Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Eksperyment w matematyce
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Wizyta w zakładzie utylizacji odpadów.
W dniu 9.04.2013r. uczniowie klasy 6a i 5c uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Elblągu.

Tematem spotkania było zagospodarowanie odpadów komunalnych. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne i odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Piątoklasistom zaprezentowano pokaz multimedialny; ekologiczną grę edukacyjną pt. "Kolorowy świat odpadów" . Było to współzawodnictwo w grupach oraz warsztaty edukacyjne dotyczące segregacji odpadów. Szóstoklasiści obejrzeli film edukacyjny o działalności ZUO, segregowali odpady i produkowali papier czerpany. Po sporej dawce wiedzy o utylizacji odpadów uczniowie udali się na spacer po zakładzie. Młodsi uczestnicy zajęć otrzymali piernikowe upominki, a starsi uczniowie ulotki dotyczące bioodpadów.


Zobacz zdjęcia...

Trwają zapisy!!!


Drodzy Rodzice! ! !
Przypominamy, iż trwają zapisy do klas zerowych oraz pierwszych
na rok szkolny 2013/2014.


Szczegółowe informacje pod telefonem 55 625 86 21


Prezentacja szkoły

Wielkanoc w świetlicy.
Jak co roku świetlica popołudniowa zorganizowała uroczyste spotkanie wielkanocne. Z tej okazji odwiedziło nas wielu gości, z którymi wspólnie mogliśmy podzielić się jajkiem oraz zasiąść przy suto zastawionych stołach. Dzieci przygotowały na tą okazję inscenizację wielkanocną połączoną ze śpiewaniem wielkanocnych piosenek.

W nagrodę za wysiłek włożony w organizację uroczystości odwiedził nas zajączek, który wszystkim dzieciom przyniósł tego dnia słodkości!


Zobacz zdjęcia...

Uroczyste otwarcie "ORLIKA" w naszej szkole.
Dnie 27 marca 2013r. odbyło się uroczyste otwarcie naszego "ORLIKA". W tak uroczystym dniu Pani Dyrektor Anna Kaczorek powitała przybyłych gości:

p. Grzegorza Nowaczyka- Prezydenta Miasta Elbląga;
p. Waldemara Buszana- zastępcę dyrektora Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego;
p. Adama Giersza- przedstawiciela UEFA i absolwenta naszej szkoły;
p. Henryka Horbaczewskiego- wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej i radnych Rady Miasta;
p. Adama Bramowicza- reprezentującego senatora Witolda Gintow- Dziewiałtowskiego;
p. Roberta Burzyckiego- reprezentującego TAMEX- wykonawcę Orlika;
oraz Dyrektorów Departamentów Urzędu Miasta Elbląg;
przedstawicieli instytucji, klubów i stowarzyszeń sportowych, Rady Rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły; elbląskie media.

"Moim marzeniem jest, aby ten kompleks sportowy służył nie tylko uczniom naszej szkoły i klubom sportowym, ale też, żeby przyczynił się do integracji środowiska lokalnego. Niech będzie miejscem rywalizacji "fair play" i przyczyni się do realizacji pięknej idei wychowanie przez sport "-

powiedziała p. Dyrektor Anna Kaczorek


Po uroczystym otwarciu i przemówieniach, zaproszeni goście odwiedzili naszą szkołę i obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez naszych uczniów.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie!!!Zobacz zdjęcia...

Spotkanie z przeszłością.
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały okazję podczas prowadzonych zajęć przenieść się w czasy naszych przodków. Na spotkaniu z historią poznały między innymi dzieje telefonu, lampy naftowej, żelazka, maselnicy. Dowiedziały się, w jaki sposób prezentowane urządzenia miały zastosowanie w gospodarstwach domowych.
Każdy z uczestników zajęć mógł osobiście sprawdzić, jak działały poszczególne przedmioty.


Zobacz zdjęcia...

Godzina dla Ziemi. Ty też zgaś światło!

W sobotę 23 marca wszyscy ludzie, którzy dbają o naszą planetę, na całą godzinę zgaszą światło w swoich domach, w szkołach, urzędach.

W ten sposób pokażą, że troszczą się o środowisko Ziemi i chcą pomóc ją chronić. Ty też możesz się do nich przyłączyć! Porozmawiaj z rodzicami i 23 marca o godzinie 20.30 zgaście razem światło w całym domu. Spróbujcie namówić do wyłączenia światła swoich kolegów i nauczycieli...

Pokażcie, że zależy Wam na czystej i szczęśliwej planecie!


Czytaj więcej...


Zobacz filmik...


Telewizja Elbląska...

Powitanie wiosny pod hasłem "Błękitna edukacja woda -to życie".

Uczniowie z kl. IV-VI w dniu dzisiejszym witali wiosnę. Mimo, że aura za oknem typowo zimowa u nas było gorąca atmosfera. Jak przystało na dzień wagarowicza lekcje odbyły się bez pytania i sprawdzianów, ale tylko dla tych, którzy ubrali się na biało lub niebiesko. Tegoroczne powitanie wiosny tematycznie związane było z przypadającym na rok 2013 Świętem Wody.Zobacz zdjęcia...

Napisali o nas...


Napisali o nas...

Konkurs "Opowieść o elektroodpadach, czyli zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym".

Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza do udziału w wojewódzkim konkursie „Opowieść o elektroodpadach, czyli zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym”, który skierowany jest do dzieci z przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej.
Czytaj więcej...

Projekty Zielonej Flagi.
Dnia 13 marca w SP 18 w Elblągu odbyło się spotkanie braci uczniowskiej wraz z opiekunami z elbląskich placówek zrzeszonych w Zielonej Sieci Szkól realizujących projekty ekologiczne "Zielonej Flagi". Tym razem TV Vectra nagrywała spot reklamowy dotyczący międzynarodowej akcji "Godzina dla Ziemi", która od 3 lat zagościła również w Elblągu. Uczniowie zachęcali mieszkańców Elbląga do zgaszenia światła na godzinę, 23 marca o 20.30. Celem takiego działania jest konieczność ochrony naszej planety przed licznymi zagrożeniami ekologicznymi np: ociepleniem klimatu, brakiem wody , nadmiarem elektrośmieci. Dzieci chętnie wypowiadały się przed okiem kamery i z dużym zaangażowaniem edukowali telewidzów. Z niecierpliwością oczekujemy na emisję spotu w telewizji.

Naszą szkołę reprezentowały Martyna Grabowska z IIa i jej siostra Julia z Va.Robocze zdjęcia z nagrania...

Czytaj więcej...


Zobacz zdjęcia...

Liga Młodych Matematyków- wyniki
Dnia 13 marca w naszej szkole odbyła się X edycja konkursu matematycznego "Liga Młodych Matematyków". Do konkursu zgłosiły się szkoły z Elbląga, Braniewa, Morąga, Tolkmicka, Suchacza, Młynar, Jegłownika, Nowic, Łączna, Gronowa Elbląskiego. Celem przeprowadzonego konkursu było przybliżenie uczniom wiedzy matematycznej, rozwijanie zdolności matematycznych oraz kształcenie u dzieci uczciwej rywalizacji.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Pan Grzegorz Nowaczyk.


Organizatorami byli p. Dyrektor Anna Kaczorek, p. Teresa Cichosz, p. Ewa Kotlik, p. Mariola Wiśniewska.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy.

Serdeczne podziękowania od p. Dyrektor i organizatorów dla

pani Danuty Stankiewicz za okazywaną corocznie pomoc.


Wyniki klas czwartych...

Wyniki klas piątych...

Zajęcia kulinarne- bajkowe wafelki.
W świetlicy szkolnej dzieci uczestniczyły w kolejnych zajęciach kulinarnych. Celem zajęć było rozwijanie kreatywnego myślenia oraz czerpanie radości ze wspólnie przygotowanych potraw. Tym razem dzieci wraz z p. Małgosią przygotowały wspólnie Bajkowe Wafelki, aby wykonać takie wafelki potrzebne im były suche wafle, oraz ulubione składniki takie jak: masło czekoladowe, truskawkowe, budyń o ulubionym smaku, dżem. Do dekoracji użyły kolorowego lukru, posypki, czekoladowych serduszek itp.

Życzymy smacznego i miłej zabawy podczas wykonywania wafelków.Zdjęcia...

Godzina dla Ziemi.
W sobotę, 23 marca, dokładnie o godzinie 20.30 czasu lokalnego, w domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznych na całym świecie i w naszym mieście Elblągu ponownie zgasną światła na jedną, symboliczną godzinę - Godzinę dla Ziemi WWF. Akcja po raz siódmy zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, bez względu na rasę, religię, kulturę, pochodzenie czy status społeczny, abyśmy w tym samym czasie poświęcili chwilę skupienia naszej planecie i razem podjęli zobowiązanie dbania o nią przez cały rok.

Godzina dla Ziemi

Sieć Szkól Zielonej Flagi zaprasza Rodziców i uczniów na spotkanie 11 marca o godz. 19.00 przy SP12 w Elblągu z wkładami do zniczy 8-15 cm w celu nagrania spotu reklamowego promującego ideę GODZINY DLA ZIEMI. Wszyscy chętni uczniowie z naszej szkoły idą do SP12 pod opieką Rodziców.

Dzień Życzliwości.
W naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania się z historią tego święta oraz pojęciem życzliwości. Wspólnie stworzono drzewo życzliwości. Następnie dzieci utworzyły Słońce z promykami, na którym umieściły cech osoby życzliwej. Przeprowadzono również plebiscyt na najbardziej życzliwego świetliczanina.

Warto być życzliwym!!!

Zobacz zdjęcia...

Dzień Kobiet w świetlicy.
Również w świetlicy szkolnej odbyły się obchody Dnia Kobiet. Z tej okazji zaplanowano mnóstwo zabaw i konkursów oraz oczywiście słodki poczęstunek. Nasze świetlicowe dziewczynki mogły sprawdzić się w takich konkurencjach jak: rozpoznawanie przedmiotów należących do mężczyzn, trafianie do męskiego serca, obieranie jabłek oraz gorące krzesła. Nasi Panowie natomiast przygotowywali w ramach niespodzianki piękne plakaty – laurki dla swoich koleżanek oraz mogli sprawdzić się w roli stylistów, wykonując fantazyjny makijaż na twarzach dziewczynek.

Wszyscy bawili się wspaniale !!!


Zdjęcia...
Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej