Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Kategorie newsów
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne


Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


Mistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Finał akcji "Nie Choruję-Jestem Morsem"- Stegna 2017!
W niedzielę 26.03.2017 o godz.13.00 przy Głównej Plaży w Stegnie uczniowie 5 B i ich rodzice wspólnym wejściem do Bałtyku zakończyli II sezon „MŁODYCH MORSÓW”. Projekt płynnie ewaluował od listopada 2015, kiedy to uczniowie z klasy Kalos Kagathos zaczęli chodzić po śniegu i nacierać nim stopy. Następnie przyszły marsze po wodzie i wreszcie powolne zanurzenia– od kostek, aż po szyję. Aktualnie już dwunastka dzieci z 5B została pełnoprawnymi MORSAMI. Wspaniałe jest również to, iż rodzice tych dzieci „posmakowawszy” zimnych kąpieli dołączyli do tego zacnego grona. Wczorajsza impreza miała jeszcze jeden szczególny wymiar– pokoleniowej integracji, bowiem poza rodzicami dzieci pojawili się również ich dziadkowie, którzy z dumą i zadowoleniem obserwowali swoje dzieci i wnuki.

W sumie do wody weszły 32 osoby, w tym 17 dzieci !!!

Wielkie gratulacje dla wszystkich !!!

Pamiętajmy! „ W zdrowym ciele , zdrowy duch”.


Zobacz zdjęcia...

Rekolekcje wielkopostne
Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii bł. Franciszki Siedliskiej,

odbędą się w dniach 27, 28, 29 marca 2017 r.


Klasy 0- III- pracują od godziny 8.00 do 12.00- wg planu podanego przez wychowawcę, o godzinie 10.15- wychodzą do kościoła. Obiad dla dzieci jest o godzinie 12.00. Potem dzieci idą do domu lub pozostają w świetlicy.

Klasy IV- VI-pracują wg swojego planu lekcji i mają zajęcia do godziny 13.00, o godzinie 11.30- wychodzą do kościoła z wychowawcą i nauczycielami. Obiad dla uczniów jest o godzinie 13.00 . Potem uczniowie idą do domu.

Świetlica szkolna pracuje w godzinach 6.00- 16.30.

We wtorek odbędą się zaplanowane wyjazdy na basen.


Szczegółowy harmonogram zajęć podadzą wychowawcy.

Smacznie, zdrowo, kolorowo ! ! !

Kochani Rodzice!!!

Jeżeli chcecie, aby nasza szkoła miała piękną, kolorową jadalnie to zagłosujcie na nas. Aby nasza szkoła mogła zdobyć nagrodę, którą jest sfinansowanie remontu stołówki, musi od 1 lutego do 31 maja 2017 r. zachęcić swoich zwolenników do głosowania i zebrać jak największą ilość głosów. Każdy z Was może oddać głos- 1 głos każdego dnia maja wartość 1 punktu. Ponadto przy zakupie Delmy i udokumentowaniu tego za pomocą zdjęcia paragonu i specjalnego wpisu na stronie, szkoła zdobywa dodatkowe 10 pkt.

LICZYMY NA WASZĄ POMOC.


Zagłosuj na nas...

Wycieczka klasy 2c i 4a do Gdańska

Dnia 22. marca uczniowie klasy 2c i 4a wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Gdańska. Celem wyjazdu było zwiedzenie największej wystawy w Polsce, budowli z klocków LEGO. Uczniowie widzieli największy samolot, zbudowany z miliona klocków LEGO, oprócz tego były wystawy interaktywne i ponad 100 makiet z budowlami miast, zabytków, statków kosmicznych, sylwetek m.in. Lewandowskiego, Radwańskiej, a dla miłośników i sympatyków piłki, był również stadion LEGII. Potem uczniowie udali się do sali FUN PARK, w której mogli budować z klocków LEGO oraz pograć na Play Station 4. Radość uczniów była niesamowita. Uśmiechy na ich twarzy mówiły same za siebie.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc podczas wycieczki.


Zobacz zdjęcia...

Goście z Wielkiej Brytanii w naszej szkole
W dniu 20.03.2017 r naszą szkołę odwiedzili nauczyciele z Wielkiej Brytanii. Nauczyciele uczestniczą w programie Erasmus+, w ramach mobilności KA1- Mobilność Edukacyjna- Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej. W ramach wymiany nauczyciele obserwują zajęcia edukacyjne w różnych szkołach. Nasi goście obserwowali zajęcia matematyki w klasie 4 c u p. Ewy Kotlik oraz w klasie 4 a u p. Marioli Wiśniewskiej. Podczas lekcji uczniowie pracowali metodą Map Rozwiązywania Problemów– łamaczem matematycznym. Łamacz rozbija zadanie na mniejsze kroki. Dzięki temu, uczniowie kierując się logiką, rozwiązywali skomplikowane, złożone zadania matematyczne. Mapa pomaga im skoncentrować się na poszczególnych, małych i prostych krokach, aby na końcu uzyskać wynik całego dużego zadania.
Potem obserwowali lekcje języka angielskiego. Najpierw w klasie VI a w grupie dziewczynek. Lekcja prowadzona była przez p. Beatę Jeziorską. Tematem zajęć były czasy przeszłe- Past Simple i Past Continuous. Uczennice powtórzyły konstrukcje zdań z użyciem Narzędzia Krytycznego Myślenia- Gałęzi, co bardzo przykuło uwagę obserwujących. Następnie uczennice tworzyły krótkie opowiadania z użyciem tych czasów. Kolejna lekcja była prowadzona przez p. Annę Gawdzis w klasie 4 c. Celem zajęć było wprowadzenie nowej konstrukcji gramatycznej oraz zaprezentowanie nabytych przez uczniów umiejętności językowych. Goście mieli również okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez panią Karolinę Witkowską w klasie III a, na których zapoznali się z fragmentami lektury „Mikołajek”. Na pierwszej lekcji obserwowali, jak dzieci pracowały z wykorzystaniem gałęzi logicznej przygotowując się do konstruowania opowiadania. Druga lekcja poświęcona była rozwiązywaniu konfliktów pomiędzy bohaterami lektury w oparciu o chmurkę– jednego z narzędzi TOC. Podczas zajęć zarówno dzieci, jak i goście siedzieli na pikach terapeutycznych, a przyswajaniu wiedzy towarzyszyły liczne zabawy ruchowe przy muzyce z wykorzystaniem tajemniczego kuferka oraz chusty animacyjnej.
Zarówno goście jak i uczniowie byli zadowoleni z przeprowadzonych lekcji,
które przebiegały w miłej atmosferze.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas


Zobacz zdjęcia...

Morsiki zapraszają !!!Pożar "na niby"
Dnia 21. marca uczniowie klasy 2c odwiedzili Jednostkę Ratowniczo – Gaśniczą nr 2 przy ul. Browarnej. Tam uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez strażaków. Paliło się dwupokojowe mieszkanie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, bo... była to symulacja, którą strażacy przygotowali dla naszych uczniów. A wszystko po to, żeby nauczyć ich jak zachować zimną krew. Dzieci najpierw przeszły szkolenie, jak postępować podczas sytuacji, które wymagają wezwania odpowiednich służb, uczyły się wzywać pomoc i jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem oraz jak wychodzić z pomieszczenia, gdzie wybuchnie pożar. Poznały znaki ewakuacyjne oraz rodzaje gaśnic. Następnie przeszły do makiety spalonego mieszkania, gdzie pokazano im efekty, jakie występują podczas pożaru. Niezapomnianym momentem, było rzeczywiste wezwanie, gdzie dzieci mogły zaobserwować, jak wozy strażackie wyjeżdżają do pożaru.

Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom za wspaniałe zajęcia ! ! !


Zobacz zdjęcia...

Pierwszy Dzień Wiosny

Zgodnie z tradycją 21. marca klasy 0- VI powitały wiosnę. Podczas spotkania dzieci witały wiosnę uczestnicząc w zabawach muzyczno– ruchowych, rozwiązując zagadki, układając rymowanki oraz hasła o tematyce wiosennej.

Od samego rana uczennice z klasy VIc: Justyna Samborska, Julia Kucińska oraz Weronika Małochwiej witały wszystkich naszych uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły wiosennymi słoneczkami, tak na dobry początek, by poprawić humor i rozgonić deszczowe chmury. Następnie jako komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, ponieważ wszystkie klasy IV-VI rywalizowały w konkursie „Wiosenne kolory w przyrodzie” a trzeba było skrupulatnie sprawdzić i zliczyć, czy ubiór uczniów odpowiadał dzisiaj wiosennym kolorom. Na długich przerwach uczniowie klas starszych wykonywali Eko-Marzannę- tylko z surowców wtórnych.

W związku z tym zwracamy się do Was wszyscy użytkownicy facebook`a
o wyłonienie zwycięzców!!!


Trzy prace, które zdobędą najwięcej lajków zagwarantują trzy pierwsze miejsca uczniom klas IV-VI.
Jak to zrobić??? To bardzo proste:
odwiedź naszego szkolnego facebooka i zagłosuj!!!
Głosujemy do 27. marca 2017 roku– do poniedziałku!!!


Na zakończenie imprezy wszyscy przeszli po szkole barwnym korowodem z okrzykami radości z powodu nadejścia nowej pory roku.

Chyba wiosna usłyszała nawoływania dzieci,

bo zza chmur coraz śmielej zaczęło wyglądać słońce.Zobacz zdjęcia...

Liga Młodych Humanistów.

W piątek(10.03.2017r.) gościliśmy uczestników Ligi Młodych Humanistów. To już III edycja tego konkursu, którego głównym celem jest pogłębianie zainteresowań humanistycznych wśród uczniów. Ma też motywować ich do samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy oraz wspierać i promować sukcesy uczniów zdolnych. Pytania konkursowe były oparte na treściach realizowanych na lekcjach języka polskiego.
Chęć uczestnictwa zadeklarowało 11 szkół. Znalazły się wśród nich: SP nr 4, SP nr 12, SP nr 15, SP nr 16, SP nr 21, SP nr 23, SP nr 25, Zespół Szkół Pijarskich, SP z Gronowa Elbląskiego, SP z Żurawca i SP nr 3 z Braniewa. Każdą placówkę reprezentowała dwójka uczniów.

Poniżej przedstawiamy Laureatów tegorocznej edycji LMH:

I miejsce – Klara Grzelak Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie
II miejsce- Klaudia Krzywdzińska Szkoła Podstawowa nr 21
III miejsce -Martyna Kociełowicz Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu

Wyróżnienia:

Maja Sawicka Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu
Patrycja Awtuch Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu


Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie ,
a Paniom Nauczycielkom za przygotowanie uczniów do zmagań.

Już dzisiaj zapraszamy do udziału w IV edycji Ligi Młodych Humanistów.


Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Plany lekcji
Plany lekcji

Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa I- III.
Szkolny wykaz podręczników- klasa IV- V.
Szkolny wykaz podręczników- klasa VI.
Szkolny wykaz podręczników- religia kl.0- VI.Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej