Menu
Strona Główna
Godziny pracy szkoły
Dyrekcja
Grono pedagogiczne
Patron Szkoły
Historia Szkoły
Erasmus+
Eksperyment edukacją przyszłości
Rok dla niepodległej
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Nasze metody pracy
Nasza zerówka
Ekologia w naszej Szkole
Bezpieczna Szkoła
Przyjaciele Szkoły
Galeria zdjęć
Pedagog/Psycholog
Pielęgniarka
Świetlica szkolna
Świetlica popołudniowa
Archiwalna strona
Ważne

Certyfikaty
Międzynarodowy Certyfikat Zielona FlagaNasz BLOG


WFOSiGWMistrzowie Kodowania
Książka naszych marzeń
Szkoła Przyjazna ŚrodowiskuŚniadanie Daje MocCertyfikat Bezpieczna Szkoła

Katalog Gwiazdor


Biegać można wszędzie...

W sobotę 14.04.2018 na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu odbyły się pierwsze eliminacje Rodzinnych Biegów Osiedlowych ORLIK RUN 2018 zorganizowanych przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu. Głównym przesłaniem zawodów był oczywiście ruch na świeżym powietrzu, rodzinne spędzenie sobotniego popołudnia oraz przyzwyczajanie do sportowej aktywności naszych najmłodszych elblążan. W zawodach w kilku kategoriach wiekowych wystartowało 47 dzieci oraz kilku odważnych rodziców. Największa grupa dziewcząt i chłopców pobiegła w kategorii 9-10 lat oraz 7-8 lat. Nie zabrakło też dużo młodszych, a nawet czwórka dzieci w kat.0-2 wraz z rodzicami ukończyła swój marszobieg. Każdy zawodnik na mecie otrzymał wodę i batonik zbożowy, smycz z logo imprezy oraz pamiątkowy długopis. Na koniec rozlosowano kilka nagród rzeczowych wśród wszystkich zawodników biorących udział w imprezie. Wszyscy uczestnicy tych eliminacji, którzy wystartują we wrześniowym finale na Orliku SP16 otrzymają okolicznościowe medale oraz nagrody rzeczowe.

II eliminacje już w najbliższą sobotę o 16.00 na Orliku przy SP16 ul.Sadowa 2


Organizatorzy dziękują wszystkim dzieciom i rodzicom za udział w zawodach,
nauczycielom z SP16 oraz wolontariuszom sekcji Triathlonu MKS”TRUSO” Elbląg.


Projekt finansowany jest przez Urząd Miasta w Elblągu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego biegania!


Zobacz zdjęcia...


Zebrania z Rodzicami.


ZEBRANIA RODZICÓW ODBĘDĄ SIĘ
19.04.2018 r.- czwartek -

W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH I GABINETACH:


O godzinie 16.00
0- GAB.58
1A-GAB.53
1B-GAB.55
1C-GAB.51
1D-GAB.54
2A-GAB.60
2B-GAB.52
4B-GAB.36
4C-GAB.44
4D-GAB.38
5A-GAB.41
5C-GAB.42
6A-GAB.39
6B-GAB.37
7A-GAB.40
7B-GAB.43


O godzinie 17.00


3A-GAB.51
3B-GAB.50
3C-GAB.54
3D-GAB.53
3E-GAB.60

Nauczyciele pełnią dyżur od 16 do 18.00


Zapraszamy !!!


Trzymaj formę

Klasa VII A w ramach działań w programie TRZYMAJ FORMĘ wybrała się do klasy II B, aby wspólnie z maluchami zrobić owocowe i zdrowe ludziki. W czasie tego zadania panowała fantastyczna zabawa. Wyobraźnia starszych i młodszych pozwoliła na stworzenie niesamowitych owocowych postaci.

Zobacz zdjęcia...

Zajęcie kulinarne "Wiosenny przysmak"

Większość z nas nie lubi nudy i rutyny w codziennej diecie. Dlatego często mamy ochotę spróbować czegoś zupełnie nowego, co wniesie powiew świeżości i przyniesie inspiracje. Takie poszukiwania, również towarzyszą nam. Coraz częściej sięgamy po ciekawe rozwiązania, dzięki czemu nasze menu staje się bardziej bogate. Na naszych kolejnych zajęciach kulinarnych też połączymy ciekawe smaki, a główną rolę będzie odgrywał makaron. Jedna grupa podjęła się zadania wykonania makaronu z twarogiem, jogurtem i truskawkami. Natomiast druga wykonała makaron z serkiem waniliowym i brzoskwiniowym. Dania wykonane przez naszych małych kucharzy wyszły znakomicie i smakowały wybornie – dzięki połączeniu różnych smaków.

Zobacz zdjęcia...

Wizyta leśnika

W piątek klasy 1-3 odwiedził p. Jarosław Mytych-leśnik z Nadleśnictwa Elbląg, który opowiedział uczniom na czym polega jego praca obalając przy tym krążące mity o tym, że leśnicy zajmują się wyłącznie opieką nad zwierzętami leśnymi. Pan Jarosław chętnie odpowiedział również na pytania nurtujące dzieci i przypomniał jak ważne jest dbanie o środowisko. Prelekcję uwieńczył występ zespołu "Ananaski" z klasy I a.

Zobacz zdjęcia...

Pamiętamy o rocznicach ważnych wydarzeń

W piątek 13.04.2018r. delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w uroczystości związanej z 78.rocznicą zbrodni katyńskiej. To jedno z najtragiczniejszych wydarzeń historii Polski XX wieku. Uroczystość rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego. Następnie pod Krzyżem Katyńskim wspominano tych, których ta tragedia z 1940 roku dotknęła szczególnie. Składano kwiaty, zapalono znicze.

Z pewnością, była to lekcja patriotyzmu.

"Fishkobranie"
W czwartek 12 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy z języka angielskiego „Fishkobranie”. W IV edycji konkursu wzięli udział uczniowie z sześciu szkół ,w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie z klas I-III oraz uczniowie z klasy IV-VII. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili wyławiając rybki z kolejnymi zagadnieniami, a przerwy między turami umilały im prezentacje dotyczące krajów anglojęzycznych przygotowane przez drużyny uczestników. Poza prezentacjami wystąpiła nasza uczennica - Daria Komoń z klasy VII a, która podbiła serca publiczności piosenką „Riptide” Vance'a Joya. Po podsumowaniu wszystkich punktów jury przyznało nagrody, które uroczyście wręczyła p. Dyrektor.
W kategorii „klasy I-III” I miejsce zdobyła drużyna z SP 11, II miejsce drużyna z SP 19, III miejsce uczniowie reprezentujący SP 15, a wyróżnienie drużyna z SP 16.
Natomiast w kategorii „klasy IV-VII” I miejsce zdobyła drużyna z SP 11, II miejsce drużyna z SP 16, III miejsce uczniowie reprezentujący SP 4, a wyróżnienie drużyny z SP 12 i SP 15.

Bardzo dziękujemy p. Annie Kozakiewicz ze Szkoły Językowej „Akcent” za przyjęcie naszego zaproszenia do współpracy, a naszym gościom za ogromne zaangażowanie.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok !!!


Zobacz zdjęcia...


Wizyta dzieci z Przedszkola nr 31.
W dniu 12.04.18 r. gościliśmy najmłodszą grupę dzieci „Biedroneczki” z Przedszkola nr 31. Mali goście odegrali role marynarzy biorąc udział w zajęciach „Na owocowej wyspie”. Dzieci rozpoznawały i nazywały owoce, porządkowały je na prośbę bohaterki wyspy – Marchewki Piratki, puszczały bąbelki w wodzie, płynęły na wyspę papierowymi statkami, wykonały radosny taniec ciesząc się z uporządkowanej wyspy. Na koniec degustowały owoce i przetwory owocowe. W zajęciach rolę opiekunów pełniły uczennice klas drugich. Lekcja została przygotowana przez nauczycielki: Annę Sęk i Jolantę Kowalską.

Zobacz zdjęcia...

Zaproszenie na ORLIK RUN 2018
JUŻ W SOBOTĘ RUSZA ORLIK RUN 2018

Zapraszamy i gorąco namawiamy do wzięcia udziału w imprezie sportowo-rekreacyjnej, I eliminacje, organizowane są w najbliższą sobotę 14.04.2018 o godz. 15.30, w SP nr 11. Impreza zaadresowana jest do dzieci młodszych i rodziców. Głównym organizatorem imprezy jest nasza szkoła, przy współudziale SP 11 i Urzędu Miasta
Regulamin ORLIK RUN 2018...
Zgoda na udział w zawodach...

Pierwszy numer "Naszej Szesnastki"
Prezentujemy pierwszy numer

Naszej Szesnastki,

gazetki szkolnej redagowanej przez uczennice z VIIc:
Sabinę Stępniewską, Zuzannę Orzechowską,
Justynę Samborską oraz Julię Kucińską


pod opieką pana Tomasza Wyrwasa.

Mamy nadzieję, że pierwsze wydanie
wszystkim się spodoba.

Super pomysł !!!

Dziękujemy dziewczynom i p. Tomkowi.

Czekamy na następne numery,
które będą zamieszczane w przygotowywanej zakładce.


Nasza Szesnastka...

Liga Młodych Humanistów

W piątek 23.03.2018r. w naszej szkole odbyła się IV edycja międzyszkolnego konkursu pod nazwą LIGA MŁODYCH HUMANISTÓW.
Z tej okazji gościliśmy uczestników 10 szkół podstawowych: SP 3 Braniewo, SP 5 Braniewo, ZS Jegłownik, SP 4 , SP 18, SP 6, SP 21, SP 11, SP 15, SP 16. Każdą placówkę reprezentowało dwoje uczniów.
Głównym celem konkursu było pogłębianie zainteresowań humanistycznych, motywowanie do poszerzania wiedzy oraz umożliwienie zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

1.miejsce- Nina Czarnecka (SP 21), Wiktoria Wyszomirska (SP 21)
2.miejsce- Natalia Engler (SP 18)
3.miejsce- Zofia Lachowicz (SP 3 Braniewo)


Wyróżnienie:
Patrycja Awtuch ( SP 15),
Klara Grzelak ( SP 3 Braniewo)


Gratulujemy wszystkim Uczestnikom oraz Opiekunom.


"Fishkobranie" konkurs języka angielskiego dla przedszkolaków
5 kwietnia 2018 r. w naszej szkole gościliśmy cudownych przedszkolaków z przedszkoli nr 3, 31, 34 oraz oddziału przedszkolnego z SP nr 16. Dzieci brały udział w konkursie języka angielskiego „Fishkobranie”. Naszych gości przywitała p. Dyrektor inaugurując I edycję tego wydarzenia dla przedszkoli. Konkurencje były różnorodne i sprawdzały wiedzę z ubrań, cyfr, zwierząt, kolorów, owoców, pogody. Wymagały także doskonałej pamięci, zdolności manualnych oraz szybkości. Dzieci spróbowały również swoich sił w konkurencjach sportowych. Brawurowo odśpiewały piosenki, których nauczyły się na zajęciach języka angielskiego. Wspólnie z wszystkimi uczestnikami zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w naszym ogromnym jeziorze pełnym rybek.
Po podsumowaniu wszystkich konkurencji okazało się, że I miejsce zajęła drużyna z Przedszkola nr 3, II- z Przedszkola nr 31, III- oddział przedszkolny z SP nr 16, zaś wyróżnienie otrzymały dzieci z Przedszkola nr 34. Najważniejsza była jednak super zabawa, a wszystkie dzieci otrzymały nagrody.
Bardzo dziękujemy p. Annie Kozakiewicz ze Szkoły Językowej „Akcent” za przyjęcie naszego zaproszenia do współpracy, a naszym gościom za ogromne zaangażowanie. Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili i do zobaczenia za rok.

Zobacz zdjęcia...
Dla Rodziców


Dziennik elektroniczny- logowanie

Kodeks Szkoły Przyjaznej Rodzicom
Oferta dla Rodziców
Plan dzwonków
Jak korzystać z placu zabaw
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Plany lekcji
Plany lekcji

Gazetka szkolna
Nasza Szesnastka
Innowacje
Przyjazna matematyka
Ortograficzne wędrówki po Polsce i świecie
Poznaję świat od wczesnych lat z CLIL
Klasa sportowa Kalos Kagathos

Działam więc umiem

Zastosowanie Map Rozwiązywania Problemów w nauczaniu matematyki na II etapie kształcenia

Dokumenty szkolne
Prezentacja Szkoły
Statut szkoły
Program wychowawczo- profilaktyczny
Regulamin szafek szkolnych
Procedury obowiązujące w szkole.
Misja i wizja Szkoły
Dokumentacja na wycieczki
Strony dla ucznia


CYBERPRZEMOC
Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Samorząd uczniowski
Prawa i obowiązki ucznia
Rzecznik Praw Ucznia
Osiągnięcia naszych ucznów.
Absolwenci szkoły
Szkolny wykaz podręczników- klasa 0- VII
Świetlica na FacebookuSzkoła na Facebooku

Kalendarz
Projekty
Nauczyciel w szkole przyszłości


Siatkarskie Ośrodki Szkolne
Nauczyciel XXI wieku
Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania
Zielona flaga
5 porcji warzyw, owoców lub sok
Mój wybór- moje życie
Budowa elektronicznej platformy edukacyjnej