Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Szkoła Przyjazna Środowisku
Szkoła Promująca Zdrowie
Eksperyment edukacją przyszłości
Matematyka - indywidualizacja i eksperyment w edukacji wczesnoszkolnej
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Akademia wzorowej edukacji
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Pięknie i zdrowo nad Bałtykiem

Dnia 2 czerwca uczniowie naszej szkoły w dalszym ciągu obchodzili swój Dzień Dziecka uczestnicząc w imprezie Pięknie i zdrowo nad Bałtykiem, która została reaktywowana po przerwie spowodowanej pandemią.

Głównym celem naszej imprezy było aktywne spędzenia czasu z rodzicami, nauczycielami i uczniami innych klas, po tak długiej przerwie oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Cała impreza odbyła się na trasie Sztutowo- Stegna. Uczniowie krokiem marszowym, bez większych problemów pokonali trasę. Bardzo miło zaskoczyli nas nasi najmłodsi uczniowie, którzy bez problemu przeszli trasę.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, nauczycielom i uczniom za uczestnictwo w imprezie. Do zobaczenia za rok

Zobacz zdjęcia...v

Tenis stołowy
Na mistrzostwach Polski żaków zadebiutowała Oliwia Tazuszel uczennica kl.IVb.
W debiucie uplasowała się na 33 miejscu w grze pojedynczej i 17 w grze podwójnej. Ogółem w mistrzostwach uczestniczyło 64 zawodniczki w grze pojedynczej i 32 pary w grze podwójnej.
Oliwia Tazuszel jako czołowa zawodniczka województwa wystąpiła w poczcie sztandarowym
otwierającym mistrzostwa Polski żaków.

W Subkowach odbył się okolicznościowy turniej dla dzieci i młodzieży. Uczestniczyli w nim również nasi uczniowie. A oto wyniki:
kategoria żak
1.Aleksy Stefański - 2 miejsce w grze pojedynczej chłopców
2.Anna Malewicz - 4 miejsce w grze pojedynczej dziewcząt
kategoria młodzik
1.Aleksy Stefański - 2 miejsce w grze pojedynczej chłopców


Zobacz zdjęcia...v

Prymus 2021 klas IV - VIII
W dniu dzisiejszym na oficjalnym kanale szkoły na Youtube przeprowadzimy relację online z gali Prymus 2020/21 klas IV - VIII. Serdecznie zapraszamy o 16.30.
Link

Spotkanie dla rodziców klas pierwszych
Zapraszamy rodziców przyszłych klas I oraz oddziału przedszkolnego na spotkanie z wychowawcami 09 06 2021 o godzinie 16.30. Ze względu na obostrzenia sanitarne do każdego dziecka może przyjść tylko jeden z rodziców.

Światowy Dzień bez Tytoniu 2021 "Zobowiąż się do zakończenia palenia"
Na całym świecie około 780 milionów ludzi twierdzi, że chce rzucić palenie, ale tylko 30% z nich ma dostęp do narzędzi, które mogą pomóc im przezwyciężyć fizyczne i psychiczne uzależnienie od tytoniu. Rzucenie palenia przynosi natychmiastowe i długoterminowe korzyści zdrowotne.
Już po 20 minutach niepalenia tętno się wyrównuje, a w ciągu:
• 12 godzin od niepalenia poziom tlenku węgla we krwi się normalizuje,
• 2–12 tygodni poprawia się krążenie i czynność płuc,
• 1-9 miesięcy ustępują kaszel i duszności,
• 5–15 lat ryzyko udaru zmniejsza się do poziomu jak u osób niepalących,
• 10 lat ryzyko raka płuc jest o połowę mniejsze niż wśród palaczy,
• 15 lat ryzyko wystąpienia chorób serca jest takie, jak u niepalących.
Jest wiele powodów aby rzucić palenie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak negatywny wpływ na nasze życie ma używanie wyrobów tytoniowych.
Oto kilka z nich:
• palacze są bardziej narażeni na ciężki przebieg COVID-19
• wszystkie formy tytoniu (w tym e-papierosy) są szkodliwe dla zdrowia i środowiska
• tytoń powoduje 20 rodzajów raka, negatywnie wpływa na wszystkie narządy człowieka
• tytoń negatywnie wpływa na wygląd i otoczenie palącego
• tytoń jest drogi i negatywnie wpływa na życie ekonomiczne i społeczne
Pandemia COVID-19 doprowadziła do tego, że miliony użytkowników tytoniu chcą rzucić palenie. Należy pamiętać, że rzucenie palenia jest wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu dodatkowych stresów społecznych i ekonomicznych spowodowanych przez pandemię. Warto rzucić palenie w każdym wieku, nawet jeśli paliło się lat 30 i więcej. Niepalenie, to same korzyści.

Więcej informacji o Światowym Dniu bez Tytoniu i szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych znajdziesz na:
https://www.euro.who.int/en/media-centre/events/events/2021/05/world-no-tobacco-day-2021-commit-to-quit

Sukcesy w tenisie stołowym
Miło nam poinformować o sukcesach sportowych w tenisie stołowym naszych uczniów reprezentujących EKS Mlexer na mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego skrzatów i żaków, które odbyły się 22.05.2021 w Giżycku.

Zawodnicy zdobyli 2 brązowe medale i wywalczyli 1 awans na mistrzostwa Polski żaczek.
Szczegółowe wyniki:
1.Karolina Jabłońska/Mlexer/-Julia Szarmach/Ostróda/-brązowy medal w grze podwójnej skrzatek 2.Oliwia Tazuszel/Mlexer/-Anna Malewicz/Mlexer/-brązowy medal w grze podwójnej żaczek Dobrze zaprezentował się także Aleksy Stefański/Mlexer/zajmując 5 miejsce w grze pojedynczej żaków.

Ponadto Oliwia Tazuszel w dodatkowym turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Polski zajęła 2 miejsce w grze pojedynczej żaczek i będzie reprezentowała nasze województwo na tych mistrzostwach/29-30.05.2021 Ostróda/.
Jest to jak dotychczas największy sukces zawodniczki z grupy szkolonej klubu Mlexer.

Zobacz zdjęcia...v

Konkurs fotograficzny Elbląg w czterech porach roku - edycja wiosna
Gratuluję wszystkim uczestnikom zajęcia I miejsca. Zapraszam do obejrzenia pięknych zdjęć przedstawiających wiosenny Elbląg.
koordynator Joanna Nowak

Zobacz zdjęcia...

Brązowy medal w turnieju drużynowym w kategorii młodziczek

Anna Malewicz i Oliwia Tazuszel z klasy IVb reprezentując barwy Elbląskiego Klubu Sportowego Mlexer w Elblągu na mistrzostwach województwa warmińsko - mazurskiego w tenisie stołowym, które odbyły się 2 maja 2021 r. w Lidzbarku Warmińskim, zdobyły brązowy medal w turnieju drużynowym w kategorii młodziczek. Ponadto Anna Malewicz wywalczyła brązowy medal w grze mieszanej młodzików.

Sukcesy zawodników to efekt współpracy szkoły z klubem w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w tenisie stołowym.


Zobacz zdjęcia...

Żonkile dla hospicjum - Pola nadziei

21 maja został rozstrzygnięty konkurs-origami -I edycja -Żonkile dla hospicjum - Pola nadziei.Jego wyniki przewyższyły chyba nasze najśmielsze oczekiwania-mianowicie -nasi wspaniali uczniowie pobili rekord z tamtego roku(302 szt.) wykonując 364 papierowych żonkili.
W konkursie wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły z klas 4-6.
Poniżej klasyfikacja
I miejsce -Martyna Marcinowska z kl.Vb-101 sztuk
II miejsce -Zuzia Gradowska z kl.VIc-61 sztuk
III miejsce -Maja Woźnicka z kl.VIb-59 sztuka
IV miejsce Błażej Kaczorek z kl.Va-54 sztuki
V miejsce Anna Malewicz z kl.4b-36 sztuk
VI miejsce Mateusz Dzienis z kl.VIa -20 sztuk
VII miejsce -Wiśniewski Łukasz z kl.VIb-17 sztuk
VIII-miejsce Filip Szwarc z kl.IVb-16 sztuk.
Dziękuje wszystkim uczestnikom i gratuluję zwycięzcom za to że podjęli się szlachetnej misji niesienia ponocy potrzebującym.Kwiatki zostaną wykorzystane w najbliższej szkolnej akcji charytatywnej wspomagającej Hospicjum elbląskie. Rozdanie nagród i dyplomów w czerwcu gdy wszyscy spotkamy się w trybie stacjonarnym.
Pozdrawiam!

Półkolonie


Z przyjemnością informujemy, że w okresie wakacji 26.07.2021r - 06.08.2021r zostaną zorganizowane w naszej szkole PÓŁKOLONIE.


Zapraszamy na dziesięć dni kreatywnej zabawy. Razem zbudujemy i skonstruujemy niepowtarzalne budowle z klocków, pogramy w gry stolikowe, pojedziemy na super wycieczki, przeprowadzimy różne eksperymenty, weźmiemy udział w animacjach sportowych i artystycznych.

W półkolonii mogą wziąć udział dzieci z klas I - IV z całego miasta.
Program półkolonii będzie oparty na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu wypoczynku dla dzieci oraz wg wytycznych MEN, MZ i GIS.

Wykwalifikowana kadra zadba o to, aby dzieci nie tylko zdobyły nowe umiejętności, ale również spędziły niezapomniane chwile w gronie swoich rówieśników.
Karty na półkolonie będą wydawane 17.05.2021r (poniedziałek) od godziny 08.00. ( przy zapisie będzie potrzebny PESEL dziecka).

Pełna odpłatność w turnusie wynosi 250 zł od dziecka (100 zł wyżywienie, 150 zł - dopłata do organizacji zajęć: transport, bilety wstępu, materiały papiernicze, itp.). Rodziny posiadające "Kartę Dużej Rodziny" wnoszą opłatę 210 zł (należy przynieść kserokopię KDR).

Pieniądze należy wpłacać do końca maja, tj. 25.05.2021r. na konto szkoły:
81 1020 1752 0000 0302 0231 2486
Tytułem: PÓŁKOLONIE – IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA

ZAPRASZAMY
UWAGA!!! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
KONTAKT: Anna Juchiewicz 55-625-86-33

Najmłodsi Prymusi nagrodzeni!

Jak co roku nasi mali "najlepsi z najlepszych" otrzymali dyplomy za wzorową postawę i wybitne wyniki w nauce. Tym razem spotkaliśmy się w bardziej kameralnym gronie, bo wśród uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich.

Galę Prymus otworzyła Pani Izabela Milusz, dyrektor szkoły, która powitała naszych Prymusków wielkimi gratulacjami. Wszystkim dzieciom towarzyszyły ich panie wychowawczynie oraz rodzice. Naszą galę, jak zawsze, uświetniły występy młodych artystów: Lenki Siembor, sióstr Dorotki i Ani Malewicz, Roksany Orzechowskiej oraz Dominika Ostaszkiewicza.

To uroczyste wydarzenie na pewno na długo zapadnie w pamięci naszym Prymuskom. Emocje spotkania malowały się na ich twarzach, na których widać było wielką radość i wzruszenie. pookazuje Nasza fotorelacja chyba w pełni to pokazuje.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zobacz zdjęcia...

Prymus 2021 - relacja online
W dniu dzisiejszym na oficjalnym kanale szkoły na Youtube przeprowadzimy relację online z gali Prymus 2020/21 klas I - III. Serdecznie zapraszamy o 16.30.
Link

Certyfikat
Certyfikat Lubella

Konkurs fotograficzno-plastyczny Elbląg - moje miasto
Dnia 7 maja odbyło się rozstrzygnięcie IV edycji międzyszkolnego konkursu fotograficzno – plastycznego „Elbląg – moje miasto”. Spośród nadesłanych prac Komisja konkursowa nagrodziła prace w trzech kategoriach wiekowych.

Klasa I – „Moje ulubione miejsce w Elblągu” – konkurs plastyczny:
Miejsce I – Pepłowski Wojciech – Szkoła Podstawowa nr 18
Miejsce II – Zgliński Nataniel – Szkoła Podstawowa nr 18
Miejsce III – Brodziński Maciej – Szkoła Podstawowa nr 14

Klasa II – „Miejsce wypoczynku na terenie Elbląga” – konkurs plastyczny:
Miejsce I – Jurkiewicz Grzegorz – SP w SOSW nr 2
Miejsce II – Kuriata Antoni – Szkoła Podstawowa nr 16

Klasa III – „Najciekawsze miejsce, które chciałbym pokazać koledze” – konkurs fotograficzny
Miejsce I – Staszak Sebastian – Szkoła Podstawowa nr 14
Miejsce II – Rybak Zuzanna – Szkoła Podstawowa nr 16
Miejsce III – Kierkla Liwia – Szkoła Podstawowa nr 16

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i opiekunom uczniów i życzymy kolejnych sukcesów.

Zobacz zdjęcia...

Nagroda Prezydenta Miasta Elbląga dla Wiktorii
Uczennica klasy 5b - Wiktoria Sempowicz otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Elbląg w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska. Nagroda została przyznana z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia.
Składamy Serdeczne Gratulacje Wiktorii oraz Jej Rodzicom!

Akademia Majowa
W maju obchodzimy rocznice ważnych wydarzeń historycznych, które dla nas Polaków mają ogromne znaczenie. Nie wszyscy o nich pamiętają, dlatego zebraliśmy je w formie kalendarium, by przypomnieć Wam o nich.

1 MAJA – Święto Pracy. Międzynarodowe święto ludzi pracujących, obchodzone niegdyś corocznie w masowych pochodach i wiecach (począwszy od roku 1890). Datę pierwszego maja wybrano dla uczczenia rocznicy wybuchu strajku robotników amerykańskich w Chicago, w 1889r. W latach "zimnej wojny" stało się okazją do manifestowania potęgi militarnej państw socjalistycznych oraz ogromu poparcia społecznego dla rządów komunistycznych. Ze względu na przymusowy charakter świętowania uległo deprecjacji. W czasach Solidarności było okazją do wyrażania sprzeciwu i niezadowolenia społecznego z ówczesnej sytuacji politycznej, gospodarczej kraju. Organizowano alternatywne pochody, dochodziło do zamieszek i krwawych starć z milicją.

2 MAJA – Święto Flagi Państwowej, stosunkowo nowe święto, wprowadzone decyzją Sejmu RP 20 lutego 2004 roku, związane z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Ma na celu propagowanie odrębności terytorialnej, historycznej i kulturowej naszego kraju.

3 MAJA – Święto Konstytucji 3 Maja, pierwszej uchwalonej w Europie konstytucji, drugiej na świecie po Stanach Zjednoczonych, opracowanej przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. Twórcami konstytucji byli król Stanisław August Poniatowski i Ignacy Potocki, a także Hugo Kołłątaj i Stanisław Małachowski. Konstytucja znosiła "liberum veto", przywracała dziedziczenie tronu, przyznawała prawa mieszczaństwu, brała w obronę chłopów. Ta ustawa zasadnicza miała na celu naprawę Rzeczypospolitej, która znajdowała się wówczas w trudnej sytuacji społecznej i politycznej (rozbiory).
W okresie panowania władzy totalitarnej to ważne wydarzenie historyczne było skazane na zapomnienie. Dzisiaj znowu możemy jawnie obchodzić tę szczególną rocznicę zwycięstwa demokracji.

8 MAJA- Narodowy Dzień Zwycięstwa święto państwowe upamiętniające zakończenie II wojny światowej w Europie, to święto, obchodzone w wielu Europejskich krajach. Utworzone zostało na pamiątkę zakończenia II wojny światowej. Dawniej znane jako Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności ustanowione w Polsce dekretem z 8 maja 1945 r. zatwierdzonym przez Krajową Radę Narodową było obchodzone 9 maja. Obecnie, zgodnie z ustawą z 2015 r. Narodowy Dzień Zwycięstwa obchodzimy każdego roku 8 maja.

Z tej okazji uczniowie z klas 8a, 8c, 5a i 2 d przygotowali akademię, w której przypomnieli o tych ważnych datach.


Oferta edukacyjna IlLO
Oferta I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu na rok szkolny 2021/2022 dla naszych ósmoklasistów pobierz

Waza grecka
Przepiękne wazy greckie w wykonaniu uczniów klas 4.
koordynator Joanna Nowak

Zobacz zdjęcia...
Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Pomoc dla dzieci i młodzieży
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników - klasa I- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin stołówki szkolnej.
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Projekty
Zdalna szkoła+

Zdalna szkoła

Szkoła Promująca zadrowei

Eksperyment edukacją przyszłości

Eksperyment w matematyce

Rok dla niepodległej

Szkoła Wierna Dziedzictwu

Projekty 4-6 Ogólnopolski Maraton Czytelniczy

Czytam sobie. Pierwsza klasa!

XII edycja programu Akademia Bezpiecznego Puchatka

Ze szkoła we Włoszech 6.0;

Gang słodziaków

Zdrowo jem, więcej wiem

Pokonujemy bariery ucząc się i bawiąc

Mamy kota na punkcie mleka

Przygody Kota Ciepłosława

Program dla szkół

BOhaterOn

Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej