Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne
Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Konkurs recytatorski i plastyczny dla przedszkoli
15.02.2018 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego " W krainie poezji”. Wzięły w nim udział dzieci z przedszkola nr 3, 26, 31, 36 oraz z kl.”0” SP16, a towarzyszyli im tłumnie zgromadzeni goście- członkowie rodzin oraz panie wychowawczynie. O godzinie 16.00 zaczęły się występy małych artystów. Na scenie można było usłyszeć przepiękne wykonania utworów polskich poetów, podziwiać przygotowane stroje oraz całą oprawę artystyczną. W drugiej części spotkania rozstrzygnięto konkurs plastyczny oraz ogłoszono wyniki zmagań recytatorów. Wszystkie dzieci zostały uhonorowane dyplomami i upominkami, a wyróżnieni- nagrodami.

Dziękujemy za wieczór pełen wzruszeń i zapraszamy za rok.


Zobacz zdjęcia...

Wernisaż prac plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury
Dzieci ze świetlicy popołudniowej zostały zaproszone przez pana Mariusza Owczarka na wernisaż prac plastycznych młodych artystów trzech pracowni MDK. Poza wystawą prac odbyła się także projekcja filmu animowanego "Boże Narodzenie". Dodatkowo dzieci zostały oprowadzone po pracowniach, które się tam znajdują. Świetliczaki były pod wielkim wrażeniem.

Zobacz zdjęcia...

Poczta walentynkowa

Walentynki to młodziutkie zapożyczone święto zakochanych. W Polsce na dobre zagościło dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Ten niesamowity dzień, podczas którego wszyscy są szczęśliwi i pełni miłości to również idealny moment na przekazanie osobie nam bliskiej miłych, życzliwych słów oraz wyrazów sympatii. A najlepiej zrobić to za pomocą Walentynkowej Poczty. Taką pocztę zorganizowaliśmy w naszej świetlicy. Każde dziecko mogło wrzucić swoją walentynkę, a w dniu 14 lutego specjalny posłaniec dostarczył wskazanej osobie przesyłkę. W tym dniu każdy mógł też zrobić sobie walentynkowe zdjęcie z przyjacielem. Wszyscy uczestnicy dzisiejszej uroczystości otrzymali również słodki podarunek.

Zobacz zdjęcia...

Rozstrzygnięcie konkursu na hasło promujące działalność ZUO w Elblągu

„Pamiętajcie rodzice i dzieci, surowce wtórne to nie śmieci” hasło ucznia klasy IVd (Leon Pierścieniak) z ilością 30 lajków będzie reprezentować nasza szkołę w dalszym etapie konkursu Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu.
II miejsce zajęła uczennica klasy Ib (Kasia Waleryś), której hasło zdobyło 26 lajków.
III miejsce zajęła uczennica klasy IIIe (Lena Januszkiewicz), której hasło zdobyło 10 lajków.

Wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu bardzo serdecznie dziękujemy, jak również uczniom, którzy wykazali zainteresowanie udziałem w naszym konkursie!!!

Leon, trzymamy za Ciebie kciuki!!! Wyniki w maju!


Zobacz zdjęcia...

Liga Młodych Matematyków

Dnia 17 III 2018 r. w naszej szkole odbędzie się Rejonowego Konkursu Matematycznego „Liga Młodych Matematyków”, pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga, pana Witolda Wróblewskiego. Pomysłodawczynią i organizatorką tego konkursu jest pani Teresa Cichosz.

Nadrzędnym celem konkursu jest rozwijanie u uczniów zainteresowań i uzdolnień matematycznych, jak również sprawdzenie ich poziomu wiedzy i umiejętności.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

Liga Młodych Matematyków- regulamin...

MegaMisja !!!

Ucieczka Psotnika i wirusy- to temat kolejnych zajęć z MegaMisji. Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami bezpiecznego korzystania z poczty elektronicznej, do której przychodzą listy prywatne i publiczne, no i też te, które stanowią zagrożenie dla naszego komputera. Informatyka to niezwykła dziedzina nauki, a jej specjaliści nauczyli użytkowników komputerów radzić sobie z wirusami i spamem. Dzięki zajęciom uczniowie kolejny raz przekonali się, iż ostrożność w Internecie jest niezbędna, by bezpiecznie z niego korzystać i uchronić się przed cyberprzestępcami. Pamiętamy o silnych hasłach, antyspamie i antywirusach. Zajęcia zakończyła bitwa antywirusów z wirusami oraz zajęcia plastyczne, na których uczniowie zainspirowani zajęciami malowali tę scenę.

Zobacz zdjęcia...

Wycieczka klasy 3a do ZUO
Dnia 9.02.2018 r. klasa 3 a udała się na wycieczkę do Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczyli się poprawnie segregować śmieci. W sali edukacyjnej obejrzeli filmy dokumentalne i animowane. Korzystali z komputerowych programów multimedialnych z bazą wiedzy o odpadach i grą do segregowania odpadów. Miały okazję własnoręcznie zrobić papier czerpany. Dodatkową atrakcją była wycieczka po zakładzie.

Zobacz zdjęcia...

Konkurs ekologiczny z elementami języka niemieckiego
Dnia 08 lutego 2018 roku odbył się międzyszkolny konkurs ekologiczny z elementami języka niemieckiego. Była to II edycja Sejmiku Ekologicznego pod nazwą „Müll macht Spass”. W pierwszej części uczniowie prezentowali swoje filmiki zachęcające mieszkańców naszego miasta do segregacji śmieci. W drugiej części uczniowie zmagali się z zadaniami ekologicznymi w języku niemieckim. Tematem przewodnim była segregacja odpadów, czyli Mülltrennung. Gościem specjalnym była Pani Eliza Leszczyńska-Rogalska z ZUO w roli eksperta oceny jakości filmików i ich przekazu.
Poniżej prezentujemy wyniki:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 25 (opiekun Anna Chaberek)
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 (opiekun Marta Ligocka)
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 16 (opiekun Magdalena Szkutnik)


Jak widać segregacja śmieci nie tylko uczy lecz sprawia wiele zabawy i można temat ten realizować na wielu płaszczyznach. Konkurs był wspaniałą lekcją dla uczniów i miejmy nadzieję pomysłem do przeprowadzenia zajęć dla obecnych nauczycieli.

Gratulujemy wyników i zapraszamy za rok!!!


Zobacz zdjęcia...

Uczniowie klasy III b odwiedzili Zakład Utylizacji Odpadów
W środę, 7 lutego, uczniowie klasy III b odwiedzili Zakład Utylizacji Odpadów. Podczas wizyty dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których pogłębiły swoją wiedzę na temat selektywnej zbiórki odpadów. Zwiedziły także obiekt, aby doświadczyć, co dzieje się z odpadami, trafiającymi do zakładu. Przekonały się, że z odpady można zamienić na coś pięknego. Przykładem tego są wykonane przez nich prace plastyczne na papierze, który powstał z makulatury.

Zobacz zdjęcia...

Zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury
Tuż po feriach zimowych. Dnia 9 lutego dzieci ze świetlicy popołudniowej ponownie odwiedziły Pana Mariusza z Młodzieżowego Domu Kultury. Poświęcił nam dzisiaj czas na to aby podać instrukcję krok po kroku jak narysować postać bajkową. Wbrew pozorom okazało się, że nie jest to zbyt skomplikowane.Wystarczyła odrobina cierpliwości i wytrwałości. Jak powszechnie wiadomo rysowanie rozwija kreatywność, dobrze wpływa na dalszy rozwój dziecka. W związku z tym dalej będziemy zachęcać dzieci i wspierać, by się nie poddawały.

Zobacz zdjęcia...

Międzyszkolny konkurs "Razem łatwiej"
Dnia 7 II 2018 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs z j. polskiego, matematyki i przyrody "Razem łatwiej". Uczestnicy mogli wykorzystać wiedzę i umiejętności z tych przedmiotów w praktyce.Walka między drużynami była zacięta. Miło jest nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zebrali największą ilość punktów i zajęli I miejsce, II miejsce zdobyli uczniowie SP nr 19, III miejsce drużyna z SP nr 25.

Wszystkim uczniom gratulujemy.


Zobacz zdjęcia...

Klubik gier planszowych

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do klubiku gier planszowych. Spotkania będą odbywały się w każdy czwartek w godzinach 16.00-18.00. Chcemy, żeby była to przede wszystkim świetna zabawa dla wszystkich. Gry będą stale uzupełniane o nowe tytuły. Gry planszowe uczą cierpliwości, logicznego myślenia, koncentracji, refleksu a przede wszystkim kreatywności. Uważamy, że warto spróbować i grać, aby przekonać się jak wciąga świat gier.

Start już w ten czwartek 08.02. w świetlicy szkolnej.

Zapraszamy!!!

Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej