Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Konkurs recytatorski
Dnia 24 10.2018r w Szkole Podstawowej nr 23 w Elblągu odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski pod hasłem "Piękno przyrody w "Panu Tadeuszu " A. Mickiewicza". W zmaganiach wzięło udział 13 recytatorów ,
naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Malinowska z klasy VII a oraz Dominik Ostaszkiewicz z klasy IV a. Z wielką przyjemnością informujemy, że wielkim triumfatorem i zdobywcą I nagrody został nasz uczeń -Dominik Ostaszkiewicz, który swoją recytacją zachwycił nie tylko jury konkursu,
ale także wszystkich widzów.

Gratulujemy Dominikowi, który jest niezwykle utalentowany i na pewno jeszcze nie raz, nie dwa usłyszycie o jego osiągnięciach artystycznych.


Zobacz zdjęcia...

Dzieci świata znają swoje prawa
„Dzieci świata znają swoje prawa”. To hasło przewodnie zajęć, w których w poniedziałek uczestniczyli uczniowie klasy I c oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej OSW nr 2. Było to pierwsze spotkanie przygotowane w ramach realizacji projektu „Moje prawa – edukacyjne i artystyczne spotkania dzieci” przez OSW nr2 w Elblągu. Zajęcia przybliżyły dzieciom ich prawa i sprawiły wiele radości.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Zobacz zdjęcia...

Dzień Języków Obcych
W dniu dzisiejszym w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Języków Obcych. To już tradycja, że ciekawie obchodzimy to święto, doceniając, jak ważna jest nauka języków. Sprawdziliśmy nie tylko umiejętności językowe naszych uczniów, ale także ich wiedzę o krajach europejskich. Uczniowie zmagali się z przysłowiami angielskimi i niemieckimi, literowaniem wyrazów, rozpoznawali osoby, miejsca, potrawy, tradycje, zabytki charakterystyczne dla poszczególnych krajów oraz dopasowywali flagi i stolice. Okazało się również, że piosenki są doskonałym sposobem na naukę języków obcych, a nasi uczniowie bezbłędnie rozpoznają wykonawców i tytuły utworów. Świetną zabawą był wywodzący się z Wielkiej Brytanii bieg z naleśnikiem. Slalom z patelnią odbywał się w szaleńczym tempie. Uczniowie pochwalili się także swoimi zdolnościami artystycznymi, prezentując przygotowane wcześniej gadżety charakterystyczne dla wylosowanych krajów. Udział w zabawach, konkurencjach został nagrodzony słodyczami, kartkami niepytkami oraz kuponami uprawniającymi klasy do dnia bez mundurka.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w naszej zabawie.
Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego


Zobacz zdjęcia...


Zobacz zdjęcia...

Gorączka złota
W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji "Gorączka złota" organizowanej przez Elbląski Oddział PCK. Udało się zebrać 99,4 kg monet 1, 2 i 5 groszowych.

Zajęliśmy I miejsce w konkursie na "Największego zbieracza złota - 2018"
wśród elbląskich szkół .


Otrzymaliśmy również podziękowania za aktywny udział w akcjach charytatywnych "Czerwonokrzyska Gwiazdka - 2017", "Wielkanoc z PCK - 2018", "Wyprawka dla żaka - 2018".

Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom, rodzicom i
nauczycielom wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka.

Nowy numer Szesnastki
Prezentujemy nowy numer gazetki szkolnej Nasza Szesnastka. Uczniowie z klasy VIII C pod opieką Tomasza Wyrwasa przygotowali nowe materiały związane z naszą szkołą. Przeczytacie artykuły o ogródku szkolnym, rozpoczęciu roku oraz wywiady z Maćkiem Iwanowskim z klasy VIIIc i z naszą panią pedagog Anną Rabizo.

Zapraszamy do czytania.


Nasza Szesnastka...

Konsultacje z rodzicami
Dnia 23 października, odbędą się konsultacje z rodzicami,

wg ustalonego harmonogramu przez wychowawcę.

Wszyscy nauczyciele będą do Państwa dyspozycji

w godzinach 16.00- 18.00

Wycieczka klasy 8c
Dnia 18.10.2018 r klasa 8C wybrała się na wycieczkę do fabryki Meble Wójcik. Uczniowie poznali specyfikę pracy w branży meblarskiej. W bardzo ciekawy sposób pracownicy fabryki opowiedzieli o projektowaniu i produkcji mebli, kompetencjach jakie są wymagane od pracowników w branży meblarskiej oraz o tym jakie szkoły i kursy ułatwiają zdobycie zawodu.

Bardzo dziękujemy za możliwość odwiedzenia fabryki Meble Wójcik.


Zobacz zdjęcia...

Rajd pieszy do Bażantarni
W środę 17 października 3 czwarte klasy wzięły udział w rajdzie pieszym do Bażantarni. W sumie uczniowie pokonali przeszło 4 km. Droga była ciekawa, umilał ją piękny jesienny krajobraz. Niektórzy pierwszy raz znaleźli się na Gęsiej Górze. Relaks na polanie przy Bażantarni minął szybko. Odpoczynek, drugie śniadanie, a potem zabawy sportowe, budowanie bazy i zbieranie kasztanów…na to wszystko ledwo starczyło czasu. Pierwszą i nie ostatnią integrację klas czwartych należy uznać za udaną!!!

Zobacz zdjęcia...

Dzień Głośnego Czytania

We wtorek 16.10.2018 odbył się w naszej szkole nietypowy Dzień Głośnego Czytania. Dlaczego nietypowy? Wszystko za sprawą gangu słodziaków i konkursu Biedronki, w którym bierze udział nasza szkoła, a który ma za zadanie propagować wśród uczniów czytanie i zachęcać do codziennego czytania, przynajmniej 10 minut dziennie. Nasi uczniowie doskonale wiedzieli, jakie korzyści przynosi czytanie, a Dominika z klasy 3 odważyła się pomóc Pani Asi i przeczytać fragment opowiadania o słodziakach na forum. Oprócz tego dzieci odpowiadały na pytania, dostając w zamian słodziakowe naklejki, a na drugim piętrze czekała na nie kolejna niespodzianka- korytarz ozdobiono wykonanymi przez dzieci podobiznami naszych bohaterów oraz opowiadaniami z książki "Przygody gangu słodziaków", które uczniowie mogli czytać na przerwach. Wszyscy otrzymali również kartę "słodziakowych" czytelników i miejmy nadzieję, że niezwykła moc słodziaków zachęci naszych uczniów do codziennego czytania.

Zobacz zdjęcia...

Szkolny Skills Challenge 2018
Nasza szkoła, jako jedna z pięćdziesięciu w Polsce zakwalifikowała się do udziału w Szkolnym Skills Challenge 2018, organizowanym przez fundację Marcina Gortata MG 13 przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nagrodą dla najlepszych 10 osób w Polsce jest wyjazd na zaproszenie Marcina Gortata do słonecznej Kalifornii. W rywalizacji dwóch szkół, najlepszymi okazali się Jakub Siemaszko z klasy VIa , Stanisław Kalkowski z klasy Va i Błażej Gromkiewicz z klasy Vc.

GRATULUJEMY !!!


Zobacz zdjęcia...

Zajęcia kulinarne- Kolorowe tosty
Jesień to dobry czas żeby wprowadzić do kuchni kolorowe dania. Tosty z domowymi barwnymi dżemami zadowolą każdego smakosz. Na dzisiejszych zajęciach zajadaliśmy cieplutkie tosty z konfiturą jabłkową, śliwkową, porzeczkową i truskawkową. Do tych smakołyków piliśmy cieplutką herbatę z sokiem malinowym i cytryną. Było pysznie.

Zobacz zdjęcia...


Dzień Komisji Edukacji Narodowej
W piątek, 12 października, odbyła się uroczysta akademia dotycząca Dnia Edukacji Narodowej. Udział brali w niej członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz wybrani uczniowie z klas czwartych oraz ósmych. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu. Następnie prowadząca, Beata Olewniczak, przedstawiła krótko historię ustanowienia Dnia Edukacji Narodowej. W programie akademii były humorystyczne scenki, recytacje krótkich wierszy o tematyce szkolnej, podziękowania dla uczniów oraz nauczycieli – dla tych ostatnich była przygotowana przez Samorząd Uczniowski niespodzianka: film, składający się z życzeń składanych przez poszczególne klasy. Na zakończenie, popis umiejętności wokalnych przedstawiła jedna z uczennic, Zofia Zelonka, wykonując utwór pt. "Szyba" z musicalu Metro.

Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej