Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Miszmasz- przyrodniczo- ekologiczny
Dnia 15 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs dla przedszkolaków pod nazwą MISZMASZ PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY. Swoją obecnością zaszczyciły nas Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 19 oraz nasz oddział przedszkolny w SP nr 16. Dzieci miały wspaniałą okazję uczestniczyć w zabawach z eksperymentami, przyrodą i ekologią. Pani Iwona Statek wraz z uczniami przygotowała doświadczenia chemiczne i wprowadziła dzieci w świat magii wykonując z dziećmi oto takie pokazy: Zaczarowana szklanka z wodą, Czarodziejski olej, Magiczna masa, Tańczące skrawki papieru, Samopompujący się balonik czy Magiczne wiry. W międzyczasie nasi mali goście zmagali się z zagadkami z ekologii i przyrody przygotowane przez panie M.Szkutnik i J.Nowakowską. Ten dzień był pełen wrażeń i wspaniałej zabawy, która pozostanie na długo w pamięci naszych gości!!! Za tak ciężką pracę i wysoki poziom wiedzy wszyscy nasi uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy!!

Gratulujemy i dziękujemy za Wasz udział w konkursie!!!


Zobacz zdjęcia...

Dzień św. Patryka

16 marca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy dzień Świętego Patryka. Zorganizowanie tego święta miało na celu zapoznanie uczniów z kulturą oraz zwyczajami krajów anglojęzycznych oraz propagowanie nauki języka angielskiego. Z tej okazji nauczyciele zaangażowali uczniów do przygotowania plakatów i gazetek dotyczących tego wyjątkowego irlandzkiego święta. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli na zielono oraz wszyscy świetnie się bawili w photo budce, gdzie mieli okazję zrobić sobie zdjęcia z symbolami Irlandii.

Dziękujemy za wzięcie udziału w naszej zabawie.


Zobacz zdjęcia...

Godzina dla Ziemi

Uprzejmie informuję, że w sobotę 24 marca 2018 r. o godz. 2030 czasu lokalnego miliony osób na ziemi, w tym mieszkańcy największych miast świata na jedną godzinę zgaszą światło w ramach akcji WWF „Godzina dla Ziemi”.
Ta ogólnoświatowa inicjatywa zorganizowana przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF, polegająca głównie na wyłączeniu świateł, jak również wygaszeniu iluminacji spektakularnych budynków ma pokazać, że nawet małe zmiany w życiu codziennym są ważne, a wspólne działania z pozoru drobne mogą wiele zmienić. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbywa się pod hasłem „Ratujmy Serce Karpat”. Puszcza Karpacka, skrywa bowiem swoje serce, czyli teren planowanego od wielu lat Turnickiego Parku Narodowego. Na jego obszarze zostało zlokalizowanych ponad 6 tys. drzew o wymiarach pomnikowych. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki - niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. Jest to już jeden z niewielu obszarów na Starym Kontynencie, gdzie człowiek może odpoczywać w pełnej harmonii z przyrodą. Dlatego opowiadamy się za tym, aby najcenniejsze fragmenty Puszczy Karpackiej, jako nasze dziedzictwo narodowe, zachować dla przyszłych pokoleń!

Organizacja ekologiczna WWF Polska zaprosiła miasto Elbląg po raz kolejny do udziału w tym niezwykłym światowym wydarzeniu. Miasto Elbląg podobnie jak w ubiegłym roku włączy się w akcję poprzez wyłączenie iluminacji miejskich obiektów zabytkowych. Szczegółowe informacje dot. tegorocznej akcji dostępne są na stronie internetowej Godzina dla Ziemi...

DZIĘKUJEMY!!!

Zakończyła się zbiórka żywności prowadzona w naszej szkole w ramach w akcji "Wielkanoc z PCK - 2018". Zebraliśmy produkty spożywcze o przedłużonej trwałości i przekazaliśmy je do elbląskiego oddziału PCK. Dzięki hojności naszych uczniów i ich rodziców nadchodzące Święta Wielkanocne będą piękniejsze i bardziej radosne dla najuboższych i najbardziej potrzebujących elblążan.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY UCZNIOM, RODZICOM

I NAUCZYCIELOM, KTÓRZY NIE POZOSTALI OBOJĘTNI NA POTRZEBY INNYCH OSÓB

I WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI.

Wycieczka do Centrum Eksperyment
W piątek 9 marca klasy II a i II b były na wycieczce w Gdyni. W Gdyni dzieci odwiedziły Centrum Eksperyment. Miały okazję zapoznać się ze zjawiskami fizycznymi i chemicznymi występującymi w otaczającym je środowisku. Wzięły udział w zajęciach praktycznych pod hasłem "Domowe laboratorium"- dowiedziały się jak zrobić kolorowe mleko i lampę lawę. Zwiedziły również wystawę interaktywną. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci wróciły do domu pełne wrażeń.

Zobacz zdjęcia...

Rekolekcje wielkopostne.
Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 12-14.03.2018.,

Plan zajęć i wspólnych wyjść do kościoła
wychowawcy przekażą dzieciom.

Opieka dla dzieci w świetlicy
jest zapewniona od 06.30. do16.30. wraz z obiadem

REKRUTACJA 2018/ 2019


Zapraszamy również dzieci spoza obwodu szkoły !!!


Terminy rekrutacji w roku szkolnym 2018/2019

do klas pierwszych

Terminy rekrutacji w roku szkolnym 2018/2019

do oddziałów przedszkolnych


Rekrutacja do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych
na rok szkolny 2018/2019 będzie przeprowadzona
z wykorzystaniem systemu informatycznego
www.eped.pl


Świetlicowy Klub Gier Planszowych "Grajkostrefa"
Od drugiego półrocza została wznowiona działalność Świetlicowego Klubu Gier Planszowych.Spotkania odbywające się 2 razy w tygodniu w świetlicy, kierowane są do dzieci w każdym wieku, zarówno tych początkujących jak i tych, którym gry nie są obce a chcieli by poznać nowe tytuły, bądź też na co dzień nie mają z kim pograć. Gry planszowe dla nich to nie tylko rozrywka ale także możliwość zdobycia wiedzy, ćwiczenia pamięci, rozbudzenia lub pogłębiania zainteresowań. Klubowicze rozwijają swoje umiejętności radzenia sobie z przegraną. Mają możliwość nawiązania ciekawych relacji z innymi rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

Zobacz zdjęcia...

Europejski Dzień Logopedy
Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. Hasłem tegorocznego EDL był komunikacja wspomagająca i alternatywna. Uczniowie naszej szkoły wraz z panią logopedą uczestniczyli w zajęciach i obchodach w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Czytaj więcej...

Zobacz zdjęcia...

Dni Otwarte Szkoły

Za nami dni otwarte szkoły. 1 marca od godziny 16.30 szkoła nasza otworzyła przed elbląskimi przedszkolakami oraz ich rodzicami wszystkie swoje gabinety, pracownie oraz świetlicę szkolną. Udostępniła im także swój sprzęt i urządzenia multimedialne, liczne pomoce dydaktyczne oraz gry planszowe i zabawki edukacyjne. Nasi mili goście nie mogli narzekać na nudę. Sadzenie młodych cebulek, nauka tańca nowoczesnego, ścieżka zdrowia, malowanie na folii, eksperymenty chemiczne… to tylko kilka form aktywnej zabawy, jaką przygotowała dla nich nasza szkoła. Do dyspozycji naszych gości pozostawała także kawiarenka szkolna, a w niej smaczna kawa, herbata oraz słodki poczęstunek i popcorn. Frekwencja dopisała! Było gwarno, wesoło i przesympatycznie. Dzieciaki bawiły się świetnie, a wraz z nimi nasi nauczyciele i starsi uczniowie szkoły, którzy służyli swoją pomocą. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Do każdej małej rączki trafił mały upominek na pamiątkę tego przemiłego spotkania. I chociaż tego popołudnia śnieg i mróz za oknem, to w murach naszej szkoły wiosna, radość i wspaniała zabawa.

Dziękujemy wszystkim za przybycie,

wspólną zabawę oraz cudowną atmosferę!!!


Zobacz zdjęcia...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dnia 1 marca reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w miejskich uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Żołnierzy AK. Żołnierze Wyklęci byli to żołnierze Armii Krajowej, którzy podczas wojny walczyli z okupantem niemieckim, natomiast po wojnie toczyli kolejne walki przeciwko władzom komunistycznym. Poczet sztandarowy naszej szkoły wraz ze zgromadzonymi na uroczystości gośćmi oddali należny im hołd.

Zobacz zdjęcia...

Zajęcia Kulinarne- Galaretowy Puchar
Galaretka zachwyca nie tylko smakiem, ale też wyglądem. Dzięki sprężystej konsystencji można wyczarować z niej niezwykłe kształty. Każdy deser z galaretką wygląda kolorowo i smakowicie. Na dzisiejszych zajęciach kulinarnych też wyczarowaliśmy takie bajkowe, fantazyjne desery. A oto nasz przepis – 3 galaretki w różnych kolorach, ulubione owoce, rodzynki, orzechy, tabliczka czekolady, kolorowa posypka. Galaretki oraz owoce pokroić w kostkę, włożyć do pucharków warstwami. Dodać rodzynki i orzechy. Udekorować kolorową posypką i płatkami czekolady.

ŻYCZYMY SMACZNEGO!


Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej