Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne
Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Klasa 7c w schronisku dla zwierząt
"Popatrz na psa uwiązanego przed sklepem, o swym panu myśli i rwie się do niego, na dwóch łapach czeka, pan dla niego podwórzem, łąką, lasem, domem, oczami za nim biegnie i tęskni ogonem, pocałuj go w łapę, bo uczy jak na Boga czekać"
ks. Jan Twardowski


Uczniowie klasy 7 c z panią Mariolą Wiśniewską i psycholog Elżbietą Stellą odwiedzili schronisko dla zwierząt. Przekazali dary zebrane przez uczniów. Uczestniczyli w pogadance nt. funkcjonowania schroniska, zadając wiele konstruktywnych pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Następnie obejrzeli miejsce pobytu zwierząt – psów i kotów. Najbardziej wzruszającą chwilą, która na długo pozostanie w naszej pamięci i da siłę do dalszego działania był spacer po Bażantarni z 7 psami.

Zobacz zdjęcia...

Akcja "Dbamy i mamy"
Dnia 29 września, w naszej szkole mamy podsumowanie

V edycji akcji "Dbamy i mamy".

Uczniowie klas 0- III przychodzą do szkoły na godzinę 9.00 do 12.25,

uczniowie klas IV- VII- są od godziny 10.00 do 13.30

Świetlica szkolna pracuje wg planu.

Pamięć bohaterów podziemnej Rzeczypospolitej
Dnia 27 września 1939 r. na rozkaz dowódcy obrony Warszawy generała Juliusza Rómmla została powołana organizacja Służba Zwycięstwu Polski. Tę datę przyjmuje się za początek powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W rocznicę obchodów powstania PPP (27 września) przed elbląskim pomnikiem, na skwerze rotmistrza Witolda Pileckiego, uczczono pamięć bohaterów podziemnej Rzeczypospolitej. Delegacja naszej szkoły wraz ze sztandarem również nie zapomnieli o zorganizowaniu się społeczeństwa, które było adekwatną odpowiedzią na działania władz okupacyjnych. Żołnierze Armii Krajowej z największym poświęceniem walczyli o niezależny i suwerenny byt państwowy. Po odegraniu i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego oraz po wysłuchaniu przemówień okolicznościowych, oddano hołd poległym i złożono kwiaty pod pomnikiem PPP.

Dla naszych uczniów była to kolejna możliwość
uczczenia pamięci walczących i poległych w walce o Rzeczpospolitą.Zobacz zdjęcia...

Bal jesieni

W świetlicy szkolnej wszystkie dzieci wiedzą, że jesienią bywa różnie. Czasem pada deszcz, wieje wiatr a czasem świeci słońce. Ale barwy jesieni są piękne i mogą podarować wiele przyjemności na przykład podczas jesiennego balu. W dniu dzisiejszym Pani Jesień zaprosiła wszystkie dzieci na bal nad bale. Wszyscy bawili się doskonale. Muzyka wypełniła świetlicę. Bal jesieni nie był jednak jedyną tego dnia okazją do wspólnej zabawy. Dodatkową atrakcją był obchodzony w tym dniu Dzień Chłopaka. Przy radośnie grającej jesiennej muzyce chłopcy porywani byli do różnego rodzaju konkursów i zadań. Było to między innymi rozsznurowywanie supłów, wrzucanie ziaren fasoli do butelki na czas czy przebijanie balonów swoim kolegom jak i wyścigi kolorów itp. Organizator tej imprezy zadbał również słodki poczęstunek, a także o podarunki dla chłopców. Przez cały czas zabawy wszystkim dopisywał świetny humor, a zabawa upłynęła w radosnej atmosferze.

Zobacz zdjęcia...

Wycieczka klasy 2b i 3b do Zapiecka
26.09.17 r. uczniowie klas III b i II b wybrali się na wycieczkę do Suchacza, by w restauracji „ Zapiecek” poznać tradycje wypiekania chleba, wytwarzania masła i sera. Gospodyni restauracji przywitała ich w stroju regionalnym. Opowiadała o zwyczajach kulinarnych panujących w dawnych czasach. Uczniowie dowiedzieli się, jakie produkty są niezbędne do wypieku chleba, utrwaliły sobie nazwy różnych gatunków zbóż, poznały nowe pojęcia, np. ziarna, graham, maselnica. Dowiedziały się, jak sprawdzano temperaturę w piecu, dlaczego przesypujemy mąkę w sitku, itp. Dowiedziały się jakim szacunkiem otaczano chleb i dlaczego należy go szanować. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne. Dzieci samodzielnie wyrabiały i kształtowały masę na chleb, wytwarzały masło. Na koniec zajęć degustowały przygotowane pieczywo i ser. Od właścicieli restauracji otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Zobacz zdjęcia...

Wycieczka do parku linowego
Dzieci ze świetlicy popołudniowej wcieliły się w rolę amatorów aktywnego wypoczynku i spędziły czas w parku linowym Chrobry w Elblągu. Nad bezpieczeństwem czuwał zespół wykwalifikowanych instruktorów. Dzieci miały okazję poczuć się alpinistami i wspinać się po wysokich konstrukcjach zamontowanych na drzewach. Na przeszkodach parku linowego bawić się mogły wszystkie dzieci. I te młodsze i te starsze.
Przeżyli tam niezapomniane chwile. Wrażeniom towarzyszył wysiłek i adrenalina.

Dziękujemy bardzo organizatorom i instruktorom.


Zobacz zdjęcia...

Sprzątamy Bażantarnię
W ramach corocznej akcji "Dbamy i mamy" uczniowie klasy III a i III e wybrali się na wycieczkę do Bażantarni. Pogoda wyjątkowo była dla nich łaskawa, bo nie padał deszcz, więc zabrali się ochoczo do pracy. Zaopatrzeni w gumowe rękawice i worki, sprzątali teren Bażantarni. Znalezione śmieci wrzucili do pobliskiego śmietnika. Już planują następną wycieczkę, tym razem dzieci zamierzają przygotować jedzenie dla ptaków.

Zobacz zdjęcia...

Warsztaty plastyczne w Galerii El
W ramach działań ekologicznych prowadzonych w naszej szkole uczniowie klasy 3 e udali się na warsztaty plastyczne do Galerii El. Uczniowie robili tam Eko- statki, z dostępnych materiałów odpadowych. Zajęcia były bardzo ciekawe, a wykonane przez nich Eko - statki, to prawdziwe dzieła sztuki. Już zamówione są na następne warsztaty. Tym razem dzieci będą robiły kukiełki do przedstawienia o elbląskich legendach.

Zobacz zdjęcia...

Jesienne biegi przełajowe

Imprezą inaugurującą tegoroczne Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej były Sztafetowe Biegi Przełajowe. W imprezie, wzięli również udział nasi uczniowie.
Piotr Andrzejewski, Igor Borkowski, Maciej Gnyp, Jakub Kopysiewicz, Norbert Korneliuk, Emil Lewandowski, Mateusz Łysko, Hubert Walczak, Stanisław Wiśniewski -zajęli III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

w nadchodzącym nowym roku szkolnym !!!
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej