Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne













Certyfikaty


















Międzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga



Nasz BLOG


WFOSiGW



Mistrzowie Kodowania




Książka naszych marzeń




Szkoła Przyjazna Środowisku



Śniadanie Daje Moc



Certyfikat Bezpieczna Szkoła









Katalog Gwiazdor


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/ 2020


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

2019/ 2020 odbędzie się

2 września 2019 r. w następujących godzinach

KLASY 0 – II – GODZINA 11.00

KLASY III – V – GODZINA 10.00

KLASY VI – VIII – GODZINA 9.00



Wszystkich uczniów wraz z Rodzicami

zapraszamy na mszę świętą, która odbędzie się 1 września,

o godzinie 12.30 w Kościele pw. bł. Franciszki Siedliskiej



PRZYDZIAŁ GABINETÓW:
Oddział przedszkolny- gab.55
klasa 1a- gab. 51
klasa 1b- gab. 60
klasa 1c- gab. 54
klasa 1d- gab. 52
klasa 2a- gab. 56
klasa 2b- gab. 58
klasa 2c- gab. 50
klasa 2d- gab. 53

klasa 3a- gab. 54
klasa 3b- gab. 50
klasa 3c- gab. 60
klasa 3d- gab. 53
klasa 4a- gab. 58
klasa 4b- gab. 43
klasa 5a- gab. 38
klasa 5c- gab. 44
klasa 5d- gab. 37

klasa 6a- gab. 44
klasa 6b- gab. 39
klasa 6c- gab. 43
klasa 6d- gab. 38
klasa 7a- gab. 40
klasa 7b- gab. 36
klasa 7c- gab. 42
klasa 8a- gab. 41
klasa 8b- gab. 37


Życzenia


Wakacyjny numer Naszej Szesnastki

To już ostatni numer gazetki szkolnej przygotowanej przez redakcję w takim składzie.
Zespół redakcyjny Naszej Szesnastki przez 1,5 roku
tworzyli uczniowie byłej już klasy VIIIc:

Cypryjanik Inez
Kucińska Julia
Markowska Aleksandra
Ocipka Hubert
Orzechowska Zuzanna
Samborska Justyna
Stępniewska Sabina


Dziękuję Wam bardzo za współpracę, za Wasze zaangażowanie i życzę
sukcesów w nowej szkole.
Praca z Wami to była sama przyjemność.

Tomasz Wyrwas

Zapraszamy do czytania.


Nasza Szesnastka...

Zagłosujmy i pomóżmy Natalce

Bardzo prosimy o wsparcie
i oddanie głosu

na Natalkę i jej projekt:


Różnorodność gatunkowa dendroflory na obszarze parku "Dolinka" w Elblągu.


Link do głosowania...

Zakończenie roku szkolnego 2017/ 2018

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2018/ 2019

odbędzie się 19 czerwca, w sali gimnastycznej

godzina 9.00- klasy VIII
godzina 10.00- klasy 0- I
godzina 10.30- klasy II-III
godzina 11.00- klasy 5b, 5c, 5d
godzina 11.30- klasy 6a, 6b, 6c, 7a, 7b


godzina 17.00- klasy 4a, 4b, 4c, 4d, 5a.


Wszystkich uczniów wraz z Rodzicami i Nauczycielami,
zapraszamy na mszę świętą,
która odbędzie się dnia 16 czerwca, o godzinie 12.30,
w kościele pw. bł. Franciszki Siedliskiej


Bal klas ósmych

Pożegnalny bal klas ósmych

Dyrekcja, nauczyciele składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom
zaangażowanym w przygotowanie uroczystego balu pożegnalnego uczniów klas ósmych,
który odbył się w dniu 14.06.2019 r.


Dziękujemy Wam za wieloletnią współpracę, okazane wsparcie w każdej formie,
troskę o dobro ucznia i poświęcony czas.


A Wam drodzy ósmoklasiści dziękujemy za Wasze uśmiechy,
za to że byliście z nami przez te lata.

Życzymy Wam powodzenie.

Nie zapomnijcie o nas


Zobacz zdjęcia...

Szukamy nowego przewoźnika
Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu zaprasza do złożenia oferty cenowej na
wykonanie usługi polegającej na przewozie dzieci (uczniów) na trasie
Dąbrowa - Elbląg - Dąbrowa w roku szkolnym 2019/2020.

Adres docelowy w Elblągu: Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Sadowa 2.

Dodatkowo oczekujemy od przewoźnika zapewnienia opieki dla dowożonych
dzieci z zaznaczeniem, że tej roli nie może pełnić kierowca.
Opiekunem musi być osoba pełnoletnia, posiadająca odpowiednie kwalifikacje,
która będzie potrafiła utrzymać dobry kontakt z dziećmi,
niezbędny do zachowania bezpieczeństwa w czasie przewozu.

Dowóz uczniów do szkoły będzie odbywał się w godzinach porannych, tj.
około godz. 7.00, natomiast odwóz - w zależności od planu lekcji, między
godz. 14.30 a 16.30.

W ofercie prosimy podać ilość miejsc w busie.
Prosimy o podanie ceny brutto za jeden kilometr.
Na ofertę czekamy do dnia 05.07.2019 r.

Skrócone zajęcia lekcyjne
W związku z panującymi upałami dnia 13.06.-14.06.2019 będą skrócone zajęcia lekcyjne.
Pracujemy wg podanych godzin:
0. 7.20-7.50
1. 8.00-8.30
2. 8.35-9.05
3. 9.15-9.45
4. 9.50-10.20
5. 10.30-11.00- obiad
6. 11.20-11.50-obiad
7. 12.10-12.40
8. 12.45-13.15
9. 13.20-13.50

Świetlica zapewnia opiekę do godziny 16.30.

"Jak nie czytam, jak czytam"

W piątek 7.06.2019 r. punktualnie o godz. 10.00, 304 uczniów naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami pojawiło się przed szkołą, aby wziąć udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji masowego czytania pn. „Jak nie czytam, jak czytam”. Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Akcja polega na tym, aby o tej samej godzinie w całej Polsce jak największa liczba osób czytała książki. W zeszłym roku w czytaniu w jednym momencie uczestniczyło 406 825 uczniów. W tym roku staraliśmy się pobić ten wynik. Biorąc udział w akcji chcieliśmy dać każdemu uczniowi okazję, by miło sobie poczytał w gronie koleżanek i kolegów - każdy to, na co ma ochotę. Akcja skierowana była szczególnie do uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania. Mamy nadzieję, że w ten sposób dzieci przekonały się, że książka to nie przykry obowiązek, ale relaks i rozrywka. W II edycji akcji młodzież pobiła rekord we wspólnym czytaniu. 1 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 czytało 459 409 uczniów.

Trzymamy kciuki, aby w tym roku padł rekord uczestników i …
do zobaczenia za rok.


Zobacz zdjęcia...

Dominik Merak i jego kolejny sukces
Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 6b naszej szkoły Dominik Merak zajął drugie miejsce w Otwartych Mistrzostwach Olsztyna Młodzików i Dzieci w Judo oraz trzecie miejsce w XVIII Międzynarodowym Turnieju INTERNATIONAL JUDO BALTIC CUP.

Gratulujemy wspaniałych osiągnięć oraz życzymy kolejnych sukcesów.


Zobacz zdjęcia...

Jem zdrowo- jestem zdrowy
4.06.2019r reprezentacja naszej szkoły Justyna Samborska, Julia Kucińska, Zuzanna Orzechowska i Sabina Stępniewska wzięły udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o zdrowym odżywianiu "Jem zdrowo - jestem zdrowy". Konkurs został zorganizowany pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu i we współpracy z Warmińsko-Mazurską Biblioteką Pedagogiczną im. Karola Wojtyły w Elblągu. W zmaganiach uczestniczyło pięć elbląskich szkół.
Wyniki rywalizacji:
I miejsce SP nr 16
II miejsce SP 25
III miejsce OSW nr 2
IV miejsce SP nr 21
V miejsce SP nr 6

Gratulacje dla uczestników i podziękowania dla organizatorów.


Zobacz zdjęcia...

Spotkanie z laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych i ich rodzicami
Dnia 4.06.2019r. w naszej szkole odbyło się
uroczyste wręczenie zaświadczeń dla laureatów i finalistów
konkursów przedmiotowych z naszej szkoły.

Drodzy finaliści i laureaci, jesteśmy z Was dumni i dziękujemy za
Wasze talenty.
Dziękujemy również rodzicom i nauczycielom przedmiotów,
którzy w sposób bardzo wydatny przyczynili się do tego sukcesu.
Jesteście chlubą naszej szkoły.
Jednakże chcielibyśmy, aby Wasz sukces pobudzał również Waszych
młodszych kolegów i koleżanki, aby i Oni w przyszłości przysparzali
naszej szkole tyle radości z osiągnięć na polu wychowania i kształcenia.

Język polski:
Justyna Juszkiewicz klasa VIII b- laureat;
Julia Kalkowska klasa VIII a- finalista;
Dominika Literska klasa VIII b -finalista;
Kaja Thiel klasa VIII a- finalista;
Stanisław Wiśniewski klasa VIII a- finalista
Nauczyciel przygotowujący Małgorzata Lewkowicz- Golanko.

Matematyka:
Stanisław Wiśniewski klasa VIII a- laureat
Nauczyciel przygotowujący -Mariola Wiśniewska.

Chemia:
Stanisław Wiśniewski klasa VIII a- laureat
Kornelia Kosińska klasa VIII a- finalista;
Jakub Olesik klasa VIII a- finalista;
Zuzanna Orzechowska klasa VIII c - finalista.
Nauczyciel przygotowujący - Iwona Statek.

Fizyka:
Stanisław Wiśniewski klasa VIII a- laureat;
Piotr Lewandowski klasa VIII a- finalista;
Justyna Samborska klasa VIII c- finalista.
Nauczyciel przygotowujący - Iwona Statek.

Zobacz zdjęcia...

Dzień Dziecka

Gala laureatów konkursów przedmiotowych
Gala laureatów konkursów przedmiotowych w Kuratorium w Olsztynie.


Stanisław Wiśniewski potrójny laureat !!!


Serdeczne gratulacje dla Stasia i jego Rodziców !!!


Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII














Świetlica na Facebooku



Szkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej