Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


"Moja niepodległa. Piosenki o Polsce"

Trzynastoosobowa silna grupa w składzie: Anna Malewicz, Maja Kierul, Iza Gromulska, zespół z klasy Ia - Ananaski, Zosia Zelonka, Anastazja Stryjewska, Daria Komoń i Iga Pawłowska- zaprezentowała naszą szkołę na konkursie wokalnym „Moja niepodległa. Piosenki o Polsce”, który odbył się w MDK w Elblągu. Uczennice przedstawiły znane i lubiane piosenki z repertuaru utworów patriotycznych - „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Ojczyzno ma”, „Wojenko, wojenko” i „Dziewczyna z granatem”, „Biały krzyż”, „Jedna chwila”, „Przybyli ułani pod okienko”. Dwie reprezentantki w różnych kategoriach wiekowych- Anna Malewicz i Zosia Zelonka zajęły I miejsce i otrzymały złoty mikrofon oraz dyplom, Maja Kierul zajęła III miejsce i także otrzymała złoty mikrofon oraz dyplom. Daria Komoń i Iga Pawłowska otrzymały wyróżnienie za oryginalną interpretację współczesnej aranżacji pierwotnie wykonanej przez Kasię Malejonek w rytmie rege o przejmujących i tragicznych losach wyklętej Inki. Laureatki i zdobywczynie I miejsca Ania Malewicz i Zosia Zelonka zaprezentują naszą szkołę na uroczystym koncercie 3 maja w CSE Światowid. Przypominamy, że uczennice naszej szkoły dzielnie i z sukcesami reprezentują SP nr 16 w konkursach organizowanych w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. To z tej okazji w naszym mieście inicjowane są najróżniejsze przedsięwzięcia, na których to akcentujemy, jak widać z sukcesami, naszą obecność.

Zobacz zdjęcia...

Zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury
6 kwietnia dzieci ze świetlicy popołudniowej ponownie były gośćmi Młodzieżowego Domu Kultury. Tematem dzisiejszych zajęć były zwierzęta świata. To dziś między innymi dzieci się dowiedziały, że każdy gatunek chce przede wszystkim przetrwać, a żeby to zrobić to jest w stanie wykształcić najbardziej osobliwe mechanizmy adaptacyjne. Uczestnicy zajęć swoimi oczami wyobraźni szkicowali oraz wypełniali kontury markerami olejnymi różnorodne gatunki zwierząt - te istniejące i te wirtualne. W efekcie powstały różne twory, czasem nieco dziwne, ale bardzo interesujące.

Zobacz zdjęcia...

Wesołych Świąt WielkanocnychInfomacja
29 marca 2018r. - 3 kwietnia 2018r. -

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA.


Pracuje świetlica, w godzinach 6.00- 16.30,

która sprawuje opiekę tylko nad dziećmi,

Rodziców pracujących.

Spotkanie wielkanocne z rodzicami

Dnia 26 marca 2018 roku w naszej świetlicy odbyło się spotkanie wielkanocne, na które zostali zaproszeni rodzice naszych świetlików. Po przybyciu wszystkich gości dzieci wprowadziły całą salę w atmosferę Świąt Wielkanocnych przedstawiając opowieść o trzech drzewach, które miały swoje marzenia i Pan Bóg spełnił je ale trochę w inny sposób niż one tego oczekiwały. Po przedstawieniu wszyscy sobie złożyli życzenia zdrowych i wesołych świąt w gronie rodzinnym a następnie dzieci wraz z rodzicami spędzili ze sobą wspólnie czas na rozmowach, grach i słodkim poczęstunku.

Zobacz zdjęcia...

Klasyczne hity
27 marca odbył się w naszej szkole koncert – lekcja muzyczna na temat KLASYCZNE HITY. W koncercie udział wzięli uczniowie klas 4 – 7. Lekcja zakończyła się konkursem wiedzy muzycznej. Zwyciężczynią została KAJA THIEL z klasy 7 a.

Gratulujemy.


Spotkanie Wielkanocne Świetlicy Popołudniowej
We wtorek 27 marca o godzinie 16:30 w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pod tytułem "Opowieść o trzech drzewach". Wystawiona inscenizacja została przygotowana przez naszych aktorów, czyli dzieci ze świetlicy popołudniowej. Przedstawienie obejrzało wielu zaproszonych gości między innymi Pani dyrektor, przedstawiciele Młodzieżowego Domu Kultury, Pan Pruszak. Wszystkich widzów zachwyciła dobra gra aktorów i świetne przygotowanie. Każda z postaci zagrała wyjątkowo i oryginalnie, a doskonałą grę dzieci uzupełniły stroje i scenografia.Spektakl był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym.Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Jak stary obyczaj każe, nie obyło się również od życzeń i prezentów jak również śmiesznego stukania się jajkami.

Zobacz zdjęcia...

Elbląg-Moją Małą Ojczyzną
W ramach nawiązanej współpracy ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej Anders w Umbrii zorganizowano w klasach: I b, I c, II a, II b ,III b, III c, III d, VII c cykl zajęć pod hasłem „Elbląg – Moją Małą Ojczyzną” w ramach projektu „ Budujemy mosty”. W poszczególnych klasach przeprowadzono zajęcia integracyjno – tematyczne mające charakter warsztatów, zajęć plastycznych, projekcji filmowych, zajęć literackich. Uczniowie poznawali legendy o Elblągu, historię Elbląga i okolic, wyszukiwali ciekawostki o rodzinnym mieście. Zorganizowano konkursy plastyczne nt. „Zabytki Elbląga”, „ Album o Elblągu”, na „Najciekawszy wiersz o Elblągu”. Konkursy podsumowano na apelu porządkowych z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Celami powyższych działań było zapoznanie uczniów z pojęciem „Patriotyzm lokalny”, wykształcenie wśród uczniów poczucia przynależności do społeczności lokalnej, rozbudzenie zainteresowań przeszłością i przyszłością Elbląga, promowanie regionu elbląskiego wśród polskich uczniów mieszkających we Włoszech.

Zobacz zdjęcia...

Wielkanocne warsztaty kulinarne klasy 1c

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne i czas pomyśleć o przygotowaniach. Jednym z symboli niezwykle silnie związanych z tradycją świąt wielkanocnych są znane jedynie w naszym kraju najwspanialsze ze wszystkich ciast - mazurki. Cieszą oczy swoim pięknem, a podniebienie - smakiem. Klasyczny mazurek ma kształt prostokąta i rozmiary kartki z zeszytu, jest niewysoki i... nie jemy go jak inne ciasta, tylko „pojadamy” małymi kawałeczkami, delektując się jego nadzwyczajnym smakiem. Dzieci z klasy 1c uczyły się piec mazurki i malować pisanki. Używając profesjonalnego sprzętu wałkowały ciasto, wycinały kształty, a po upieczeniu ozdabiały mazurki najpiękniej jak umiały. Ich ciasta wyglądały bardzo apetycznie. Równie pięknie prezentowały się wykonane własnoręcznie pisanki.

Wesołych Świąt !!!


Zobacz zdjęcia...

Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Nowych Technologii

Pierwszy Dzień Wiosny

oraz

Dzień Nowych TechnologiiZobacz zdjęcia...

Zajączek wielkanocny w klasie 3c i 3d
21 marca do klasy 3c i 3d przyszedł wcześniejszy zajączek wielkanocny. Dzieci miały spotkanie z przedstawicielem Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu panem Sławomirem Chabowskim oraz przedstawicielem Straży Rybackiej panem Grzegorzem Cybulskim. Uczniowie poznali ptaki zwiastujące wiosnę oraz ich zwyczaje. Dowiedzieli się również wiele ciekawostek o rybach, pszczołach, drzewach oraz ochronie przyrody. Nasi goście hojnie obdarowali nas upominkami. Dzieci otrzymały również gry edukacyjne o tematyce przyrodniczej. Trzecioklasiści świetnie się bawili i w ciekawy sposób poszerzali swoją wiedzę o przyrodzie i ochronie lokalnego środowiska.

Serdecznie dziękujemy panom za ciekawe zajęcia.


Dziękujemy również dyrektorowi Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu

panu Krzysztofowi Cegiel za wsparcie i pomoc w organizacji spotkania.Zobacz zdjęcia...

Wycieczka klas III A I III E do ZOO Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie
Klasy III A i III E wspólnie z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Parku Edukacyjnego ZOO Egzotyczne na Kaszubach, gdzie główną atrakcją były zwierzęta egzotyczne sprowadzone z całego świata. Już przy wejściu witała się papuga mówiąc "Ahoj", a druga popisywała się tańcząc i bujając na huśtawce. Dzieci miały bardzo bliski kontakt z groźnymi wężami m. in. pytonem oraz boa dusicielem. Mogły również pogłaskać różne jaszczurki, żółwie, pająki, świnki morskie oraz króliczki. Największą frajdę sprawiła im papuga DJ, która zaprezentowała kilka ciekawych i wesołych sztuczek. W akwariach można było podziwiać ryby najróżniejszych gatunków. Po prezentacji zwierząt, dzieci zostały zaproszone do kina na seans krótkiego filmu przyrodniczego w 3D pt: „Dinozaury”. Pod koniec dzieci kupiły pamiątki i powiedziały "Ahoj". To była wspaniała lekcja przyrody.
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej