Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne
Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Wizyta gościa ze schroniska
Kim jest inspektor do spraw ochrony zwierząt ? Jest to osoba, która ma pewne ściśle określone zobowiązania, reprezentuje towarzystwo OTOZ ANIMALS, pełni odpowiedzialną funkcję -mianowicie dba o dobro zwierząt. Taką osobę właśnie dziś gościliśmy w swojej świetlicy. Dzieci dowiedziały się wiele ważnych rzeczy na temat ochrony zwierząt, pracy wolontariuszy, funkcjonowania schroniska dla bezdomnych zwierząt w Elblągu. Uczestnicy zajęć mieli wiele pytań, na które Pani Małgorzata wyczerpująco odpowiadała. Po zakończeniu zajęć pozostały dzieci, które były bardzo zainteresowane tematem, którym szczególnie leży na sercu dobro zwierząt. Otrzymały od pani Małgorzaty ulotki informacyjne dotyczące schroniska w Elblągu.

Światowy Dzień Języków Obcych

Dnia 19 października 2017 roku w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas 0-7 mieli okazję w formie przygotowanych stanowisk poznać następujące kraje: Stany Zjednoczone Ameryki, Australię, Kanadę, Francję, Chiny, Włochy, Grecję, Hiszpanię, Rosję, Szwajcarię, Niemcy, Anglię, Walię, Szkocję oraz Północną Irlandię. Zaprezentowano uczniom ciekawostki z każdego kraju, ciekawe miejsca do których warto wybrać się w wakacje, jak również zachęcano uczniów do nauki nowych języków obcych prezentując zwroty i wyrażenia wymienionych krajów. Kolorowe flagi, plakaty oraz przestrzenne formy zabytków chociaż w tym jednym dniu mogły przenieść naszych uczniów do świata krajów, których nie zawsze mamy okazję osobiście zobaczyć!

Zobacz zdjęcia...

Wycieczka do ZUO w Elblągu
Dnia 17 października 2017 roku klasa Vb wybrała się na wycieczkę do ZUO w Elblągu. Uczniowie mieli okazją wziąć udział w zajęciach dydaktycznych połączonych z wycieczką po zakładzie. Pani Eliza Rogalska-Leszczyńska pokazała uczniom jak wygląda centrum recyklingu, kopiec bioenergetyczny, sortownia, magazyn odpadów niebezpiecznych czy kwatera balastu. Z pozyskaną wiedzą uczniowie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych i plastycznych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów. Robienie papieru czerpanego nie jest już żadną tajemnicą i ku zdziwieniu wielu uczniów okazało się bardzo proste. Mam nadzieję, iż uczniowie po tym co widzieli i dowiedzieli się jeszcze bardziej będą zwracać uwagę na segregację śmieci!!!

Zobacz zdjęcia...

MegaMisja !!!

Kolejne zadanie z MegaMisji bardzo podobało się dzieciom ze świetlicy. Zabawa to jednak najlepszy sposób na naukę i poznawanie świata w tym wieku. Kolejne zajęcia uczą zasad komunikacji zależnie od tego, kto z kim wymienia informacje. Kultura i szacunek to podstawa. Odpowiedni język, czyli słownictwo, którym zwracamy się do drugiej osoby zależy od tego, kim ona jest.
O tym, że można się porozumiewać inaczej wiedzieli już ludzie z prehistorii...używali tematów, znaków dymnych, rysunków oraz dźwięków. Zabawa w kalambury wcale nie była prosta, problemem było pokazanie dziurawego parasola no i gumy do skakania...przy tej okazji śmiechu było co niemiara. Szukanie osoby, która mówiła, tym samym dźwiękiem - ta zabawa sprawiła nam wiele frajdy, poczuliśmy się jak na wiejskim podwórku albo w zoo. Okazuje się, że rozmowa w tym samym języku jest najprostszą formą komunikacji. Zastanawialiśmy się też nad tym, jak porozumieć się z obcokrajowcem, jeśli nie znamy jego języka, a on naszego. Wniosek jest jeden, uczmy się języków obcych, dołóżmy do tego kulturę, szacunek, na pewno odwagę a sukces gwarantowany Póki co staramy się właściwie porozumiewać w języku polskim.

Zobacz zdjęcia...

Dzień Nauczyciela w naszej szkole.


"Nauczyciel... to jedna z najbardziej

wyjątkowych postaci

na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia

ofiarowywać to, co w nim najlepszego

cudzym dzieciom?"


Niełatwo jest znaleźć słowa, które byłyby dość piękne, aby podziękować wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienny trud, poświęcenie i miłość jakie wkładają w swą pracę. I właśnie z tej okazji dnia 13.10.2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Na odświętnie przystrojoną salę gimnastyczną zaproszona została cała społeczność szkolna Pani Dyrektor, uczniowie z wychowawcami, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz administracji. Wszyscy zebrani obejrzeli uroczyste przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy Ib, Ic, IIa, IIb, IIIb. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Dzieci doceniły i podkreśliły swoją wdzięczność za codzienną pracę nauczycieli. Tego dnia z wielu ust popłynęły ciepłe i serdeczne słowa. Całość uroczystości przebiegała w miłej i podniosłej atmosferze.

Zobacz zdjęcia...

Dzień NATO w Elblągu. Przejadą przez miasto, wzmocnią wschodnią flankę
"Amerykańskie i brytyjskie pojazdy wojskowe, takie jak szakale, pantery i strikery będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę, 15 października na elbląskim Stary Rynku. Sześć pojazdów, cztery amerykańskie i dwa brytyjskie, zaprezentuje się przed Bramą Targową w godz. 12.00-16.00. W skład kolumny, która zmierza do Bemowa Piskiego wchodzą żołnierze amerykańscy z 2 Pułku Kawalerii (2nd Cavalary Regiment) oraz żołnierze brytyjscy z Pułku Lekkiego Dragonów (Light Dragoons Regiment). Przejazd kolumny pojazdów ma w swym założeniu pokazać siłę NATO i determinację do obrony wschodniej flanki, a także budować dobre relacje z lokalną społecznością i podkreślić kluczową rolę na mapie Sojuszu samego Elbląga, gdzie funkcjonuje Wielonarodowa Dywizja Północ-Wschód.
Do wszystkich pojazdów będzie można wsiąść, poznać możliwości maszyn (przy pojazdach ustawione będą tablice informacyjne), porozmawiać z żołnierzami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Obok wozów staną również namioty - wojsk amerykańskich i Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, zaprezentuje się także sekcja strzelców wyborowych z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej".

Zapraszają - Dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód
oraz Prezydent Elbląga.
Powitajmy Sojuszników w naszym mieście!

Zebrania z Rodzicami.


ZEBRANIA RODZICÓW ODBĘDĄ SIĘ
19.10.2017 r.- czwartek-

W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH I GABINETACH:


GODZ. 16.00

1D-GAB.54
2A-GAB.60
3A-GAB.51
3B-GAB.50
3D-GAB.53
4D-GAB.38
5C-GAB.56
6A-GAB.39
6B-GAB.37
7A- GAB.40
7B-GAB.43
7C-GAB.42


O godzinie 17.00

0- GAB.58
1A-GAB.54
1B-GAB.55
1C-GAB.60
2B-GAB.52
3E-GAB.51
3C-GAB.53
4A-GAB.44
4B-GAB.37
4C-GAB.38
5A- GAB.41
5B-GAB.40

Zapraszamy !!!


Wycieczka klasy 1b i 1c do Pasłęka
Dnia 9. 10. 2017r. klasy Ib i Ic były na jesiennej wycieczce w Pasłęku. Mimo pochmurnej pogody spędziły przyjemne chwile na placu zabaw. Październikowa szaruga nadchodzi wielkimi krokami, więc warto korzystać z każdej chwili, by spędzić czas na świeżym powietrzu. W myśl powiedzenia „W zdrowym ciele, zdrowy duch” dzieci hartowały swoje organizmy, by nie poddawać się jesiennym chorobom. Naładowane pozytywną energią wróciły do szkoły. Z utęsknieniem czekają na kolejne sportowe przygody.

MegaMisja !!!

Zadanie akcja-komunikacja, czyli na ratunek Psotnikowi za nami. Utrwaliliśmy wiedzę o różnych sposobach komunikacji i zasadach, które nimi kierują. Ze względu na wysoki poziom trudności związany z czytaniem, dzieci dobrane były na zasadzie starsi i młodsi w jednej grupie. Tym razem w zajęciach uczestniczyli czwartoklasiści, którzy chętnie odgrywali dramę. ...no bo iść na wagary z kumplem to jest coś...żartujemy Element konkurencji w grze przyniósł efekt dużego zaangażowania i koncentracji. Ostatecznie wszyscy świetnie się bawili. Teraz rozumiemy, że język używany w komunikacji zależy od jej uczestników, że zawsze należy dbać o poprawność ortograficzną, mimo skrótowości w zapisie.

Dziękujemy za świetne pomysły na realizację tego zadania!!!


Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej