Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Nasze metody pracy
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Kategorie newsów
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Certyfikaty

Międzynarodowy Certyfikat Zielona Flaga


Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuKlub Naszej ZiemiCertyfikat Bezpieczna SzkołaKatalog Gwiazdor


II Międzyświetlicowa Spartakiada Szkół Podstawowych.
Nasza szkoła już po raz drugi zorganizowała Międzyświetlicową Spartakiadę Szkół Podstawowych. W tym roku do udziału w wydarzeniu zgłosiło się aż 14 Szkół Podstawowych i dwa Specjalne Ośrodki Szkolno - Wychowawcze.

W ekscytującej walce udało się wyłonić najlepsze drużyny II Międzyświetlicowej Spartakiady Szkół Podstawowych. Na podium stanęły kolejno drużyny:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 12
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 18

Nasza szkołą zajęła 6 miejsce w turnieju.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i

zapraszamy za rok na kolejną edycję Spartakiady!!!

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO.
Drodzy Rodzice

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu

informuje, iż z dniem 23 marca 2015 r.

rozpoczyna się nabór do oddziału przedszkolnego

w roku szkolnym 2015/2016

Posiadamy 25 wolnych miejsc.
Terminy postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego.


Ogłoszenie ! ! !

W ramach Akademii Siatkarskiej w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia sportowe dla dziewcząt i chłopców klas II i III prowadzone przez p. A. Zawierowskiego. Treningi odbywają się w poniedziałki i w czwartki o godz. 15.30-17.00.

Zapraszamy ! ! !

Kalos Kagathos - autorska klasa czwarta w SP 16 pod patronatem Mistrza Olimpijskiego, SWPS Sopot oraz Fundacji Sportu Pozytywnego.
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie wraz z Fundacją Sportu Pozytywnego zadeklarowały wsparcie programu klasy autorskiej Kalos Kagathos, która powstanie we wrześniu w naszej szkole. Projekt dodatkowo zostanie wsparty autorytetem Mistrza Olimpijskiego w gimnastyce Leszka Blanika.
Idea Kalos Kagathos posiada w sobie wielką moc – mówi Bogusław Tołwiński, autor programu – o czym świadczy wsparcie znanej uczelni z wybitnymi psychologami prof. Andrzejem Nowakiem i prof. Arturem Poczwardowskim. Obaj są wykładowcami SWPS oraz Uniwersytetów w USA – Florida Denver. Znają ideę Kalos Kagathos od 2005 roku, na której zostały zbudowane fundamenty Sportu Pozytywnego w Polsce. Dodatkowo otrzymamy wsparcie Fundacji Sportu Pozytywnego, której Prezesem jest Aleksandra Pogorzelska, triathlonistka i była zawodniczka sekcji MKS”TRUSO” Elbląg. Ponadto możliwość bezpośredniego kontaktu dzieci z mistrzem olimpijskim będzie przysłowiową wisienką na torcie. Na początek mamy w planach praktyczne zajęcia z mistrzem, wyjazdy na uczelnię w celu odbycia szkoleń z zakresu kreatywności i komunikacji społecznej oraz praktyki studentów w naszej szkole. Wszystko co najlepsze w życiu zawdzięczam wytrwałości i kreatywności połączonych z wysoką sprawnością fizyczną i zdrowiem. To daje mi radość życia oraz napęd do działania i tym właśnie pragnę podzielić się z uczniami nowej klasy kalos kagathos - dodaje Tołwiński. Będą silni i wytrzymali, oczytani i pomysłowi, a także na honorowi i sprawiedliwi. Nauczą się współpracować w zespole i szanować zdanie innych, doświadczą ciężkiej pracy , ale i posmakują radości z sukcesu. Dam im wiarę przenoszącą góry i podstawy twórczej pracowitości, a także najzwyklejszą umiejętność radowania się z tego co się ma. Będą piękni i dobrzy! Ale nie będzie lekko...

Oświadczenie Dziekana Uczelni...

Oświadczenie Prezesa Fundacji Sportu Pozytywnego...

Zdrowo jemy- zdrowo żyjemy.
Podczas zajęć świetlicowych dzieci omawiały zasady zdrowego odżywiania się. Układały przykładowe jadłospisy, dostosowane do swojego wieku. Świetlicę odwiedziła również pani pielęgniarka. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jakie warzywa i owoce warto zawsze umieszczać w codziennych posiłkach, dzięki którym wzmocnimy odporność naszego organizmu. Czy warto pić mleko? Jak prawidłowo dobierać produkty, które jemy, aby zapewnić naszemu organizmowi prawidłowy rozwój.

Zobacz zdjęcia...

Wesołych Świąt Wielkanocnych ! ! !
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,

najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,

mnóstwo wiosennego optymizmu oraz samych sukcesów

życzy

Dyrekcja Szkoły wraz z pracownikami.Wielkanoc w świetlicy popołudniowej.

31 marca jak co roku świetlica popołudniowa zorganizowała uroczystość z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele naszej szkoły, Rady Miejskiej, Departamentu Edukacji i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzieci zaprezentowały przybyłym gościom swoje zdolności aktorskie i wokalne w inscenizacji pod tytułem "Przygody Wielkanocnego Zajączka". Po przedstawieniu nadszedł czas na składanie sobie życzeń świątecznych. Przy suto
zastawionych stołach mogliśmy już spróbować świątecznych potraw. Nie zapomniał o nas również zajączek który przyniósł każdemu drobny upominek.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za przybycie i życzymy Wesołych Świąt!


Zobacz zdjęcia...
Strony dla ucznia


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Drużyna harcerska CIENIE
Testy kompetencji
Wykaz podręczników


Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Plan lekcji

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej
Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły Program Wychowawczy Szkoły Statut Szkoły Program Profilaktyczny Szkoły Procedury obowiązujące w szkole. Misja i wizja Szkoły
Nagrody
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
Grudzień 2007
I miejsce w konkursie na najlepszą szkolną stronę internetową.

Sierpień 2008
I miejsce w konkursie Mportalik na najatrakcyjniejszą stronę internetową.
Październik 2008
III miejsce w konkursie
Portal Konieczno.