Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Edukacja w Muzeum Archeologicznym w Elblągu
Uczniowie z klasy 6a uczestniczyli w lekcji muzealnej pt:" Myć się czy nie myć...".Tematem przewodnim zajęć była higiena ciała człowieka na przestrzeni epok historycznych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali jak ludzie wykorzystywali wodę na co dzień.Nowe informacje szóstoklasiści skrzętnie notowali w zeszycie zajęć pozalekcyjnych. Spotkanie zakończyło się przesłaniem , że jednak należy dbać o higieną osobistą.


Zobacz zdjęcia...

Dzień Ziemi 2013.
W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w bibliotece szkolnej odbywały się zajęcia ekologiczne poświęcone problemom segregacji odpadów. Uczniowie mieli możliwość zastosowania wiedzy zdobytej na lekcjach przyrody w praktycznych działaniach.Sortowali śmieci, rozwiązywali krzyżówki i test ekologiczny. Najaktywniejsi uczniowie otrzymali piątki z przyrody.


Zobacz zdjęcia...

Zbiórka elektrośmieci.
Dnia 24 kwietnia ( środa) w godz. 9.00- 12.00 odbędzie się wiosenna zbiórka elektrośmieci czyli uszkodzonych sprzętów elektrycznych , komputerowych itp. elektroodpady należy wkładać do pojemnika zuo , który zostanie ustawiony na terenie szkoły- mały parking przy garażach. Akcja prowadzona jest w ramach tegorocznych obchodów dnia ziemi.

Zielona sieć szkół


Dzień Ziemi o elektroodpadach.
W ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi samorząd uczniowski klas młodszych zorganizował i przeprowadził happening ekologiczny pod hasłem "Elektrośmieci znają dzieci". Uczniowie dowiedzieli się co to są elektroodpady i jak się je utylizuje.Podczas szkolnej uroczystości dzieci "wyczarowywały" stare przedmioty elektryczne.Po edukacji w szkole odbył się przemarszu wokół budynku szkoły, a wybrani "poszukiwacze" szukali kopert-niespodzianek, w których ukryte były symbole elektrośmieci. Jako podsumowanie przeprowadzone były mini quizy ze znajomości podstawowych zagadnień ekologicznych.W tym dniu zachęcaliśmy uczniów, pracowników szkoły i pobliskich mieszkańców do wiosennej zbiórki elektroodpadów , która odbędzie się 24 kwietnia we współpracy z Zieloną Siecią Elbląskich Szkół.


Zobacz zdjęcia...

Dni Otwarte Szkoły.
Dnia 13 kwietnia, w naszej szkole odbywały się Dni Otwarte. Szkołę naszą odwiedzili rodzice wraz ze swoimi dziećmi, które aktywnie uczestniczyły w różnych zabawach, przygotowanych przez naszych nauczycieli. Dzieci z wypiekami i zadowoleniem opuszczały mury szkoły. Ich uśmiech był dla nas najmilszą nagrodą.

Szkołę odwiedzili również byli absolwenci naszej szkoły, z podziwem patrząc na zmiany, jakie zaszły w szkole w przeciągu wielu lat.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za odwiedziny i miłe słowa, które usłyszeliśmy.Zobacz zdjęcia...

Praca naszej koleżanki doceniona na Zachodzie.
Mało kto wie, że nasze miasto odbiło się szerokim echem na wielkim Zachodzie. Wszystko za sprawą elbląskich nauczycielek, w tym naszej koleżanki- Karoliny Witkowskiej. Wykorzystując nowatorskie narzędzia programu edukacyjnego TOC w pracy z przedszkolakami i uczniami klas I-III panie zmieniają polską szkołę ucząc dzieci samodzielnego myślenia.

Metodą TOC pracują w naszej szkole wszyscy nauczyciele, wykorzystując narzędzia w postaci chmurek, gałęzi czy drzewka ambitnego celu. Uczniowie znajdują związki przyczynowo-skutkowe, podejmują samodzielne decyzje, uczą się poprawnej komunikacji, analizują konflikty i szukają rozwiązań.

Życzymy naszej koleżance powodzenia podczas wyjazdu do Baltimore.Czytaj więcej...

Wizyta w zakładzie utylizacji odpadów.
W dniu 9.04.2013r. uczniowie klasy 6a i 5c uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Elblągu.

Tematem spotkania było zagospodarowanie odpadów komunalnych. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne i odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Piątoklasistom zaprezentowano pokaz multimedialny; ekologiczną grę edukacyjną pt. "Kolorowy świat odpadów" . Było to współzawodnictwo w grupach oraz warsztaty edukacyjne dotyczące segregacji odpadów. Szóstoklasiści obejrzeli film edukacyjny o działalności ZUO, segregowali odpady i produkowali papier czerpany. Po sporej dawce wiedzy o utylizacji odpadów uczniowie udali się na spacer po zakładzie. Młodsi uczestnicy zajęć otrzymali piernikowe upominki, a starsi uczniowie ulotki dotyczące bioodpadów.


Zobacz zdjęcia...

Trwają zapisy!!!


Drodzy Rodzice! ! !
Przypominamy, iż trwają zapisy do klas zerowych oraz pierwszych
na rok szkolny 2013/2014.


Szczegółowe informacje pod telefonem 55 625 86 21


Prezentacja szkoły

Wielkanoc w świetlicy.
Jak co roku świetlica popołudniowa zorganizowała uroczyste spotkanie wielkanocne. Z tej okazji odwiedziło nas wielu gości, z którymi wspólnie mogliśmy podzielić się jajkiem oraz zasiąść przy suto zastawionych stołach. Dzieci przygotowały na tą okazję inscenizację wielkanocną połączoną ze śpiewaniem wielkanocnych piosenek.

W nagrodę za wysiłek włożony w organizację uroczystości odwiedził nas zajączek, który wszystkim dzieciom przyniósł tego dnia słodkości!


Zobacz zdjęcia...

Uroczyste otwarcie "ORLIKA" w naszej szkole.
Dnie 27 marca 2013r. odbyło się uroczyste otwarcie naszego "ORLIKA". W tak uroczystym dniu Pani Dyrektor Anna Kaczorek powitała przybyłych gości:

p. Grzegorza Nowaczyka- Prezydenta Miasta Elbląga;
p. Waldemara Buszana- zastępcę dyrektora Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego;
p. Adama Giersza- przedstawiciela UEFA i absolwenta naszej szkoły;
p. Henryka Horbaczewskiego- wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej i radnych Rady Miasta;
p. Adama Bramowicza- reprezentującego senatora Witolda Gintow- Dziewiałtowskiego;
p. Roberta Burzyckiego- reprezentującego TAMEX- wykonawcę Orlika;
oraz Dyrektorów Departamentów Urzędu Miasta Elbląg;
przedstawicieli instytucji, klubów i stowarzyszeń sportowych, Rady Rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły; elbląskie media.

"Moim marzeniem jest, aby ten kompleks sportowy służył nie tylko uczniom naszej szkoły i klubom sportowym, ale też, żeby przyczynił się do integracji środowiska lokalnego. Niech będzie miejscem rywalizacji "fair play" i przyczyni się do realizacji pięknej idei wychowanie przez sport "-

powiedziała p. Dyrektor Anna Kaczorek


Po uroczystym otwarciu i przemówieniach, zaproszeni goście odwiedzili naszą szkołę i obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez naszych uczniów.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie!!!Zobacz zdjęcia...

Spotkanie z przeszłością.
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały okazję podczas prowadzonych zajęć przenieść się w czasy naszych przodków. Na spotkaniu z historią poznały między innymi dzieje telefonu, lampy naftowej, żelazka, maselnicy. Dowiedziały się, w jaki sposób prezentowane urządzenia miały zastosowanie w gospodarstwach domowych.
Każdy z uczestników zajęć mógł osobiście sprawdzić, jak działały poszczególne przedmioty.


Zobacz zdjęcia...

Godzina dla Ziemi. Ty też zgaś światło!

W sobotę 23 marca wszyscy ludzie, którzy dbają o naszą planetę, na całą godzinę zgaszą światło w swoich domach, w szkołach, urzędach.

W ten sposób pokażą, że troszczą się o środowisko Ziemi i chcą pomóc ją chronić. Ty też możesz się do nich przyłączyć! Porozmawiaj z rodzicami i 23 marca o godzinie 20.30 zgaście razem światło w całym domu. Spróbujcie namówić do wyłączenia światła swoich kolegów i nauczycieli...

Pokażcie, że zależy Wam na czystej i szczęśliwej planecie!


Czytaj więcej...


Zobacz filmik...


Telewizja Elbląska...

Powitanie wiosny pod hasłem "Błękitna edukacja woda -to życie".

Uczniowie z kl. IV-VI w dniu dzisiejszym witali wiosnę. Mimo, że aura za oknem typowo zimowa u nas było gorąca atmosfera. Jak przystało na dzień wagarowicza lekcje odbyły się bez pytania i sprawdzianów, ale tylko dla tych, którzy ubrali się na biało lub niebiesko. Tegoroczne powitanie wiosny tematycznie związane było z przypadającym na rok 2013 Świętem Wody.Zobacz zdjęcia...

Napisali o nas...


Napisali o nas...

Konkurs "Opowieść o elektroodpadach, czyli zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym".

Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza do udziału w wojewódzkim konkursie „Opowieść o elektroodpadach, czyli zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym”, który skierowany jest do dzieci z przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej.
Czytaj więcej...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej