Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Nasze metody pracy
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Kategorie newsów
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
CertyfikatyMiędzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga


Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


GŁOSOWANIE W SPRAWIE INICJATYWY BUDŻETU OBYWATELSKIEGO- ROZPOCZĘTE ! ! !


OD 29 WRZEŚNIA

GŁOSUJEMY NA INICJATYWĘ BUDŻETU OBYWATELSKIEGO,

CZYLI NA BUDOWĘ NASZEGO PLACU ZABAW.

INFORMACJĘ ZNAJDZIEMY NA STRONIE

http://www.bo2016.umelblag.pl/okreg/5


kliknij poniżej i zobacz


ZAGŁOSUJ NA NAS...POINFORMUJ WSZYSTKICH DOROSŁYCH !

I GŁOSUJ NA ZADANIE NR 7 ! ! !


Bardzo prosimy o wsparcie naszego zadania.

Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych.
Po raz pierwszy w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Europy Formacji Standardowych. W sobotę, 3 października, na parkiecie Centrum Sportowo Biznesowego zaprezentowało się 12 formacji, które walczyły o tytuł mistrza Europy. Wśród nich były dwa elbląskie zespoły; mistrzowie Polski "Formacja LOTOS-Jantar" oraz wicemistrzowie Polski Formacja "Jantar-Elbląg".
Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczyniami mogły oglądać występy najlepszych formacji standardowych, a było ich dwanaście: z Niemiec, Holandii, Białorusi, Czech, Rosji, Węgier i Polski. Dzieci oprócz tańca podziwiały piękne stroje, fryzury, makijaż, stylizacje. Dziewczynki z wielkim zaangażowaniem kibicowały naszym formacjom poprzez głośne brawa i okrzyki.

Zdjęcia...

Gimnastyka mózgu i akcja "Bezpieczna przerwa".

Dnia 30 września, podczas przerwy, uczniowie naszej szkoły wzieli udział w gimnastyce mózgu, którą przeprowadziły p. J. Deptuła, J. Kowalska, p. A. Sęk. Metoda polega na stymulowaniu przepływu informacji przez mózg oraz na pobudzaniu wrodzonej zdolności do nauki i maksymalnej sprawności umysłu. Ćwiczenia wpływają na poprawę w dziedzinie uczenia się, ekspresji, zdolności ruchowych, w nastawieniu, w skupieniu uwagi, zdyscyplinowaniu, a nawet w zachowaniu. Metoda jest skierowana do każdego człowieka niezależnie od jego intelektualnego, emocjonalnego i fizycznego rozwoju. Praktyka wskazała niezwykłą skuteczność tej metody w pracy z dziećmi, dlatego systematycznie jest prowadzona w naszej szkole.

Zdjęcia...

Inauguracja "WF z klasą" w Warszawie.

28 września 2015 roku w Warszawie, odbyła się inauguracja trzeciej edycji programu WF z Klasą. Salę konferencyjną zapełnili m.in. Adam Korol, minister sportu i turystyki, Joanna Berdzik, wiceminister edukacji, a także przedstawiciele szkół i osoby zaangażowane w zmiany na lekcjach WF-u. Spotkanie poprowadził Piotr Pacewicz - współinicjator akcji, dziennikarz i publicysta. Hasło tegorocznej inauguracji to "Przewrót na WF-ie".Naszą szkołę reprezentował p. Tomasz Sambor, który jest koordynatorem akcji w naszej szkole. Zachęcamy do śledzenia informacji na naszym blogu szkolnym Zobacz...

Czytaj więcej...

Sztafetowe Biegi Przełajowe.
Dnia 29 września 2015 w MOS w Elblągu, odbyły się XXX Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali naszą szkołę. Dziewczęta z klasy piątej zajęły trzecie miejsce, zdobywając brąz. Natomiast chłopcy zajęli czwarte miejsce.

Gratulujemy naszym biegaczom i czekamy na ich dalsze sukcesy!!!


Zobacz więcej...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Dnia 25 września 2015r. przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie w klasach IV – VI. Opiekunowie SU- Beata Jeziorska i Karolina Heyda czuwały nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonały obliczeń głosów.
Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w skład samorządu weszły trzy osoby o największej liczbie głosów z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:
1. Agata Bisaga (VI a) – przewodnicząca
2. Martyna Grabowska (Va) – I zastępca
3. Oliwia Gudałajtis (IVa) – II zastępca

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!


Akcja "Dbamy i mamy".
Szkoła nasza we współpracy z hipermarketem E.Leclerc już po raz trzeci wzięła udział w akcji ekologicznej pod hasłem „Dbamy i Mamy”. Wspólne zaangażowanie szkoły oraz hipermarketu w działalność proekologiczną sprzyja podnoszeniu wiedzy na temat środowiska wśród dzieci i dorosłych, oraz zachęca do aktywnych działań na rzecz jego ochrony. W bieżącym roku Otwartej Szkoły podczas „ Dbamy i Mamy” promowaliśmy wśród społeczności szkolnej i lokalnej: przyrodę, matematykę czytelnictwo i sport.
Nasi uczniowie w ramach akcji „Dbamy i Mamy” oraz ogólnopolskiego Sprzątania Świata 2015 pod nazwą Wyprawa- Poprawa aktywnie uczestniczyli w porządkowaniu terenów przyszkolnych. Ponadto klasy pierwsze, drugie i czwarta podczas edukacyjnej wyprawy do Bażantarni we współpracy z przedstawicielami Nadleśnictwa, Straży Miejskiej oraz Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej sprzątały wyznaczone miejsca zielone. Podsumowaniem działań terenowych było wspólne ognisko połączone ze Świętem Pieczonego Ziemniaka.
Finał tegorocznej edycji „Dbamy i Mamy” odbył się w sobotę 26.09.2015 r. w naszej szkole. Wśród zaproszonych gości był Wiceprezydent Elbląga, Bogusław Milusz, pracownicy E.Leclerca, licznie zgromadzeni rodzice uczniów. W sobotnim turnieju ekologiczno- sportowym nasi uczniowie mogli wykazać się tajnikami wiedzy z różnych dziedzin, talentem plastycznym oraz sprawnością fizyczną poprzez udział w licznych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli. Najpierw przystąpiliśmy do konkursu plastycznego pod tytułem „Przyroda dla nas, my dla przyrody” w którym to dzieci korzystając z różnych technik plastycznych obrazowały swoje skojarzenia związane z tym hasłem. Następnym etapem turnieju był „Mistrz wiedzy” ,w którym uczniowie rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania w sześciu kategoriach; matematyka, czytelnictwo, przyroda, ekologia, zdrowa żywność, plastyka, Ostatnim etapem sobotniego turnieju były zmagania sportowe na szkolnym Orliku. Tu przed naszymi uczniami stały takie wyzwania jak: rzuty do celu, przeciąganie liny i sztafeta klas. Wszyscy uczestnicy akcji spisali się fantastycznie i w podzięce za duże zaangażowanie ze strony naszej szkoły hipermarket E.Leclerc ufundował liczne nagrody książkowe, piłki, puzzle, farby, oraz nagrodę główną - laptopa, z którego uczniowie będą mogli korzystać na zajęciach komputerowych.

Dyrekcja szkoły dziękuje sponsorom za hojność,
wszystkim organizatorom akcji, pracownikom szkoły i E.Leclerc,
przyjaciołom naszej placówki,
dzieciom, rodzicom za liczne przybycie,
ogromne zaangażowanie i okazaną pomoc.


Zdjęcia...
Strony dla ucznia


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Drużyna harcerska CIENIE
Testy kompetencji
Szkolny wykaz podręczników

WF z klasą- BLOGMistrzowie kodowaniaMały MistrzUmiem pływaćŚwietlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Plan lekcji

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej
Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły Procedury obowiązujące w szkole. Misja i wizja Szkoły