Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne
Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Złaz mikołajkowy.
Uczniowie klasy IVa i Va wspólnie z p. M. Ksel, p. E. Sambor i rodzicami udali się do Bażantarni na Złaz Mikołajkowy. W śnieżnej, bajkowej scenerii przeszli 10 km. Po długim marszu odbyło się spotkanie z Mikołajem i wiele konkursów.

Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas.


Zdjęcia...

Międzyszkolny Turniej Szachowy.
6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 19 odbył się Międzyszkolny Turniej Szachowy. Startowało w nim 48 zawodników z klas II- VI. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Piotr Andrzejewski, Kacper Jaśniewski oraz Hubert Walczak z klasy IIa.

Najlepszą lokatę zajął Hubert Walczak, który zajął 8 miejsce w całym turnieju, a 5 miejsce wśród chłopców.

Zdjęcia...

GRATULUJEMY ! ! !

Zielony gość w świetlicy szkolnej.
W świetlicy szkolnej przywitaliśmy dzisiaj piękne zielone drzewko. W tym roku nasza choinka udekorowana została ulubionymi ozdobami dzieci, które przyniosły z domu. Mienią się na niej bombki w różnych kolorach, lśnią łańcuchy, podrygują pajacyki i koniki. Pod taka choinką miło jest usiąść i zaśpiewać kolędę.

WESOŁYCH ŚWIĄT


Zdjęcia...

SP 16 wraz z Elbląską Siecią Zielonej Flagi u Prezydenta.
Dnia 26 listopada 2013 r. Wiceprezydent Marek Pruszak oraz Dyrektor Departamentu Edukacji UM p.Iwona MIkulska zaprosili przedstawicieli elbląskich przedszkoli, szkół, ośrodków szkolno- wychowawczych i burs uhonorowanych certyfikatem „Zielona Flaga”za 2013 rok. Dyrektorzy placówek oraz szkolni koordynatorzy programu „Szkoły dla Ekorozwoju” odebrali gratulacje od Prezydenta i podziękowania za duże zaangażowanie w edukację proekologiczną .

5 grudnia DNIEM WOLONTARIATU.
W tegorocznej akcji zbiórki żywności dla wszystkich potrzebujących wzięli udział nasi mali wolontariusze z kl. I-VI. Otwarte serca naszych uczniów zachęciły nas dorosłych do działania. Mamy nadzieję. że wspólnymi siłami z Bankiem Żywności i Elbląska Siecią Zielonych Szkół sprawiliśmy , że święta będą dla wszystkich miłym czasem spędzonym w gronie rodzinnym.

Dziękujemy za okazaną pomoc!

Konkurs Matematyczny "Mrówa".
Dnia 7.12.2013r w Szkole Podstawowej nr 25 odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny "Mrówa"dla klas III. Konkurs składał się z dwóch etapów, I etap - grupowy, II etap - indywidualny. Szkołę Podstawową nr 16 reprezentowali uczniowie klasy IIIb: Justyna Juszkiewicz, Maciej Witkowski, Natan Bielaszewski. Dzieci wykonywały różne zestawy zadań matematycznych w grupach oraz indywidualnie rozwiązywały test matematyczny. Uczniowie starali się na podstawie wiedzy szkolnej, wyobraźni oraz logicznego kojarzenia faktów rozwiązywać poroblemy matematyczne. Uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy, gry matematyczne oraz nagrody rzeczowe. Konkurs przebiegał w miłej i przyjemnej atmosferze.

Zdjęcia...

Świetlicowe popołudnie magii i wróżb.
Koniec listopada to jest czas wyjątkowy. Zbliżają się Andrzejki! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole!!! Nasze andrzejki świetlicowe obfitowały we wróżby – miedzy innymi krążyła skrzynia dobrych wróżb, wirowały kubki odnoszące się do naszej przyszłości.

Podczas całej imprezy dzieci bawiły się świetnie pamiętając, że wróżby to tylko żarty.


Zdjęcia...

Zabawy makaronem.
Podczas zajęć w świetlicy, tym razem dzieci zapoznały się z różnymi kształtami makaronów. Poznały drogę powstania makaronu, jego obecność w naszej kuchni oraz jego zastosowanie do wykonywania różnych rzeczy, podczas zajęć plastyczno-technicznych. Dzieci wykonały ozdobne słoiki z makaronem do ozdoby kuchni.

Mamy nadzieję, że niespodzianka spodobała się mamom.Zdjęcia...

Klub Pierwszaka.
Uczniowie klasy Ic wraz z rodzicaminależą do "Klubu Pierwszaka". W listopadzie i w grudniu chętni klubowicze uczestniczyli w grach sportowych, zabawach rytmicznych, poznawali tańce integracyjne, a przy tym wspólnie spędzali czas!

Zdjęcia...

Konkurs recytatorski w klasie IIIb.
Mając na uwadze zdrowie i nawyki związane ze sposobem odżywiania, staramy się wszyscy w naszej szkole wprowadzić takie przyzwyczajenia by każde dziecko chętnie sięgało po warzywa i owoce. 29.11.2013r w klasie III b zorganizowano Klasowy Konkurs Recytatorski nt.
"Więcej warzyw i owoców , będziesz zdrowy - to jest sposób". Dzieci prezentowały wiersze mówiące o spożywaniu wartościowych smakołyków owoców i warzyw. Pięknie zaprezentowały swoje wiersze między innymi tacy uczniowie jak Natalia Tyczkowska, Justyna Juszkiewicz, Justyna Kochańska. W uroczystość klasową chętnie zaangażowali się rodzice którzy wzięli udział w Jury oraz z satysfakcją wręczali nagrody uczniom biorącym udział w prezentacji wierszy. Konkurs odbył się w atmosferze radości i zabawy.

Zdjęcia...

"Uczyć czy nie uczyć- oto jest pytanie"...
W czwartek, tj. 28 listopada, w naszej szkole odbyło się niecodzienne przedstawienie. Jak to w kabarecie bywa … oj, działo się, działo! W ławkach usiedli nauczyciele, a uczennica przejęła stery nauczyciela. Odwieczne szkolne problemy zostały przedstawione w krzywym zwierciadle, dlatego też zarówno aktorzy jak i widownia świetnie się bawili. A poddawana co rusz pod wątpliwość parafraza cytatu Szekspira: „uczyć czy nie uczyć” doczekała się jednomyślnej odpowiedzi – UCZYĆ!

Pani Renata Sampławska serdecznie dziękuje WSZYSTKIM AKTOROM za miłą, twórczą współpracę, która przyczyniła się do stworzenia nowych, wspaniałych relacji między pedagogami a uczniami.


Zdjęcia...

Świąteczne lampiony.
Podczas zajęć plastycznych w świetlicy szkolnej, dzieci wykonały przepiękne lampiony. Do zrobienia takiego lampionu potrzebny był słoik, farby, rafia, podgrzewacz, makaron lub ziarna kawy. Dzieci napracowały się bardzo, efekt był niesamowity. Zachęcamy do wykonania takich lampionów w domu.

Życzymy powodzenia przy pracy.


Zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej