Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Szkoła Promująca Zdrowie
Eksperyment edukacją przyszłości
Eksperyment w matematyce
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne













Certyfikaty


















Międzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga



Nasz BLOG


WFOSiGW



Mistrzowie Kodowania




Książka naszych marzeń




Szkoła Przyjazna Środowisku



Śniadanie Daje Moc



Certyfikat Bezpieczna Szkoła









Katalog Gwiazdor


I etap konkursu ortograficznego rozstrzygnięty!
19.10.2020r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu o tytuł " Mistrza Ortografii".
Miał on formę dyktanda. Była to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności poprawnej pisowni, wykazania się znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Wśród uczniów biorących udział najlepsze wyniki osiągnęli:

Wiśniewska Agata- kl. VIIa
Skoczyński Szymon- kl. VIIb
Szuber Kacper- kl. VIIc


Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do II etapu!

Organizatorzy


XX Dzień Papieski TOTUS TUUS - CAŁY TWÓJ
Tegoroczny Dzień Papieski miał wyjątkowy charakter. Przede wszystkim dlatego, że odbywał się w okresie pandemii, ale również dlatego, że obchodziliśmy go w roku 100-lecia urodzin Jana Pawła II. Tegoroczne hasło Totus Tuus to słowa, które wybrał młody Karol Wojtyła jako zawołanie na całe swoje życie: mocą tych słów mogłem przejść przez doświadczenia strasznej wojny, straszliwą okupację nazistowską, a później także przez inne trudne powojenne doświadczenia. W ramach szkolnych obchodów Dnia Papieskiego uczniowie klasy 7a przygotowali prezentacje multimedialne o św. Janie Pawle II. Jednocześnie tegoroczny Dzień Papieski jest okazją do wzięcia udziału w internetowym konkursie wiedzy o papieżu Polaku.


Konkurs dostępny jest na stronie Link do konkursu...

Raj sałatkowy

Dziś w naszej stołówce odbyła się kolejna odsłona rewolucji na talerzu pod hasłem "Raj Sałatkowy". Podczas obiadu każdy uczeń mógł spróbować różnorodnych surówek w naszym warzywnym bufecie. Do wyboru była marchewka z groszkiem, buraczki, ogórki z cebulką i biała kapusta z rzodkiewką i jabłkami. Nasz bufet cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy ze smakiem zgłaszali się po dokładki! W trosce o prawidłowy rozwój naszych podopiecznych planujemy kolejne pyszne niespodzianki 😊

Zobacz zdjęcia...

Uniwersytet Dzieci

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 4b zostali studentami Uniwersytetu Dzieci w Klasie i będą brały udział w projekcie zatytułowanym Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje? W ramach projektu uczniowie będą realizować lekcje na podstawie 8 scenariuszy. Pierwszy już za nami - Czy można uczyć się szybciej?

Zobacz zdjęcia...

Zabawy na lodzie
Zabawy na lodzie 3d. Uczniowie z klasy 3d doskonalą swoje umiejętności łyzwiarskie. Przy dźwiękach muzyki uczą się, bawią a przede wszystkim są szczęsliwe.

Zobacz zdjęcia...

Kasztanowy dzień

Dziś uczniowie z klasy 2b przynieśli do klasy kasztany, które zadziałały na dzieci jak magnes. W każdej wolnej chwili podbierały kasztany, by się nimi pobawić. Takiej okazji nie mogliśmy zmarnować. Wymyśliliśmy „ kasztanowy dzień”, w którym różne aktywności miały wspólny mianownik - kasztany. Dzień był za krótki i nie zdążyliśmy zrobić nawet połowy działań, które wymyśliliśmy. Najpierw była kasztanowa rozgrzewka. Dziś wykorzystaliśmy do niej kasztanową ścieżkę sensoryczną. Ciekawe, że przejście po niej dla niektórych dzieci było przyjemnym, a dla innych bolesnym doświadczeniem. Było również turlanie kasztanów stopą i chwytanie ich palcami. Kolejnym pomysłem był sposób na liczenie. Dzieci chciały wiedzieć ile mamy kasztanów i proponowały różne sposoby na ich szybkie policzenie. Najpierw szacowaliśmy ile ich może być, a potem każdy wziął po 10 kasztanów. Najpierw liczyliśmy po 10, potem po 100.
Wspólnymi siłami policzyliśmy, że jest ich w sumie 1460.

"Jestem dumny, że jestem Polakiem"

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w mini projekcie „ Jestem dumny, że jestem Polakiem”. Głównym celem zajęć było kształtowanie patriotyzmu wśród Polonii mieszkającej za granicą. Słowa refrenu piosenki „ Jestem Polką i Polakiem” zainspirowały nas do odbycia wirtualnej podróży po całej Polsce- od morza do Tatr. Przemierzyliśmy polskie miasta, obejrzeliśmy ich najciekawsze zabytki, poznaliśmy tradycje, czy legendy. Dzieci przygotowały wspaniałe plakaty, albumy, zdjęcia, między innymi o Warszawie, Krakowie, Toruniu…. Poznały walory przyrodnicze Polski , największe jeziora , najwyższe pasma górskie. Przeprowadzono również turniej wiedzy o Polsce. Radość dzieci była ogromna, gdy wszystkie miasta mogły zaznaczyć na mapie. Podsumowaniem zajęć były wykonanie prace plastyczne, do wykonania których przydały się nasze paluszki. Młodzi Polacy z dumą opowiadali o urokach swojej ojczyzny.

Zobacz zdjęcia...

Zdrowy styl życia
W naszej szkole propagujemy zdrowy styl życia. Zwracamy szczególną uwagę na aktywność fizyczną, a zwłaszcza na różnorodne jej formy .Oto pierwsze kroki na lodzie w wykonaniu klasy II d, które nie są łatwe, ale dają dają dzieciom ogrom satysfakcji i frajdy.

Zobacz zdjęcia...

Dzień owoców

18.10 w klasie II d obchodziliśmy Dzień Owoców. Rozmawialiśmy o wartościach zdrowych produktów żywnościowych. Uczniowie w grupach wykonali jadłospis, którego jednym ze składników były owoce. Naszym bohaterem w tym dniu było jabłko, które dzieci uwieczniły w pracach plastycznych, w zadaniach matematycznych i w innych aktywnych formach pracy. To był dzień pełen wrażeń.

Zobacz zdjęcia...

Dzień Nauczyciela

Nauczycielem jest ten, kto z trudnych rzeczy potrafi uczynić łatwe". (R.W.Emerson)


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Pragnę złożyć wszystkim pedagogom

oraz pracownikom szkoły

serdeczne podziękowania za ich dydaktyczny

oraz wychowawczy trud.

Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz inne dni w roku szkolnym

będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację

i wychowanie tych, którzy są przyszłością i nadzieją narodu – naszych dzieci.

Życzę Państwu, aby niełatwa misja pedagoga i wychowawcy

przynosiła jak najlepsze efekty, satysfakcję i radość.

Aby trudowi wkładanemu w edukację towarzyszyły zawsze

zaufanie i szacunek uczniów.



Dyrektor Szkoły Izabela Milusz



Budżet obywatelski
Prosimy o głosy !!!


To już IX edycja Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie startuje od 12 października i potrwa do 25 października br.

Wybierz: Okręg nr 5/ małe/ "Od projektu do efektu – aktywizacja i integracja społeczności lokalnej"

Głosy będzie można oddawać w szkole, elektronicznie lub tradycyjnie poprzez ankiety, które już od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą na terenie miasta.

Link



Zebrania z rodzicami online.


Ze względu na sytuację epidemiologiczną zebrania z rodzicami 15. 10 (czwartek) odbędą się online. Nauczyciele- wychowawcy wyślą do Państwa linki do zalogowania.

Zapraszamy wszystkich na spotkanie

Współpraca z Włochami
Od najmłodszych lat dzieci recytują wierszyk rozpoczynający się słowami: "Kto ty jesteś? Polak mały." To taka pierwsza, mała lekcja patriotyzmu. W ramach realizacji projektu 6.0 ze Szkołą Polonijną w Umbrii uczniowie klasy 1c w dniu 7.10.20 podjęli działania promujące nasz kraj. Przygotowali piękne prezentacje najciekawszych miast i zabytków Polski. Podróżowali po mapie śpiewając piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Poznali legendę o powstaniu państwa polskiego. Dokańczali zdanie: Jestem dumny, że jestem Polakiem bo… . Z dużym zaangażowaniem uczniowie układali puzzle godła polskiego i wykonywali flagę Polski.

Warto, by dzieci przyswajały sobie wiadomości o swojej ojczyźnie, a także dowiadywały się czegoś więcej o kraju, w którym żyją. Warto uświadamiać dzieciom, że są częścią grupy ludzi, z którą łączy je pochodzenie i wspólny język.

Zobacz zdjęcia...

JESIENNA SPIŻARNIA
Koniec lata to jeden z najbardziej obfitych okresów w roku. W naszych ogrodach i na straganach znajduje się ogromne bogactwo warzyw i owoców. Produkty, które zgromadzimy w naszej spiżarni są pełne smaków i aromatów, które wzbogacają nasze posiłki.
Podczas dzisiejszych zajęć dzieci zapoznały się z niektórymi warzywami i owocami, dzięki którym możemy wzmacniać odporność naszego organizmu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się że warzywa i owce można przygotować na wiele sposobów, a dania z nich wykonane są zawsze kolorowe, apetyczne, a przede wszystkim bardzo zdrowe. Można je spożywać na surowo, dusić, piec, zapiekać, faszerować czy gotować. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto wprowadzić warzywa i owoce do swoich posiłków, nie martwiąc się przy tym o ich kaloryczność. Poznały również receptury przetwarzania warzyw i owoców.

Zobacz zdjęcia...
Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa I- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin stołówki szkolnej.
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII














Świetlica na Facebooku



Szkoła na Facebooku

Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej