Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Eksperyment w matematyce
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Przedmioty codziennego użytku naszych dziadków i pradziadków.
Wynalazki ostatnich lat diametralnie zmieniły świat. Jak radzili sobie nasi przodkowie? Podczas zajęć dzieci poznały przedmioty codziennego użytku, które kiedyś należały do naszych dziadków i pradziadków i były wykorzystywane w codziennym życiu. Zajęcia przybliżyły pracę gospodyń, które same wyrabiały masło, piekły chleb, prały w zbiornikach wodnych przy użyciu tary, prasowały żelazkiem z rozgrzaną w środku szablą (potocznie nazwaną duszą). Obcowanie z tymi przedmiotami sprawia wrażenie przeniesienia w czasie, zwolnienia tempa i przybliżenie uczniom historii minionych lat.

Zobacz zdjęcia...

Elbląski oddział PCK wyróżnił najbardziej aktywnych wolontariuszy i ich mentorów

Rejonowa konferencja z nauczycielami i opiekunami szkolnych kół PCK w Elblągu odbyła się w piątek, 25 października, w Ratuszu Staromiejskim. Spotkanie było okazją do podsumowania działalność w roku szkolnym 2018/2019, a także omówienia założeń do pracy w środowisku szkolnym na rok obecny. Wśród wyróżnionych szkół znalazła się nasza „SZESNASTKA”. Zajęliśmy 2 miejsce w rejonie w akcji "Gorączka złota". Ponadto braliśmy udział w akcjach takich jak: „Czerwonokrzyska gwiazdka”, „Wielkanoc z PCK”.

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom

za dobroć serca i chęć pomocy potrzebującym.


Czytaj więcej...

"Szkoła pamięta"
Zbliżają się dni, w których szczególnie pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Pamięć o zmarłych jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Te cele przyświecały uczniom klasy IIc, którzy w piątkowy poranek, 25 października, udali się na pobliski cmentarz, by uczcić pamięć dawnych mieszkańców naszego miasta.
Działania dzieci były jednocześnie odpowiedzią na akację ogłoszoną przez MEN - „Szkoła pamięta”.

Zobacz zdjęcia...

Szkolna Kasa Oszczędności

W naszej szkole istnieje SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) we współpracy z bankiem PKO.


Wstępna informacja z banku:

1. Program uczy uczniów oszczędzania, postaw przedsiębiorczych oraz promuje współpracę w grupie rówieśników.

2. Strona internetowa serwisu (sko.pkobp.pl) umożliwia uczniom sprawdzanie stanu oszczędności, lokowanie ich w wirtualnych skarbonkach i uzyskiwanie odznak za systematyczność w oszczędzaniu. Każdy uczeń, po założeniu konta SKO dostaje indywidualny login i hasło od pracownika Banku.
UWAGA: Dziecko do lat 13 nie może samodzielnie dysponować własnymi pieniędzmi, czyli np. nie wykona żadnych przelewów, dokona zakupów przez Internet, czy doładuje telefonu. Uczeń może jedynie podglądać stan środków na koncie SKO i decydować na jakie cele odkłada oszczędności.

3. Założenie konta to wypełnienie i podpisanie przez rodzica Oświadczenia o zgodzie na przystąpienie do SKO dostępne u Opiekuna SKO (nauczyciel nadzorujący program w Szkole wskazany przez Dyrektora Szkoły w umowie z Bankiem) bądź wychowawcy klasy. Rodzic i Opiekun SKO jako pełnomocnicy mają pełen dostęp elektroniczny do rachunku SKO dziecka.

4. KONTO JEST DARMOWE, środki są oprocentowane 2,5% w skali roku do kwoty 2500 zł, z tygodniową kapitalizacją odsetek. Nie ma konieczności pierwszej i kolejnej wpłaty na rachunek, a wpłat można dokonać gotówkowe u Opiekuna SKO (odnotowywane w książeczce SKO dziecka) albo bezgotówkowo np. z konta rodziców.

5. Program umożliwia wizyty pracowników Banku na lekcjach i wizyty uczniów w Oddziale Banku.

6. Posiadanie konta SKO umożliwia zarejestrowanie się i uczestnictwo w konkursach na stronie: szkolneblogi.pl

Opiekun SKO - Elżbieta Sambor

Wycieczka do Fromborka
W sobotę 26 października odbyła się wycieczka do Fromborka, podczas której uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać miejsca związane z życiem i pracą Mikołaja Kopernika. Odwiedziliśmy Muzeum Mikołaja Kopernika i uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej poświęconej naszemu wybitnemu rodakowi. Obejrzeliśmy wiele ciekawych eksponatów i dowiedzieliśmy się jak wszechstronnie wykształconym człowiekiem był Kopernik. Kolejnym punktem programu wycieczki był seans dydaktyczny w Planetarium. Podziwialiśmy obrazy nieba widoczne z dowolnego miejsca na Ziemi w różnych porach roku. Obserwowaliśmy drogę Słońca i planet oraz gwiazdozbiory. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum Historii Medycyny, w którym mogliśmy zobaczyć ciekawe eksponaty aptekarskie i medyczne. Obejrzeliśmy cenne starodruki, dawne narzędzia chirurgiczne, plansze i modele anatomiczne oraz kolekcję starych naczyń aptecznych. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Eksperyment edukacją przyszłości- doposażenie bazy dydaktycznej elbląskich szkół podstawowych do rozwijania kompetencji matematyczno-przyrodniczych".

Zobacz zdjęcia...

Ogólnopolski Tydzień Karier
Dnia 25.10. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie kl.VIII a i b wysłuchali prelekcji Doradcy Zawodowego z PPP nr 1 na temat "Wielokulturowość kapitałem przyszłości " Temat trudny, ale bardzo ciekawie przekazany, wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieży.

Zobacz zdjęcie...

Zajęcia kulinarne- Śniadanie Daje Moc

Po raz kolejny w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia kulinarne. Dzisiejsza nasza propozycja to śniadanie. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Pożywne śniadanie jest gwarancją udanego, pełnego energii dnia. Jeżeli zapomnisz o zjedzeniu tego posiłku dopadnie Cię zmęczenie, senność, ból głowy, brak koncentracji. Idealne śniadanie powinno być tak przygotowane, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych takich jak: białko, tłuszcze i węglowodany. Propozycja naszego śniadania to biały ser, płatki kukurydziane, musli, konfitura truskawkowa, miód, mleko, jogurt naturalny, ogórki, pomidory, papryka, pełnoziarniste pieczywo oraz owoce.

Zobacz zdjęcia...


Mistrzowie tabliczki mnożenia klas II i III
Wyłoniliśmy już "Mistrzów tabliczki mnożenia" z klas II i III naszej szkoły! Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania matematyką i popularyzowanie tego przedmiotu, rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia i co najważniejsze opanowanie tabliczki mnożenia, które zwiększa sprawność rachunkową na poziomie szkoły podstawowej. W konkursie dla klas drugich i trzecich wzięło udział 16 uczniów, po dwoje uczniów z każdej klasy. W zmaganiach klas drugich obowiązywała umiejętność sprawnego dodawania-gdyż jak wiadomo, mnożenie to nic innego, jak właśnie dodawanie tych samych liczb, zaś w przypadku uczniów
klas trzecich znajomość tabliczki mnożenia w zakresie 100. Wszyscy uczniowie świetnie sobie poradzili, zaś najlepsi zostali wyłonieni w oparciu o poprawność i czas wykonanych zadań.
Najlepsi wśród uczniów klas drugich:
I miejsce-Borys Waga 2B
II miejsce- Jakub Witkowski 2d
III miejsce-Bartosz Świętoń 2c

Najlepsi uczniowie wśród uczniów klas trzecich:
I miejsce-Ania Malewicz 3b
II miejsce- Hania Miros 3c
III miejsce-Iga Januszkiewicz 3c

Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom i dziękujemy wszystkim
uczestnikom naszego konkursu życząc dalszych matematycznych sukcesów.


Zobacz zdjęcia...

Runmageddon Junior Gdańsk 29.09.2019
Kolejny udany start uczniów z klasy 8 B Kalos Kagathos w Runmageddonie Gdańsk, który odbył się 29.09.2019. Trzeci raz zawodnicy zmierzyli się z trasą o długości 2 km i piętnastoma przeszkodami. Wysiłek, współpraca i dobra zabawa - oto cały klimat biegów przeszkodowych.

Pozdrawiam Bogusław TołwińskiXIX Dzień Papieski
W dniu 16 października 2019 roku o godzinie 10.00 w Kościele pod wezwaniem bł. Franciszki Siedliskiej odbył się XIX Dzień Papieski nt. "Wstańcie - chodźmy!". Uczniowie klas 0 - 8, nauczyciele i Pani Dyrektor uczestniczyli w tej uroczystości. Ksiądz Jerzy przywitał wszystkich zebranych i przybliżył życiorys Jana Pawła II. Uczniowie klasy 6a (Stanisław i Liwia) poprowadzili uroczystość, podczas której Ania Malewicz z klasy 3b zaśpiewała piosenkę pt."Lolek", a chórek z naszej Parafii wraz ze zgromadzonymi uczniami zaśpiewali ulubioną pieśń Papieża "Barkę". Podczas uroczystości została wyświetlona również prezentacja ukazująca zdjęcia i wypowiedzi Papieża, przygotowana przez Panią Wisławę Zander.

Zobacz zdjęcia...

Dbamy i mamy

12 października to dzień 7 edycji Eko-spartakiady Dbamy i Mamy. Zabawa w formie konkursów polegała na zbieraniu diamentów, których maksymalna ilość wynosiła 60. Ta liczba nie była przypadkowa, nawiązywała do 60-tego jubileuszu powstania naszej szkoły, który obchodziliśmy uroczyście kilka dni temu. Konkursy przygotowane przez nauczycieli w gabinetach lekcyjnych związane były z ekologią; ćwiczyliśmy na platformach edukacyjnych, rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy zdrowe potrawy, testowaliśmy urządzenia, które w przeszłości ułatwiały życie… Malowaliśmy plakaty o wymownej treści ...CZŁOWIEK JEST ODPOWIEDZIALNY ZA ZIEMIĘ, CZŁOWIEK KOCHA PRZYRODĘ I NATURĘ!!! CZŁOWIEK SEGREGUJE ŚMIECI itd.

Zabawa była przednia, konkurencje ciekawe, był tez moment na poćwiczenie Zumby i tańca Disco…a na sam koniec wszyscy uczniowie pobiegli ku zdrowiu. Kolejna edycja proekologicznej spartakiady DBAMY I MAMY za nami. Uczniowie aktywnie spędzili czas na zabawie, ale także nauce oraz podniesieniu świadomości, że świat i przyroda są w naszych rękach i tylko rozsądne korzystanie z jego dóbr uchroni nas przed jego degradacją.

Zobacz zdjęcia...

EKS Mlexer
Nabór do szkółki tenisa stołowego.


Elbląski Klub Sportowy Mlexer prowadzi nabór do szkółki tenisa stołowego. Zajęcia prowadzone są w środy w godzinach 16.00- 17.15. Odpłatność wynosi 20 zł miesięcznie.

Zapraszamy


Zobacz więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 14 października, odbyła się uroczysta akademia dotycząca Dnia Edukacji Narodowej. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu. Następnie prowadząca, Martyna Sowijak, przedstawiła krótko historię Dnia Edukacji Narodowej. W programie akademii była humorystyczna scenka, w której uczennice klasy VI a i VI c oraz VII c przedstawiły postacie nauczycieli z przymrużeniem oka. Następnie przekazano życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły. Zostali obdarowani również drobnymi upominkami. Popis umiejętności wokalnych zaprezentowała uczennica klasy 3 b – Anna Malewicz z piosenką jubileuszową z okazji 60- lecia naszej szkoły, a talenty taneczne przedstawiła Roksana, uczennica klasy Vd w układzie disco dance.

Zobacz zdjęcia...

Dzień Nauczyciela

Nauczycielem jest ten, kto z trudnych rzeczy potrafi uczynić łatwe". (R.W.Emerson)


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Pragnę złożyć wszystkim pedagogom

oraz pracownikom szkoły

serdeczne podziękowania za ich dydaktyczny

oraz wychowawczy trud.

Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz inne dni w roku szkolnym

będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację

i wychowanie tych, którzy są przyszłością i nadzieją narodu – naszych dzieci.

Życzę Państwu, aby niełatwa misja pedagoga i wychowawcy

przynosiła jak najlepsze efekty, satysfakcję i radość.

Aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły zawsze

zaufanie i szacunek uczniów.Dyrektor Szkoły Izabela Milusz


Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej