Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Szopki Bożonarodzeniowe
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zachęcają do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.
Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 10 grudnia, zaś same szopki można przynosić do Ratusza Staromiejskiego do 13 grudnia.

Wszystkie Szopki będą wystawione w Ratuszu Staromiejskim od 15 grudnia. Tam też będzie można na szopki zagłosować. Głosowanie odbywa się do 10 stycznia. Najlepsze Szopki zostaną zlicytowane podczas finału WOŚP.


Mikołajki na lodowisku
W niedzielę, 2 grudnia o godz.16.00 odbędą się „Mikołajki z Media Markt” na lodowisku Helena, przeznaczone dla grup zorganizowanych (szkoły, kluby sportowe). Imprezę rozpocznie mini koncertem Łukasz Gesek, który wraz z bajkowymi pomocnikami poprowadzi całą zabawę, prezentując muzykę nowoczesną przeplataną piosenkami świątecznymi. W programie szereg zabaw i konkursów z nagrodami ufundowanymi przez Media Markt. Bilety w cenie 5zł od osoby (opiekun gratis). Możliwość wypożyczenia łyżew w cenie 7zł od pary.

ANDRZEJKI
Od zarania dziejów ludzie starali się dojrzeć swoją przyszłość. Robili to patrząc w gwiazdy, obserwując zjawiska przyrody, wierząc w moc amuletów. Takim niezwykłym dniem według nas są Andrzejki.
Szczególnym zwyczajem, który cechował ten dzień były wróżby. Andrzejkowe wróżby to intrygujące, pełne magii zwyczaje, które odkrywają przed nami nieznane karty przyszłości. Podczas naszego wieczoru dzieci mogły między innymi powróżyć sobie zaglądając pod tajemnicze kubeczki, losując szczęśliwą liczbę, poznać moc magicznych pierścieni, imię swojego przyszłego chłopaka czy dziewczyny, przyszły zawód, jak również dowiedzieć się czy czeka nas fantastyczna wymarzona podróż. Takie wróżby są gwarancją doskonałej zabawy i wesołej atmosfery podczas imprezy.

Zobacz zdjęcia...

Konkurs "Kocham Cię Polsko"
Reprezentantki klasy 8c Justyna Samborska, Julia Kucińska, Zuzanna Orzechowska oraz Sabina Stępniewska wzięły udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy ,,Kocham cię Polsko” , który był kolejnym elementem obchodów Roku dla Niepodległej i realizacja jednego z zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna nasza Polska cała”. W zmaganiach uczestniczyło pięć elbląskich szkół. Przed uczniami zostały postawione zadania dotyczące naszej Ojczyzny, jej historii, teraźniejszości, słynnych rodaków, wszystkiego tego, z czego słynie Polska np. testy, rebusy, portrety znanych Polaków, krzyżówki.

Nasza reprezentacja stanęła na podium wraz z drużyną Szkoły Podstawowej nr 21 oraz Szkoły Podstawowej nr 25. Pozostałe lokaty zdobył Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 6.

Współorganizatorem konkursu była Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

ANDRZEJKOWE WRÓŻBY I PRZEPOWIEDNIE
W dniu dzisiejszym odbyły się szkolne Andrzejki. Wszystkie klasy miały możliwość wspólnego spędzenia czasu na wróżbach, przepowiedniach i innych zabawach, zgodnie z wiekową tradycją. Andrzejki są ostatnią okazją do zorganizowania hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem…no i tak też się stało w naszej szkole dzięki Samorządowi Uczniowskiemu. Kolejna huczna zabawa w już w KARNAWALE

Zobacz zdjęcia...

Nocka w szkole
Z piątku na sobotę…wbrew wszystkiemu… w szkole działo się wiele. Długo świeciły się światła, rozbrzmiewała głośna muzyka, do drzwi dobijali się dostawcy pizzy. Tak wyglądała NOCKA w szkole, którą zorganizowali swoim podopiecznym wychowawcy oraz rodzice uczniów wszystkich klas czwartych. Było wesoło, niestety dość głośno, no i działo się wiele. Dyskoteka, zabawy integracyjne, pyszna kolacja oraz noc lekturowego kinomana z popcornem w dłoniach. Ta nocka na długo zostanie w pamięci czwartoklasistów. Wspólnie spędzony czas, tym razem nie przed komputerem, czy z nosem w telefonie, to świetna alternatywa. Wszyscy cieszą się na myśl wspólnego letniego wyjazdu na Mazury, bo tam będzie okazja na przeżycie niezwykłej przygody.

Zobacz zdjęcia...

Zajęcia kulinarne- przekąski andrzejkowe
Kolejne nasze zajęcia to kulinarne propozycje na Andrzejki. Ten wieczór to znakomita okazja by miło spędzić czas w gronie znajomych. Aby przygotować smaczne menu na imprezę, nie musimy mieć dużo czas. Nasze dania są łatwe do wykonania i można je zrobić w kilkanaście minut. Nasze propozycje przekąsek to – koreczki z sera, paróweczek i pomidorków koktajlowych, mini tortille z szynką oraz krakersy z puszystym serkiem i salami.

Życzymy udanej zabawy i smacznego.


Zobacz zdjęcia...

100-lecie Polski ze Szkoły Anders we Włoszech
"Co najbardziej lubią w Polsce uczniowie i nauczyciele?".

Film został nakręcony na 100-lecie Polski.


100-lecie Polski ze Szkoły Anders we Włoszech...

ZIELONA SZKOŁA W WYGONINIE
W dniach 16 – 19 listopada uczniowie z klas 6 a, b, c wraz z nauczycielami wzięli udział w zajęciach Zielonej Szkoły w Wygoninie, ośrodku położonym w wydzielonym kompleksie leśnym z boiskiem sportowo-rekreacyjnym, placem zabaw i ciągami spacerowymi w otoczeniu jezior, na pograniczu Pojezierza Kociewskiego i Kaszub. Drzewa, krzewy, woda stanowią podstawowy element krajobrazu gwarantujący czyste powietrzem oraz ciszę i spokój. Atrakcją położenia ośrodka jest mikroklimat – czyste, ekologiczne środowisko, a także doskonałe warunki do nauki i wzmocnienia ogólnej kondycji psychofizycznej. Uczniowie brali udział w wielu zajęciach przyrodniczo-ekologicznych, poznawali faunę i florę regionu, doskonalili umiejętności obserwacji jako podstawowego sposobu zdobywania wiadomości o przyrodzie i przede wszystkim doskonale się bawili. Nie zabrakło zadań sportowych w terenie oraz na sali gimnastycznej, zabaw integracyjnych, była dyskoteka i randka w ciemno. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i przywieźli wiele wspomnień.

Bardzo dziękujemy za dobrą zabawę i wspaniale spędzony czas.


Zobacz zdjęcia...

"Zagadki przyrodnicze"
Dnia 15 listopada 2018 roku w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs „Zagadki przyrodnicze” dla klas IV. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów światem przyrody. Dodatkowo wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w pokazie doświadczeń chemicznych przygotowanych przez panią Iwonę Statek wraz z uczniami klasy VIIIc.
Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:
I miejsce – SP nr 4 (opiekun: pani Ewa Barcikowska-Bielska)
II miejsce – SP nr 6 (opiekun: pani Aleksandra Różalska)
III miejsce – SSP nr 3 (opiekun: pani Ewa Barcikowska-Bielska)
Wyróżnienia:
SP nr 14 (opiekun: pani Aleksandra Różalska)
SP nr 15 (opiekun: pani Katarzyna Ciekot)
SP nr 18 (opiekun: pani Joanna Tykarska-Mazurkiewicz)

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę!!!


Zobacz zdjęcia...

Konkurs plastyczny
W październiku biblioteka szkolna w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowała konkurs plastyczny na najładniejszą zakładkę do książki (dla klas 1-4) oraz na logo biblioteki szkolnej (dla klas 5-8). Uczniowie wykonali bardzo ciekawe i pomysłowe prace.
Oto wyniki konkursu:

Konkurs na zakładkę do książki:
I miejsce:
Hania Antczak kl. 1c
II miejsce:
Martyna Marcinowska kl. 3b
Ania Malewicz kl. 2b
III miejsce:
Kasia Waleryś kl. 2b
Agata Baranowska kl. 1b

Wyróżnienia otrzymali:
Dominik Owczarek kl. 2b
Marcel Ratajczyk kl. 1b
Julia Karasiewicz kl. 1c
Jakub Witkowski kl. 1d
Klaudia Owczarek kl. 2b
Filip Szwarc kl. 2b
Paulina Gilgenast kl. 3a
Wiktoria Sempowicz kl. 3b
Antonina Paluszkiewicz kl. 3b

Konkurs na logo biblioteki szkolnej:
I miejsce:
Leon Pierścieniak kl. 5d


DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE !!!

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !!!!!

POLSKI ROMANTYZM
W środę 14 listopada 2018r., w nawiązaniu do obchodów 100- tnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbył się w naszej szkole koncert muzyki poważnej pt.: Polski romantyzm. Uczniowie wysłuchali najpiękniejszych utworów epoki romantyzmu takich kompozytorów jak Fryderyk Szopen, Karol Kurpiński, Michał Kleofas Ogiński czy Stanisław Moniuszko. Tłem dla granych i śpiewanych pieśni był rys historyczny oraz ciekawostki związane z twórczością i działalnością kompozytorów w czasach zaborów. To Stanisław Moniuszko uznany jest za twórcę i ojca polskiej opery narodowej, której zadaniem było manifestowanie polskości. Wokalista przedstawił jej fragment, śpiewając pieśń pt.: Kum i kuma. W 2019 roku obchodzić będziemy 200-setną rocznicę urodzin tego wielkiego artsty. To spod jego skrzydeł wyszło kolejne pokolenie twórców muzyki, wśród nich Zygmunt Noskowski, który jest autorem muzyki do napisanej przez Marię Konopnicką pieśni Hu Hu Ha nasza zima zła, śpiewanej do dziś przez przedszkolaków.
Ignacy Jan Paderewski to postać, której rola w odzyskaniu przez Polskę niepodległości jest niepodważalna. To kompozytor, który u boku Józefa Piłsudskiego odegrał ważną rolę w historii, promując, dzięki swoim kontaktom, sprawy odradzającego się państwa. W wolnej Polsce był pierwszym premierem oraz Ministrem Spraw Zagranicznych. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania utworu jego autorstwa w charakterystycznej góralskiej nucie z cyklu Album tatrzański.
Koncert Polski romantyzm przeniósł nas w odległe czasy walki o wolność, tożsamość i polskość. To właśnie muzyka poważna tamtych czasów, napisana często do tekstów polskich wieszczy Kochanowskiego, Mickiewicza czy Konopnickiej, stała się orężem w walce z zaborcami, a o jej świetności i wyjątkowości świadczy fakt, że do dzisiaj jest w repertuarze największych europejskich filharmonii i oper.

Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej