Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Praca naszej koleżanki doceniona na Zachodzie.
Mało kto wie, że nasze miasto odbiło się szerokim echem na wielkim Zachodzie. Wszystko za sprawą elbląskich nauczycielek, w tym naszej koleżanki- Karoliny Witkowskiej. Wykorzystując nowatorskie narzędzia programu edukacyjnego TOC w pracy z przedszkolakami i uczniami klas I-III panie zmieniają polską szkołę ucząc dzieci samodzielnego myślenia.

Metodą TOC pracują w naszej szkole wszyscy nauczyciele, wykorzystując narzędzia w postaci chmurek, gałęzi czy drzewka ambitnego celu. Uczniowie znajdują związki przyczynowo-skutkowe, podejmują samodzielne decyzje, uczą się poprawnej komunikacji, analizują konflikty i szukają rozwiązań.

Życzymy naszej koleżance powodzenia podczas wyjazdu do Baltimore.Czytaj więcej...

Wizyta w zakładzie utylizacji odpadów.
W dniu 9.04.2013r. uczniowie klasy 6a i 5c uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Elblągu.

Tematem spotkania było zagospodarowanie odpadów komunalnych. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne i odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Piątoklasistom zaprezentowano pokaz multimedialny; ekologiczną grę edukacyjną pt. "Kolorowy świat odpadów" . Było to współzawodnictwo w grupach oraz warsztaty edukacyjne dotyczące segregacji odpadów. Szóstoklasiści obejrzeli film edukacyjny o działalności ZUO, segregowali odpady i produkowali papier czerpany. Po sporej dawce wiedzy o utylizacji odpadów uczniowie udali się na spacer po zakładzie. Młodsi uczestnicy zajęć otrzymali piernikowe upominki, a starsi uczniowie ulotki dotyczące bioodpadów.


Zobacz zdjęcia...

Trwają zapisy!!!


Drodzy Rodzice! ! !
Przypominamy, iż trwają zapisy do klas zerowych oraz pierwszych
na rok szkolny 2013/2014.


Szczegółowe informacje pod telefonem 55 625 86 21


Prezentacja szkoły

Wielkanoc w świetlicy.
Jak co roku świetlica popołudniowa zorganizowała uroczyste spotkanie wielkanocne. Z tej okazji odwiedziło nas wielu gości, z którymi wspólnie mogliśmy podzielić się jajkiem oraz zasiąść przy suto zastawionych stołach. Dzieci przygotowały na tą okazję inscenizację wielkanocną połączoną ze śpiewaniem wielkanocnych piosenek.

W nagrodę za wysiłek włożony w organizację uroczystości odwiedził nas zajączek, który wszystkim dzieciom przyniósł tego dnia słodkości!


Zobacz zdjęcia...

Uroczyste otwarcie "ORLIKA" w naszej szkole.
Dnie 27 marca 2013r. odbyło się uroczyste otwarcie naszego "ORLIKA". W tak uroczystym dniu Pani Dyrektor Anna Kaczorek powitała przybyłych gości:

p. Grzegorza Nowaczyka- Prezydenta Miasta Elbląga;
p. Waldemara Buszana- zastępcę dyrektora Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego;
p. Adama Giersza- przedstawiciela UEFA i absolwenta naszej szkoły;
p. Henryka Horbaczewskiego- wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej i radnych Rady Miasta;
p. Adama Bramowicza- reprezentującego senatora Witolda Gintow- Dziewiałtowskiego;
p. Roberta Burzyckiego- reprezentującego TAMEX- wykonawcę Orlika;
oraz Dyrektorów Departamentów Urzędu Miasta Elbląg;
przedstawicieli instytucji, klubów i stowarzyszeń sportowych, Rady Rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły; elbląskie media.

"Moim marzeniem jest, aby ten kompleks sportowy służył nie tylko uczniom naszej szkoły i klubom sportowym, ale też, żeby przyczynił się do integracji środowiska lokalnego. Niech będzie miejscem rywalizacji "fair play" i przyczyni się do realizacji pięknej idei wychowanie przez sport "-

powiedziała p. Dyrektor Anna Kaczorek


Po uroczystym otwarciu i przemówieniach, zaproszeni goście odwiedzili naszą szkołę i obejrzeli program artystyczny, przygotowany przez naszych uczniów.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie!!!Zobacz zdjęcia...

Spotkanie z przeszłością.
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej miały okazję podczas prowadzonych zajęć przenieść się w czasy naszych przodków. Na spotkaniu z historią poznały między innymi dzieje telefonu, lampy naftowej, żelazka, maselnicy. Dowiedziały się, w jaki sposób prezentowane urządzenia miały zastosowanie w gospodarstwach domowych.
Każdy z uczestników zajęć mógł osobiście sprawdzić, jak działały poszczególne przedmioty.


Zobacz zdjęcia...

Godzina dla Ziemi. Ty też zgaś światło!

W sobotę 23 marca wszyscy ludzie, którzy dbają o naszą planetę, na całą godzinę zgaszą światło w swoich domach, w szkołach, urzędach.

W ten sposób pokażą, że troszczą się o środowisko Ziemi i chcą pomóc ją chronić. Ty też możesz się do nich przyłączyć! Porozmawiaj z rodzicami i 23 marca o godzinie 20.30 zgaście razem światło w całym domu. Spróbujcie namówić do wyłączenia światła swoich kolegów i nauczycieli...

Pokażcie, że zależy Wam na czystej i szczęśliwej planecie!


Czytaj więcej...


Zobacz filmik...


Telewizja Elbląska...

Powitanie wiosny pod hasłem "Błękitna edukacja woda -to życie".

Uczniowie z kl. IV-VI w dniu dzisiejszym witali wiosnę. Mimo, że aura za oknem typowo zimowa u nas było gorąca atmosfera. Jak przystało na dzień wagarowicza lekcje odbyły się bez pytania i sprawdzianów, ale tylko dla tych, którzy ubrali się na biało lub niebiesko. Tegoroczne powitanie wiosny tematycznie związane było z przypadającym na rok 2013 Świętem Wody.Zobacz zdjęcia...

Napisali o nas...


Napisali o nas...

Konkurs "Opowieść o elektroodpadach, czyli zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym".

Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza do udziału w wojewódzkim konkursie „Opowieść o elektroodpadach, czyli zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym”, który skierowany jest do dzieci z przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej.
Czytaj więcej...

Projekty Zielonej Flagi.
Dnia 13 marca w SP 18 w Elblągu odbyło się spotkanie braci uczniowskiej wraz z opiekunami z elbląskich placówek zrzeszonych w Zielonej Sieci Szkól realizujących projekty ekologiczne "Zielonej Flagi". Tym razem TV Vectra nagrywała spot reklamowy dotyczący międzynarodowej akcji "Godzina dla Ziemi", która od 3 lat zagościła również w Elblągu. Uczniowie zachęcali mieszkańców Elbląga do zgaszenia światła na godzinę, 23 marca o 20.30. Celem takiego działania jest konieczność ochrony naszej planety przed licznymi zagrożeniami ekologicznymi np: ociepleniem klimatu, brakiem wody , nadmiarem elektrośmieci. Dzieci chętnie wypowiadały się przed okiem kamery i z dużym zaangażowaniem edukowali telewidzów. Z niecierpliwością oczekujemy na emisję spotu w telewizji.

Naszą szkołę reprezentowały Martyna Grabowska z IIa i jej siostra Julia z Va.Robocze zdjęcia z nagrania...

Czytaj więcej...


Zobacz zdjęcia...

Liga Młodych Matematyków- wyniki
Dnia 13 marca w naszej szkole odbyła się X edycja konkursu matematycznego "Liga Młodych Matematyków". Do konkursu zgłosiły się szkoły z Elbląga, Braniewa, Morąga, Tolkmicka, Suchacza, Młynar, Jegłownika, Nowic, Łączna, Gronowa Elbląskiego. Celem przeprowadzonego konkursu było przybliżenie uczniom wiedzy matematycznej, rozwijanie zdolności matematycznych oraz kształcenie u dzieci uczciwej rywalizacji.

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Pan Grzegorz Nowaczyk.


Organizatorami byli p. Dyrektor Anna Kaczorek, p. Teresa Cichosz, p. Ewa Kotlik, p. Mariola Wiśniewska.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy.

Serdeczne podziękowania od p. Dyrektor i organizatorów dla

pani Danuty Stankiewicz za okazywaną corocznie pomoc.


Wyniki klas czwartych...

Wyniki klas piątych...

Zajęcia kulinarne- bajkowe wafelki.
W świetlicy szkolnej dzieci uczestniczyły w kolejnych zajęciach kulinarnych. Celem zajęć było rozwijanie kreatywnego myślenia oraz czerpanie radości ze wspólnie przygotowanych potraw. Tym razem dzieci wraz z p. Małgosią przygotowały wspólnie Bajkowe Wafelki, aby wykonać takie wafelki potrzebne im były suche wafle, oraz ulubione składniki takie jak: masło czekoladowe, truskawkowe, budyń o ulubionym smaku, dżem. Do dekoracji użyły kolorowego lukru, posypki, czekoladowych serduszek itp.

Życzymy smacznego i miłej zabawy podczas wykonywania wafelków.Zdjęcia...

Godzina dla Ziemi.
W sobotę, 23 marca, dokładnie o godzinie 20.30 czasu lokalnego, w domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznych na całym świecie i w naszym mieście Elblągu ponownie zgasną światła na jedną, symboliczną godzinę - Godzinę dla Ziemi WWF. Akcja po raz siódmy zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, bez względu na rasę, religię, kulturę, pochodzenie czy status społeczny, abyśmy w tym samym czasie poświęcili chwilę skupienia naszej planecie i razem podjęli zobowiązanie dbania o nią przez cały rok.

Godzina dla Ziemi

Sieć Szkól Zielonej Flagi zaprasza Rodziców i uczniów na spotkanie 11 marca o godz. 19.00 przy SP12 w Elblągu z wkładami do zniczy 8-15 cm w celu nagrania spotu reklamowego promującego ideę GODZINY DLA ZIEMI. Wszyscy chętni uczniowie z naszej szkoły idą do SP12 pod opieką Rodziców.

Dzień Życzliwości.
W naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania się z historią tego święta oraz pojęciem życzliwości. Wspólnie stworzono drzewo życzliwości. Następnie dzieci utworzyły Słońce z promykami, na którym umieściły cech osoby życzliwej. Przeprowadzono również plebiscyt na najbardziej życzliwego świetliczanina.

Warto być życzliwym!!!

Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej