Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Konkurs recytatorski w klasie IIIb.
Mając na uwadze zdrowie i nawyki związane ze sposobem odżywiania, staramy się wszyscy w naszej szkole wprowadzić takie przyzwyczajenia by każde dziecko chętnie sięgało po warzywa i owoce. 29.11.2013r w klasie III b zorganizowano Klasowy Konkurs Recytatorski nt.
"Więcej warzyw i owoców , będziesz zdrowy - to jest sposób". Dzieci prezentowały wiersze mówiące o spożywaniu wartościowych smakołyków owoców i warzyw. Pięknie zaprezentowały swoje wiersze między innymi tacy uczniowie jak Natalia Tyczkowska, Justyna Juszkiewicz, Justyna Kochańska. W uroczystość klasową chętnie zaangażowali się rodzice którzy wzięli udział w Jury oraz z satysfakcją wręczali nagrody uczniom biorącym udział w prezentacji wierszy. Konkurs odbył się w atmosferze radości i zabawy.

Zdjęcia...

"Uczyć czy nie uczyć- oto jest pytanie"...
W czwartek, tj. 28 listopada, w naszej szkole odbyło się niecodzienne przedstawienie. Jak to w kabarecie bywa … oj, działo się, działo! W ławkach usiedli nauczyciele, a uczennica przejęła stery nauczyciela. Odwieczne szkolne problemy zostały przedstawione w krzywym zwierciadle, dlatego też zarówno aktorzy jak i widownia świetnie się bawili. A poddawana co rusz pod wątpliwość parafraza cytatu Szekspira: „uczyć czy nie uczyć” doczekała się jednomyślnej odpowiedzi – UCZYĆ!

Pani Renata Sampławska serdecznie dziękuje WSZYSTKIM AKTOROM za miłą, twórczą współpracę, która przyczyniła się do stworzenia nowych, wspaniałych relacji między pedagogami a uczniami.


Zdjęcia...

Świąteczne lampiony.
Podczas zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej, dzieci wykonały przepiękne lampiony. Do zrobienia takiego lampionu potrzebny był słoik, farby, rafia, podgrzewacz, makaron lub ziarna kawy. Dzieci napracowały się bardzo, efekt był niesamowity. Zachęcamy do wykonania takich lampionów w domu.

Życzymy powodzenia przy pracy.


Zdjęcia...

Wizyta klasy IIa w elbląskim muzeum.
26 listopada uczniowie klasy IIa odwiedzili muzeum. Dzieci zwiedziły wystawę oraz uczestniczyły w zajęciach, podczas których dowiedziały się z czego i w jaki sposób powstały i powstają ubrania. Z zaciekawieniem oglądały krosno, wrzeciono, międlicę oraz kościane igły. Przymierzały także lnianą koszulę, uszytą z materiału utkanego na krosnach. Okazało się, że noszenie jej jest niezbyt przyjemne, gdyż "koszula gryzła".

Zdjęcia...

Mleko, jogurt i sery to podpora mocnych kości.
Dnia 29 listopada uczniowie klasy Ia i IIc zaprosili do siebie na wspólne zajęcia klasę 0a. Uczniowie klas uczestniczą w projekcie "Śniadanie daje moc". Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak ważne w naszej codziennej diecie są produkty bogate w wapń. Uczniowie wraz z dziećmi z zerówki przygotowały na koniec zajęć smaczne jogury, które potem ze smakiem zjadły.

Zdjęcia...

Laureaci międzyszkolnego konkursu "Bierzemy kurs na zdrowie".
Laureaci międzyszkolnego konkursu „Bierzemy kurs na zdrowie”

- Marta Krawczyk kl. V a - zdobyła I miejsce w kategorii plastycznej – gra planszowa

- Dominik Marcinowski kl. V c - został wyróżniony za pracę literacką „Przepis na zdrowie”


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wizyta policji w szkolnej świetlicy.
W naszej świetlicy gościli przedstawiciele policji. Była to niezwykła wizyta, ponieważ panom policjantom towarzyszyły psy przeszkolone w wykrywaniu między innymi narkotyków i materiałów wybuchowych. Zapoznali wychowanków z pracą psa w policji. Nasi goście podczas spotkania zapoznali dzieci z technikami obrony przed agresywnymi psami. Odpowiadali na szereg pytań zadawanych przez uczestników spotkania.

Zdjęcia...

Szkolny Klub Bezpieczeństwa "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"- konkurs.
Dzieci zrzeszone w Szkolnym Klubie Bezpieczeństwa podjęły wyzwanie, stając do konkursu pod hasłem „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. Konkurs polegał na wykonaniu różnego rodzaju rysunków, wyklejanek czy też zdjęć udekorowanej choinki. Nasz klub podjął się ubrania żywej choinki. Zaproponowano dwa warianty– choinka ubrana w kamizelki odblaskowe oraz choinka ubrana w znaki drogowe. Ubieranie choinek w tak nietypowe ozdoby, było ciekawym wyzwaniem.

Gratulujemy pomysłu !!!


Zdjęcia...

Przedszkolaki w naszej szkole.
26 listopada w naszej szkole gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 31, które uczestniczyły w zajęciach rytmiczno- sportowych pod hasłem "Galaktyka zdrowia", przygotowanych przez uczniów klasy Ic pod kierunkiem p. Jolanty Kowalskiej. Przedszkolaczki przemierzały odległe planety, wykonując ćwiczenia gimnastyczne z nietypowymi przyborami. Zdobywały różne sprawności fizyczne, ćwiczyły spostrzegawczość i orientację przestrzenną.

To była świetna zabawa dla przedszkolaków i naszych pierwszoklasistów.


Zdjęcia...

Wycieczka klasy IIIa, VIa i VIc do Wygonina.
W dniach od 15.11 do 18.11 uczniowie z klas 3c, 6a i 6c wraz z wychowawcami i p.pedagog spędzili mile czas w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie.

Zadania programowe realizowane były poprzez zapewnienie dzieciom w szczególności:
- warunków sprzyjających wzmocnieniu ogólnej kondycji psychofizycznej,
- udział w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem warunków klimatycznych oraz krajoznawczych,
- udział w zajęciach wychowawczych, profilaktycznych i terapeutycznych,
- udział w zajęciach sportowo - rekreacyjnych, ekologicznych i kulturalno oświatowych.

Czas upłynął im szybko. Uczniowie mają nadzieję , że jeszcze tam kiedyś powrócą...


Zdjęcia...

"Żeby Polska była Polską"- konkurs międzyklasowy.
W piątek 22 listopada miał miejsce turniej międzyklasowy z okazji Święta Niepodległości „ Żeby Polska była Polską”. Każdą klasę w rywalizacji reprezentowała 4 –osobowa drużyna. Zakres materiału do przygotowania dotyczył najważniejszych wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ponadto pytania sprawdzały wiedzę ogólną dotyczącą Polski (kuchnia, zwierzęta, imprezy sportowe, symbole narodowe, sportowcy). Dodatkowo klasy IV przygotowały kotyliony, klasy V albumy przybliżające sylwetkę Józefa Piłsudskiego, a klasy VI portret Józefa Piłsudskiego. Ponadto każda klasa zaprezentowała przygotowaną przez siebie pieśń patriotyczną, a dodatkowo chętne klasy strój z epoki.
Rywalizacja była zacięta, dodatkową atrakcją był udział nauczycieli w zmaganiach, którzy musieli wykazać się kreatywnością i poczuciem humoru.

Mam nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili, a co najważniejsze, utrwalili i usystematyzowali wiedzę na temat tego okresu w naszej historii.


Zdjęcia...

Bezpieczna przerwa pod hasłem "Zdrowo się odżywiamy".
Dnia 21.11.2013 roku klasa VI b przygotowała „Bezpieczną przerwę" pod hasłem „ Zdrowo się odżywiam” . Uczniowie przygotowali soki ze świeżych owoców oraz koktajle truskawkowe, bananowe, pomarańczowe.Przygotowana przez uczniów kawiarenka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że po 15 minutach zabrakło im surowców. To pokazuje, że nieprawdą jest, że nie lubimy marchewek czy jabłek. Uczniowie zorganizowali także kilka zdrowych konkursów, np. na zjedzenie plasterka cytryny bez kwaszenia się– okazuje się, że większość naszych uczniów nie ma z tym najmniejszego problemu. Kolejna konkurencja polegała na obieraniu pomarańczy na czas– jak się przekonaliśmy nie jest to takie proste. Miłośnicy sportu mogli spróbować swoich sił w ping pongu. Mamy nadzieję, że dobrze i zdrowo wszyscy się bawili.

Dziękujemy klasie VIb i wychowawcy.


Zdjęcia...

Ekologiczne wieści.
1.Do 6 grudnia zbieramy żywność wraz z Elbląskim Bankiem Żywności dla wszystkich potrzebujących w naszym mieście. Włączmy się aktywnie do akcji pomocy!. Żywność przynosimy do gab.41.

2.Dnia 12 grudnia odbędzie się Festiwal Zdrowej Żywności. Zapraszamy uczniów klas 0-VI,nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Szczegóły u opiekunów samorządów.

3.Dnia 13 grudnia w ramach akcji „Przedświąteczne porządki” odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Od godz. 9.00 do 11.00 przy garażach, na terenie szkoły wystawiony zostanie pojemnik ZUO do którego można wkładać np. zepsute suszarki, latarki, monitory ,telewizory itp.

Pasowanie na świetliczanina.

W tym roku Pasowanie na Świetliczanina odbywało się pod hasłem „Uczymy się Bezpiecznie –Bawimy się Bezpiecznie”.Celem uroczystości było wdrażanie najmłodszych dzieci do świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Kształtowanie prawidłowego poruszania się w trakcje drogi do szkoły i domu oraz uświadomienie skutków i konsekwencji niebezpiecznego zachowania się na drodze. Podczas uroczystości dzieci uczęszczające pierwszy rok do świetlicy szkolnej brały udział w konkurencjach związanych z bezpieczeństwem – były to zagadki, rozsypani wyrazowe, zabawy edukacyjne i ruchowe. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci złożyły ślubowanie stając się pełnoprawnymi członkami gromady świetlicowej.

Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej