Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Konkurs
Dnia 01.03.2019 w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu związanego z naszym miastem. Tegoroczna edycja konkursu polegała na zaprojektowaniu koszulki z motywem Elbląga. Celem konkursu było rozbudzenie szacunku do regionu, tradycji, wartości humanistycznych oraz rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych. Udział w konkursie wzięło aż dziewięć Szkół Podstawowych z naszego miasta. Wszystkie zgłoszone prace były przepiękne. Autorzy wykazali się dużą kreatywnością wykonania prac. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Zobacz zdjęcia...

Dni Otwarte Szkoły


Za nami dni otwarte szkoły. 27 lutego od godziny 16.30 szkoła nasza otworzyła przed elbląskimi przedszkolakami oraz ich rodzicami wszystkie swoje gabinety, pracownie oraz świetlicę szkolną. Udostępniła im także swój sprzęt i urządzenia multimedialne, liczne pomoce dydaktyczne oraz gry planszowe i zabawki edukacyjne. Nasi mili goście nie mogli narzekać na nudę. Frekwencja dopisała! Było gwarno, wesoło i przesympatycznie. Dzieciaki bawiły się świetnie, a wraz z nimi nasi nauczyciele i starsi uczniowie szkoły, którzy służyli swoją pomocą.

Dziękujemy wszystkim za przybycie,

wspólną zabawę oraz cudowną atmosferę!!!


Zobacz zdjęcia...

Elbląskie Zielone Pytanie
Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu zaprasza co miesiąc do udziału w konkursach plastycznych Elbląskie Zielone Pytanie Junior. Plastyczne tematy mają edukować i inspirować uczniów do drobnych działań, zmiany nawyków na bardziej proekologiczne, ma dawać proste recepty, świeże pomysły, inspirować do myślenia – a wszystko to w odniesieniu do ważnych ekologicznych dni w roku. Tematyka prac plastycznych Elbląskiego Zielonego Pytania Junior na luty 2019 brzmi: „Jak wygląda życie w mroźnej Arktyce ?”
Do udziału w konkursie plastycznym swoje prace zgłosiły:
1. Blanka Kosińska z klasy IIc
2. Hanna Śliwa z klasy IIc
3. Lena Lach z klasy IVa
4. Inez Cyprjanik z klasy VIIIc
5. Estera Turkot z klasy VIIIc


Trzymamy mocno kciuki!!!


Zobacz zdjęcia...

Wizyta dzieci z Przedszkola nr 34

Kolejny raz gościliśmy w naszej szkole najmłodszych bohaterów zajęć. Tym razem były to sześciolatki z Przedszkola nr 34 w Elblągu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach nt. „Powitanie ptaków”. Na podstawie zagadek, plansz i odgłosów przedszkolaki rozpoznawały nazwy ptaków, które uczestniczyły w przyjęciu u bociana. Dzieci tańczyły w rytm muzyki, gimnastykowały się, naśladowały ptasie odgłosy, rozpoznawały literki, naklejały na drzewka pokolorowane ptaszki. Było nam bardzo miło gościć dzieci wraz z Paniami z Przedszkola nr 34. Zajęcia poprowadziły Panie z klas trzecich: Anna Sęk i Jolanta Kowalska.

Zobacz zdjęcia...

Zapraszamy na Dni Otwarte Szkoły

Nasi Prymusi !!!


Nasi Prymusi !!!

Piąta gala Prymusa w naszej szkole już za nami. Ta uroczystość wpisała się już na stałe do tradycji szkoły. Miała wyjątkowy i podniosły charakter. W tym roku średnią od 5,2 oraz wzorowe zachowanie uzyskało w szkole 77 uczniów. Super Prymusem została uczennica klasy 4d Lena Januszkiewicz ze średnią 6,00, Super Klasą – klasa 5a ze średnią 4,97 zaś Super Rodzicami Państwo Małgorzata i Marek Dzienis. Gratulujemy Uczniom ich Rodzicom oraz Nauczycielom, którzy odgrywają wiodącą rolę w rozwijaniu umiejętności i talentów swoich podopiecznych oraz ukierunkowują drogi ich zainteresowań i pomagają realizować cele…chociaż ta największa moc jest oczywiście w „uczniowskich rękach”.

Zobacz zdjęcia...Międzyszkolny konkurs recytatorski
W dniu 21 lutego 2019 r. uczennice klas trzecich uczestniczyły w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Miłość niejedno ma imię” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 23 w Elblągu. Jest nam miło poinformować, że dziewczynki godnie prezentowały naszą szkołę. Za interpretację wiersza Anny Gratkowskiej „ Bal w kurniku” Dominika Bujnik z klasy III b została laureatką konkursu. Za wiersz Hanny Niewiadomskiej Amelia Robak z kl. III b zdobyła II miejsce, zaś wyróżnienie otrzymała Paulina Gilgenast z kl. III a za recytację wiersza Kaliny Jerzykowej pt. „ Zakochana sowa”.

Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Prymusa

Turniej "Bezpieczna Szkoła"
Dzisiaj tzn.20-go lutego został przeprowadzony Turniej Bezpiecznej Szkoły pomiędzy klasami piątymi pod hasłem "Uczciwość i tolerancja ".Uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach: wiedzy,plastycznej oraz sportowej. Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyła klasa Vc- gratulujemy

Zobacz zdjęcia...

XI edycji Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół
W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klas: IVb, Va, Vc, VI a, VIIIc brali udział w XI edycji Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół.

Przyswajanie słownictwa jest bardzo ważnym elementem nauki języka obcego. Niestety nie zawsze jest on lubiany. Ponadto uczniowie szybko zapominają to, czego się nauczyli, czyli nauka nie przynosi pożądanych rezultatów. Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Po kilku latach wykorzystywania tej aplikacji można z całą stanowczością stwierdzić, że Insta.Ling pozytywnie wpływa na jakość i stosunek uczniów do nauki. Jest skutecznym i nowatorskim narzędziem, które może być wykorzystywane, aby zoptymalizować proces nauki słownictwa w języku obcym.

Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji programu, która trwa w semestrze letnim roku szkolnego 2018/2019.

Czytaj więcej...

Wizyta Przedszkolaków
Dnia 18.02.2019 r. gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 31. Mali uczniowie uczestniczyli w zajęciach nt. "Przyjęcie u dzięcioła”. Idąc po wyznaczonych śladach, do piosenki o gawronie, kolejno odgadywali nazwy gości. Przy okazji poznali cechy i odgłosy różnorodnych ptaków, pląsali w rytm muzyki, tworzyli ptasią orkiestrę, gimnastykowali się. Na urodzinach było bardzo wesoło. Dzieci układały puzzle z wizerunkami ptaków, kolorowały i wycinały dzięcioły, odbijały balony, itp.
Dziękujemy gościom za przybycie.


Zobacz zdjęcia...

Walentynkowy zawrót głowy

Miniony czwartek i piątek obfitowały w ciekawe, energetyczne wydarzenia, które towarzyszyły obchodom święta Walentynek w naszej szkole. Uczniowie spędzali czas w swoim towarzystwie oraz z Wychowawcą, wychodząc do kina, na koncert walentynkowy, czy wymieniając się z innymi symbolicznymi walentynkami z sekretnymi wpisami. Czwartek 14 lutego był wyjątkowy…już na holu szkoły, jak zwykle, kipiała energia, tym razem w czerwonym kolorze. Zarówno uczniowie, jak i Panie Dyrektor oraz nauczyciele ubrali się w te zmysłowe barwy. Były serca, czekoladowe cukierki w tym jedynym kształcie oraz lizaki, gdzieniegdzie z prezentowych torebek wystawały, oczywiście czerwone, pluszaki. Część uczniów uczciła to święto, uczestnicząc w koncercie walentynkowym zorganizowanym przez ZPSM w Elblągu oraz Liceum Plastyczne z Gronowa Górnego. Niektórzy uczniowie pierwszy raz spotkali się z muzyką na żywo wykonaną przez orkiestrę składającą się z kilku sekcji instrumentów: smyczkowej, dętej oraz perkusyjnej, która akompaniowała kilkunastoosobowemu chórowi. Należy zwrócić uwagę, że byli to uczniowie klas licealnych. Poziom wykonanego spektaklu słowno- muzycznego był niesamowity. Największe przeboje, na przestrzeni trzydziestu lat, takich wykonawców jak Hanna Banaszak, Monika Brodka, Dawid Podsiadło i inne, w wyjątkowy sposób oddały atmosferę walentynkowego święta. Spektakl ten niósł ze sobą przesłanie MIŁOŚĆ DOBRO CZYNY. Nawiązywał do stylu życia współczesnego człowieka, skłonnego do krytyki innych, uwikłanego w najnowsze technologie, który zapomina o sprawach najważniejszych, czyli bezpośrednim kontakcie z innymi, tolerancji i pomocy potrzebującym.

Walentynki za nami, ale wiosna przed nami,

więc z zapasami energii idziemy do przodu!!!


Zobacz zdjęcia...

Z matematyką na co dzień
Został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs fotograficzny pt. Z matematyką na co dzień. Spośród nadesłanych 11 prac, nagrodzono trzy.

Laureaci konkursu to:
Ksawery Górecki (SOSW nr.1)
Dominika Ilnicka (SP12)
Dominik Kutra (SP4)


Dziękujemy uczniom za udział w konkursie,

a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


Zobacz zdjęcia...

Zajęcia kulinarne- walentynkowy stół

Walentynkowy stół to miejsce, przy którym można spotkać się z bliskimi osobami i w miłej, radosnej atmosferze spędzić czas. Nasza propozycja takiego stołu to piękny obrus z czerwonym motywem, delikatne światło świec oraz różne smakołyki. Na naszym stole nie zabrakło pysznych ciasteczek, serduszkowych lizaków oraz mini babeczek z serkiem mascarpone i truskawkową galaretką. Miłym akcentem na stole również była serduszkowa dekoracja.

Życzymy Wspaniałych Walentynek !!!


Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej