Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne
Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia ! ! !


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Dyrekcja Szkoły składa:

życzenia spokojnych, śnieżnych,

niezwykle rodzinnych i ciepłych

świątecznych dni

oraz wszelkiej pomyślności

w Nowym Roku 2018

wszystkim Rodzicom, Pracownikom Szkoły i Uczniom.


Wigilia i jasełka szkolne


Zobacz zdjęcia...

Wigilia świetlicy popołudniowej

Dnia 19 grudnia spotkaliśmy się wszyscy w świątecznej atmosferze po to, aby podzielić się opłatkiem. Wszyscy tego wieczoru byli odświętnie ubrani, stoły pięknie udekorowane, zastawione smacznymi daniami wigilijnymi takimi jak ryba, pierogi, barszcz. Nie zabrakło również ciast i owoców. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten wieczór w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Dzieci przedstawiły inscenizację bożonarodzeniową mówiącą o tradycjach świątecznych. Po części artystycznej pani dyrektor życząc nam zdrowych, spokojnych świąt podzieliła się opłatkiem z nami wszystkimi. Zanim przystąpiliśmy do wieczerzy wigilijnej odbyła się modlitwa, po czym wszyscy zasiedliśmy do stołów. Śpiewaliśmy kolędy czekając aż pojawi się specjalny gość, który wręczy dzieciom prezenty. To były piękne chwile magii, uroku i radości.

Zobacz zdjęcia...

Dary dla schroniska

Dziękujmy wszystkim dobroczyńcom, czyli uczniom oraz ich rodzicom, a także nauczycielom za dary jakie przynieśli do świetlicy na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Elblągu. Zapewniamy, że wszystko zostało przekazane do schroniska i na pewno zostanie właściwie spożytkowane. Jak zwykle nie zawiedliście swoich czworonożnych przyjaciół. Działaliście zupełnie bezinteresownie. Dzięki tym darom zwierzęta mogą mieć namiastkę ciepła zwłaszcza w te nadchodzące trudne miesiące w których pojawiają się mrozy. Brak karmy i ciepłych legowisk dla zwierząt to podstawowe problemy wielu polskich schronisk, do których codziennie trafiają bezdomne psy i koty, a zima to zdecydowanie najtrudniejszy czas dla zwierząt.

Dlatego też składamy wyrazy wdzięczności w imieniu zwierząt.

Projekt Edukacyjny "LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE"

Dnia 13 grudnia 2017 roku uczniowie klasy VIIc przystąpili do II etapu projektu – gra. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy: pszenica, owies, kukurydza i żyto. Aby wygrać, musieli oni podjąć się wykonania zadań, które wymagały wykazanie się wiedzą, kreatywnością, umiejętnością wyszukiwania informacji z różnych źródeł oraz umiejętnością pracy w grupie. Dnia 15 grudnia 2017 roku odbył się Wielki Finał – wspólne gotowanie z produktami zbożowymi. Szefowie kuchni polecają:
Przystawka: Sałatka z makaronem rurki, mozzarellą, pomidorkami i awokado.
Danie obiadowe: Makaron z roszponką, serem i winogronami.
Deser: Deser jogurtowy

Polecamy i życzymy smacznego!!


Zobacz zdjęcia...

Spotkanie wigilijne w świetlicy szkolnej

Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane święta przez nas wszystkich. W naszej świetlicy tworzymy różne sytuacje sprzyjające czynnemu uczestnictwu, także i w tej tradycji. 18 grudnia obchodziliśmy uroczystość Wigilii z rodzicami w świetlicy popołudniowej. Wszyscy wszystkim złożyli moc najserdeczniejszych życzeń, zdrowych i spokojnych świąt. Następnie całe rodziny zajęły miejsca przy stole po to, aby obejrzeć inscenizację przygotowaną przez dzieci. To wyjątkowe wydarzenie i ten szczególny czas zintegrował dorosłych i dzieci. Wspólnie mogliśmy się spotkać w pięknej bożonarodzeniowej scenerii. Dzieci przedstawiły rodzicom tradycje i symbole związane z tymi świętami . Wprowadziły w magiczną atmosferę, która udzieliła się wszystkim. Z ogromną ekspresją i zaangażowaniem odgrywały powierzone im role, a rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy.

Zobacz zdjęcia...

Świąteczne Spotkania Elblążan na Starym Mieście- występy naszych uczniówMiędzyszkolny konkurs plastyczno-techniczny "Ozdoba świąteczna"

Uczniowie klasy 1b: Amelia Bromińska, Martyna Chojecka, Filip Kozak, Anna Malewicz, Klaudia Owczarek, Dominik Owczarek, Katarzyna Waleryś wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastyczno- technicznym „Ozdoba świąteczna” zorganizowanym przez SP nr18 w Elblągu. Nasi uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością, kreatywnością i chęcią wspólnej zabawy. Dnia 14.12.17 konkurs na najpiękniejszą świąteczną ozdobę został rozstrzygnięty.

II miejscem uhonorowany został Dominik Owczarek


Serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.


Laboratorium czytania

LABORATORIUM CZYTANIA to kolejny pomysł na bezpieczne spędzenia przerwy. 15.12.2017r. uczennice klasy IV d, V c i VII a prezentowały fragmenty swoich ulubionych książek koleżankom i kolegom z klas I- VI. Dzięki temu dzieci mogły przenieść się w zaczarowany świat bajek i baśni, poczuć magię świąt a także miło spędzić czas.

Zobacz zdjęcia...

MegaMisja- Bliźniaki zapraszają do przyjaznego kina

W dniu dzisiejszym skończyliśmy wykonywać zadania z kategorii język mediów. Temat zajęć - Bliźniaki zapraszają do przyjaznego kina - porusza temat niepełnosprawności, który jest uczniom znany. Zajęcia poszerzyły i utrwaliły ich wiedzę. W naszym mieście są szkoły i przedszkola integracyjne, nasi uczniowie spotykają uczniów z różnymi niepełnosprawnościami w takich miejscach jak teatr, kino, spektakl w szkole muzycznej. Wiedzą, że to im należy stworzyć właściwe warunki odbioru sztuki, traktować dzieci i dorosłych z należytym szacunkiem, być uważnym, a jeśli jest taka potrzeba służyć im pomocą. Wykonywane na zajęciach zadania wskazały uczniom podstawowe rozwiązania zapewniające osobom niepełnosprawnym dostęp do informacji i kultury. Kino musi być budynkiem dostępnym dla każdego, napisy podczas projekcji filmu odpowiedniej wielkości, a lektor powinien prowadzić opis ustny tego, co widać na ekranie.

Zobacz zdjęcia...

V Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej
17.12.17 na scenie Teatru im. Sewruka królował balet. W V Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Baletowej brali udział tancerze z całej Polski. W konkursie nie zabrakło uczennicy naszej szkoły Katarzyny Waleryś z klasy 1b. Kasia reprezentowała Szkołę Tańca Broadway i ze swoim 10 osobowym, najmłodszym zespołem znalazła się w finale.

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Ciebie dumni.


Zobacz zdjęcia...

Coraz bliżej święta...
Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, radości i spotkań z rodziną, choć okres przygotowań do nich to czasem totalny chaos, gonitwa i świąteczna gorączka. Czas przygotowań do świąt jest bardzo ważny. 16 grudnia, w świąteczny nastrój, wprowadzili nas uczniowie z klas 1b, c oraz 2a,b podczas Świątecznych Spotkań Elblążan na Starym Mieście. Dzieci dały uroczy występ śpiewając dwie świąteczne piosenki: Coraz bliżej święta i Gwiazdy tańczyły. Do utworów wykonały taniec w przepięknych kolorowych strojach nawiązujących do Bożego Narodzenia. W ten sposób przypomniały, że najlepsze prezenty ukryte są w sercach, a radość sprawiła, że nawet gwiazdy tańczyły.

Dziękujemy rodzicom za udział w spotkaniu i

przygotowanie dzieciom wspaniałych strojów.


Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej