Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne
Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Zabawy z językiem polskim- konkurs międzyszkolny
Dnia 29 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu „Zabawy z językiem polskim”. W zmaganiach wzięły udział 4 zespoły ze szkół– Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 12, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 25. Żeby wprowadzić uczestników w dobry nastrój i zmniejszyć stres, uczniowie klas drugich naszej szkoły przygotowali występ artystyczny.
Potyczki językowe odbywały się w dwóch etapach:
I etap (indywidualny)– uczniowie pisali dyktando ortograficzne.
II etap (zespołowy)– dotyczył znajomości z gramatyki, ortografii oraz literatury języka polskiego.

W konkursie indywidualnym
I miejsce zajęła Amelia Magalska ze Szkoły Podstawowej nr 25.
II miejsce zajęła Paulina Szymańska ze Szkoły Podstawowej nr 4
III miejsce ex aequo zajęli: Lena Nawrocka ze Szkoły Podstawowej nr 25 oraz Wiktoria Danielewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4


W konkurencji zespołowej
I miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 4
II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25
III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12.


Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę.


Zobacz zdjęcia...

Turniej "Bezpieczna Szkoła"
Dnia 30. 11. 2017 r. po raz kolejny odbył się w naszej szkole turniej edukacyjno-profilaktyczny kl. IV a, b, c, d pod hasłem "Bezpieczna Szkoła", poprzedzony warsztatami przybliżającymi zagadnienia związane z przeciwdziałaniem przemocy, wandalizmowi i kradzieżom. Uczniowie musieli wykazać się znajomością zagadnień poruszanych w czasie zajęć z psychologiem i pedagogiem oraz udowodnić swoją zespołową sprawność w czasie przeciągania liny czy rywalizacji zręcznościowej w rzędach. „Walka” pomiędzy klasami była zacięta i bardzo wyrównana. Zwycięski puchar przechodni wywalczyła kl. IV c.

Organizatorami Turnieju i prowadzącymi byli: pani Dorota Kościńska, pani Elżbieta Stella, pani Anna Rabizo i pan Tomasz Sambor.

"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary"

30 listopada w klasie 1b zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Uczniowie zapoznali się z tradycjami i historią powstania tego święta a następnie wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z „przymrużeniem oka”. Nie zabrakło ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy uczniowie zasiedli do słodkiego poczęstunku. Wszystkie dzieci bawiły się w doskonałych humorach.

Dziękuję rodzicom za tak prężne zorganizowanie dzieciom super zabawy-wychowawczyni.


Zobacz zdjęcia...

Andrzejki

„Andrzejkowy zawrót głowy…” pod takim hasłem 30.11.17 na dużej sali odbyła się zabawa andrzejkowa klas IV-VII. Uczniowie zgodnie z andrzejkową tradycją przygotowali wróżby, gry i zabawy. Andrzejki kojarzą się z magicznym wieczorem wróżb, podczas którego można poznać swoją przyszłość. Podczas tego wyjątkowego wieczoru zgodnie z tradycją poprzez wróżby św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać przyszłość w uczuciach, zdrowiu i nauce. Teraz już wszyscy uczniowie znają imię swojego przyszłego męża lub żony, swój zawód, miejsce zamieszkania. Kolejną atrakcją byłą oczywiście dyskoteka w rytmach najnowszych przebojów. Z całą pewnością był to radosny czas, choć wróżby traktujemy z przymrużeniem oka.

Zobacz zdjęcia...

Spinner na zajęciach w klasie Ia
Spinner to zabawka, która w ostatnim czasie cieszy się wielką popularnością wśród dzieci. Klasa I „a” pokazała, że nie służy ona jednak tylko do zabawy i może być świetną pomocą na zajęciach z edukacji polonistycznej i matematycznej. Spinnery się kręciły, a uczniowie mieli okazję poćwiczyć nie tylko umiejętność liczenia,zapisywania liczb, pisania ale też spostrzegawczość, koncentrację oraz pracę pod presją czasu. Nauka przez zabawę to bez wątpienia najlepsza forma przyswajania wiedzy :)

Zobacz zdjęcia...

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego
29.11. 2017 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Literackiego p.t,”Jestem widoczny-jestem bezpieczny na drodze”, którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu oraz Szkoła Podstawowa nr 4. Laureatami konkursu z naszej szkoły są Maja Adamowicz i Wiktoria Baradar z klasy I a oraz Filip Kozak z klasy I b.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Zobacz zdjęcia...

Piknik w klasie 5b

Dnia 27 listopada klasa 5b zorganizowała na godzinie wychowawczej piknik pod hasłem "Zdrowo się odżywiam - jem warzywa i owoce na co dzień". Na stole królowały zdrowe przekąski, a uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią tworząc kolorowe i zdrowe kanapki.

Zobacz zdjęcia...

Zabawy naszych mam- gra w gumę
28.11.2017 w naszej szkole bawiliśmy się tak, jak kiedyś nasze mamy. Na przerwie uczyliśmy się skakać w gumę. Zabawa była wspaniała, ale zadanie nie takie łatwe jak wygląda. Przez cały dzień na wszystkich przerwach doskonaliliśmy swoje umiejętności. Nikt jednak nie był tak dobry jak panie, które potrafiły skakać: kosteczki, kolanka i uda, a nawet ramiona…

Wszyscy jednak wspaniale spędziliśmy czas
.

Zobacz zdjęcia...

Bezpiecznie z psem

Grupa "Elbląskie Goldeny" oraz zoopsycholog pan Michał Mazurkiewicz zaszczycili swoją obecnością dzieci z zerówki. Jak to zwykle bywa była część teoretyczna i praktyczna. Uczestnicy chłonęli wiadomości jak gąbka wodę. Podczas części praktycznej dzieci były jak zaczarowane. Wzorowo wykonywały wszystkie ćwiczenia. Na koniec zajęć odbył się również jak zawsze pokaz sztuczek w wykonaniu Tyśki i Mornasa.

Serdecznie wszystkim dziękujemy.


Zobacz zdjęcia...

Ciekawy gość w świetlicy szkolnej- zajęcia z weterynarzem
W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z bardzo ciekawym gościem– Pani Beata jest weterynarzem, opiekującym się różnymi zwierzętami, pasjonuje się ptakami, a w szczególności sowami. Prowadzi ona Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Gronowie Górnym, do którego trafiają ranne i poszkodowane osobniki. Pani Beata przyniosła niezwykłego gościa – sowę bengalską, będącą gatunkiem hodowlanym. To piękny, okazały, kolorowo opierzony o wielkich, pomarańczowych oczach ptak. Bardzo się dzieciom podobał. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek, lekko wytrzeszczone oczy pozwalają sowie na przeszło 200-stopniowy kąt widzenia, podobnie asymetryczne uszy umożliwiają łatwiejsze lokalizowanie ofiary, a budowa piór pozwala na bezgłośne latanie. Tak właśnie natura dostosowała to zwierzę do życia w przyrodzie. Ciekawostkom, o których opowiadała pani Beata nie było końca. Pokazała nam najnowszy atlas polskich ptaków, zawierający 450 gatunków. Mogliśmy również wprost zaobserwować jak sowa z powodu zdenerwowania, bo przecież sala w naszej świetlicy, to nie jest jej naturalne środowisko, wentyluje się, czyli wyraźnie łapie oddech...to było przejmujące.

Zajęcia , w których możemy bezpośrednio spotkać się ze zwierzętami, to niezwykłe przeżycie i doświadczenie, w którym dzieci uczą się praktycznego postępowania, pokory i szacunku wobec zwierząt. Dziękujemy Pani Ani- kierownik świetlicy oraz Pani Sylwii- wychowawcy świetlicy za zorganizowanie spotkania ze zwierzętami.


Zobacz zdjęcia...

Zabawa andrzejkowa w świetlicy szkolnej

W wigilię św. Andrzeja w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa andrzejkowa. Zgodnie z tradycją dzieci miały okazję powróżyć sobie, skorzystać z poczęstunku oraz potańczyć i po pląsać przy muzyce. Najbardziej ekscytujące były wróżby przeprowadzone w specjalnie przygotowanym, zaczarowanym pomieszczeniu. Dzieci nie kryły ekscytacji, bo przecież dowiedzieć się, kim zostaną w przyszłości, jak na imię będzie miał przyszły chłopak lub dziewczyna, jaka jest nasza szczęśliwa liczba. Pani Beata w ruletkowej wróżbie wylosowała karteczkę z napisem – „w najbliższym czasie będziesz miała małe zwierzątko”, jak się okazało to najprawdziwsza prawda, niebawem w jej domu zamieszka kot Alfred.

Zabaw była przednia, świadczy o tym grupa rodziców przed drzwiami świetlicy,

których dzieci nie chciały iść do domu:-)


Zobacz zdjęcia...

"Noszę Odblaski- Jestem Bezpieczny"

Według statystyk co najmniej połowa wypadków drogowych z udziałem pieszych zdarza się po zmierzchu. Jeżeli będziesz dobrze widoczny, dasz szansę kierowcy na odpowiednie wczesne zauważenie Ciebie. Elementy odblaskowe możemy nosić w różnej formie– zawieszek, opasek, kamizelek, kurtek, czapek. Zawsze należy nosić elementy odblaskowe na wierzchniej odzieży. Nosimy je tak, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych. Noś opaskę na nodze nawet jak masz kamizelkę, bo światła samochodu najlepiej oświetlają to co jest na wysokości 25 cm nad jezdnią. Gdy jedziesz rowerem załóż opaskę na lewą nogę. Dziecko powinno nosić elementy odblaskowe niezależnie od tego, którą częścią drogi się porusza. Między innymi tych informacji mogliśmy się dowiedzieć podczas zajęć prowadzonych w świetlicy szkolnej pod hasłem– „Noszę Odblaski – Jestem Bezpieczny”

Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej