Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Ekologicznie z Korczakiem.
Człowiek wrażliwy na piękno kwiatu, motyla, pejzażu,
miałby być obojętny na piękno człowieka?”
J. Korczak

26 października 2012 roku w sali kinowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” miłośnicy twórczości Janusza Korczaka oraz świata przyrody mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu artystycznym: Prezentacjach Artystycznych „Ekologicznie z Korczakiem”.
Młodzi artyści z Elbląga oraz Iławy zaprezentowali 300 - osobowej widowni nie tylko talent, niecodzienne pomysły na interpretacje dzieł Janusza Korczaka, ale także niespotykaną wrażliwość na losy dziecka i całego świata.

Wieczorek poetycki.
Przed świętem Wszystkich Świętych w świetlicy zorganizowano wieczorek poetycki. Każde z dzieci otrzymało wiersz, który potem zaprezentowało przed cała grupą. Wiersze dotyczyły tematyki przemijania, życia, śmierci…, nastrój zadumy dodatkowo budowały świece rozstawione w całej świetlicy. Po spotkaniu dzieliliśmy się nawzajem naszymi wspomnieniami i refleksjami dotyczącymi nadchodzącego święta.

Bal Olimpijczyka.
Dzieci z naszej świetlicy wzięły udział w imprezie zorganizowanej przez szkołę nr 23 pod hasłem „Bal Olimpijczyka”. Na początku uczestniczyli w licznych konkurencjach sportowych takich jak: skakanie na skakance, podawanie piłek, rzut do celu, skoki na piłkach i wielu innych. Zajęli PIERWSZE MIEJSCE, za które zdobyli wspaniałe nagrody dla naszej świetlicy!!!
Po zawodach sportowych wspólnie z innymi uczestnikami spędzili czas z na dyskotece, po której zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Była to bardzo udana impreza!

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Dnia 8.10.2012 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas IV- VI. W wyborach wzięły udział wszystkie klasy. Po komisyjnym przeliczeniu głosów na apelu oficjalnie zostały ogłoszone wyniki głosowania:


Przewodniczącym został uczeń Jakub Tomasik


Zastępcą została uczennica Natalia Nasiukiewicz


Sekretarzem został uczeń Radosław StrzyżewskiGRATULUJEMY I ŻYCZYMY MIŁEJ WSPÓŁPRACY

Wycieczka do Fromborka.
Dania 19.10.2012 r. klasy Ib i IIIc były na wycieczce we Fromborku. Dzieci zwiedziły miasto, brały udział w seansie w Planetarium, zakupiły pamiątki. Zadowolone wróciły do Elbląga.Zdjęcia...

Jarmark zdrowej żywności.
Jak co roku w naszej szkole, odbył się Jarmark zdrowej żywności. Celem jego jest promowanie zdrowego trybu odżywiania. Poszczególne klasy przygotowały smakołyki: jogurty z kawałkami owoców, sałatki warzywne, owocowe, galaretki, smaczne kanapki z twarożkiem, owoce, szaszłyki owocowe. Wszyscy uśmiechnięci zajadaliśmy smaczne i zdrowe przysmaki. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na następny jarmark.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc.Zdjęcia...

Święto Pieczonego Ziemniaka.
Podczas tego święta królem był Pan Ziemniak. Wszystkie konkurencie były związane właśnie z nim . Było toczenie ziemniaka, bieg z ziemniakiem, podawanie górą, prawą, lewą stroną oraz zabawa „Gorący Ziemniak”. Dzieci wykonały także portret „Pana Bulwy” Rozstrzygnięty został konkurs na „Ziemniaka Cudaka”
Każdy z uczestników imprezy mógł również spróbować pysznych potraw z ziemniaków, a była to sałatka ziemniaczana, placki ziemniaczane, chrupiące frytki.


Zdjęcia...

Czyste wody- zdrowe ryby- rozstrzygnięcie konkursu.
11 października 2012 w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu poznaliśmy laureatów piątej edycji konkursu plastycznego "Czyste wody, zdrowe ryby". Organizatorem konkursu dofinansowanego ze środków Departamentu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu jest Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu. Na konkurs wpłynęło 250 prac plastycznych wykonanych przez dzieci ze szkół i przedszkoli elbląskich, różnymi technikami. Komisji oceniającej prace przewodniczyła Katarzyna Smeja-Skulimowska, wyróżniono uczennicę naszej szkoły Sabinę Chrapan z kl. Ic.

Sabinka, nasze gratulacje!!!

Wycieczka klasy Ia do Medyka.
10 października klasa Ia była na wycieczce w „Medyku”. Dzieci odwiedziły gabinet stomatologiczny. Tam spotkały się z paniami higienistkami, które zapoznały je ze sprzętem dentystycznym oraz sposobami dbania o higienę jamy ustnej. Zobaczyły także szpitalną salę ćwiczeń. Była i teoria, i ćwiczenia praktyczne, które się dzieciom bardzo podobały.


Zdjęcia...

Zajęcia edukacyjne w Planetarium kl. VIa i VIc.
Uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami udali się do Fromborka na zajęcia w Planetarium. Obejrzeliśmy pokaz naukowy pt: " Wenus i Mars".Obserwacje astronomiczne uzupełniły i znacznie poszerzyły wiedzę o wszechświecie zdobytą podczas lekcji przyrody.Zdjęcia...

Wycieczka do Dino Parku.
Dnia 02.10.2012 r. klasy IVa i IVc były na wycieczce w Malborku. Wspaniale bawili się w DINO PARKU.

Zresztą sami zobaczcie...


Zdjęcia...

Spotkanie z pisarzem- Panem Wiesławem Piechotą.
Dnia 03.10.2012 naszą szkołę odwiedził pisarz Pan Wiesław Piechota. Przy tej okazji odbył się konkurs recytatorski, gdzie dzieci z przejęciem recytowały wiersze autora.
Uczniowie naszej szkoły serdecznie dziękuję Panu Wiesławowi za wypełnione uśmiechem i radością spotkanie z poezją oraz za kształtowanie wrażliwości na piękno żywego słowa i polskiej mowy.Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie z Pana twórczością.

D Z I Ę K U J E M Y ! ! !Zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej