Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Eksperyment w matematyce
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Dzień Zmian-międzykulturowa impreza UNICEF.
Dnia 3 czerwca w naszej szkole miał miejsce "Dzień Zmian”, czyli międzykulturowa impreza UNICEF. Celem tej imprezy było przybliżenie uczniom kultury, zwyczajów i tradycji mieszkańców innych państw i kontynentów. Dzieci miały szansę zrozumieć, dlaczego życie ludzi w odległych zakątkach świata różni się od naszego.
Uczniowie klas IV–VI odbyli wspólną "podróż przez kontynenty". Byli w Afryce, Australii, Azji, Ameryce Północnej i Europie.
Uczniowie poszczególnych klas przekazywali swoim kolegom informacje dotyczące życia ich rówieśników w danym państwie. Mówili o tym, jak uczą się dzieci w innych krajach, w co się bawią, co jedzą.

Akcja miała na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, zwiększenie świadomości uczniów na temat sytuacji ich rówieśników z odległych krajów, integrację społeczności szkolnej.


Zobacz zdjęcia...

Lekkoatletyka klas IV-VI.
W maju odbył się cykl zawodów w wieloboju LA klas IV- VI.Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta z klas VI zajmując I miejsce.
Skład zwycięskiej drużyny to: Witka Martyna-VIa, Wiśniewska Ewelina- VIc, Wiśniewska Paulina- VIc, Lemanowicz Natalia- VIb, Gancarczyk Dominika- VIb.

W Memoriale Janusza Kusocińskiego w biegach przełajowych reprezentacja ucznió klas IV- VI z naszej szkoły zajęła również I miejsce.


Zobacz zdjęcia...

HAPPENING NA CZEŚĆ NASZEGO PATRONA.
Aby uczcić pamięć Józefa Wybickiego, naszego patrona, uczniowie urządzili happening, który rozpoczął się przemarszem biało-czerwonego korowodu, okraszonego transparentami na jego cześć ul. Sadową. Kulminacja tej imprezy miała miejsce w dużej sali gimnastycznej, gdzie w radosnej atmosferze uczniowie prześcigali się w skandowaniu haseł na cześć swojego patrona. Popisywali się wiedzą o nim w formie listów gończych, wywiadów, kartek z pamiętnika, curriculum vitae, pokazu multimedialnego czy inscenizacji, przygotowanych wcześniej na lekcjach języka polskiego, historii, plastyki i informatyki. Jak przystało na prawdziwy happening, nie zabrakło megafonu, który wszem i wobec ogłaszał ciekawostki z życia tego cenionego patrioty.
W to niezwykłe wydarzenie zaangażowani byli uczniowie klas IV -VI, którzy znają swojego patrona jak własną kieszeń.


Zobacz zdjęcia...

Wizyta studentów.
Naszą świetlicę odwiedzili studenci filologii angielskiej. Pokazali nam wiele wesołych zabaw dzięki którym mogliśmy podszkolić się w języku angielskim. Wszyscy razem śpiewaliśmy nowo poznane piosenki, a także nauczyliśmy się kilku nowych tańców i zabaw.

Dziękujemy za fantastycznie spędzony czas!Zobacz zdjęcia...

PIĄTOKLASIŚCI MISTRZAMI ORTOGRAFII!!!
Uczniowie klasy V c: Julia Roszkowska, Zuzanna Stankiewicz i Szymon Dzieżyc zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii” zorganizowanym przez Zespół Szkół Akademickich w Elblągu. Nasi Mistrzowie wykazali się doskonałą znajomością zasad orograficznych i interpunkcyjnych, bezbłędnie poradzili sobie z dyktandem i łamigłówkami ortograficznymi, pokonując drużyny szóstoklasistów z innych szkół.

Gratulujemy Wam serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!


Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Renaty Sampławskiej.

Dzien Dziecka w świetlicy szkolnej
Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy na naszej świetlicy wspaniałą uroczystość. Tego dnia mogliśmy tańczyć do upadłego oraz brać udział w śmiesznych konkursach takich jak: szukanie cukierków w misce z klockami, karminie przyjaciela pączkiem, picie soku na czas czy też jedzenie galaretki na czas. W trakcie zabaw mogliśmy również raczyć się przeróżnymi smakołykami.

Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie!Zobacz zdjęcia...

Enduro Man Elbląg - "Piątka dla każdego"
Wczoraj w pierwszym dniu programu "Piątka dla każdego" na polanie w Bażantarni pojawiło się ponad 40 osób. Każdy ukończył z uśmiechem na ustach zaplanowany dystans ok.5km. Grupa biegająca pokonała trasę w ok.25 min, osoby które zdecydowały się na marszobieg dotarły do mety w ok. 45-50 min, zaś rowerzyści z przyjemnością asystowali swoim bliskim. Każdy zatem znalazł coś dla siebie, w/g własnych potrzeb i możliwości. I dokładnie o to chodziło. Panowała miła, koleżeńska atmosfera, nawiązywano nowe znajomości oraz udzielano porad z zakresu treningu sportowego i fizjologii wysiłku.
Bardzo dziękujemy uczestnikom pierwszego spotkania i zapraszamy na kolejne dziewięć.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 19.00 do Bażantarni. Zbiórka na głównej polanie.

Pozdrawiamy Robert Bieńkowski, Rafał Gruchalski i Bogusław Tołwiński.


Dzień Dziecka klasy 0b, IIc i IIIb.
W środę 29 maja dzieci z klas 0b, IIc i IIb z okazji Dnia Dziecka były na imprezie integracyjnej w Bażantarni. Czas spędzony na zabawie, na świeżym powietrzu umiliło pieczenie kiełbasek na ognisku.
Mamom dziękujemy za pomoc w opiece nad dziećmi.Zobacz zdjęcia...

Wycieczka do Trójmiasta.
W dniach 23- 24 maja klasy IV a i IV c udały się na wycieczkę do Trójmiasta. Program obfitował w wiele atrakcji:
- zajęcia edukacyjne w Centrum Hewelianum, gdzie uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli doświadczenia pn. „Żywiołowe powietrze”, a także żywo interesowali się wystawą „Energia, Niebo, Słońce”;
- spotkanie w Pijalni Czekolady, w której delektowali się smakowitą kompozycją pysznej czekolady;
- rekreacja w Sopockim Aquaparku;
- spacer po Skwerze Kościuszki oraz po molo w Orłowie;
- zwiedzanie Domu Uphagena i zabytków Gdańska;
- Westerplatte zza kanału portowego
- podziwianie zwierząt w oliwskim Zoo.


Zobacz zdjęcia...

Wyjazd do Łeby klasy VIa.
Zajęcia edukacyjne pod nazwą "Zielona Szkoła" klasy VIa w Łebie obejmowały zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego, wspinanie się po ruchomych wydmach , zapoznanie z fauną i florą obszarów nadmorskich oraz wizytę w Dino Parku.
Wyjazd uatrakcyjniły ciekawostki i gry prowadzone przez panią przewodnik z Biura Turystycznego "Bill".


Zobacz zdjęcia...

Wycieczka klasy IIb do DINOPARKU.
29.05.2013 r. klasa II b wybrała się na wycieczkę do Malborka. Cały dzień spędzili w „Dinoparku”, w którym były ruchome i wielkie figury dinozaurów. Wycieczkę rozpoczęli od spaceru po parku. Następnie wybrali się na plac zabaw, na którym było dużo zjeżdżalni, piaskownic oraz torów przeszkód. Po krótkiej zabawie, niektóre dzieci oglądały wybrany film w kinie 5D. Zwiedzali również Muzeum Skamieniałości, w którym poznali prawdziwą historię życia dinozaurów i dowiedzieli się, co wpłynęło na ich wyginięcie.

Zmęczeni przygodami, a zarazem bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.Zobacz zdjęcia...

Wizyta klasy Ia w Gdańsku.
22 maja uczniowie z klasy Ia wzięli udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Politechnikę Gdańską. Wielką frajdą, ale i nauką okazało się między innymi budowanie jadalnej nawierzchni drogi, którą po ocenie jury, dzieci mogły spałaszować.
Drugą atrakcją pobytu w Gdańsku był pobyt w centrum rozrywki Loopy’s World, w którym dzieci mogły zużyć niespożyte zasoby energii. I choć wielu pot ociekał z czoła- całej drzemiącej energii nie udało się wykorzystać.


Zobacz zdjęcia...

10 x 5km x 120HR" PIĄTKA DLA KAŻDEGO".
Stowarzyszenie Sportów Wytrzymałościowych „ENDURO MAN ELBLĄG” zaprasza osoby lubiące aktywnie spędzać wolny czas na dziesięć kolejnych spotkań od poniedziałku 3.06. do piątku 7.06.2013 oraz 10.06 do 14.06.2013 na pilotażowy program pod hasłem „ Piątka dla każdego”. Zbiórki odbywać się będą na polanie w Bażantarni przy wiacie „Margitka” o godz.19.00.

Wizyta dzieci z Przedszkola 31 w naszej szkole.
24.05.2013 r. dzieci z Przedszkola nr 31 zostały zaproszone na zajęcia z edukacji plastycznej do klasy II b. Tematem zajęć były" Barwne kwiaty dla mam". Uczniowie naszej szkoły oraz 6-latki umiejętnie współpracowały ze sobą. Wykorzystywały różnorodne materiały plastyczne według własnej inwencji twórczej oraz rozwijały umiejętności wypowiadania swojego osobistego stosunku do rzeczywistości za pomocą linii, barwy, kształtu. Pod koniec zajęć wszystkie dzieci miały okazję do swobodnej wymiany wrażeń i rozmów na temat wykonywanych prac.
Wszystkie dzieci bardzo ładnie wykonały prace, były zadowolone oraz wyraziły chęć następnego spotkania.


Zobacz zdjęcia...
Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej