Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Eksperyment w matematyce
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Wycieczka klasy 2c do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2

W środę uczniowie klasy IIc odwiedzili Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 2 znajdującą się przy ulicy Browarnej. Podczas pobytu dzieci poznały najczęstsze przyczyny pożaru w domu, zapoznały się ze znakami ewakuacyjnymi oraz przeciwpożarowymi. Uczyły się także udzielania pomocy osobie, na której pali się ubranie. Mali strażacy ubrani w mundury udali się także do mieszkania, w którym wybuchł pożar. I choć była to tylko symulacja, „pożar” w mieszkaniu wywarł na dzieciach ogromne wrażenie.

Pamiętajmy - z ogniem nie ma żartów.Zobacz zdjęcia...

"Szkoła do hymnu"
Mazurek Dąbrowskiego liczy 222 lata. Jest nadal żywym symbolem polskości i ducha narodu. Może sprawiły to słowa Józefa Wybickiego, a może poruszająca melodia mazurka, jednak bez względu na przyczyny, hymn pozostaje jedną z najwyżej cenionych przez Polaków wartości.
Akcja wspólnego śpiewania hymnu Polski przez szkoły to kontynuacja zeszłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, zorganizowanej z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku, w naszej szkole, zostało zorganizowane uroczyste wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie wszystkich klas, ubrani na galowo, zgromadzili się w szkolnej sali gimnastycznej, by zaśpiewać najlepiej jak potrafią cztery zwrotki hymnu. O godzinie 11.11 rozległy się dźwięki pieśni, której słowa ułożył Józef Wybicki – patron naszej szkoły.Międzyszkolny konkurs "Zagadki przyrodnicze"
Dnia 05 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna edycja międzyszkolnego konkursu „Zagadki przyrodnicze”. Uczniowie klas czwartych zmagali się w formie zabawy z zagadkami przyrodniczymi w formie testu, rebusów i wykreślanek. Dodatkowo nasi goście wzięli udział w pokazach doświadczeń fizyczno-chemicznych przygotowanych przez panią Iwonę Statek wraz z uczniami z klasy VIIIa.
Poniżej prezentujemy wyniki:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Elblągu (opiekun Małgorzata Światkowska)
II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu (opiekun Katarzyna Ciekot)
III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu (opiekun Agnieszka Tomaszewska-Burek)

Wyróżnienia zdobyli:
Szkoła Podstawowa nr 3 i 4 w Elblągu (opiekun Ewa Barcikowska-Bielska)
Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu (opiekun Joanna Tykarska-Mazurkiewicz)

Dziękujemy uczniom wraz z opiekunami za udział a zwycięzcom gratulujemy wiedzy przyrodniczej, chemicznej i fizycznej.

Serdecznie zapraszamy za rok na kolejną edycję !!!


Zobacz zdjęcia...

Ślubowanie klas pierwszych

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 16 są już pełnoprawnymi uczniami!

05 listopada br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień! W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym,odświętnie ubrani, w biretach na głowach pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, pomagać słabszym i młodszym oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Wicedyrektor Mariola Wiśniewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przekonać wszystkich, że są na to gotowe. W tym roku ze względu na Jubileusz 60 lecia naszej szkoły pierwszaki musiały udowodnić, że bardzo dobrze znają naszą szkołę-od jej patrona, tarczy czy maskotki, po imię naszej Pani Dyrektor. Dzieci zaskoczyły wszystkich dużą widzą na
temat naszej szkoły i wspaniale zaprezentowały swe umiejętności wokalne.

Wszystkim pierwszakom życzymy samych wspaniałych dni w murach naszej
szkoły, dużo sukcesów i wielu powodów do radości!


Zobacz zdjęcia...

III festiwal pieśni patriotycznej w Elblągu
W dniu 4 listopada w MDK w Elblągu odbyła się trzecia edycja konkursu pieśni patriotycznych. Na scenie wystąpiło wielu uczestników w trzech kategoriach wiekowych, a wśród nich duża grupa przedstawicieli naszej szkoły. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Występujący zmierzyli się z wymagającym, ale i bardzo popularnym repertuarem, przedstawiając go szanownemu Jury w składzie: aktor, trębacz, wokalista w jednej osobie Pan Sergiej Kriuczkow, jedna z najpopularniejszych autorek bajek dla dzieci Pani Wioletta Piasecka, dyrektor MDK Pani Edyta Lichacz oraz Pan Rafał Wawrzyk.
Jak zwykle nasi uczniowie nie zawiedli i pokazali się z jak najlepszej strony, zajmując następujące lokaty:
- w kategorii klas 1-4
II miejsce solistka Anna Malewicz z klasy 3b
III miejsce zespół Mały Młody Patriota z klasy 1a
Wyróżnienie TRIO czyli Nadia, Wiktoria i Martynka z klasy 1c
- w kategorii klas 5-8
I miejsce solistka Zosia Zelonka z klasy 8a
II miejsce zespół SZESNASTKI czyli Magda, Alicja, Joanna, Patrycja, Julia, Zuzanna z klasy 7c
Wyróżnienie solistka Izabela Gromulska z klasy 5a

Zobacz zdjęcia...

Szkoła do hymnu


Szkoła nasza przyłączyła się do akcji „Szkoła do hymnu”. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. uczniowie naszej szkoły oraz wszyscy pracownicy szkoły odśpiewają 4-zwrotkowy hymn narodowy.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Czytaj więcej...

Wizyta klasy 7a na cmentarzu
W czwartek, dzień przed Świętem Zmarłych, klasa 7a odwiedziła cmentarze, by upamiętnić Tych, którzy odeszli. Na elbląskiej Agrykoli pochowana jest ofiara Grudnia 1970 roku, Zbyszek Godlewski, który oddał swoje młode 18-letnie życie w walce o wolność Ojczyzny. To on jest bohaterem ballady o Janku Wiśniewskim, którą śpiewają Jacek Kaczmarski i Kazik Staszewski. Znamy Zbyszka Godlewskiego z lekcji historii i języka polskiego. Jesteśmy dumni z możliwości oddania hołdu nad jego grobem.

Zobacz zdjęcia...

Dzień dyni

31 października niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni w naszej szkole została DYNIA. Korytarze przystrojono dyniami i wieloma dekoracjami, a wśród uczniów królował kolor pomarańczowy. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się od ogłoszenia konkursu na „Najpiękniejszą Dynię", którego laureatami zostali:

Klasy 0 - III
I m - ce – Igor Jankowski – II d
II m - ce – Kacper Fuk - oddział przedszkolny i Julia Fuk – III c
III m - ce – Mateusz Kopal – I c i Hubert Kopal III d

Klasy IV - VIII
I m - ce – Tomasz Bandurski – V c
II m - ce – Nikola Bętlewska – V c
III m - ce – Dominika Bujnik – IV b
Wyróżnienia – Maja Woźnicka V b oraz dynia- Chińczyk/Peruwiańczyk (niestety nie była podpisana – twórcę prosimy o kontakt)

Wszystkim dziękujemy za udział w zabawie.

Gratulujemy wspaniałych pomysłów !!!


Zobacz zdjęcia...

Nauczyciel przyjacielem dzieci
„Nauczyciel-przyjaciel dzieci” to tytuł międzyszkolnego konkursu literacko-plastycznego dla uczniów klas I-III, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 30 października w bibliotece SP nr 18. W konkursie brali udział uczniowie z następujących szkół: SP 4, SP 8, SP 9, SP 11, SP 14, SP 16, SP 18, SOSW nr 2. Jury oceniło prace plastyczne uczniów klas pierwszych oraz prace literackie - wiersze uczniów klas drugich i trzecich.

Gratulujemy naszym uczennicom: Alicji Skrzypiec z kl. IIc, laureatce III miejsca za pracę literacką i Zuzannie Zych z kl. Ic za zdobycie wyróżnienia w konkursie plastycznym.

Zobacz zdjęcia...

Akcja "Znicz"

Dnia 31 października wolontariusze z naszej szkoły oraz dziewczęta z klasy 5c i 5d udali się wraz z opiekunami na cmentarz, aby sprzątnąć opuszczone groby, zapalić znicz oraz pomodlić się za dusze zmarłych, których nikt nie odwiedza.

Szkoła pamięta...

„Jest coś, co mrokom się opiera…

Jest pamięć, a ona nie umiera…”


Biblioteka szkolna postanowiła włączyć się w tegoroczną akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej pn. „Szkoła pamięta”. W związku z tym nauczyciele bibliotekarze, przy czynnym udziale chętnych uczniów z klas starszych, wykonali gazetkę upamiętniającą zmarłych nauczycieli ze szkoły, którzy na zawsze pozostaną w pamięci wdzięcznych uczniów.

Zobacz zdjęcie...


Uczniowie klasy 2b stworzyli sad społeczny

Dnia 25 października uczniowie klasy 2b, aktywnie spędzili czas na przyszkolnym osiedlu. Dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej "Zrzeszeni" dzieci zasadziły drzewa owocowe, tworząc tym samym sad społeczny, który będzie służył wszystkim mieszkańcom osiedla.

Bardzo dziękujemy Pani Annie Łebek
za zorganizowanie całej akcji.


Zobacz zdjęcia...

Klasyczny " Kalos Kagathos" z SP 16

"Czy można w tych "trudnych" dla młodego pokolenia czasach pogodzić bardzo dobre wyniki w nauce i w sporcie, będąc do tego przykładem wzorowego ucznia...? Zdecydowanie TAK !
Hubert Walczak uczeń klasy 8 B "Kalos Kagathos" z naszej szkoły w trakcie zawodów IV Elbląskiej Jesieni Pływackiej zdobył 1 złoty i 2 srebrne medale oraz w swojej kategorii wiekowej w klasyfikacji generalnej zajął 2 miejsce.
(50m st. dowolny 26" 70 złoty medal; 100m st. dowolny 1' 00" 16 medal srebrny; 50m st. motylkowy 30" 34 medal srebrny.

Hubert trenuje pływanie w UKP "Jedynka" pod okiem trenera Tomasza Wysockiego oraz w wolnych chwilach biega w sekcji Triathlonu MKS"TRUSO", ale przede wszystkim jest wzorowym uczniem z bardzo dobra średnią ocen w SP 16 Elbląg. Poza tym udziela się jako Wolontariusz przy organizacji imprez organizowanych przez SP16 oraz ELaktywnych.
Uczę Huberta od czwartej klasy i widzę jego ciągły, dynamiczny rozwój na poziomie ciała i umysłu. Z czystym sumieniem mogę postawić go za wzór do naśladowania dla całego młodego pokolenia".

Bogdan Tołwiński

Przedmioty codziennego użytku naszych dziadków i pradziadków.
Wynalazki ostatnich lat diametralnie zmieniły świat. Jak radzili sobie nasi przodkowie? Podczas zajęć dzieci poznały przedmioty codziennego użytku, które kiedyś należały do naszych dziadków i pradziadków i były wykorzystywane w codziennym życiu. Zajęcia przybliżyły pracę gospodyń, które same wyrabiały masło, piekły chleb, prały w zbiornikach wodnych przy użyciu tary, prasowały żelazkiem z rozgrzaną w środku szablą (potocznie nazwaną duszą). Obcowanie z tymi przedmiotami sprawia wrażenie przeniesienia w czasie, zwolnienia tempa i przybliżenie uczniom historii minionych lat.

Zobacz zdjęcia...
Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej