Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Szkolny Klubik Gier Planszowych

Serdecznie zapraszamy uczniów z rodzinami

do Szkolnego Klubiku Gier Planszowych.

W każdy wtorek, w godzinach 16-18

można miło i pożytecznie

spędzić czas grając w ciekawe gry w świetlicy szkolnej.

UWAGA !!!


Ze względu na prace budowlane wokół szkoły oraz w szkole,

prosimy wszystkich uczniów oraz

rodziców o zachowanie należytej ostrożności.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.


Dyrekcja i pracownicy szkoły.

RODZINNY RUNMAGEDDON
Rodzinny wyjazd na Runmageddon Junior udał się w 100%. Słońce, woda, przeszkody i błoto spięte odcinkami biegu na dystansie 2 km oraz wsparcie najbliższych okazało się strzałem w dziesiątkę - po prostu było SUPER! 22.09.2018 10-tka dzieci wystartowała w Warszawie w jedynym w tym roku Runmageddonie w kategorii 12-15 lat i ukończyła go we wspaniałym stylu. W zespole znaleźli się przede wszystkim uczniowie klasy Kalos Kagathos z SP16 oraz zawodnicy sekcji Triathlon MKS "TRUSO" Elbląg. Każde dziecko przyjechało ze swoim ukochanym rodzicem co stworzyło niepowtarzalny rodzinny klimat. Najważniejszym jednak zaplanowanym efektem startu była bardzo skuteczna współpraca całego zespołu w trakcie pokonywania terenowych przeszkód. Tak to sobie wymarzyłem i się udało. Dzieciaki i ich wspaniali rodzice - wszyscy spisali się na medal i co najważniejsze spędzili ze sobą cudowną, aktywną sobotę. Ponadto, padły już deklaracje wspólnego startu w czerwcu 2019 w Gdyni. Runmageddon naprawdę bawi, rozwija wysoką sprawność fizyczną oraz buduje mocne, przyjacielskie relacje między ludźmi, a wszystko to dzięki konieczności współpracy w zespole. To tak jak w życiu, wielu trudności nie udaje się rozwiązać samemu, a w zgranym zespole ....prawie wszystko. Zatem, jako pedagog, nauczyciel i trener w najbliższym czasie uczynię wszystko co możliwe, aby jak najszybciej rozpropagować taką formę pracy nad ciałem i umysłem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Widzę w tym ogromne wartości i ponadprzeciętny potencjał.

Od października rozpocznę praktyczne działania w/w obszarach i wiem, że się uda...gdyż Moc jest z nami, a My jesteśmy silni Mocą !!!
Bogusław Tołwiński


Zobacz film...

Sprzątanie Świata 2018
Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do akcji Sprzątanie świata – Polska 2018. Od dnia 17 września do dnia 21 września 2018 roku uczniowie klas 0-8 sprzątali tereny wokół naszej szkoły. Cel akcji był bardzo szczytny – promowanie ochrony środowiska lecz ilość znalezionych śmieci niestety przyprawiała o zawrót głowy… W tym roku akcja Sprzątanie Świata była bardzo wyjątkowa, gdyż była to jubileuszowa 25. akcja oraz 25-lecie Fundacji Nasza Ziemia, z którą bardzo chętnie współpracujemy. W związku z tym ponownie przyłączyliśmy się do zbiórki telefonów komórkowych, by chronić środowisko, jak również ufundować energooszczędny sprzęt AGD placówkom służącym dzieciom lub osobom starszym.

Pragniemy przypomnieć, iż zbiórka zużytych telefonów komórkowych trwa dalej! Telefony przynosimy do swoich wychowawców lub do sali 58!

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji!!!


Zobacz zdjęcia...


Zebrania z Rodzicami.


ZEBRANIA RODZICÓW ODBĘDĄ SIĘ
20.09.2018 r.- czwartek -

W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH I GABINETACH:


O godzinie 16.00

0- GAB.55
1A-GAB.51
1B-GAB.53
1C-GAB.50
2A-GAB.54
2C-GAB.60
4A-GAB.38
4B-GAB.40
4C-GAB.44
4D-GAB.37
6A-GAB.39
6B-GAB.36
6C-GAB.42
7A-GAB.41
7B-GAB.43

O godzinie 17.00

2B-GAB.50
2D-GAB.54
3A-GAB.60
3B-GAB.52
5A-GAB.58
5B-GAB.41
5C-GAB.44
5D-GAB.38
8A-GAB.40
8B-GAB.43
8C-GAB.42

Nauczyciele pełnią dyżur od 16 do 18.00


Zapraszamy !!!


Festyn ekologiczny "Dbamy i mamy"- Eko Spartakiada
Dnia 14 września 2018 roku na Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej odbył się festyn ekologiczny „Dbamy i mamy”. W tym roku szkolnym festyn ten przyjął formę Eko Spartakiady. Uczniowie klas 0-8 brali udział w turnieju ekologiczno- sportowym. Zadania, które zostały przygotowane przez naszych nauczycieli wymagały od uczniów szybkości, koncentracji i dużej dawki dobrego humoru, m.in. bieg w workach po ziemniakach, zbieranie nakrętek na czas, przenoszenie pudełka od pizzy na rolce papieru, turlanie rolki papieru kijem do celu czy kręgle ekologiczne. Oprócz zmagań sportowych, uczniowie wykonali piękne ekologiczne plakaty i pompony, które były bardzo przydatne w dopingowaniu swoich klas. Na szczególną uwagę zasługuje występ artystyczny uczniów pani Joli Kowalskiej oraz pani Ani Sęk, a także układ taneczny uczennic z klasy 7a. Korzystając z tak pięknej okazji wszyscy uczciliśmy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę wykonując 100 podskoków w rytmach muzyki tanecznej.
W ramach współpracy z hipermarketem E.Leclerc swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele E. Leclerc p. Natalia Czaplicka, pani Eliza Leszczyńska-Rogalska z ZUO w Elblągu oraz Dyrekcja SP 16 pani Izabela Milusz i pani Marzena Otłowska. Każda klasa otrzymała dyplom i nagrody od naszych specjalnych gości, które zostały ufundowane przez hipermarket E.Leclerc oraz ZUO w Elblągu. Nagrodą główną z kolei był Laptop z przeznaczeniem na cele edukacyjne.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie oraz

uczestnikom za wspaniałą zabawę, a sponsorom za nagrody!


Zobacz zdjęcia...

Finał Rodzinnych Biegów Osiedlowych ORLIK RUN 2018

W czasach kiedy rodzice spędzają coraz mniej czasu ze swoimi dziećmi, kiedy widmo otyłości krąży nieustannie nad coraz młodym pokoleniem, a aktywność fizyczną odbierają naszym dzieciom komputery – konieczne wydają się działania zmierzające do integracji rodzin poprzez wspólną aktywność na świeżym powietrzu. Stąd propozycja „Rodzinnych Biegów Osiedlowych ORLIK Run 2018” realizowanych na przyszkolnych obiektach sportowych. Zwycięzcami pierwszej edycji są dzieci, które wzięły udział w kwietniowych eliminacjach w SP11 i SP16.

Zapraszamy wszystkich osiemdziesięciu uczestników eliminacji na Finałowe Biegi w dniu 29.09.2018 na Orlik przy SP16 ul. Sadowa 2 godz.11.00.Każde dziecko otrzyma okolicznościowy medal, napój oraz zbożowy batonik.

Pamiętajmy jednak, że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu i czas spędzony w rodzinnym gronie będzie dla nas wszystkich zawsze najwyższą nagrodą.


Zapraszamy serdecznie: organizatorzy SP 16Narodowe czytanie "Przedwiośnia"
Dnia 8 września uczennice klas ósmych Julia Kalkowska oraz Justyna Juszkiewicz wzięły udział, jako reprezentantki naszej szkoły, w Narodowym Czytaniu. Patronat nad uroczystością objął prezydent miasta Elbląga Pan Witold Wróblewski. Czytając fragmenty powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”, postanowiono uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przejściem delegacji elbląskich szkół spod Bramy Targowej do Ratusza Staromiejskiego. Pochód prowadził Cezary Baryka. Następnie czytano fragmenty powieści. Kolejnym elementem uroczystości były happeningi organizowane przez uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II – czytanie w komunikacji miejskiej oraz zachęcanie do czytania przechodniów spotkanych na ulicach miasta.

Zobacz zdjęcia...

Informacja
Informujemy,

że dzień 12 listopada,

jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/ 2019


Wakacje już się skończyły, a uświadomił nam to dzisiejszy dzień. Na początek poczet sztandarowy wprowadził sztandar szkoły, potem odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała p. Dyrektor Szkoły Izabela Milusz, która złożyła życzenia uczniom, rodzicom i nauczycielom szkoły.
Pierwszy dzień szkoły szczególnie przeżywali najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz pierwszaki, które z obawą i niepewnością, a niektórzy z ciekawością obserwowali całe to wydarzenie.

Wszystkim życzymy sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.


Nauczycielom i wychowawcom wyrozumiałości i cierpliwości,
uczniom zapału w zdobywani nowych umiejętności oraz
wielu miłych chwil spędzonych w szkole.


Rok szkolny 2018/ 2019 uważamy za rozpoczęty ! ! !Zobacz zdjęcia...

List Minister Edukacji Narodowej...
List Prezydenta Miast Elbląg...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/ 2019


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

2018/ 2019 odbędzie się

3 września 2018 r. w następujących godzinach

KLASY 0 – II – GODZINA 10.30

KLASY III – V – GODZINA 9.30

KLASY VI – VIII – GODZINA 8.30Wszystkich uczniów wraz z Rodzicami

zapraszamy na mszę świętą, która odbędzie się 2 września,

o godzinie 12.30 w Kościele pw. bł. Franciszki Siedliskiej


Informacja o wynikach naboru na wolne stanowisko
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 im. Józefa Wybickiego w Elblągu

informuje o wynikach naboru na wolne stanowiskoInformacje o wynikach naboru na stanowisko urzędnicze...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej