Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne
Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Wycieczka klasy IIIa, VIa i VIc do Wygonina.
W dniach od 15.11 do 18.11 uczniowie z klas 3c, 6a i 6c wraz z wychowawcami i p.pedagog spędzili mile czas w Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie.

Zadania programowe realizowane były poprzez zapewnienie dzieciom w szczególności:
- warunków sprzyjających wzmocnieniu ogólnej kondycji psychofizycznej,
- udział w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem warunków klimatycznych oraz krajoznawczych,
- udział w zajęciach wychowawczych, profilaktycznych i terapeutycznych,
- udział w zajęciach sportowo - rekreacyjnych, ekologicznych i kulturalno oświatowych.

Czas upłynął im szybko. Uczniowie mają nadzieję , że jeszcze tam kiedyś powrócą...


Zdjęcia...

"Żeby Polska była Polską"- konkurs międzyklasowy.
W piątek 22 listopada miał miejsce turniej międzyklasowy z okazji Święta Niepodległości „ Żeby Polska była Polską”. Każdą klasę w rywalizacji reprezentowała 4 –osobowa drużyna. Zakres materiału do przygotowania dotyczył najważniejszych wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ponadto pytania sprawdzały wiedzę ogólną dotyczącą Polski (kuchnia, zwierzęta, imprezy sportowe, symbole narodowe, sportowcy). Dodatkowo klasy IV przygotowały kotyliony, klasy V albumy przybliżające sylwetkę Józefa Piłsudskiego, a klasy VI portret Józefa Piłsudskiego. Ponadto każda klasa zaprezentowała przygotowaną przez siebie pieśń patriotyczną, a dodatkowo chętne klasy strój z epoki.
Rywalizacja była zacięta, dodatkową atrakcją był udział nauczycieli w zmaganiach, którzy musieli wykazać się kreatywnością i poczuciem humoru.

Mam nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili, a co najważniejsze, utrwalili i usystematyzowali wiedzę na temat tego okresu w naszej historii.


Zdjęcia...

Bezpieczna przerwa pod hasłem "Zdrowo się odżywiamy".
Dnia 21.11.2013 roku klasa VI b przygotowała „Bezpieczną przerwę" pod hasłem „ Zdrowo się odżywiam” . Uczniowie przygotowali soki ze świeżych owoców oraz koktajle truskawkowe, bananowe, pomarańczowe.Przygotowana przez uczniów kawiarenka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że po 15 minutach zabrakło im surowców. To pokazuje, że nieprawdą jest, że nie lubimy marchewek czy jabłek. Uczniowie zorganizowali także kilka zdrowych konkursów, np. na zjedzenie plasterka cytryny bez kwaszenia się– okazuje się, że większość naszych uczniów nie ma z tym najmniejszego problemu. Kolejna konkurencja polegała na obieraniu pomarańczy na czas– jak się przekonaliśmy nie jest to takie proste. Miłośnicy sportu mogli spróbować swoich sił w ping pongu. Mamy nadzieję, że dobrze i zdrowo wszyscy się bawili.

Dziękujemy klasie VIb i wychowawcy.


Zdjęcia...

Ekologiczne wieści.
1.Do 6 grudnia zbieramy żywność wraz z Elbląskim Bankiem Żywności dla wszystkich potrzebujących w naszym mieście. Włączmy się aktywnie do akcji pomocy!. Żywność przynosimy do gab.41.

2.Dnia 12 grudnia odbędzie się Festiwal Zdrowej Żywności. Zapraszamy uczniów klas 0-VI,nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Szczegóły u opiekunów samorządów.

3.Dnia 13 grudnia w ramach akcji „Przedświąteczne porządki” odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Od godz. 9.00 do 11.00 przy garażach, na terenie szkoły wystawiony zostanie pojemnik ZUO do którego można wkładać np. zepsute suszarki, latarki, monitory ,telewizory itp.

Pasowanie na świetliczanina.

W tym roku Pasowanie na Świetliczanina odbywało się pod hasłem „Uczymy się Bezpiecznie –Bawimy się Bezpiecznie”.Celem uroczystości było wdrażanie najmłodszych dzieci do świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Kształtowanie prawidłowego poruszania się w trakcje drogi do szkoły i domu oraz uświadomienie skutków i konsekwencji niebezpiecznego zachowania się na drodze. Podczas uroczystości dzieci uczęszczające pierwszy rok do świetlicy szkolnej brały udział w konkurencjach związanych z bezpieczeństwem – były to zagadki, rozsypani wyrazowe, zabawy edukacyjne i ruchowe. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci złożyły ślubowanie stając się pełnoprawnymi członkami gromady świetlicowej.

Zobacz zdjęcia...

Jarmark zdrowej żywności.

Jak co roku w naszej szkole, odbył się Jarmark zdrowej żywności. Celem jego jest promowanie zdrowego trybu odżywiania. Jarmark rozpoczął sie od wspólnej zabawy, którą poprowadziły p. Jolanta Kowalska i p. Anna Sęk. Poszczególne klasy przygotowały smakołyki: jogurty z kawałkami owoców, sałatki warzywne, owocowe, galaretki, smaczne kanapki, owoce. Wszyscy uśmiechnięci zajadaliśmy smaczne i zdrowe przysmaki. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na następny jarmark.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc.Zdjęcia...

Dzień Niepodległości.
W uroczystych obchodach Święta Niepodległości, organizowanych przez nasze miasto, brało udział sześcioro uczniów z klasy Va. Uczniowie wraz z nauczycielami p. Maris Ksel i p. E. Sambor wzięli udział w grze ulicznej "Zaryzykuj- poznaj Swoje miasto", zdobyli największą ilość punktów.
Później wraz z innymi uczniami szkół oraz mieszkańcami Elblaga uczestniczyli w uroczystym przemarszu ulicami Elbląg.

Zdjęcia...

"Śniadaje daje moc"- klasa IIIa uczy się piec chleb i robić masło!!!
Dnia 8 listopada klasa IIIa wraz z wychowawczynią i rodzicami odwiedzili restaurację Zapiecek w Suchaczu. W ramach akcji "Śniadanie daje moc" wspólnie z właścicielami restauracji panią Małgorzatą i panem Lechem Madejami mieli okazję upiec chleb i własnoręcznie zrobić masło. Smaczne i zdrowe śniadanie wspólnie zjedli na świeżym powietrzu, grzejąc się przy ognisku na plaży.

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom za mile spędzone chwile!!!


Zobacz zdjęcia...

Zobacz więcej...

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.

"Jedenasty listopada"

Dzisiaj wielka jest rocznica
jedenasty listopada.
Tym co zmarli za ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy
wolność – polską mowę w szkole
to, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony
w mieście flagi rozwinięto
i me serce się raduje
że obchodzę Polski święto.


Śniadanie daje moc!!!
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Dnia 8 listopada uczniowie klas 0- III wraz z wychowawcami oraz uczniowie ze świetlicy szkolnej i uczniowie klasy VIc przygotowali smaczne, zdrowe śniadania. Zostały przeprowadzone również zajęcia edukacyjne, podczas których zapoznano uczniów z 12 zasadami zdrowego odżywiania. Uczniowie podczas zajęć wspaniale się bawili. Już niedługo czeka nas "Jarmark zdrowej żywności".

Dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc.


Zobacz zdjęcia...

Nasi młodzi szachiści!
Uczniowie klasy IIa i IIc od września 2013r. uczestniczą w programie "Szachy w szkole". Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu i cieszą się niebywałą popularnością. Uczniowie z niecierpliowścią czekają na ten dzień. Zajęcia praktyczne wywołują uśmiech i zadowolenia na twarzach naszych młodych szachistów. Nauka dostarcza im rozrywki i jest doskonałą formą stymulowania ich rozwoju emocjonalnego i intelektualnego.

Życzymy Wam powodzenia i wytrwałości w dalszej nauce.


Zobacz zdjęcia...

Dary jesieni.
Podczas zajęć w świetlicy dzieci omówiły bogactwo naszych polskich lasów, sadów i ogrodów. Prezentowane były piękne dynie, kabaczki i cykinie. Omawiane było zastosowania różnych warzyw w naszych codziennych jadłospisach. Dzieci zobaczyły też przetwory, które zostały przyniesione przez innych, z domowych spiżarni.

Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej