Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne
Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Uroczysta gala Wojewódzkiego Konkursu na Kalendarz Adwentowy 2017
Dnia 07 grudnia 2017 roku odbyła się uroczysta gala Wojewódzkiego Konkursu na Kalendarz Adwentowy 2017. Organizatorem konkursu był Instytut Pedagogiczno -Językowy PWSZ w Elblągu, Publiczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu.
Z ogromną radością informujemy, iż uczennice z klasy VIIa: Amelia Korpalska oraz Julia Kowalewska zdobyły wyróżnienie.
Jednocześnie serdecznie dziękujemy uczniom z klasy VIIc: Julii Kucińskiej, Zuzannie Orzechowskiej, Justynie Samborskiej, Weronice Małochwiej i Przemysławowi Wiśniewskiemu oraz uczennicy z klasy VIIb: Justynie Juszkiewicz za zaangażowanie i przygotowanie kalendarzy adwentowych.

Serdecznie gratulujemy i wszystkim uczniom dziękujemy
za popularyzację wiedzy o krajach niemieckiego kręgu kulturowego!!!


Zobacz zdjęcia...

Mikołajki w świetlicy szkolnej

To jeden z tych dni w roku, na który dzieci czekają z utęsknieniem. Grudzień i magia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niosą ze sobą szczególny nastrój. Tym razem natura poskąpiła nam białego puchu. To jednak nie przeszkodziło, by oczekiwany przez dzieci w świetlicy Mikołaj, zajechał do szkoły taksówką, a nie saniami zaprzężonymi w renifery. Wszyscy poczuli dreszczyk emocji. Wizyta i zabawa były doskonałe. Uczniowie ubrani w mikołajkowe czapeczki, bardzo podekscytowani, śpiewali znane polskie kolędy… w końcu przyszedł czas na upragnione prezenty. Szkolna świetlica wzbogaciła się o super zabawki, dzięki którym miło będzie mijał czas. Uwieńczeniem mikołajkowego święta była prezentacja filmu pt. „Prawdziwa historia św. Mikołaja” połączona z jedzeniem popcornu, jak w prawdziwym kinie.

Dzieci bardzo dziękują Mikołajowi za przybycie i prezenty.


Zobacz zdjęcia...

Mikołajki w naszej szkole !!!

6 grudnia zgodnie z polską tradycją, obchodzone są Mikołajki. W tym dniu w naszej szkole odbyła się bezpieczna przerwa, w trakcie której dzieci pisały list do Świętego Mikołaja. Był to bardzo długi list, bo aż 12 metrowy. Dzieci pisały i rysowały swoje marzenia - co chciałyby dostać od Mikołaja pod choinkę. Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie marzenia.
W trakcie pisania listu, Pani Dyrektor poczęstowała dzieci smacznymi cukierkami.

Czekamy na ciebie Mikołaju !


Zobacz zdjęcia...

Niezwykła "Opowieść wigilijna"
6 grudnia uczniowie klasy IIIb po raz kolejny odwiedzili elbląski teatr. Tym razem dzieci udały się tam, by obejrzeć spektakl pt. „Wigilijna opowieść”. Przedstawienie przeniosło je
w niezwykły świat, w którym mogły doświadczyć magii nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i dowiedzieć się, co w życiu jest naprawdę ważne. Spektakl był dla dzieci niezwykłym przeżyciem. Dla niektórych tak silnym, że wzruszył je aż do łez.

Zobacz zdjęcia...

Mikołajki w kinie

Może nie w zimowym klimacie, ale na pewno w mikołajkowym nastroju dzieci ze świetlicy zostały zaproszone do wspólnego oglądania filmu pod tytułem "Pierwsza gwiazdka". W dużej sali kina Światowid spotkały się dzieci ze wszystkich świetlic popołudniowych. Poczęstowano je słodkościami, a następnie przeniesiono w świat bajkowej opowieści świątecznej. Bajka stała się niespodziewanie najwspanialszą historią wszechczasów - opowieścią o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.To nie był koniec atrakcji tego dnia ponieważ dzieci miały również okazję przejechać się zabytkowym tramwajem razem najprawdziwszym Mikołajem.

Zobacz zdjęcia...

Dziecięcy Piekarczyk dla naszego nauczyciela !!!

Dnia 5 grudnia, corocznie, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Wśród nagrodzonych znalazł się p. Bogdan Tołwiński, nauczyciel z naszej szkoły, który otrzymał Dziecięcego Piekarczyka, czyli nagrodę przyznawaną przez młode pokolenie osobie lub instytucji, która wyróżnia się działaniem na rzecz dzieci.

Pana Bogdana nominowali do nagrody chłopcy z klasy VIb.

Dziękujemy Wam

za docenienie działalności Waszego wychowawcy :)


Zobacz zdjęcia...

Sukces Dominika

Dnia 3 grudnia uczeń klasy 5b Dominik Merak wziął udział w zawodach judo Gdańskie Lwy reprezentując klub UKS Olimpia Elbląg. Dominik walczył w kategorii poniżej pięćdziesięciu kilogramów, w której startowało ośmiu zawodników (wszyscy starsi od naszego ucznia). Z trzech walk Dominik wygrał dwie i zdobył trzecie miejsce.Dominik trenuje judo od siedmiu lat, to jego trzeci medal, wcześniej zdobył już złoto i brąz.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!


Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego

W piątek 1 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie odbyło się podsumowanie drugiej edycji „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”. Konkurs został dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Olsztynie. Ocenie podlegały założone przy placówkach oświatowych ogrody, które nie tylko stanowią interesujący akcent estetyczny, ale także są dodatkową „salą dydaktyczną”, w której uczniowie mają możliwość obcowania z naturą. W ramach zmagań konkursowych jury wyróżniło nasze Zielone Zacisze.Otrzymaliśmy certyfikat wraz ze statuetką, która znalazła swoje honorowe miejsce w gabinecie pani dyrektor.

Spotkanie z policjantem
W pierwszym dniu grudnia, w naszej szkole, w ramach Programu Bezpieczna +, odbyło się spotkanie z policjantem. Brali w nim udział uczniowie klas 0 - 3. Policjant przypomniał dzieciom zasady zachowania bezpieczeństwa na drodze. Ponieważ zbliża się zima, opowiedział o bezpiecznych zabawach zimowych. Przypomniał też dzieciom numery alarmowe.

Dziękujemy panu policjantowi za przybycie do naszej szkoły.


Zobacz zdjęcia...

MegaMisja

Kolejne zajęcia z MegaMisji za nami. Tym razem omawialiśmy temat praw autorskich. Dzieci wiedzą, że są autorami swoich dzieł, że mogą się nimi dzielić z tym, z kim chcą. Mają prawa jak dorośli. Wszyscy powinni je znać, żeby uszanować własną i cudzą pracę. Nasze prace i wytwory naszej twórczości są dla dzieci bardzo ważne. Z przyjemnością dzielimy się nimi z innymi. Wystawy plastycznej twórczości w świetlicy są zawsze pełne i regularnie zmieniane. Dzieci chętnie robią podarunki i przekazują je rodzicom, paniom w szkole, czy koleżankom i kolegom. Autorzy wiedzą, że mogą się dzielić swoją twórczością z kim chcą, ale nie muszą. To nasz przemyślany wybór. Cytat i plagiat to słowa trudne, ale teraz dla uczniów zrozumiałe. Mamy świadomość, że nie mamy prawa podpisywać się pod cudzą pracą. Zajęcia, jak zwykle, były ciekawe. Pierwszy raz udało nam się wykorzystać na nich megamisyjny tablet.

Zobacz zdjęcia...

Wycieczka klasy IVa i IVc do Teatru Muzycznego

W ubiegłą sobotę - 2 grudnia klasy IVa i IVc z wychowawcami odwiedzili Teatr Muzyczny w Gdyni, by obejrzeć "Piotrusia Pana". Przedstawienie zachwyciło wszystkich uczniów i przeniosło ich w bajeczny świat przepełniony niesamowitymi efektami dźwiękowymi oraz wizualnymi. To był naprawdę magiczny czas!

Witaminowy tydzień

Uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły promują zdrowy styl życia. W związku z tym, w dniach 27 listopada – 1 grudnia, codziennie odbywały się „Witaminowe spotkania” uczniów klas 0 – III, zachęcające do spożywania witamin w naturalnej postaci. Na przerwach odbywały się pogadanki i degustacje owoców i warzyw. Każda klasa z zapałem wymyślała zabawne rymowanki, by zachęcić innych do zdrowego odżywiania. W poniedziałek królowały jabłka pod hasłem "Jemy jabłuszka, bo są zdrowe dla brzuszka”. Wtorkową bohaterką była marchewka, która mówiła: "Chcesz być młody, silny, zdrowy jedz marchewkę dla urody”.Środę był bananowy zawrót głowy. W czwartek przyszedł do szkoły pomidor okrągły, zdrowy, wesoły. W piątek królowały gruszki – „Do śniadania ogóreczki, a w szkole gruszeczki”.Mamy nadzieję, że zdrowe odżywianie wejdzie nam w nawyk.

Wszystkim dziękujemy za duże zaangażowanie w akcję „Witaminowy tydzień”


Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej