Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Szkolny Klub Bezpieczeństwa- Pierwsza Pomoc.
W ramach pracy Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe, podczas których dzieci odgrywały scenki odnoszące się do ratowania życia uczestnikom ruchu drogowego. Wykonane zostały plakaty promujące świadome zachowanie się w sytuacjach niesienia pomocy poszkodowanym osobom.

Zdjęcia...

Owocowo-warzywne kalambury.
25 kwietnia 2014 r. dzieci ze świetlicy miały okazję poznać zasady nowej gry - KALAMBURY - drużynowej gry towarzyskiej. Zasadniczym elementem zabawy było odgadywanie haseł dotyczących "zdrowego odżywiania". W każdej kolejce każda drużyna odgadywała hasło przedstawione w formie rysunku- elementu rebusu, przez jedną osobę z drużyny. Każda drużyna składała się z co najmniej 5 osób. Drużyn było 6. Rywalizacja dziewczynki kontra chłopcy odbywała się w 3 turach. Podczas rysowania nie wolno było używać słów, gestów podpowiadających hasło. Można było jedynie używać kolorów. Dzieciom bardzo się spodobała rywalizacja w nowo poznanej formie zabawy, jaką są KALAMBURY, przy okazji utrwalały sobie wiadomości na temat zdrowego odżywiania.

Zdjęcia...

46 uczniów podjęło wyzwanie swojego nauczyciela!
W zeszłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu doszło do nietypowego pojedynku wytrzymałości, w którym uczniowie mięli okazję porywalizować ze swoim nauczycielem w biegu na 1000m. Była to świadoma prowokacja ze strony Bogusława Tołwińskiego nauczyciela w-f z 25-letnim stażem, który zainicjował całe to zdarzenie.
Miałem nadzieję i się nie pomyliłem – mówi Bogusław Tołwiński-, że tego typu wyzwanie przyciągnie najlepszych biegaczy na szkolne boisko, aby się sprawdzić w bezpośrednim wyścigu ze swoim nauczycielem” Odbyły się dwa wyścigi, jeden dla dziewcząt, a drugi dla chłopców. W obu startował nauczyciel ramię w ramię z uczennicami i uczniami. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Martyna Grabowska, druga była Malwina Brągoszewska, a trzecie miejsce zajęła Natalia Borkowska. Wśród chłopców wygrał Jakub Zastępowski, drugi był Patryk Nahajowski, a na trzecim miejscu zameldował się Jakub Elminowski.
Wszyscy uczniowie na mecie otrzymali napoje i batoniki oraz gromkie brawa od kibiców.

Zdjęcia...


Wiosna na talerzu, czyli smacznie i kolorowo.
Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu i Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej zapraszają do udziału w konkursie ekologicznym „Wiosna na talerzu, czyli smacznie i kolorowo”. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI szkół podstawowych z miasta Elbląg.

Czas trwania konkursu: do 9 maja 2014 r.

Regulamin konkursu.


Wycieczka klasy 1b i 3c do Zapiecka.
Dnia 15 kwietnia uczniowie klasy Ib i IIIc wraz z wychowawczyniami p. A. Sęk i p. J. Deptułą oraz rodzicami uczestniczyli w warsztatach wypieku chleba, wyrobu masła i sera w restauracji Zapiecek w Suchaczu. Gospodarze p. Małgorzata i p. Lech przyjęli ich bardzo serdecznie. Dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto chlebowe, wyrabiały masło w maselnicy, jak również robiły smaczny ser. Później wszystko ze smakiem zajadały. Każde dziecko zabrało swój własnoręcznie upieczony chleb do domu.

Jeszcze raz dziękujemy gospodarzom za wspaniałe zajęcia! ! !


Zdjęcia...

Stroik wiosenno- wielkanocny.
W Świetlicy Szkolnej odbyło się spotkanie przedświąteczne poświęcone wykonaniu stroików wiosenno-wielkanocnych. Wspólne swoje siły połączyli rodzice z dziećmi. Podczas spotkania uczestnicy wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Każda praca zachwycała różnorodnością użytych materiałów. Spotkanie rodzinne zakończyła wystawa prac, na której wyeksponowane zostały kosze pełne wiosennych kwiatów, kolorowe wozy, piękne cekinowe jajka oraz wielkanocne zające.

Zdjęcia...

"Litania do błogosławionego Jana Pawła II"- rozdanie nagród.
W dniu 7 kwietnia 2014 r. o godzinie 11.00 w Galerii Sztuki Współczesnej „PRO-ARTE” w Elblągu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w konkursie plastycznym pt. „Litania do błogosławionego Jana Pawła II”. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Dagmara Beksa-klasa Ic, Joanna Chojnacka- klasa Ic, Weronika Kamieniak- klasa Ic, Alicja Pietrzak- klasa Ic, Julia Przasnyska- klasa IVc, Julita Rutka- klasa IVa, Jakub Samborski- klasa VIc, Nikola Wiśniewska- klasa IVc. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody.

Zdjęcia...

Wygraj ze mną, jeśli potrafisz!
Bogusław Tołwiński 46 -letni nauczyciel wychowania fizycznego znaszej szkołyrzucił wyzwanie wszystkim młodocianym biegaczom w swojej szkole. Proponuje, aby zmierzyli się z jego aktualnym wynikiem na 1 km uzyskanym w dniu 12.03.2014 w biegu na przyszkolnym boisku - 3 minuty 45 sekund.
"Nie jest to żaden wyśrubowany wynik, ale jak na mój wiek to nie najgorzej- mówi Bogusław Tołwiński.Problem tkwi w tym, że najlepszy wynik z tego roku uzyskany przez jednego z naszych najlepszych biegaczy to 3'50".

UWAGA ! ! !
Zebranie rodziców uczniów,

przyszłych klas pierwszych,

odbędzie się 23 kwietnia 2014 r. (środa), o godzinie 16.00

w świetlicy szkolnej.


Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Zajączkowy prezent dla Ziemi- zbiórka elektrośmieci.
Wiosna!!! Czas na porządki w naszych domach, miejscach pracy, szkołach. Poniewierających się w szufladach nieużywanych telefonów komórkowych, myszek komputerowych, popsutych klawiatur albo gromadzonych w piwnicach i garażach telewizorów i innych elektrośmieci będzie można się pozbyć podczas kolejnej zbiórki odpadów elektrycznych i elektronicznych pn. "Zajączkowy prezent dla Ziemi". Elbląska Sieć Szkół Zielonej Flagi, przy współpracy z Zakładem Utylizacji Odpadów prosi mieszkańców Elbląga o pozbywanie się we właściwy sposób zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego- "Nasze miasto bez elektrośmieci" Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia ludzi. Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne zawierają szkodliwe substancje, które w przypadku urządzeń zużytych, zagospodarowywanych w nieprawidłowy sposób, wydostają się na zewnątrz, przenikają do gleby, a następnie do wód gruntowych, zanieczyszczając w ten sposób środowisko.

Zbiórka elekrośmieci w SP 16 odbędzie się 11 kwietnia 2014 w godz.9.00 - 12.00

na małym, szkolnym boisku.

Zapisy na półkolonie w naszej szkole.
Informujemy, że w dniach 30.06. 2014- 12.07.2014
w naszej szkole, będą odbywać się półkolonie.

Pełna odpłatność za półkolonie wynosi 140 zł.
Zapisy odbywają się u kierownika świetlicy, w terminie do 16.05.2014r.

Wszelkie informacje można otrzymać, dzwoniąc pod numer telefonu 55- 625- 86- 30, w godzinach 11.00- 14.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

38 Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej.
5 kwietnia dzieci z klas IIa, IIIc, IVa, Va ze swoimi wychowawczyniami p. D. Bartnik, J. Deptułą, E. Sambor wzięły udział w 38 Ogólnopolskim Zlocie Pamięci Narodowej w Nadbrzeżu. Po trudnej 10- cio kilometrowej pieszej wędrówce, w Nadbrzeżu wzięły udział we mszy polowej, gdzie uczczono pamięć ofiar hitleryzmu z obozu Stutthof. Dzieci zregenerowały swoje siły w stanicy wodnej w Nadbrzeżu. Tam spożyły posiłek, wzięły również udział w konkursach: plastycznym, wokalnym, historycznym, krajoznawczo- turystycznym, grały w piłkę, tenisa stołowego. Trochę zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu.

Zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej