Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Dzień Prymusa

Turniej "Bezpieczna Szkoła"
Dzisiaj tzn.20-go lutego został przeprowadzony Turniej Bezpiecznej Szkoły pomiędzy klasami piątymi pod hasłem "Uczciwość i tolerancja ".Uczniowie zmagali się w różnych konkurencjach: wiedzy,plastycznej oraz sportowej. Po zaciętej i wyrównanej walce zwyciężyła klasa Vc- gratulujemy

Zobacz zdjęcia...

XI edycji Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół
W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klas: IVb, Va, Vc, VI a, VIIIc brali udział w XI edycji Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół.

Przyswajanie słownictwa jest bardzo ważnym elementem nauki języka obcego. Niestety nie zawsze jest on lubiany. Ponadto uczniowie szybko zapominają to, czego się nauczyli, czyli nauka nie przynosi pożądanych rezultatów. Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Po kilku latach wykorzystywania tej aplikacji można z całą stanowczością stwierdzić, że Insta.Ling pozytywnie wpływa na jakość i stosunek uczniów do nauki. Jest skutecznym i nowatorskim narzędziem, które może być wykorzystywane, aby zoptymalizować proces nauki słownictwa w języku obcym.

Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji programu, która trwa w semestrze letnim roku szkolnego 2018/2019.

Czytaj więcej...

Wizyta Przedszkolaków
Dnia 18.02.2019 r. gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 31. Mali uczniowie uczestniczyli w zajęciach nt. "Przyjęcie u dzięcioła”. Idąc po wyznaczonych śladach, do piosenki o gawronie, kolejno odgadywali nazwy gości. Przy okazji poznali cechy i odgłosy różnorodnych ptaków, pląsali w rytm muzyki, tworzyli ptasią orkiestrę, gimnastykowali się. Na urodzinach było bardzo wesoło. Dzieci układały puzzle z wizerunkami ptaków, kolorowały i wycinały dzięcioły, odbijały balony, itp.
Dziękujemy gościom za przybycie.


Zobacz zdjęcia...

Walentynkowy zawrót głowy

Miniony czwartek i piątek obfitowały w ciekawe, energetyczne wydarzenia, które towarzyszyły obchodom święta Walentynek w naszej szkole. Uczniowie spędzali czas w swoim towarzystwie oraz z Wychowawcą, wychodząc do kina, na koncert walentynkowy, czy wymieniając się z innymi symbolicznymi walentynkami z sekretnymi wpisami. Czwartek 14 lutego był wyjątkowy…już na holu szkoły, jak zwykle, kipiała energia, tym razem w czerwonym kolorze. Zarówno uczniowie, jak i Panie Dyrektor oraz nauczyciele ubrali się w te zmysłowe barwy. Były serca, czekoladowe cukierki w tym jedynym kształcie oraz lizaki, gdzieniegdzie z prezentowych torebek wystawały, oczywiście czerwone, pluszaki. Część uczniów uczciła to święto, uczestnicząc w koncercie walentynkowym zorganizowanym przez ZPSM w Elblągu oraz Liceum Plastyczne z Gronowa Górnego. Niektórzy uczniowie pierwszy raz spotkali się z muzyką na żywo wykonaną przez orkiestrę składającą się z kilku sekcji instrumentów: smyczkowej, dętej oraz perkusyjnej, która akompaniowała kilkunastoosobowemu chórowi. Należy zwrócić uwagę, że byli to uczniowie klas licealnych. Poziom wykonanego spektaklu słowno- muzycznego był niesamowity. Największe przeboje, na przestrzeni trzydziestu lat, takich wykonawców jak Hanna Banaszak, Monika Brodka, Dawid Podsiadło i inne, w wyjątkowy sposób oddały atmosferę walentynkowego święta. Spektakl ten niósł ze sobą przesłanie MIŁOŚĆ DOBRO CZYNY. Nawiązywał do stylu życia współczesnego człowieka, skłonnego do krytyki innych, uwikłanego w najnowsze technologie, który zapomina o sprawach najważniejszych, czyli bezpośrednim kontakcie z innymi, tolerancji i pomocy potrzebującym.

Walentynki za nami, ale wiosna przed nami,

więc z zapasami energii idziemy do przodu!!!


Zobacz zdjęcia...

Z matematyką na co dzień
Został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs fotograficzny pt. Z matematyką na co dzień. Spośród nadesłanych 11 prac, nagrodzono trzy.

Laureaci konkursu to:
Ksawery Górecki (SOSW nr.1)
Dominika Ilnicka (SP12)
Dominik Kutra (SP4)


Dziękujemy uczniom za udział w konkursie,

a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


Zobacz zdjęcia...

Zajęcia kulinarne- walentynkowy stół

Walentynkowy stół to miejsce, przy którym można spotkać się z bliskimi osobami i w miłej, radosnej atmosferze spędzić czas. Nasza propozycja takiego stołu to piękny obrus z czerwonym motywem, delikatne światło świec oraz różne smakołyki. Na naszym stole nie zabrakło pysznych ciasteczek, serduszkowych lizaków oraz mini babeczek z serkiem mascarpone i truskawkową galaretką. Miłym akcentem na stole również była serduszkowa dekoracja.

Życzymy Wspaniałych Walentynek !!!


Zobacz zdjęcia...

Liga Młodych Matematyków

Dnia 9 III 2019 r. w naszej szkole odbędzie się Rejonowego Konkursu Matematycznego „Liga Młodych Matematyków”, pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga, pana Witolda Wróblewskiego. Pomysłodawczynią i organizatorką tego konkursu jest pani Teresa Cichosz.

Nadrzędnym celem konkursu jest rozwijanie u uczniów zainteresowań i uzdolnień matematycznych, jak również sprawdzenie ich poziomu wiedzy i umiejętności.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

Liga Młodych Matematyków- regulamin...
Scenariusz konkursu...

Bal karnawałowy


08.02.2018 w piątek odbył się długo oczekiwany przez naszych uczniów "Karnawałowy Bal Gwiazd". Zaraz po przyjściu na salę wszyscy uczniowie brali aktywny udział w ozdabianiu sali gimnastycznej i wieszali przygotowane przez siebie gwiazdeczki, aby już po chwili śpiewać i tańczyć w rytmie największych hitów. Po konkurencjach i zabawie przyszedł czas na wybór Gwiazdy i Gwiazdora Balu. Po długich naradach jury wybrało zwycięzców, którymi zostali Nadia z klasy I "D" oraz Kacper z III "A". Wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że świetnie się bawiły, a ich uśmiechy i wspaniała zabawa w 100% to potwierdziły.

"Karnawałowy Bal Gwiazd" klas 4-8 odbył się po południu. Prawdziwych Gwiazd na parkiecie nie brakowało. Zabawa była wystrzałowa, najlepsi tancerze oraz Ci, którzy zaskoczyli nas swoim strojem, zostali nagrodzenia słodkimi upominkami. Szalone tańce szybko dobiegły końca, czekamy na następną okazję, by wspólnie i tak energetycznie spędzić czas :-)

Zobacz zdjęcia...

Dni Otwarte Szkoły

Przypomnienie


Od jutra, 04.02.2019 roku

uczniowie przychodzą do szkoły wg nowego planu lekcji.

Międzyszkolny konkurs plastyczny

Został już rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs plastyczny "Bohater z mojego otoczenia" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 12 w Elblągu. Ogromny sukces odnieśli uczniowie klasy II A, którzy otrzymali nagrodę główną-Klaudia Kowalska oraz Mateusz Piechocki.

Utalentowanym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zimowe eksperymenty
W czwartek przed feriami, odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 31. Przygotowaliśmy dla nich eksperymenty naukowe z wodą i lodem. Podczas spotkania maluchy wykonywały w grupach doświadczenia zgodnie z instrukcją. Odwiedziły krainę Tęczowej Burzy, wykonały prywatną chmurkę oraz lodową tęczę. Dowiedziały się także, dlaczego kakao i sól „wędrują” po słoiku. Na zakończenie stwierdziły, że naukowiec ma bardzo ciekawe życie.

Radosne i zarażone chęcią dalszego eksperymentowania ze słodkimi

niespodziankami udały się do przedszkola


Zobacz zdjęcia...

Ferie


Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Życzymy Wszystkim szczęśliwych i bezpiecznych ferii zimowych!!!

Dyrekcja szkoły
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej