Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Świetlicowe popołudnie magii i wróżb.
Koniec listopada to jest czas wyjątkowy. Zbliżają się Andrzejki! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole!!! Nasze andrzejki świetlicowe obfitowały we wróżby – miedzy innymi krążyła skrzynia dobrych wróżb, wirowały kubki odnoszące się do naszej przyszłości.

Podczas całej imprezy dzieci bawiły się świetnie pamiętając, że wróżby to tylko żarty.


Zdjęcia...

Zabawy makaronem.
Podczas zajęć w świetlicy, tym razem dzieci zapoznały się z różnymi kształtami makaronów. Poznały drogę powstania makaronu, jego obecność w naszej kuchni oraz jego zastosowanie do wykonywania różnych rzeczy, podczas zajęć plastyczno-technicznych. Dzieci wykonały ozdobne słoiki z makaronem do ozdoby kuchni.

Mamy nadzieję, że niespodzianka spodobała się mamom.Zdjęcia...

Klub Pierwszaka.
Uczniowie klasy Ic wraz z rodzicaminależą do "Klubu Pierwszaka". W listopadzie i w grudniu chętni klubowicze uczestniczyli w grach sportowych, zabawach rytmicznych, poznawali tańce integracyjne, a przy tym wspólnie spędzali czas!

Zdjęcia...

Konkurs recytatorski w klasie IIIb.
Mając na uwadze zdrowie i nawyki związane ze sposobem odżywiania, staramy się wszyscy w naszej szkole wprowadzić takie przyzwyczajenia by każde dziecko chętnie sięgało po warzywa i owoce. 29.11.2013r w klasie III b zorganizowano Klasowy Konkurs Recytatorski nt.
"Więcej warzyw i owoców , będziesz zdrowy - to jest sposób". Dzieci prezentowały wiersze mówiące o spożywaniu wartościowych smakołyków owoców i warzyw. Pięknie zaprezentowały swoje wiersze między innymi tacy uczniowie jak Natalia Tyczkowska, Justyna Juszkiewicz, Justyna Kochańska. W uroczystość klasową chętnie zaangażowali się rodzice którzy wzięli udział w Jury oraz z satysfakcją wręczali nagrody uczniom biorącym udział w prezentacji wierszy. Konkurs odbył się w atmosferze radości i zabawy.

Zdjęcia...

"Uczyć czy nie uczyć- oto jest pytanie"...
W czwartek, tj. 28 listopada, w naszej szkole odbyło się niecodzienne przedstawienie. Jak to w kabarecie bywa … oj, działo się, działo! W ławkach usiedli nauczyciele, a uczennica przejęła stery nauczyciela. Odwieczne szkolne problemy zostały przedstawione w krzywym zwierciadle, dlatego też zarówno aktorzy jak i widownia świetnie się bawili. A poddawana co rusz pod wątpliwość parafraza cytatu Szekspira: „uczyć czy nie uczyć” doczekała się jednomyślnej odpowiedzi – UCZYĆ!

Pani Renata Sampławska serdecznie dziękuje WSZYSTKIM AKTOROM za miłą, twórczą współpracę, która przyczyniła się do stworzenia nowych, wspaniałych relacji między pedagogami a uczniami.


Zdjęcia...

Świąteczne lampiony.
Podczas zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej, dzieci wykonały przepiękne lampiony. Do zrobienia takiego lampionu potrzebny był słoik, farby, rafia, podgrzewacz, makaron lub ziarna kawy. Dzieci napracowały się bardzo, efekt był niesamowity. Zachęcamy do wykonania takich lampionów w domu.

Życzymy powodzenia przy pracy.


Zdjęcia...

Wizyta klasy IIa w elbląskim muzeum.
26 listopada uczniowie klasy IIa odwiedzili muzeum. Dzieci zwiedziły wystawę oraz uczestniczyły w zajęciach, podczas których dowiedziały się z czego i w jaki sposób powstały i powstają ubrania. Z zaciekawieniem oglądały krosno, wrzeciono, międlicę oraz kościane igły. Przymierzały także lnianą koszulę, uszytą z materiału utkanego na krosnach. Okazało się, że noszenie jej jest niezbyt przyjemne, gdyż "koszula gryzła".

Zdjęcia...

Mleko, jogurt i sery to podpora mocnych kości.
Dnia 29 listopada uczniowie klasy Ia i IIc zaprosili do siebie na wspólne zajęcia klasę 0a. Uczniowie klas uczestniczą w projekcie "Śniadanie daje moc". Celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak ważne w naszej codziennej diecie są produkty bogate w wapń. Uczniowie wraz z dziećmi z zerówki przygotowały na koniec zajęć smaczne jogury, które potem ze smakiem zjadły.

Zdjęcia...

Laureaci międzyszkolnego konkursu "Bierzemy kurs na zdrowie".
Laureaci międzyszkolnego konkursu „Bierzemy kurs na zdrowie”

- Marta Krawczyk kl. V a - zdobyła I miejsce w kategorii plastycznej – gra planszowa

- Dominik Marcinowski kl. V c - został wyróżniony za pracę literacką „Przepis na zdrowie”


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wizyta policji w szkolnej świetlicy.
W naszej świetlicy gościli przedstawiciele policji. Była to niezwykła wizyta, ponieważ panom policjantom towarzyszyły psy przeszkolone w wykrywaniu między innymi narkotyków i materiałów wybuchowych. Zapoznali wychowanków z pracą psa w policji. Nasi goście podczas spotkania zapoznali dzieci z technikami obrony przed agresywnymi psami. Odpowiadali na szereg pytań zadawanych przez uczestników spotkania.

Zdjęcia...

Szkolny Klub Bezpieczeństwa "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"- konkurs.
Dzieci zrzeszone w Szkolnym Klubie Bezpieczeństwa podjęły wyzwanie, stając do konkursu pod hasłem „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. Konkurs polegał na wykonaniu różnego rodzaju rysunków, wyklejanek czy też zdjęć udekorowanej choinki. Nasz klub podjął się ubrania żywej choinki. Zaproponowano dwa warianty– choinka ubrana w kamizelki odblaskowe oraz choinka ubrana w znaki drogowe. Ubieranie choinek w tak nietypowe ozdoby, było ciekawym wyzwaniem.

Gratulujemy pomysłu !!!


Zdjęcia...

Przedszkolaki w naszej szkole.
26 listopada w naszej szkole gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 31, które uczestniczyły w zajęciach rytmiczno- sportowych pod hasłem "Galaktyka zdrowia", przygotowanych przez uczniów klasy Ic pod kierunkiem p. Jolanty Kowalskiej. Przedszkolaczki przemierzały odległe planety, wykonując ćwiczenia gimnastyczne z nietypowymi przyborami. Zdobywały różne sprawności fizyczne, ćwiczyły spostrzegawczość i orientację przestrzenną.

To była świetna zabawa dla przedszkolaków i naszych pierwszoklasistów.


Zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej