Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Zimowe eksperymenty
W czwartek przed feriami, odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 31. Przygotowaliśmy dla nich eksperymenty naukowe z wodą i lodem. Podczas spotkania maluchy wykonywały w grupach doświadczenia zgodnie z instrukcją. Odwiedziły krainę Tęczowej Burzy, wykonały prywatną chmurkę oraz lodową tęczę. Dowiedziały się także, dlaczego kakao i sól „wędrują” po słoiku. Na zakończenie stwierdziły, że naukowiec ma bardzo ciekawe życie.

Radosne i zarażone chęcią dalszego eksperymentowania ze słodkimi

niespodziankami udały się do przedszkola


Zobacz zdjęcia...

Ferie


Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Życzymy Wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych!!!

Dyrekcja szkoły

"A CHRISTMAS CARD"
Pragniemy Państwa poinformować, że międzyszkolny konkurs plastyczny "A CHRISTMAS CARD", zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 16 w Elblągu został rozstrzygnięty. Wpłynęło dużo ślicznych kartek świątecznych z wielu elbląskich szkół podstawowych za co bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY.
A oto wyniki:
W kategorii klas IV:
1 miejsce – Robert Wasiak SP 18
2 miejsce – Jakub Dębiec SP 12
3 miejsce – Lena Siembor SP 16

W kategorii klas V:
1 miejsce – Helena Mierzejewska SP 12
2 miejsce – Jakub Cieśla SP 16
3 miejsce – Nikola Stolarczyk SP 12

W kategorii klas VI:
1 miejsce – Katarzyna Kowalska SP 16
2 miejsce – Oliwia Bieszke SP 12
3 miejsce – Dagmara Beksa SP 16

W kategorii klas VII
1 miejsce – Adrianna Cieślak SP 1
2 miejsce – Karolina Biernacka SP 12
3 miejsce – Alicja Kurowska SP 12

W kategorii klas VIII:
1 miejsce – Oliwier Niewiadowski SP 12
2 miejsce – Wiktoria Lewandowska SP 12

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Nagrody zostaną przekazane do szkół po feriach zimowych.
Organizatorzy.


APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
W dniu dzisiejszym odbył się apel podsumowujący wyniki nauczania, indywidualne osiągnięcia uczniów oraz zaangażowanie nauczycieli realizujących projekty i zdobywających kolejne certyfikaty dla szkoły.
Jak się okazało mijający semestr był owocny i uczniowie odnieśli sukcesy naukowe, sportowe oraz w działalności na rzecz wolontariatu. Najwyższe średnie osiągnęły klasy: 5a-4,97; 4a-4,95; 6c-4,92. Najlepsza średnia w szkole to 6.00, o tym kto ją uzyskał, dowiemy się na Gali Prymusa. Pani Dyrektor Izabela Milusz podziękowała za tak wysokie wyniki nauczania, życzyła udanych ferii zimowych oraz zwróciła uwagę na zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa.Pierwszy semestr trwającego roku szkolnego już prawie za nami, po feriach zaczynamy kolejny, w którym uczniowie nie zwolnią tempa, bo jak było widać, na dzisiejszym podsumowaniu, są utalentowani, ambitni i zależy im na realizowaniu swych celów zarówno w nauce, sporcie jak i działalności społecznej.

27 Finał WOŚP


27 Finał WOŚP w naszej szkole ! ! !

MIERZYLIŚMY WYSOKO

I UDAŁO SIĘ NAM

13. 000 zł !!!Dziękujemy z całego serca darczyńcom,

nabywcom licytowanych przedmiotów,

wolontariuszom

i wszystkim tym,

którzy zaangażowali się w organizację

27 Finału WOŚP w naszej szkole.

Zaproszenie

Witam serdecznie

Jeszcze przez tydzień do 14.01.2019 zapraszam Państwa do udziału w aukcji XXVII FINAŁU WOŚP Elbląg: https://www.wosp-elblag.pl/aukcje

Zapraszam Państwa do aukcji, czekają bardzo ciekawe rzeczy między innymi:

-koszulka z autografami reprezentantów Polski w LA, Vouchery do SPA, do kosmetyczki, na masaż, bilety na rejs statkiem, kolacja Walentynkowa, liczne książki, zabawki, koszulki, kubki, biżuteria, karnet miesięczny na siłownię, szaliki Zespołu Wójcik, zaproszenie do Pizerii, Tort, wieczne pióra, obrazy, kosmetyki, karty do centrum rozrywki, trampoliny i wiele innych.

Zapraszamy do licytacji !!!

Życzę miłego dnia i Pozdrawiam.

Szef Sztabu
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w Elblągu
Bogusław Milusz


Program WOŚP

Podziękowanie
Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że dostaliśmy podziękowanie z Hospicjum w Wilnie za dary przekazane przez naszą Szkołę.

W listopadzie ruszyliśmy ze zbiórką w ramach Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach oraz zasłużonych weteranów w naszym regionie.
Zbieraliśmy:
- słodycze
- żywność o długim terminie ważności
- chemia gospodarstwa domowego
- przybory toaletowe/ kosmetyki
- przybory szkolne
Dary zostały przekazane w dniu 4 grudnia do Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. Dzieci ze szkoły przygotowały świąteczne kartki, które trafiły do naszych weteranów. Paczki świąteczne trafiły przy współpracy związków kombatanckich do zasłużonych Bohaterów przed Bożym Narodzeniem.

Serdecznie dziękujemy


Każdy może pobiec dla Orkiestry!

W całej Polsce aktywność fizyczna przy okazji WOŚP stała się już tradycją. Elbląg również wpisuje się w te szczytne działania, a elbląscy miłośnicy ruchu regularnie starują w imprezach biegowych w ramach akcji „Policz się z cukrzycą” W najbliższej edycji proponujemy dwa lekkoatletyczne wyzwania 12 i 13 stycznia 2019,z których jedno będzie bezpośrednio skierowane do dorosłych, a drugie głównie do dzieci.
W sobotę 12.01.2019 odbędzie się kolejny „Bieg WOŚP – Modrzewina 2019”. Zapraszamy chętnych do udziału w biegu na 4,5 km lub 1,5 km na znanej biegaczom pętli obok EPT. Zaawansowanych zapraszamy do wyścigu na dłuższym dystansie , zaś młodzież i początkujących do symbolicznego udziału na 1500m. Szczegółowy regulamin i zapisy znajdują się na stronie:

Zapisy drogą elektroniczną...Link do strony
Start o godz.11.00


W niedzielę 13.01.2019 w hali HSW przy ul. Grunwaldzkiej skupimy się szczególnie na dzieciach. Tam też odbędą się biegi dla najmłodszych wzorem z zawodów Enduro Kid. W kategoriach od 0 do 15 lat uczestnicy pobiegną na dystansach od 50 do 300m. Wszystkim starszym uczestnikom zaproponujemy udział w biegu na 1km w ramach "Golden 1000 - reaktywacja".

Zapisy do biegu na miejscu w biurze zawodów. Start o godz.11.00>

Zapraszamy do aktywnego udziału i finansowego wsparcia WOŚP 2019.


Organizatorzy i partnerzy: Urząd Miasta, SKS ELaktywni, MOSiR Elbląg, SP16, SP 11, EPT Elbląg, MOS Elbląg, MKS TRUSO.

Brama Targowa otwarta na WOŚP

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w dniu 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otwiera punkt widokowy na Bramie Targowej! Za dobrowolną opłatą wrzuconą do puszki wolontariusza WOŚP będzie możliwość podziwiania miasta z góry. Dodatkowo na punkcie widokowym, dostępny do dyspozycji odwiedzających, będzie przewodnik z naszego Koła Przewodników i Pilotów Turystycznych im. R. Gierzyńskiego, który opowie wszystkim chętnym ciekawostki o Elblągu!

Zapraszamy w godzinach od 12:00 do 18:00 w dniu 13 stycznia 2019 r.


Leszek Marcinkowski
Prezes Oddziału Ziemi Elbląskiej PTTK

WOŚP 2019

Szkolny ogród dydaktyczny

Szkolny ogród dydaktyczny powstał w 2016 roku. Realizację projektu „Zielone Zacisze” zaplanowano na 3 lata. Obecnie trwa modernizacja i doposażenie ogrodu. Szkolny ogród Zielone Zacisze obejmuje 300 m2 powierzchni zieleni znajdującej się przed głównym wejściem do szkoły, na terenie ogólnodostępnym. Ogród wraz ze szkolnym orlikiem i placem zabaw stanowi bazę dydaktyczno- wypoczynkową dla społeczności szkolnej i lokalnej. Ogród składa się z trzech części: nasadzeniowej i dydaktyczno-rekreacyjnej oraz zagospodarowanych czterech klombów w formie skalniaków, Część nasadzeniowa podzielona jest na parcele z rabatkami kwiatowymi, krzewami, drzewami, bylinami, pnączami i trawą na których znajdą się różnorodne gatunki roślin zielnych. W 2018 roku w ogrodzie realizowany jest projekt szkolny: 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w ogrodzie szkolnym. Głównym celem jest kształtowanie podstaw patriotycznych.


Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zostało przyznane na realizację projektu:

nazwa zadania-"Zielone Zacisze- Szkolny Ogród na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości"- z przeznaczeniem na zakup metalowych kwietników i tabliczek znamionowych do opisania roślin w ogrodzie szkolnym
dofinansowanie w kwocie-1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych)

Szkolny ogród dydaktyczny...

Gazetka szkolna- kolejny numer
Jest już nowy numer Naszej Szesnastki. Przeczytacie w nim m.in. wywiad z Panem Bogusławem Tołwińskim oraz z naszą koleżanką Anastazją z klasy 5a. Oprócz tego artykuły przygotowane przez zespół redakcyjny z klasy 8c oraz duuuuużo zdjęć. Zapraszamy do lektury.

Zapraszamy do czytania.


Nasza Szesnastka...

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia ! ! !


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Dyrekcja Szkoły składa:

życzenia spokojnych, śnieżnych,

niezwykle rodzinnych i ciepłych

świątecznych dni

oraz wszelkiej pomyślności

w Nowym Roku 2019

wszystkim Rodzicom, Pracownikom Szkoły i Uczniom.

Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej