Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Bezpieczne Lato nad Wodą 2014!
Dnia 8 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Marcinem Trudnowskim z Grupy Wodnej nt. Bezpieczne Lato nad Wodą 2014. Pan Marcin, instruktor WOPR, pływania i nurkowania, kapitan jachtowy i motorowodny, z humorem i na wesoło rozmawiał z dziećmi nt. strzeżonych kąpielisk oraz zasadach bezpiecznej kąpieli.

Dziękujemy za miłe spotkanie!!!


Zdjęcia...

Miejski Pokaz Talentów.
Elbląg, dnia 09.05.2014r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy współpracy z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 2 oraz Lasami Państwowymi Nadleśnictwo Elbląg zorganizowano Miejski Pokaz Słonecznych Talentów 2014r., odbywający się pod hasłem „Słońce jest w każdym człowieku”. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III b z wychowawcą Anną Sałahub. Dzieci prezentowały wybrane utwory inspirujące piękno ojczystej przyrody. Maciek Witkowski pięknie recytował wiersz pt. „Dar przyrody”, Justyna Juszkiewicz, Justyna Kochańska, Dominika Literska, Julia Matolicz, Adrian Moczadło, Nikola Raniszewska, Natala Tyczkowska, Przemek Wiśniewski prezentowali piosenkę pt. „Każdy kwiat”,Justyna Kochańska, Adrian Moczadło i Nikola Raniszewska w formie okrzyku do wszystkich dzieci całego świata przekazali dużo próśb na temat ochrony przyrody,które zawarli w tekście pod hasłem „KOCHAMY ŚWIAT I PRZYRODĘ”. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Konkurs przyrodniczo- ekologiczny w SP 21.
W X edycji międzyszkolnego konkursu " W harmonii z przyrodą" naszą szkołę reprezentowali: JULIA PRZASNYSKA , WIKTORIA SIDOROW z IVc oraz ANGELIKA KORDECKA I MATEUSZ ANDRZEJEWSKI z IVa. Czwartoklasiści zmierzyli się z pytaniami o przyrodzie, konkurencjami sportowymi i namalowali " Żuławską wierzbę".

W klasyfikacji ogólnej zajęli III miejsce- brawo!


Zdjęcia...

Wycieczka klasy 3b do Zapiecka.
Dzieci z klasy 3b uczestniczyły w warsztatach wyjazdowych w Zapiecku. Celem zajęć było poznanie zabytków starej piekarni, receptury kuchni tradycyjnej oraz regionalnej, zapoznanie z technologią wyrobu masła i sera. Zdrowa żywność to ważna sprawa, dlatego dzieci chętnie uczestniczą w różnych formach zajęć ekologicznych.

Zdjęcia...

Jarmark zdrowej żywności,

Jak co roku w naszej szkole, odbył się Jarmark zdrowej żywności. Celem jego jest promowanie zdrowego trybu odżywiania. Każda klasa przygotowała smakołyki: jogurty z kawałkami owoców, sałatki warzywne, owocowe, galaretki, smaczne kanapki, owoce. Wszyscy uśmiechnięci zajadaliśmy smaczne i zdrowe przysmaki. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na następny jarmark.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu wszystkich smakołyków.Zdjęcia...

Liga Młodych Matematyków- podsumowanie.
Dnia 5 maja odbyło się podsumowanie XI edycji konkursu Liga Młodych Matematyków. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 66 uczniów: 34 czwartoklasistów i 32 piątoklasistów.
Laureaci w poszczególnych kategoriach:

klasa 4
I miejsce - Katarzyna Miałkowska
II miejsce - Emilia Bobrowicz
II miejsce - Dominik Grzeszczak
III miejsce - Pola Światły
III miejsce - Karol Serdeczny

klasa 5
I miejsce - Wiktor Guzowski
II miejsce - Piotr Romanowski
III miejsce - Jakub Siemaszko
III miejsce - Aleksandra Dąbrowska

Gratulujemy zwycięzcom.

Zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.


Zdjęcia...

Nagrody Prezydenta Miasta Elbląga dla naszych uczniów!!!
W dniu 25 kwietnia 2014r o godz. 13.00 w Urzędzie Miejskim w Elblągu na uroczystym spotkaniu Prezydent Miasta Elbląg nagrodził najbardziej aktywnych uczniów elbląskich szkół za działalność na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej. Wśród nagrodzonych znaleźli się JAN WIŚNIEWSKI i RADOSŁAW KUTERA z kl. VIa. Chłopcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Gratulacje!


Zdjęcia...

Szranki i Konkury.
Dziś 29.04.2014 r. dzieci ponownie pokazały na co je stać. Biorąc udział w "Szrankach i Konkurach", musiały się wykazać nie tylko sprawnością fizyczną, sprytem, ale również wielką odwagą, zaufaniem do członków drużyny, logicznym myśleniem, spostrzegawczością. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem układali puzzle owocowo-warzywne. Z rozsypanek wyrazowych składali zdania np. "Pięć posiłków dziennie to najlepsze rozwiązanie" itp. Zawodnicy w parach karmili się jogurtem naturalnym na czas. W
konkurencjach sportowych sadzili i zbierali warzywa. Bezspornym faktem jest jednak to, że najtrudniejszą konkurencją było zjedzenie cytryny. Wielkie gratulacje dla zawodników za wykonanie tak trudnych konkurencji.

Zdjęcia...

Wycieczka klasy 2a i 3a.
24 i 25 kwietnia dzieci z klasy 2a i 3a były na wycieczce. Pierwszego dnia zwiedziły Muzeum Kolei Wąskotorowej, które mieści się w Wenecji. Potem pojechały do Biskupina. Tam na własne oczy mogły zobaczyć, jak żyli, mieszkali i pracowali ludzie w dawnych czasach. Wieczorem bawiły się przy ognisku. Były tańce, śpiewy i smażenie kiełbasek, które smakowały wybornie.Drugiego dnia dzieci zwiedzały Toruń. Odwiedziły Żywe Muzeum Piernika. Spotkały się tam z mistrzem Łukaszem, który zdradził im tajną recepturę ciasta piernikowego. Każde z dzieci upiekło swój własny piernik. Potem tata Zosi oprowadził ich po Starówce i opowiedział legendy związane z Toruniem. Na koniec wycieczki zwiedziły Fort IV.

Do domu dzieci wróciły wieczorem bardzo podekscytowane i zadowolone.


Zdjęcia...

Stawiam na wodę- piję wodę!!!
W piątek 25 kwietnia p. J. Deptuła i p. A. Sęk zorganizowały dla dzieci "Bezpieczną przerwę" połączoną z gimnastyką mózgu. Uczniowie pili wodę, która była dla nich "paliwem do pracy", następnie wykonywały szereg ćwiczeń gimnastyki mózgu, które poprawiły ich koncentrację i przygotowały do nauki czytania i pisania. Przerwa była bezpieczna i przyjemna.

Zdjęcia...

Szkolny Klub Bezpieczeństwa- Pierwsza Pomoc.
W ramach pracy Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci odgrywały scenki odnoszące się do ratowania życia uczestnikom ruchu drogowego. Wykonane zostały plakaty promujące świadome zachowanie się w sytuacjach niesienia pomocy poszkodowanym osobom.

Zdjęcia...

Owocowo-warzywne kalambury.
25 kwietnia 2014 r. dzieci ze świetlicy miały okazję poznać zasady nowej gry - KALAMBURY - drużynowej gry towarzyskiej. Zasadniczym elementem zabawy było odgadywanie haseł dotyczących "zdrowego odżywiania". W każdej kolejce każda drużyna odgadywała hasło przedstawione w formie rysunku- elementu rebusu, przez jedną osobę z drużyny. Każda drużyna składała się z co najmniej 5 osób. Drużyn było 6. Rywalizacja dziewczynki kontra chłopcy odbywała się w 3 turach. Podczas rysowania nie wolno było używać słów, gestów podpowiadających hasło. Można było jedynie używać kolorów. Dzieciom bardzo się spodobała rywalizacja w nowo poznanej formie zabawy, jaką są KALAMBURY, przy okazji utrwalały sobie wiadomości na temat zdrowego odżywiania.

Zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej