Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Egzamin ósmoklasisty
Jubileusz 60-lecia szkoły
Zielone Zacisze
Erasmus+
Szkoła Promująca Zdrowie
Eksperyment edukacją przyszłości
Eksperyment w matematyce
Doradztwo zawodowe
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Aktywna tablica
Nasze metody pracy
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty


Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Programu ograniczenia przestępczości
Uprzejmie informuję, że w ramach realizacji Programu ograniczenia przestępczości
i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci młodzieży, skierowany głównie do rodziców.
Film animowany trwający około 53 sekundy, zawierający definicję hej tu oraz przykłady sytuacji, w których dochodzi do jego wystąpienia, a także porady co zrobić, gdy będzie się jego ofiarą lub świadkiem (format mp4 – rozmiar 17.54 MB). Nagranie może być zaprezentowane podczas prowadzonych on-line wywiadówek z rodzicami.

https://drive.google.com/file/d/1owIpj-58-SRZxjYW1iPO6ADhpofVpoJn/view?usp=sharing
– wersja MAX (rozdzielczość)

https://drive.google.com/file/d/1f7TVddZbsjRQtqwLhV6NCi49Y02Zgm6L/view?usp=sharing

– wersja MIN (rozdzielczość)

Aby obejrzeć film należy włączyć obsługę JavaScript w swojej przeglądarce
NACZELNIK
Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń
KMP w ElbląguŚwięto Niepodległości
Dnia 10 listopada odbyła się uroczysta, a jednocześnie nietypowa, gdyż nietypowe mamy również czasy, akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przypadającej 11 listopada. Uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych oraz poczucia dumy z dokonań przodków, utrwalanie szacunku dla symboli narodowych, uwrażliwienie uczniów na losy własnego kraju oraz zapoznanie z okolicznościami odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Swój udział w uroczystym apelu online i obchodach Święta Niepodległości zaznaczyli, niemalże wszyscy uczniowie naszej szkoły. Odbyło się to w ramach ogłoszonego konkursu pod hasłem „Nasza niepodległa”, w którym uczniowie mogli wykonywać zadania w trzech kategoriach:
- praca literacka - napisanie wiersza związanego tematycznie z niepodległą Polską.
- praca plastyczna - praca plastyczna związana tematyką niepodległościową
- przygotowanie pieśni o tematyce patriotycznej .
Odzew naszych uczniów był dla organizatorów wielkim zaskoczeniem, wszystkie prace zostały wykorzystane do współtworzenia akademii z okazji Święta Niepodległości oraz udostępnione na stronie szkoły.

Odbiorcami było prawie 600 uczniów naszej szkoły wraz z 54 nauczycielami, po kilkutygodniowych przygotowaniach uczniowie zaprezentowali film -własną interpretację – przedstawienia listopadowego święta oraz mini koncert. Podczas zajęć online na platformie ZOOM wszyscy nauczyciele wraz z uczniami wspólnie oglądali przygotowany apel i prace uczniów.
Akademia dostarczyła zebranym wielu emocji oraz okazji do przypomnienia i uczczenia ważnych wydarzeń z historii Polski.

Link do filmu...Obejrzyj...

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 06 listopada 2020 roku odbyło się ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości wzięły udział klasy: 1a, 1b, 1c i 1d wraz z wychowawczyniami Dyrektor Szkoły Pani Izabela Milusz, Wicedyrektor Pani Mariola Wiśniewka Po krótkim przemówieniu Pani Dyrektor uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły. Następnie Panie Dyrektorki pasowały każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Na zakończenie z rąk Pań Dyrektor pierwszaki otrzymały upominki, a wychowawczynie rozdały dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę,

a Pierwszakom życzymy samych sukcesów w szkole.


Zobacz zdjęcia...

Uczta na talerzu
Dziś w naszej stołówce prawdziwa uczta na talerzu! Poza przepyszną fasolką po bretońsku na deser serwowane było świeżutkie ciasto drożdżowe z owocami! Autorkami tych pyszności były oczywiście nasze niezastąpione Panie kucharki:)

Zobacz zdjęcia...

Mistrz ortografii.

22.10.2020r. uczniowie klas szóstych wzięli udział w konkursie szkolnym o tytuł Mistrza Ortografii. Wszyscy uczniowie napisali dyktando opowiadające o wiosennych marzeniach Grzegorza. Najlepsze wyniki osiągnęli:
klasa 6a Dominik Ostaszkiewicz
klasa 6b Amelia Szawara
klasa 6c Zuzanna Gradowska
klasa 6d Lena Januszkiewicz


GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!

Święto Dyni
30.10.2020r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dyni, czyli Pumpkin Day. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą i najbardziej oryginalną dynię :) Jak widać na załączonych zdjęciach, dzieci miały dużo pomysłów, a przy tym świetnie się bawiły!

Dziękujemy za tak liczne zdjęcia!!

Pozdrawiamy, zespół anglistów SP 16


Zobacz zdjęcia...

Raj jogurtowy
Dziś w naszej stołówce kolejna już odsłona rewolucji na talerzu. Na obiad serwowane były kolorowe kotleciki drobiowe z papryką, szypiorkiem i pietruszką, ziemniaczki z koperkiem oraz surówka z pomidora, cebulki i szczypiorku w jogurcie naturalnym posypana kiełkami rzodkiewki. Ale to nie koniec naszej niespodzianki. Po skończonym obiedzie na naszych uczniów czekał przepyszny deser jogurtowy z musem
owocowym który skrywał w sobie banana, maliny i kiwi.

Zapraszamy do obserwowania naszej strony -
już niebawem czekają nas kolejne zdrowe i
pyszne niespodzianki 😊


Zobacz zdjęcia...

BohaterON-włącz historię!

BohaterON-włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną głównie u najmłodszych pokoleń..
W tym roku wzorem lat ubiegłych również klasy VI-VII naszej szkoły wzięły udział w powyższym wydarzeniu. Uczniowie po głębszym zapoznaniu się z biogramami powstańców, wykonali następnie lapbooki o tematyce powstańczej, które później wysłali jako pamiątkowe albumy z życzeniami dla Powstańców.

Zajęcia squasha w klasie 3b
Uczniowie naszej szkoły przez cały rok rozwijają sprawność fizyczną, dążąc do lepszej kondycji. Uczniowie klasy 3b od początku roku szkolnego uczestniczą w zajęciach squasha. Zajęcia te sprawiają im wiele radoci i satysfakcji.

Zobacz zdjęcia...

I etap konkursu ortograficznego rozstrzygnięty!
19.10.2020r. w naszej szkole odbył się I etap konkursu o tytuł " Mistrza Ortografii".
Miał on formę dyktanda. Była to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności poprawnej pisowni, wykazania się znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Wśród uczniów biorących udział najlepsze wyniki osiągnęli:

Wiśniewska Agata- kl. VIIa
Skoczyński Szymon- kl. VIIb
Szuber Kacper- kl. VIIc


Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do II etapu!

Organizatorzy


XX Dzień Papieski TOTUS TUUS - CAŁY TWÓJ
Tegoroczny Dzień Papieski miał wyjątkowy charakter. Przede wszystkim dlatego, że odbywał się w okresie pandemii, ale również dlatego, że obchodziliśmy go w roku 100-lecia urodzin Jana Pawła II. Tegoroczne hasło Totus Tuus to słowa, które wybrał młody Karol Wojtyła jako zawołanie na całe swoje życie: mocą tych słów mogłem przejść przez doświadczenia strasznej wojny, straszliwą okupację nazistowską, a później także przez inne trudne powojenne doświadczenia. W ramach szkolnych obchodów Dnia Papieskiego uczniowie klasy 7a przygotowali prezentacje multimedialne o św. Janie Pawle II. Jednocześnie tegoroczny Dzień Papieski jest okazją do wzięcia udziału w internetowym konkursie wiedzy o papieżu Polaku.


Konkurs dostępny jest na stronie Link do konkursu...

Raj sałatkowy

Dziś w naszej stołówce odbyła się kolejna odsłona rewolucji na talerzu pod hasłem "Raj Sałatkowy". Podczas obiadu każdy uczeń mógł spróbować różnorodnych surówek w naszym warzywnym bufecie. Do wyboru była marchewka z groszkiem, buraczki, ogórki z cebulką i biała kapusta z rzodkiewką i jabłkami. Nasz bufet cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy ze smakiem zgłaszali się po dokładki! W trosce o prawidłowy rozwój naszych podopiecznych planujemy kolejne pyszne niespodzianki 😊

Zobacz zdjęcia...

Uniwersytet Dzieci

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 4b zostali studentami Uniwersytetu Dzieci w Klasie i będą brały udział w projekcie zatytułowanym Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje? W ramach projektu uczniowie będą realizować lekcje na podstawie 8 scenariuszy. Pierwszy już za nami - Czy można uczyć się szybciej?

Zobacz zdjęcia...

Zabawy na lodzie
Zabawy na lodzie 3d. Uczniowie z klasy 3d doskonalą swoje umiejętności łyzwiarskie. Przy dźwiękach muzyki uczą się, bawią a przede wszystkim są szczęsliwe.

Zobacz zdjęcia...

Kasztanowy dzień

Dziś uczniowie z klasy 2b przynieśli do klasy kasztany, które zadziałały na dzieci jak magnes. W każdej wolnej chwili podbierały kasztany, by się nimi pobawić. Takiej okazji nie mogliśmy zmarnować. Wymyśliliśmy „ kasztanowy dzień”, w którym różne aktywności miały wspólny mianownik - kasztany. Dzień był za krótki i nie zdążyliśmy zrobić nawet połowy działań, które wymyśliliśmy. Najpierw była kasztanowa rozgrzewka. Dziś wykorzystaliśmy do niej kasztanową ścieżkę sensoryczną. Ciekawe, że przejście po niej dla niektórych dzieci było przyjemnym, a dla innych bolesnym doświadczeniem. Było również turlanie kasztanów stopą i chwytanie ich palcami. Kolejnym pomysłem był sposób na liczenie. Dzieci chciały wiedzieć ile mamy kasztanów i proponowały różne sposoby na ich szybkie policzenie. Najpierw szacowaliśmy ile ich może być, a potem każdy wziął po 10 kasztanów. Najpierw liczyliśmy po 10, potem po 100.
Wspólnymi siłami policzyliśmy, że jest ich w sumie 1460.

"Jestem dumny, że jestem Polakiem"

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w mini projekcie „ Jestem dumny, że jestem Polakiem”. Głównym celem zajęć było kształtowanie patriotyzmu wśród Polonii mieszkającej za granicą. Słowa refrenu piosenki „ Jestem Polką i Polakiem” zainspirowały nas do odbycia wirtualnej podróży po całej Polsce- od morza do Tatr. Przemierzyliśmy polskie miasta, obejrzeliśmy ich najciekawsze zabytki, poznaliśmy tradycje, czy legendy. Dzieci przygotowały wspaniałe plakaty, albumy, zdjęcia, między innymi o Warszawie, Krakowie, Toruniu…. Poznały walory przyrodnicze Polski , największe jeziora , najwyższe pasma górskie. Przeprowadzono również turniej wiedzy o Polsce. Radość dzieci była ogromna, gdy wszystkie miasta mogły zaznaczyć na mapie. Podsumowaniem zajęć były wykonanie prace plastyczne, do wykonania których przydały się nasze paluszki. Młodzi Polacy z dumą opowiadali o urokach swojej ojczyzny.

Zobacz zdjęcia...

Zdrowy styl życia
W naszej szkole propagujemy zdrowy styl życia. Zwracamy szczególną uwagę na aktywność fizyczną, a zwłaszcza na różnorodne jej formy .Oto pierwsze kroki na lodzie w wykonaniu klasy II d, które nie są łatwe, ale dają dają dzieciom ogrom satysfakcji i frajdy.

Zobacz zdjęcia...

Dzień owoców

18.10 w klasie II d obchodziliśmy Dzień Owoców. Rozmawialiśmy o wartościach zdrowych produktów żywnościowych. Uczniowie w grupach wykonali jadłospis, którego jednym ze składników były owoce. Naszym bohaterem w tym dniu było jabłko, które dzieci uwieczniły w pracach plastycznych, w zadaniach matematycznych i w innych aktywnych formach pracy. To był dzień pełen wrażeń.

Zobacz zdjęcia...
Kalendarz
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Jadłospis
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa I- VIII
Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin stołówki szkolnej.
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Zasady postępowania
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VIII


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej