Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Artystyczne potyczki
Drugi tydzień listopada obfitował w konkursy artystyczne. Uczennice naszej szkoły Zosia Zelonka i Daria Komoń zaprezentowały się w II ELBLĄSKIM FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ zorganizowanym przez MDK w Elblągu. Solistki zaśpiewały ponadpokoleniowe utwory patriotyczne Marka Grechuty o wolności i ojczyźnie, zdobywając: Daria II miejsce, a Zosia III miejsce.
W czwartek odbyły się dwa konkursy. W MIEJSKIM PRZEGLĄDZIE RECYTATORSKIM umiejętności aktorskie zaprezentowali: Dominik Ostaszkiewicz z klasy 4a, recytujący fragment „Pana Tadeusza” dotyczący polowania, Aleksandra Malinowska z klasy 7a, także recytująca fragment „Pana Tadeusza” oraz Weronika Małochwiej z klasy 8c, która zaprezentowała Inwokację, czyli kolejny fragment epopei narodowej i Justyna Samborska z utworem K. K. Baczyńskiego „Elegia o chłopcu polskim”. Wyniki tego konkursu zostaną ogłoszone w grudniu na Gali uczestników.
Tego samego dnia w SP nr 23 odbył się II POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „OJCZYZNO MA…” tu kolejny raz, już utytułowane, uczennice naszej szkoły zaprezentowały wartościowe pod względem artystycznym pieśni o tematyce patriotycznej. Do starszych koleżanek dołączyła uczennica klasy 2b Ania Malewicz, zajmując piosenką „Jesteśmy Polką i Polakiem” I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zosia Zelonka piosenką Marka Grechuty „Ojczyzna” zajęła II miejsce , Daria Komoń piosenką „Wolność” III miejsce.

Nasi uczniowie, biorąc udział w konkursach i stając się ich laureatami, kolejny raz zaprezentowali bardzo wysoki poziom, odwagę i determinację. Talent oraz praca i wspierane przez nauczycieli wychowanie patriotyczne przełożyły się na szeroko pojętą aktywność artystyczną i zdobycie tak wysokich lokat.

GRATULUJEMY!!!


Zobacz zdjęcia...

Wolność i Ojczyzna
Wolność i Ojczyzna pod takim hasłem odbyła się akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Całość uroczystości rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego. Przedstawienie pod tytułem "W domu uczymy się historii" oraz śpiewanie pieśni wprowadziły słuchaczy w świąteczny, patriotyczny nastrój. Mieliśmy okazję do przeprowadzenia próby generalnej przed wspólnym - elbląskim biciem rekordu w ilości osób śpiewających pieśń Rota. Udało się, w niedzielę też damy radę. Ciekawym elementem przedstawienia był przygotowany przez uczniów układ choreograficzny - taniec z flagami. Uroczystość uświetnił występ Zosi Zelonki w utworze "Ojczyzna", Darii Komoń w utworze "Wolność" oraz Ani Malewicz w piosence "Jesteśmy Polką i Polakiem".

Akademię przygotowali uczniowie klasy 2b, 4a, 7a, 8a.

Zobacz zdjęcia...

Zajęcia Kulinarne- Podwieczorek
Dzisiejsze zajęcia kulinarne to powrót do tradycji podwieczorków. Takie spotkania to niezobowiązujące menu na słodko lub słono, które sprawi przyjemność zarówno gościom, jak i gospodarzom. Nasza propozycja na podwieczorek to fantastyczna galaretka z owocami, biszkopty z domową konfiturą oraz batoniki zbożowo-orzechowe. Do picia podana została herbata z miodem, goździkami i cytryną. Podwieczorek smakował wybornie i dostarczył młodym organizmom odpowiedniej dawki energii, dzięki której można było poprawić wydolność fizyczną i umysłową.

Zobacz zdjęcia...


Święto Niepodległości100- LECIE
ODZYSKANIA PRZEZ
POLSKĘ
NIEPODLEGŁOŚCIRekord dla niepodległej...

Zobacz zdjęcia...

Informacja
Informujemy,

że dzień 12 listopada, jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.

Szkoła jest nieczynna.


Czytaj więcej...

11 listopada 2018

11 listopada 2018 r. w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Departament Promocji i Kultury miasta Elbląg organizuje bicie rekordu Polski w ilości osób śpiewających jednocześnie Rotę (cztery zwrotki). W związku z tym wydarzeniem zapraszamy całą społeczność Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły do przybycia w tym wyjątkowym dniu o godzinie 12.15 na plac im. Kazimierza Jagiellończyka. Pomyślnie zakończona próba pobicia rekordu, czyli uczestnictwo przeszło 1044 osób, zostanie uwieńczona certyfikatem, który otrzymają wszyscy śpiewający.

Elbląski Chór Cantata będzie nadawał ton w czasie bicia rekordu.

Zapraszamy na plac Jagiellończyka, NAS MUSI BYĆ WIĘCEJ !!!


Informacja
Informujemy, że dnia 2 listopada szkoła jest nieczynna.

Nikt z rodziców nie wykazał chęci,

skorzystania z opieki świetlicowej.

Wizyta przedszkolaków
29.10.2018 r. gościliśmy w naszej szkole najmłodszych z Przedszkola nr 31 w Elblągu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach tematyczno – integracyjnych pod hasłem „ S jak sport”. Oprócz wspaniałej znajomości liter i dużych umiejętności rachunkowych przedszkolaczki udowodniły, że ruch to samo zdrowie. Mali goście mieli nie lada rozgrzewkę: tańczyły ze sznureczkami w rytm walczyka, gimnastykowały się zgodnie z podanym rytmem, uczyły się rozróżniać prawą stronę od lewej biegając między literkami. Następnie wzięły udział w wyścigach sportowych przenosząc i przeliczając fasolki, tocząc piłki z użyciem kija do hokeja czy biegnąc z kołem ringo na głowie. Na koniec zajęć sześciolatki popisały się umiejętnościami manualnymi wydzierając z papieru piłkę. Wszyscy się wspaniale bawili, czego dowodem były uśmiechnięte buźki narysowane na piłeczkach. Na koniec zajęć przedszkolaczki otrzymały drobne upominki w postaci medali i kolorowanek.

Zobacz zdjęcia...

Pasowanie na świetliczanina
Dnia 30 października 2018 roku odbyło się pasowanie na Świetliczanina. W tym roku, w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, obchodziliśmy je pod hasłem ,,Jestem Polakiem’’. Pierwszoklasiści oraz uczniowie klasy przedszkolnej przed uroczystym pasowaniem musieli wykazać się swoimi umiejętnościami oraz wiedzą na temat Polski w kilku konkurencjach. W zadaniach pomagały im starsze dzieci ze świetlicy dziennej i popołudniowej. Uczniowie pracując w grupach układały z małych kwadratów flagę Polski, sklejali rozsypankę godła, rozwiązywali zagadki na temat naszego kraju, oraz dmuchały biało-czerwone balony. Po zakończonych konkurencjach uczniowie, którzy od tego roku zaczęli uczęszczać do świetlicy złożyli uroczystą przysięgę i obiecali przestrzegać regulaminu świetlicy. Następnie zostali pasowani na Świetliczanina przez panią kierownik oraz otrzymali drobne upominki. Na zakończenie uroczystości wszyscy wspólnie odśpiewali piosenkę ,,Jestem Polakiem”, po czym czekał na nich słodki poczęstunek.

Zobacz zdjęcia...

"Moje prawa "edukacyjne i artystyczne spotkania dzieci
W poniedziałek, 29 października, uczniowie klasy I c uczestniczyli w kolejnych zajęciach przeprowadzonych w Szkole Podstawowej OSW nr 2 dotyczących praw dziecka. Tym razem dzieci poznawały historię, kulturę, tradycje i zwyczaje Romów. Niektóre fakty z życia tej grupy etnicznej budziły wśród uczestników spotkania duże zaskoczenie. Było ciekawie, barwnie, wesoło i …. smacznie.

Zobacz zdjęcia...

Ślubowanie klas pierwszych.

Dnia 25 października 2018 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości wzięły udział klasy: 1a, 1b, 1c i 1d wraz z wychowawczyniami , Dyrektor Szkoły Pani Izabela Milusz, Wicedyrektor Pani Marzena Otłowska oraz licznie zgromadzeni rodzice i goście. Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Podczas uroczystości dzieci wzięły udział w konkursach sprawdzających zdobyte przez nie wiadomości i umiejętności. Obecni na ślubowaniu oceniali przedstawicieli klas. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze i po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy, można było przystąpić do części oficjalnej. Po krótkim przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Na zakończenie z rąk Pań Dyrektor pierwszaki otrzymały upominki, a wychowawczynie rozdały dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę,

a Pierwszakom życzymy samych sukcesów w szkole.


Zobacz zdjęcia...

Konkurs recytatorski
Dnia 24 10.2018r w Szkole Podstawowej nr 23 w Elblągu odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski pod hasłem "Piękno przyrody w "Panu Tadeuszu " A. Mickiewicza". W zmaganiach wzięło udział 13 recytatorów ,
naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Malinowska z klasy VII a oraz Dominik Ostaszkiewicz z klasy IV a. Z wielką przyjemnością informujemy, że wielkim triumfatorem i zdobywcą I nagrody został nasz uczeń -Dominik Ostaszkiewicz, który swoją recytacją zachwycił nie tylko jury konkursu,
ale także wszystkich widzów.

Gratulujemy Dominikowi, który jest niezwykle utalentowany i na pewno jeszcze nie raz, nie dwa usłyszycie o jego osiągnięciach artystycznych.


Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej