOŚP


27 Finał WOŚP w naszej szkole ! ! !

MIERZYLIŚMY WYSOKO

I UDAŁO SIĘ NAM

13. 000 zł !!!Dziękujemy z całego serca darczyńcom,

nabywcom licytowanych przedmiotów,

wolontariuszom

i wszystkim tym,

którzy zaangażowali się w organizację

27 Finału WOŚP w naszej szkole.

Zaproszenie

Witam serdecznie

Jeszcze przez tydzień do 14.01.2019 zapraszam Państwa do udziału w aukcji XXVII FINAŁU WOŚP Elbląg: https://www.wosp-elblag.pl/aukcje

Zapraszam Państwa do aukcji, czekają bardzo ciekawe rzeczy między innymi:

-koszulka z autografami reprezentantów Polski w LA, Vouchery do SPA, do kosmetyczki, na masaż, bilety na rejs statkiem, kolacja Walentynkowa, liczne książki, zabawki, koszulki, kubki, biżuteria, karnet miesięczny na siłownię, szaliki Zespołu Wójcik, zaproszenie do Pizerii, Tort, wieczne pióra, obrazy, kosmetyki, karty do centrum rozrywki, trampoliny i wiele innych.

Zapraszamy do licytacji !!!

Życzę miłego dnia i Pozdrawiam.

Szef Sztabu
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w Elblągu
Bogusław Milusz

Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej