Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Spotkanie Wielkanocne Świetlicy Popołudniowej
We wtorek 27 marca o godzinie 16:30 w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pod tytułem "Opowieść o trzech drzewach". Wystawiona inscenizacja została przygotowana przez naszych aktorów, czyli dzieci ze świetlicy popołudniowej. Przedstawienie obejrzało wielu zaproszonych gości między innymi Pani dyrektor, przedstawiciele Młodzieżowego Domu Kultury, Pan Pruszak. Wszystkich widzów zachwyciła dobra gra aktorów i świetne przygotowanie. Każda z postaci zagrała wyjątkowo i oryginalnie, a doskonałą grę dzieci uzupełniły stroje i scenografia.Spektakl był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym.Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Jak stary obyczaj każe, nie obyło się również od życzeń i prezentów jak również śmiesznego stukania się jajkami.

Zobacz zdjęcia...

Elbląg-Moją Małą Ojczyzną
W ramach nawiązanej współpracy ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej Anders w Umbrii zorganizowano w klasach: I b, I c, II a, II b ,III b, III c, III d, VII c cykl zajęć pod hasłem „Elbląg – Moją Małą Ojczyzną” w ramach projektu „ Budujemy mosty”. W poszczególnych klasach przeprowadzono zajęcia integracyjno – tematyczne mające charakter warsztatów, zajęć plastycznych, projekcji filmowych, zajęć literackich. Uczniowie poznawali legendy o Elblągu, historię Elbląga i okolic, wyszukiwali ciekawostki o rodzinnym mieście. Zorganizowano konkursy plastyczne nt. „Zabytki Elbląga”, „ Album o Elblągu”, na „Najciekawszy wiersz o Elblągu”. Konkursy podsumowano na apelu porządkowych z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Celami powyższych działań było zapoznanie uczniów z pojęciem „Patriotyzm lokalny”, wykształcenie wśród uczniów poczucia przynależności do społeczności lokalnej, rozbudzenie zainteresowań przeszłością i przyszłością Elbląga, promowanie regionu elbląskiego wśród polskich uczniów mieszkających we Włoszech.

Zobacz zdjęcia...

Wielkanocne warsztaty kulinarne klasy 1c

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne i czas pomyśleć o przygotowaniach. Jednym z symboli niezwykle silnie związanych z tradycją świąt wielkanocnych są znane jedynie w naszym kraju najwspanialsze ze wszystkich ciast - mazurki. Cieszą oczy swoim pięknem, a podniebienie - smakiem. Klasyczny mazurek ma kształt prostokąta i rozmiary kartki z zeszytu, jest niewysoki i... nie jemy go jak inne ciasta, tylko „pojadamy” małymi kawałeczkami, delektując się jego nadzwyczajnym smakiem. Dzieci z klasy 1c uczyły się piec mazurki i malować pisanki. Używając profesjonalnego sprzętu wałkowały ciasto, wycinały kształty, a po upieczeniu ozdabiały mazurki najpiękniej jak umiały. Ich ciasta wyglądały bardzo apetycznie. Równie pięknie prezentowały się wykonane własnoręcznie pisanki.

Wesołych Świąt !!!


Zobacz zdjęcia...

Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Nowych Technologii

Pierwszy Dzień Wiosny

oraz

Dzień Nowych TechnologiiZobacz zdjęcia...

Zajączek wielkanocny w klasie 3c i 3d
21 marca do klasy 3c i 3d przyszedł wcześniejszy zajączek wielkanocny. Dzieci miały spotkanie z przedstawicielem Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu panem Sławomirem Chabowskim oraz przedstawicielem Straży Rybackiej panem Grzegorzem Cybulskim. Uczniowie poznali ptaki zwiastujące wiosnę oraz ich zwyczaje. Dowiedzieli się również wiele ciekawostek o rybach, pszczołach, drzewach oraz ochronie przyrody. Nasi goście hojnie obdarowali nas upominkami. Dzieci otrzymały również gry edukacyjne o tematyce przyrodniczej. Trzecioklasiści świetnie się bawili i w ciekawy sposób poszerzali swoją wiedzę o przyrodzie i ochronie lokalnego środowiska.

Serdecznie dziękujemy panom za ciekawe zajęcia.


Dziękujemy również dyrektorowi Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu

panu Krzysztofowi Cegiel za wsparcie i pomoc w organizacji spotkania.Zobacz zdjęcia...

Wycieczka klas III A I III E do ZOO Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie
Klasy III A i III E wspólnie z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Parku Edukacyjnego ZOO Egzotyczne na Kaszubach, gdzie główną atrakcją były zwierzęta egzotyczne sprowadzone z całego świata. Już przy wejściu witała się papuga mówiąc "Ahoj", a druga popisywała się tańcząc i bujając na huśtawce. Dzieci miały bardzo bliski kontakt z groźnymi wężami m. in. pytonem oraz boa dusicielem. Mogły również pogłaskać różne jaszczurki, żółwie, pająki, świnki morskie oraz króliczki. Największą frajdę sprawiła im papuga DJ, która zaprezentowała kilka ciekawych i wesołych sztuczek. W akwariach można było podziwiać ryby najróżniejszych gatunków. Po prezentacji zwierząt, dzieci zostały zaproszone do kina na seans krótkiego filmu przyrodniczego w 3D pt: „Dinozaury”. Pod koniec dzieci kupiły pamiątki i powiedziały "Ahoj". To była wspaniała lekcja przyrody.

Miszmasz- przyrodniczo- ekologiczny
Dnia 15 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole konkurs dla przedszkolaków pod nazwą MISZMASZ PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY. Swoją obecnością zaszczyciły nas Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 19 oraz nasz oddział przedszkolny w SP nr 16. Dzieci miały wspaniałą okazję uczestniczyć w zabawach z eksperymentami, przyrodą i ekologią. Pani Iwona Statek wraz z uczniami przygotowała doświadczenia chemiczne i wprowadziła dzieci w świat magii wykonując z dziećmi oto takie pokazy: Zaczarowana szklanka z wodą, Czarodziejski olej, Magiczna masa, Tańczące skrawki papieru, Samopompujący się balonik czy Magiczne wiry. W międzyczasie nasi mali goście zmagali się z zagadkami z ekologii i przyrody przygotowane przez panie M.Szkutnik i J.Nowakowską. Ten dzień był pełen wrażeń i wspaniałej zabawy, która pozostanie na długo w pamięci naszych gości!!! Za tak ciężką pracę i wysoki poziom wiedzy wszyscy nasi uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy!!

Gratulujemy i dziękujemy za Wasz udział w konkursie!!!


Zobacz zdjęcia...

Dzień św. Patryka

16 marca 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy dzień Świętego Patryka. Zorganizowanie tego święta miało na celu zapoznanie uczniów z kulturą oraz zwyczajami krajów anglojęzycznych oraz propagowanie nauki języka angielskiego. Z tej okazji nauczyciele zaangażowali uczniów do przygotowania plakatów i gazetek dotyczących tego wyjątkowego irlandzkiego święta. Uczniowie i nauczyciele ubrani byli na zielono oraz wszyscy świetnie się bawili w photo budce, gdzie mieli okazję zrobić sobie zdjęcia z symbolami Irlandii.

Dziękujemy za wzięcie udziału w naszej zabawie.


Zobacz zdjęcia...

Godzina dla Ziemi

Uprzejmie informuję, że w sobotę 24 marca 2018 r. o godz. 2030 czasu lokalnego miliony osób na ziemi, w tym mieszkańcy największych miast świata na jedną godzinę zgaszą światło w ramach akcji WWF „Godzina dla Ziemi”.
Ta ogólnoświatowa inicjatywa zorganizowana przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF, polegająca głównie na wyłączeniu świateł, jak również wygaszeniu iluminacji spektakularnych budynków ma pokazać, że nawet małe zmiany w życiu codziennym są ważne, a wspólne działania z pozoru drobne mogą wiele zmienić. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbywa się pod hasłem „Ratujmy Serce Karpat”. Puszcza Karpacka, skrywa bowiem swoje serce, czyli teren planowanego od wielu lat Turnickiego Parku Narodowego. Na jego obszarze zostało zlokalizowanych ponad 6 tys. drzew o wymiarach pomnikowych. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki - niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. Jest to już jeden z niewielu obszarów na Starym Kontynencie, gdzie człowiek może odpoczywać w pełnej harmonii z przyrodą. Dlatego opowiadamy się za tym, aby najcenniejsze fragmenty Puszczy Karpackiej, jako nasze dziedzictwo narodowe, zachować dla przyszłych pokoleń!

Organizacja ekologiczna WWF Polska zaprosiła miasto Elbląg po raz kolejny do udziału w tym niezwykłym światowym wydarzeniu. Miasto Elbląg podobnie jak w ubiegłym roku włączy się w akcję poprzez wyłączenie iluminacji miejskich obiektów zabytkowych. Szczegółowe informacje dot. tegorocznej akcji dostępne są na stronie internetowej Godzina dla Ziemi...

DZIĘKUJEMY!!!

Zakończyła się zbiórka żywności prowadzona w naszej szkole w ramach w akcji "Wielkanoc z PCK - 2018". Zebraliśmy produkty spożywcze o przedłużonej trwałości i przekazaliśmy je do elbląskiego oddziału PCK. Dzięki hojności naszych uczniów i ich rodziców nadchodzące Święta Wielkanocne będą piękniejsze i bardziej radosne dla najuboższych i najbardziej potrzebujących elblążan.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY UCZNIOM, RODZICOM

I NAUCZYCIELOM, KTÓRZY NIE POZOSTALI OBOJĘTNI NA POTRZEBY INNYCH OSÓB

I WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI.

Wycieczka do Centrum Eksperyment
W piątek 9 marca klasy II a i II b były na wycieczce w Gdyni. W Gdyni dzieci odwiedziły Centrum Eksperyment. Miały okazję zapoznać się ze zjawiskami fizycznymi i chemicznymi występującymi w otaczającym je środowisku. Wzięły udział w zajęciach praktycznych pod hasłem "Domowe laboratorium"- dowiedziały się jak zrobić kolorowe mleko i lampę lawę. Zwiedziły również wystawę interaktywną. Wycieczka była bardzo udana, a dzieci wróciły do domu pełne wrażeń.

Zobacz zdjęcia...

Rekolekcje wielkopostne.
Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 12-14.03.2018.,

Plan zajęć i wspólnych wyjść do kościoła
wychowawcy przekażą dzieciom.

Opieka dla dzieci w świetlicy
jest zapewniona od 06.30. do16.30. wraz z obiadem
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej